aranızda wiccan varsa bana ulaşabilirmi lütfen

Lütfen9407

Banlı Kullanıcı
Ben wiccan olmak istiyorum ama nasıl nerden başlanır bilmiyorum lütfen biri bana nasıl öğreneceğimi öğretebilirmi?

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Çevremizi saran serapların farkında olmalı sanırım evvela, kavramların geçirdiği süreçleri ve aldığı formları tespit etmeli.
Cadılık, büyücülük, havasçılık ve benzeri tanımlamaların tümü belirli bir çerçeve etrafında kendini bazı küçük etiketler ile ayrıştıran pervaneler gibidir.

Gizemin, gizli olanın şehvet dolu çağrısına karşı koymak kendini bilmeyen insan için muazzam ölçüde zor bir durumdur.
Belki bir filmden, belki bir kitaptan, bir anlatıdan yahut tanımlayamadığın düşüncelerden dolayı merak doğar gizli olana, üzerinde uzunca tefekkür edilmemiş, uğruna acı çekilmemiş, eminliğine şüphe duymadan teslim olunmamış bir çıkış noktası elde etmeden hiç bir yolda güven içerisinde yürüyemez insan.

Aniden gözünü aydınlatan o ışık yerini karanlığa bıraktığında, seni çepeçevre kuşatmış olan şeyin ne olduğunu nasıl kestirebilirsin?

Bir şey olmak, popüler kültürün şekerli propagandalarında olduğu gibi, bir parmak şıklatması yahut hah oldum ben demek ile kendine gerçeklik kazandıracak kadar hafif meşrep bir olgu değildir.

İnisiyasyon, bir yıl bir gün sürmez.

sana hiç bir forum, hiç bir medya kanalı hakikati sunamaz.

sen, aradığın hakikate ulaşmak için işaretler bulacaksın ancak.

Bu yüzden önce otur, ne istediğini anlamaya çalış. Kendini tanı, istediğini neden istediğini ve elde etmen halinde doğacak sebep sonuç ilişkilerini hassasiyetle analiz et.

İşaretleri takip eden bir kardeşinden tavsiye olarak al bunları da.
Gerçeği ise, ilmin yaratıcısından talep et.

Selam

Lütfen9407

Banlı Kullanıcı
Çevremizi saran serapların farkında olmalı sanırım evvela, kavramların geçirdiği süreçleri ve aldığı formları tespit etmeli.
Cadılık, büyücülük, havasçılık ve benzeri tanımlamaların tümü belirli bir çerçeve etrafında kendini bazı küçük etiketler ile ayrıştıran pervaneler gibidir.

Gizemin, gizli olanın şehvet dolu çağrısına karşı koymak kendini bilmeyen insan için muazzam ölçüde zor bir durumdur.
Belki bir filmden, belki bir kitaptan, bir anlatıdan yahut tanımlayamadığın düşüncelerden dolayı merak doğar gizli olana, üzerinde uzunca tefekkür edilmemiş, uğruna acı çekilmemiş, eminliğine şüphe duymadan teslim olunmamış bir çıkış noktası elde etmeden hiç bir yolda güven içerisinde yürüyemez insan.

Aniden gözünü aydınlatan o ışık yerini karanlığa bıraktığında, seni çepeçevre kuşatmış olan şeyin ne olduğunu nasıl kestirebilirsin?

Bir şey olmak, popüler kültürün şekerli propagandalarında olduğu gibi, bir parmak şıklatması yahut hah oldum ben demek ile kendine gerçeklik kazandıracak kadar hafif meşrep bir olgu değildir.

İnisiyasyon, bir yıl bir gün sürmez.

sana hiç bir forum, hiç bir medya kanalı hakikati sunamaz.

sen, aradığın hakikate ulaşmak için işaretler bulacaksın ancak.

Bu yüzden önce otur, ne istediğini anlamaya çalış. Kendini tanı, istediğini neden istediğini ve elde etmen halinde doğacak sebep sonuç ilişkilerini hassasiyetle analiz et.

İşaretleri takip eden bir kardeşinden tavsiye olarak al bunları da.
Gerçeği ise, ilmin yaratıcısından t
Öncelikle teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız ama benim çok fazla vaktim olmaya bilir 3 derece lösemyim internete araraştırken bu hastalığı wiccan büyü ile atlatan insanlar olduğunu okudum saten bu siteyi de Rıfat diye bir beyfendi tavsiye etti bakın annem alzheimer hastası ve ben tek çoçuğum babam 4 sene önce rahmetli oldu lütfen söyleyin ben nasıl bırakıp gideyim onun için ne kadar hızlı wiccan olursam okadar iyi lütfen bana yardım edin

wrzmc

Banlı Kullanıcı
O halde sana bildiğim en kestirme yolu anlatayım.

Büyü, her kimin büyüsü diye adlandırılırsa adlandırılsın bireyin ve varsa sığındığı diğer yaratılmışların enerjisiyle çalışır.
Bu da iyi niyet taşlarıyla örülmüş bir yolun sonunda seni şirk dediğimiz bataklığa sürükler.

O halde ne yapacağız?

Yaratılmaya muhtaç olmayan, her şeyin üzerinde ve tek otorite sahibi olana "dua" ederek başlayacağız.
Tanrının gücünün üzerinde hiç bir güç yok, o sana dilediğini hesapsız kitapsız verebilir.

Tedavin sürüyor mu? bilmiyorum, fakat sabır ve namazla dua etmeni tavsiye ederim.
Benim de babam yok, kısa süre önce de imkansız olarak değerlendirilen bir durumdan Allah'ın yardımı ve rahmeti ile şifa bularak kurtuldum.

Hayatın ve ölümün tek sahibi o.

Diğer yandan eğer büyüden ve başka varlıklardan medet umarsan büyük bir hüsran yaşayıp önceki halini araman olası.

Dua et, bu sırada tedavine devam et.

Rabbim annene de sana da şifa versin, hayırlı geceler.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Soydan tasinan bi ozellik degil mi wiccalık? Sonradan olunabiliyor mu yani?
Olunabiliyor. Hatta Wikka çok genç bir maji türü. Soydan taşınan derken, cadılıktan bahsettiğiniz zannedersem. Wikka sadece bir maji türü degil, bu bir inanç. Bir din.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Din oluğunu tabikide biliyorum
Buradan cevap beklerken zaman kaybediyorsunuz aslında. Bu zaman içinde birkaç kitap indirip ve okuyup kendinizi çoktan inisiye etmişsiniz. Ben wikkaci değilim ama birkaç kitap okudum. Genellikle o kitaplar gayet açıklayıcı oluyor.

Lütfen9407

Banlı Kullanıcı
Buradan cevap beklerken zaman kaybediyorsunuz aslında. Bu zaman içinde birkaç kitap indirip ve okuyup kendinizi çoktan inisiye etmişsiniz. Ben wikkaci değilim ama birkaç kitap okudum. Genellikle o kitaplar gayet açıklayıcı oluyor,
Çok araştırdım kitapların PDF bulamadım

Demre

Kayıtlı Üye
Olunabiliyor. Hatta Wikka çok genç bir maji türü. Soydan taşınan derken, cadılıktan bahsettiğiniz zannedersem. Wikka sadece bir maji türü degil, bu bir inanç. Bir din.
Din mi.. hımm. Bu konuda hic bisey bilmedigimi anladım😀 Cadılıkla wikka aynı sey saniyodum.

abc123

Kayıtlı Üye
Sordugun şeyle ilgişi bir şey bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla güzel şeyler için bir şeyler istemissin. Dilerim saglıgına kavusur annene de güzel bir hayat yasatırsın