Akrepte yeni ay

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Hint Astrolojisinde Perşembe günü yeni ay oluşumu var ve bu durum haftanın en önemli etkisi olarak aktarılabilir. Yeni ay astroloji takipçileri tarafından artık bilindiği gibi hem batı hem de doğu sisteminde başlangıç ve oluşum dönemleri olarak tarif edilir.
Hint Astrolojisine göre Perşembe günü Akrep burcunda oluşacak olan AMAVASYA yani yeni ay aynı zamanda Mars ve Merkür burcuyla birlikte gerçekleşmekte. Bu nedenle bu ay ki Amavasya süreci haritalarımızda hangi noktada oluşuyorsa orada ciddi değişimlere neden olabilir.

Akrep burcunda oluşan yeni ay dönüşümü ve şiddetli değişimleri temsil eder.
Bu nedenle ayın bu döngüsü daha zorlu veya beklenenden şiddetli etkiler içere bilir.
ay oluşurken akrep burcunda seyahat eden Mars, Merkür, Güneş ve Ay Anuradha takımyıldızından geçiyor olacaklar. Anuradha, aktif ve hırslı, başarısızlığa tahammül edemeyen oldukça iddialı etkiler vermesi ile bilinir. Dolayısı ile adımlarımızı atarken son derece iddialı ve inatçı bir tutum içinde olabiliriz.
Özellikle politkacılara dönük bir takımyıldız olan Anarudha siyasette yeni gelişmelere ve başlangıçlara ve havanın ısınmasına neden olabilir. Diğer taraftan Yeni Ay ile birlikte önümüzdeki bir haftalık süreçte daha yoğun olmakla birlikte esnek olmakta zorlanabiliriz. Olayları daha sakin karşılamaya çalışmalıyız. Zira her türlü adımda hırs ve tutku içinde davranabilir, olaylara sonuçları ne olursa olsun mantığı ile. Olumlu tarafı ise, hedeflerimizi kati biçimde belirleyerek bunlar üzerine cesur adımlarla gidebileceğiz. Ayrıca önemli bir durumda bu ay gerçekleşecek yeni ayın bize uzun zaman unutmayacağımız önemli deneyimler kazandırabileceği veya kazandıklarımızı fark etmemizi sağlayabilmesidir. Yükselen burçlara göre (Hint Astrolojisinde) yeni ayın bizlere olan genel etkisine geçersek:

KOÇ

Maddi kaynaklarınız, krediler, başkalarıyla paylaştığınız ortak kaynaklar, borç, alacak verecek durumlarınız, kredi kartları, nafaka veya miras, vergi konuları önünüzdeki günlerde gündeminizi meşgul ederken bu hayat alanlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşatabilir. Eğer bu konularda bir süredir sürüncemede devam eden işleriniz varsa yeni durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca gelir gider dengelerinizi tekrar gözden geçirip masraflarınızla ilgili farklı yaklaşımlar ve çözümler önünüze gelebilir.

BOĞA

İkili ilişkileriz, eşiniz veya hayatınızda uzun süredir var olan partnerinizle olan durumunuz, iş yerinde ortaklı çalıştığınız kişiler veya ortaklarınızla ilgili konular öne çıkacaklar. Önünüzdeki günlerde kişisel olarak düşündüğünüz ama çeşitli sebeplerle adım atamadığınız konular da daha yoğun düşünebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. Eşiniz veya duygusal olarak görüştüğünüz kişilerle sorunlarınız varsa bunları ortaya dökmekte daha rahat olacak ve kesin net adımlar atabileceksiniz. Bunun yanında mutlu bir beraberliğiniz var ilişkiniz ciddi bir duruma dönüşebilir. Yalnız bu aralar insiyatifin sizin elinizde olmasına önem verecek ve her şeyi siz kontrol etmek isteyeceksiniz. Bu kontrol merakı karşı taraf ile, ki bu kişi iş ortağınız veya eşinizde olabilir, sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

İKİZLER

İşinizde son derece yoğun ve gergin değişikliklerin olabileceği bir döneme giriyorsunuz. Bir süredir etrafınızda devam eden haksız atamalar veya hakkınızın yenmesi gibi konulara tepkisel yaklaşabilir, bardağın taşması ile bu konularda üstlerinizle ciddi gerginliklere sakınmadan girebilirsiniz.


