Algıda Farklılaşmalar

dem0n

Kayıtlı Üye
Mıllet selam. Zaman zaman sanki bulunduğum yerde yokmuş gibi hissediyorum(Orda değilmişim gibi). Yani algıladığım gördüklerim sanki yokmuş gibi garip tam anlatamıyorum hissettiğimi. Bu nedir bi fikri olan var mı ? Internette bunla ilgili araştırdığımda Depersonalizasyon gibi kavramlar çıktı.

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
Yoğun bir işte mi çalışıyorsun ?
Nerelerde oluyo bu his ?
Tansiyonun başka bir türü olabilir belki

dem0n

Kayıtlı Üye
Yoğun bir işte mi çalışıyorsun ?
Nerelerde oluyo bu his ?
Tansiyonun başka bir türü olabilir belki

Hayır yoğun bir işim yok. Belirli olan yerleri yok herhangi bir yerde anlık 1-2 saniyelik gelen bi his mi demeliyim algı mı demeliyim.

dünyalı

Kayıtlı Üye
zaman zaman aynı şeyi bende yaşıyorum. anlatamıyorum tam olarak dediğin gibi saniyelik oluyor

Beylane

Kayıtlı Üye
Mıllet selam. Zaman zaman sanki bulunduğum yerde yokmuş gibi hissediyorum(Orda değilmişim gibi). Yani algıladığım gördüklerim sanki yokmuş gibi garip tam anlatamıyorum hissettiğimi. Bu nedir bi fikri olan var mı ? Internette bunla ilgili araştırdığımda Depersonalizasyon gibi kavramlar çıktı.

nöbetten sonra bende de oluyor o. Kafan çok dolu sanırım

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
1-2 saniye sanki o beden de degilsin sanki o dünya da değilsin gibi bunu sana ruhun diyor gibi geliyor bna da zaman zmaan aynı şeyi kastediyoruz galiba

dem0n

Kayıtlı Üye
1-2 saniye sanki o beden de degilsin sanki o dünya da değilsin gibi bunu sana ruhun diyor gibi geliyor bna da zaman zmaan aynı şeyi kastediyoruz galiba

Evet tam yaşadığımı açıklamışsın. Sende de oluyormu?

dünyalı

Kayıtlı Üye
peki zaman zaman burnunuza hayali bir koku geliyormu? keskin ama tarifsiz bir koku sanki burnumun ucunda olan ve sadece benim hissettiğim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
peki zaman zaman burnunuza hayali bir koku geliyormu? keskin ama tarifsiz bir koku sanki burnumun ucunda olan ve sadece benim hissettiğim

Bu ne sıklıkta oluyor sizde kokuyla birlikte başka şeyler oluyor mu duygu durumunun değişmesi mesela..

doacan

Kayıtlı Üye
Bahsettiklerizi ufak nöbetlere benzettim, aklıma Olasılıksız kitabını getirdiniz. Normal zamanlarda titreme şikayetiniz de oluyormuş. Nöroloji bölümüne muayene olmanızı önersem?

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bahsettiklerizi ufak nöbetlere benzettim, aklıma Olasılıksız kitabını getirdiniz. Normal zamanlarda titreme şikayetiniz de oluyormuş. Nöroloji bölümüne muayene olmanızı önersem?

Bu durumun tetikleyici midir bilemem ama hipofiz adenemumlarda ufak çaplı kist var idi. Deneme yanılma metoduna dönen tedaviyi sonlandırdım. Şuan için olumsuz bir etki yaşamadım.