Anlık zihin sakinleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

biard

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Size hayatımı ve zihnimi olumsuz etkileyen bir sorundan bahsetmek istiyorum: Sinirli olduğum ya da kötü olaylar yaşadığım zaman zihnime hep kötü düşünceler geliyor. Bu düşünceler beni yoruyor ve çekim yasasına da etkileri var. Evde, sokakta ve her yerde sinirlendiğimde ya da kötü olay yaşadığım zaman zihnimi pozitif yapacak ve beni umutsuzluktan kurtaracak anlık bir teknik arıyorum. Bu tekniği uygularken kimsenin dikkatini çekmemeliyim. Böyle bir teknik bilen varsa paylaşabilir mi? Not: .. esması ya da buna benzer dini şeyler olmazsa sevinirim.

enesuynk

Kayıtlı Üye
Hoşunuza giden birşeye odaklanabilirsiniz . Mesela ben böyle durumlarda hayali bir karaktere odaklanırım (gelecekteki kızım) gibisinden yada çocukluğuma . öylesine saf ve temiz birşey düşünmek negatif etkilerden insanı uzak tutabilir . En azından benim için durum bu . Umarım yardımcı olur . Saygılarımla

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir iş yapıyorsanız onu yarıda kesin, gözlerinizi kapatın, 10 adet nefes alıp verin, varsa bir bardak su için etkisi hemen olur.
Nefes: Derin ve yavaş nefes alın, 3 saniye tutun, sonra yavaş yavaş verin.
Su: Soğuk değil, serin bir bardak suyu üçe bölün. Oturarak,birinci yudumu dilin altında nefesinizi tutarak 3 sn bekletin ve yutun. İkinci yudumu dilin üstünde damakta, nefesinizi tutarak 3 sn bekletin ve yutun. 3. yudumu Dünya üstünde kalan son su yudumu gibi için.
Bu hem sinirleri yatıştırır hem de hafif baş ağrılarını geçirir.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben bunu doğal olarak yapabiliyorum iradenle ilgili birşey ;) hıçkırarak ağlasam bile gülebiliyorum kahkalarla ardından belkide bende denge sorunu vardır :D

Fatih7100

Kayıtlı Üye
Aşırı sinirlendiğimde karşımdakini incitmemek için duvarlara falan vuruyorum, sinirim geçiyor ama sana önermem bunu.

biard

Kayıtlı Üye
Ben şu an the secret i okuyorum. Ordan da bazı yöntemler kaptım sevdiğin şarkıyı düşünmek filan. Gerçekten de kötü şeyler düşününce her şey daha kötü oluyor. S..TİR e i buldum ekitabı da var ama the secret ı bitirmem lazım. Chilloud anlattığınız yöntem için teşekkür ederim aslında evdeyken çok rahat uygulanabilir ama bunu okulun bahçesinde otururken ya da misafirlikteyken uygulayamam daha basit bir şeyler gerekiyor. Yorum yazan herkese teşekkürler.t

ledunist

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Size hayatımı ve zihnimi olumsuz etkileyen bir sorundan bahsetmek istiyorum: Sinirli olduğum ya da kötü olaylar yaşadığım zaman zihnime hep kötü düşünceler geliyor. Bu düşünceler beni yoruyor ve çekim yasasına da etkileri var. Evde, sokakta ve her yerde sinirlendiğimde ya da kötü olay yaşadığım zaman zihnimi pozitif yapacak ve beni umutsuzluktan kurtaracak anlık bir teknik arıyorum. Bu tekniği uygularken kimsenin dikkatini çekmemeliyim. Böyle bir teknik bilen varsa paylaşabilir mi? Not: .. esması ya da buna benzer dini şeyler olmazsa sevinirim.

sakinleşmeniz gereken durumların yaşandığı mekanlara göre birkaç öneri sunabilirim , sevdiğiniz birisinin yanındaysanız kalp atış ritminizi o kişiye eşitleyin ,kalabalık içerisinde yalnız olduğunuz durumlarda , mümkün olduğunca sabit ve dik pozisyon alarak , gözleriniz kapalı şekilde nefesinizi tutun yaklaşık 10 saniye kadar

biard

Kayıtlı Üye
Ledunist bu teknikleri sevdim ve uygulayacağım ayrıca böyle şeyler arıyordum teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
161
Görüntüleme
3K
Üye silindi 76175
Ü
Cevaplar
45
Görüntüleme
2K