Akıl haritasında hedef belirlemek

Ori

Kayıtlı Üye
Hedefinizi Belirlemek
Bir Akıl Haritası gerçekte kağıt üzerinde bir “Düşünce Yolculuğu”nu temsil eder ve her yolculuk gibi onun da başarılı olabilmesi için önceden bazı planlamalar yapılması gerekir. Dolayısıyla bir Akıl Haritası oluşturmaya başlamadan bile önce atmanız gereken ilk adım, sonuçta nereye varmak istediğinize karar vermektir.

- Hedefiniz ve öngörünüz nedir?
- Ana hedefinize ulaşmanıza katkıda bulunacak alt hedefleriniz, aşamalarınız nelerdir?
- Bütünsel bir proje planlıyor musunuz?
- Fikirlerinizle ilgili Beyin Fırtınası yapıyor musunuz?
- Varolan bir durumun dökümünü çıkarmanız gerekiyor mu?
- Gelecek için stratejik bir plan yapıyor musunuz?

Kendinize bunları sormanız çok önemlidir çünkü başarılı bir Akıl Haritası’nın merkezinde hedefinizi simgeleyen çekirdek bir resim olmalıdır ve dolayısıyla atacağınız ilk adım da Akıl Harita’nızın merkezine başarı olarak hedefinizi temsil edecek bir resim çizmektir.

Alıntı (Tony Buzan - Akıl haritaları)

bella_swan

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda ihtiyacım olan tek şey bu fakat bir türlü başamadım, ne istediğimi netleştirmemin bir yolu olsaydı..

bella_swan

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda ihtiyacım olan tek şey bu fakat bir türlü başamadım, ne istediğimi netleştirmemin bir yolu olsaydı..
Sevgili @Mya beğenin gelince buraya yazdığımı okuma fırsatı buldum teşekkür ederim.
Kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen bambaşka bir hayatım oldu, her şey geride kaldı, uzun zaman aradığım soruların cevabını buldum.Adı sır ise o sırrı çözdüm :)
Umarım herkes gerekli olan eksiği bulur ve mutlu olur :)