Çalışma koşullarınızda, iş yerinizde değişim, yenilenme, yeni bir yere veya şirkete geçme söz konusu olabilir. Fakat dikkatli ve sakin davranmalı, aşırı tutkulu hareket etmekten dolayı haklı olduğunuz konularda zor duruma düşebileceğinizi unutmamalısınız
Diyete başlamayı düşünüyorsanız oldukça uygun bir dönemden geçiyorsunuz diyebiliriz. Bu konuda daha sağlam ve kararlı olabilir, fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konularda ihmal ettikleriniz birden karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza önem vermelisiniz.


YENGEÇ
Hayatın güzel yönlerine karşı daha hassas olacak ve önünüzdeki dönemde kendinizi hem kişisel konularda hem de aşk hayatınızda önemli değişimlerin içinde bulacaksınız. Kişisel alanlarınızda son derece kararlı bir tutum içinde hareket edebilir, genel olarak da olayları derinlemesine görebilirsiniz. Sezgileriniz sizi bile şaşırtacak biçimde yükselirken, bir çok konuda hisleriniz size yol gösterebilecek. Çocuklarla ilgili yeni durumlar yaşanabilir. Eğer bebek sahibi olmakla ilgili bir süredir devam eden tedavi veya benzer bir durum yaşıyorsanız yeni bir gelişme söz konusu olabilir.


ASLAN
Yeni ay sizi yaşam alanlarınızla ilgili konularda harekete geçirecek. Eğer yeni bir ev, dekorasyon, tadilat, mobilya yenilemesi gibi düşünceleriniz varsa bunları gerçekleştirecek enerji ve parayı bulabilirsiniz. Ev kiralamak veya satmak gibi girişimleriniz varsa bunlar için gerekli koşullar oluşabilir. Diğer yandan ailevi konularda gündeminizi meşgul edecekler. Ailesel konularda gizlenen veya konuşulup gündeme getirilmesinden hoşlanılmayan bir konu tekrar ortaya dökülebilir. Ancak özellikle evinizle ilgili konularda yenilenme, taşınma kiralama veya satın alma yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur düşündüğünüzden daha pahalıya çıkabileceği. Özellikle tadilat çalışmalarınızı iyi planlamanız gerekebilir. Genel olarak da önünüzdeki dönem maddi konularda planlı olmaya ihtiyacınız var:


BAŞAK

Önünüzdeki günlerde insanlarla her zamankiden çok daha yoğun biçimde bağlantı halinde olacak, yoğun bir trafik içinde haberleşmeleriniz artarken, çevrenizle sürekli kontak kurmak durumunda kalabileceksiniz. Beklediğiniz bir haber gelebilir veya bir türlü sonuçlandıramadığınız bir durumla ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir arkadaşınız veya sizin için önemli biriyle ilgili ani bir değişime şahit olabilirsiniz. Gelecek dönem içinde yakın yerlere seyahatler artarken, kısa vadeli planlarınızla ilgili cesur adımlar atacağınız günlere giriyorsunuz. Öfke içinde hareket etmeyin ve biraz da kendinizi fazla sıkmadan olayları gerektiği yerde akışına bırakmaya çalışmanız gerekecek.

TERAZİ

Yeni ay maddi konularla ilgili hayat alanınızda hareketli etkiler yaratıyor. Parasal konularda yeni durumlar oluşurken öncelikle masraflarınızla ilgili bir süredir devam eden ani değişimleri artık kontrol altına almanız gerekecek. İşinizin parasal yönleriyle ilgili bir değişim yaşayabilir, gelir kaynağınızın radikal biçimde değişimine şahit olabilirsiniz. Diğer yandan bir arkadaşınız veya bir akrabanızla aranızdaki parasal alacak verecek durumuyla ilgili bir gelişme ve değişim söz konusu. Önünüzdeki dönemde gelir gider dengelerinizle ilgili daha farklı kararlar almaya itecek etkilerle karşılaşacaksınız. Bu konularda yaşamanızda önemli değişim ve gelişmeler söz konusu olacak.AKREP


