Ametist taşı kuvars taşı

Merkür84

Kayıtlı Üye
Merhabalar elimde pembe kuvars ve ametist taşı bileklik var takıyorum ama ikisi bir kullanılır mı sanki ametist taşı sıkıntı yaptı bende bilgisi olan yazabilir mi

Dracolia

Moderator
Nasıl bir sıkıntı yaptı mesela? Pembe kuvars sevgi taşı diye biliyorum yani sevgi için kullanılıyor, ametist de rahatlatıcı etkisi varmış ama size fazla gelmiş olabilir.

arifaydin

Kayıtlı Üye
Merhabalar elimde pembe kuvars ve ametist taşı bileklik var takıyorum ama ikisi bir kullanılır mı sanki ametist taşı sıkıntı yaptı bende bilgisi olan yazabilir mi
Taşları herkes ellerini için negatif enerjileri taşa geçtı. İnternette işin uzmanı nı buldum. Öncelikle 3 gun sirke de bekletip sifirliyor. Sonra 3 gün, gül suyunda bekletiyor.. en son olarak kişiye özel kod luyor. Tanesi 100 tl ydi. Her ay dolunay gecesi toprağa gomup, ay boyunca biriken negatif enerjiyi toprağa aktarıp, bilezik temizleniyor. Tabii her ametist diye aldığın taş orjinal ametist değil. Tozların sıkıştirilmasi ile yapılıyor. Muhtemelen ben aldığımda öyleydi.

Dracolia

Moderator
Her ay her taş için 100tl fazla değil mi

arifaydin

Kayıtlı Üye
Her ay her taş için 100tl fazla değil mi
Hayır. Bir tane bilezik siparisi veriyorsun. Örneğin azurit. 100 tl . İşlem yapıp gonderiyor. Başka bir bilezik siparisi verirsin. Örneğin ay taşı. 100 tl. İşlem yapıp gönderiyor. Ki bu işin üstadı. Peygamber efendimizle akit imzalamis. İsim link vermiyorum. SİTE yönetimi yasakladı diye hatırlıyorum.

arifaydin

Kayıtlı Üye
Nasıl yani ?
Doğrudur taştan anlar yapılması gereken işlemleri bilir ama akit kısmı biraz tuhaf..
Akit ten bahsetmekteki amacim; boş adam değil. Kristal taslar hakında söyledikleri "maval okuma" değil. Kendisine ustalık verilmek istenmiş. Kabul etmemis. Daha sonra kabul etmiş. Akit imzalamis. Akit te s.a.v. muhru ile allahin mührünün olduğunu söylüyor. Ve tabi başka başka pekçok olay yaşamış... 80 yaslarinda. gittim gördüm. Ben herkese inanmam. Çok kimseyi de dinlemem. Kendisinin bir noktaya ulaşması kimseleri ciddiye almam. (Anlatilanlardan sadece 3-5 bilgi işime yarar) ama bu adam öyle değil.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Akit ten bahsetmekteki amacim; boş adam değil. Kristal taslar hakında söyledikleri "maval okuma" değil. Kendisine ustalık verilmek istenmiş. Kabul etmemis. Daha sonra kabul etmiş. Akit imzalamis. Akit te s.a.v. muhru ile allahin mührünün olduğunu söylüyor. Ve tabi başka başka pekçok olay yaşamış... 80 yaslarinda. gittim gördüm. Ben herkese inanmam. Çok kimseyi de dinlemem. Kendisinin bir noktaya ulaşması kimseleri ciddiye almam. (Anlatilanlardan sadece 3-5 bilgi işime yarar) ama bu adam öyle değil.

Ben de taşlar aldım farklı yerlerden ama bir etkisini hissetmedim.. Sizde işe yaradı mı, bir de hangi şehirde bu kişi ayrıntılı adres vermediğiniz için sorun olmaz.

arifaydin

Kayıtlı Üye
Ben de taşlar aldım farklı yerlerden ama bir etkisini hissetmedim.. Sizde işe yaradı mı, bir de hangi şehirde bu kişi ayrıntılı adres vermediğiniz için sorun olmaz.
İse yaradı mi bilmiyorum. Hisset medim. Herkesin tuhafina gidiyor. Bandana ile örtmek zorunda kaldım. Yağmurlu havada toprağa gomemedim. Uzunca bir süre kenarda kaldı. Ayrıca yer, adres,isim ozellikle link verilmesini SİTE yönetimi izin vermiyor diye hatırlıyorum.

Dracolia

Moderator
Hangi taşın kendimizle uyumlu olduğunu anlamak da önemli, bunu anlamanın takıp denemekten başka yolu var mı?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhaba
Sitemizin şifalı taslar bölümüne bakınız. Her yaşın temizlenme yöntemi farklıdır. Hiçbir yöntem her taşa kullanılmaz. Detayları bölüm başlıklarında bulabilirsiniz. Her tas suya sokulmaz , tuza değmez, sirke ise zaten pek olacak şey değil. Güneşe bırakılan dolunayda şarj edilen ve toprakta temizlenen taslar farklıdır. Bunun sebebi içerdikleri kimyasal yapıdır. Organik kimyadan oluşan bir nesneye tabiatına aykırı davranırsanız şifa veren olumlu yapısını da bozarsınız geriye sadece sus tası olur kalır elinizde.

Sıkıntılarınızın tasla ilgisi yok. Siz bir sebebe bağlamak istemişsiniz sebebini bulamamışsınız. Bahsettiğiniz iki taşın Yanyana kullanımının boyle bir etkisi yok. Hele ki bileklik tası gibi genelde saflık derecesi dusuk olan kırıntı parçacıklarda. Biri kendinizi ve başkalarını sevmeyi ve merhamet etmeyi diğeri de zihninizi ve farkındalığınız açık tutmayı sağlar.

Ayrica diğer üyelerimiz taslar aldık ama ise yaramadı , hissetmedik gibi durumlarlakarşılaşmış.

oncelikle tas temizlenir , sonrasinda ise niyetinize göre kodlanır. Örnekleri hem sitemizde konu başlığı ‘şifalı taslar ‘ olarak hem de sosyal medyadavideolar olarak vardır. Cok basi bir işlemdir. Kalitesi yüksek 200-300 gram kristal bir kuvarsa sahip olup , gereken adımları yapmadan birsey olmuyor demek ; Altımda ferrari var ama ehliyetim yok kullanamıyorum demek gibidir.