Arınma için SEYYİDÜ'L-İSTİĞFÂR DUASI

Hopemore

Kayıtlı Üye
Arınma için gece gündüz samimi bir kalple okunur, ayrıca günahların silinmesi için de okunur

Allâhümme ente Rabbî, Lâ İlâhe İllâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va'dike me'steta'tü, eûzü bike min şerri mâ sana'tü, ebûü leke bi ni'metike aleyye ve ebûü bi zenbî fe'gfirlî fe innehû lâ yeğfiru'z-zünûbe illâ ente

Önceden konu açmıştım arınma duası bilen var mı diye, ses çıkmamıştı :) ben de bulur bulmaz paylaşmak istedim
Okuyan herkesin hakkında hayırlara vesile olsun

quanttum

Kayıtlı Üye
Anlamını bilerek okumazsak pek fayda etmez bence anlamını kopyala yapıştır yapıyorum.
Allah'ım Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! işlediğim günahların şerrinden sana sığınıyorum.Bana lütuf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itiraf ediyorum, günâhlarımı da itiraf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”

sevgi ve ışıkla!

Hopemore

Kayıtlı Üye
Anlamını bilerek okumazsak pek fayda etmez bence anlamını kopyala yapıştır yapıyorum.
Allah'ım Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! işlediğim günahların şerrinden sana sığınıyorum.Bana lütuf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itiraf ediyorum, günâhlarımı da itiraf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”

sevgi ve ışıkla!

Kitabımdan alıntı yaptım kitapta anlamı açıklama gereği duyulmamış ama ben sonradan internetten anlamına bakmıştım eklediğiniz için teşekkürler.