Burcunuzda oldukça iddialı bir yeni ay oluşuyor. Tutkularınız canlanıyor. Yaşama inatçı ve mücadeleci bir biçimde yaklaşımlar sergileyecek ve kendinizi belki de uzun süredir hiç olmadığı kadar güçlü ve kararlı hissedeceksiniz. Çok ciddi bir enerji birikimine maruz kalıyorsunuz. Duygularınızı ve hayatla ilgili adımlarınızı daha kontrollü atmaya çalışmalı aşırılıklara meyil gösterebileceğinizi bilerek hareket etmelisiniz. Hayatınızda eğitim, seyahat ve yolculuklar öne çıkarken bu konularda yeni başlangıçlar söz konusu olacak. Önünüzdeki dönemde sık seyahat edebilirsiniz. Aktif bir dönüşümün içindesiniz ve bu kadar yoğun şekilde yükselen enerjinizi doğru kullanmalı iyi organize olmalısınız. Sağlığınıza dikkat edin. Hastaneler, mahkemeler ve çeşitli kapalı mekanlarla ilgili işleriniz varsa bunlar başta olmak üzere sürüncemede olan işlerinizde yeni durumlar söz konusu olacak. Çevrenizle uyumlu olmanızın önemli olduğu bir süreçten geçiyorsunuz. İçinden çıkamadığınız durumlarda başkalarından da yardım almalı ve bu konuda kendi bildiğinizi okumaktan uzak durmalısınız. Giderlerinize dikkat edin. Sizin veya yakınlarınızın çevreden gizlediği bir konu kontrolünüz dışında ortaya çıkabilir.

Oğlak

Sosyal konular, arkadaşlarınız, dostlarınız, yakın akrabalar önünüzdeki dönemde sizin için önemli olabilecekler. Bir akrabanızla ilgili çözülmesi gereken bir konuya müdahil olabilir, sizin dışınızda gelişen bazı olaylara sizde girmek zorunda kalabilirsiniz. Hedeflerinize yöneliyorsunuz. Kasım ayının bundan sonrası bölümünde artık istediğiniz konularda cesur ve kararlı adımlar atabileceksiniz. Önünüzde biraz sıkıntılar içeren bir dönem var. Ancak bir yandan da hayata oldukça tutkulu ve derinlemesine bakacak, istekleriniz konusunda mücadele etmekten çekinmeyeceksiniz. Yaşamınıza yeni biri veya yeni bir dost girebilir.

KOVA
Yeni ay kariyerinizle ilgili beklediğiniz gelişmeleri size getirebilir. Önünüzde çeşitli fırsatların size geleceği bir dönem var. Yapmanız gereken uzanıp yakalamak ve elde ettiklerinizi uzun vadede devam ettirebilmek için planlı olmak. Çalışma koşullarınız hatta işyerinizle ilgili bir değişiklik veya yeni bir teklif gündeme gelebilir. Bu dönem hayata duygusal bakmıyor, istekleriniz bilhassa da işiniz ve kariyer planlarınızla ilgili kararlı adımlar atıyorsunuz. Ancak gerginlikler nedeniyle özellikle sindirim sistemi kaynaklı sağlık sorunlarına dikkat edin.


BALIK
Seyahat, üniversite eğitimi, her türlü eğitim oryantasyon programları, eğitsel konular, yeni yerler ve yurtdışı kontakları konusunda hayatınızda bir yenilenme ve bu konularda hareket yaşayabilirsiniz. Hayata bakışınızla ilgili değişim ve yeniden yapılanma yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kendinize dönebilir ve gerek ilişkilerinizde, gerekse hayata bakışınızla ilgili sizi şaşırtabilecek tecrübelerden geçebilirsiniz. Eğitimle ilgili konular öne çıkacak. Bilhassa eğitsel konularla uğraşan balıklar bu durumu daha da yoğun yaşayacaklar. Mistik enerjiler ve ruhsal algılamalarınız son derece keskinleşiyor.
Hepinizin güzel bir hafta geçirmenizi dilerim.
 
Üst