Agoni Evresini Yasan Oldu Mu?

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Selamlar.

Agoni evresi: Can cekismesi durumudur. Bu evrede, dolaşım ve solunum sistemlerinde iyileşmesi mümkün olmayan değişiklikler meydana gelir. Agoni evresi birkaç dakikadan birkaç güne kadar uzayabilir. Bu evredeki bir şahıs, tam olarak sessizlik ve hareketsizlik içinde bulunur, dış uyarılara karşı tepkisi çok azalmış veya kaybolmuştur. Bütün sistemlerin çalışması bozulmuştur. Bazen bozukluklar düzelir gibi olur, şahıs kendini çok iyi hissettiğini bile söyleyebilir. Bu durum, ölüm öncesi görülebilen geçici bir iyilik halidir.

Belirtiler: İlk önce görme, son olarak işitme duyusu kaybolur.[kaynak belirtilmeli] Gözler yukarı ve dışa tavana bakıyormuş gibi bir hal alır, göz bebekleri genişler. Göz akı ve göz kenarlarında yapışkan bir sıvı toplanır. Göz parlaklığını kaybeder, arkaya doğru çöker. Refleksler ortadan kalkar. Alından soğuk iri taneli terle birlikte son bir gözyaşı damlası gelebilir, şahıs ağlıyor gibidir[kaynak belirtilmeli]. Nabız, oldukça zayıflar. Kalp sesleri güçlükle ve çok hafif duyulur, eller ve ayaklar soğur, fakat şahsın iç harareti bazen 42° ila 43° dereceye kadar yükselir. Salya, sümük, idrar, dışkı ve meni dışarı çıkar, neticede ölüm gerçekleşir. Bazı agoni
durumlarında bilinç kapalı olmakla birlikte, zeka ve bilinç bozulmaz.

Bu evreyi yasamis ama hayatta kalmis birileri var mi? Ve "o olaydan sonra ben nasil hayatta kaldim" dediginiz kritik bir olay miydi?

Bir tane sorum olacak.

Metanoia

Kayıtlı Üye
Selamlar.

Agoni evresi: Can cekismesi durumudur. Bu evrede, dolaşım ve solunum sistemlerinde iyileşmesi mümkün olmayan değişiklikler meydana gelir. Agoni evresi birkaç dakikadan birkaç güne kadar uzayabilir. Bu evredeki bir şahıs, tam olarak sessizlik ve hareketsizlik içinde bulunur, dış uyarılara karşı tepkisi çok azalmış veya kaybolmuştur. Bütün sistemlerin çalışması bozulmuştur. Bazen bozukluklar düzelir gibi olur, şahıs kendini çok iyi hissettiğini bile söyleyebilir. Bu durum, ölüm öncesi görülebilen geçici bir iyilik halidir.

Belirtiler: İlk önce görme, son olarak işitme duyusu kaybolur.[kaynak belirtilmeli] Gözler yukarı ve dışa tavana bakıyormuş gibi bir hal alır, göz bebekleri genişler. Göz akı ve göz kenarlarında yapışkan bir sıvı toplanır. Göz parlaklığını kaybeder, arkaya doğru çöker. Refleksler ortadan kalkar. Alından soğuk iri taneli terle birlikte son bir gözyaşı damlası gelebilir, şahıs ağlıyor gibidir[kaynak belirtilmeli]. Nabız, oldukça zayıflar. Kalp sesleri güçlükle ve çok hafif duyulur, eller ve ayaklar soğur, fakat şahsın iç harareti bazen 42° ila 43° dereceye kadar yükselir. Salya, sümük, idrar, dışkı ve meni dışarı çıkar, neticede ölüm gerçekleşir. Bazı agoni
durumlarında bilinç kapalı olmakla birlikte, zeka ve bilinç bozulmaz.

Bu evreyi yasamis ama hayatta kalmis birileri var mi? Ve "o olaydan sonra ben nasil hayatta kaldim" dediginiz kritik bir olay miydi?

Bir tane sorum olacak.
Benzer bir durum yaşadım. Ben değil fakat doktorlar nasıl hayatta kaldığıma şaşırmışlardı 😁 Sorunuzu ortaya sorun bence uygun birileri cevap verecektir.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Sorum su olacakti, hayatinizda buyuk degisiklikler oldu mu? Olmasini beklemediginiz seyler.. Olmasini istediginiz veya hic istemediginiz seylerin hic olmayacagini dusunmenize ragmen olmasi gibi gibi

Ü

Üye silindi 45859

Bu konudaki bilgim sınırlı olmakla birlikte eskiden şamanların "ölüme yakın" tecrübeler edindiğine dair bilgiler mevcut. Bu durum yaşamda bir kez veya birkaç kez nöbet halinde yaşanabiliyormuş. Elbette sadece anlattığınız kadarı değil bu nöbetleri farklı şekillerde de deneyimleyen şamanlar olabilir; epilepsi nöbetleri, baygınlık, bilincin kısa süreli kaybolması vs. gibi. Spiritüel yetenekleriniz de mevcutsa şamanizmle ilgili biraz okuma yapmanızı tavsiye edeceğim. Başınıza gelen olaylar belki sizin için bir mesaj olabilir.

Metanoia

Kayıtlı Üye
Sorum su olacakti, hayatinizda buyuk degisiklikler oldu mu? Olmasini beklemediginiz seyler.. Olmasini istediginiz veya hic istemediginiz seylerin hic olmayacagini dusunmenize ragmen olmasi gibi gibi
Açıkçası benim vereceğim cevap geçerli olur mu bilemiyorum çünkü kendi adıma şartları zorlamış olabilirim. Orada büyük ihtimalle ölmem gerekiyordu. Gelen varlıktan mühlet istedim, o da isteğime saygı gösterip beni bıraktı. Sonrasında hayatımda ilahi yönlendirmeler oldu fakat benimki biraz karışık bir hikaye.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Bu konudaki bilgim sınırlı olmakla birlikte eskiden şamanların "ölüme yakın" tecrübeler edindiğine dair bilgiler mevcut. Bu durum yaşamda bir kez veya birkaç kez nöbet halinde yaşanabiliyormuş. Elbette sadece anlattığınız kadarı değil bu nöbetleri farklı şekillerde de deneyimleyen şamanlar olabilir; epilepsi nöbetleri, baygınlık, bilincin kısa süreli kaybolması vs. gibi. Spiritüel yetenekleriniz de mevcutsa şamanizmle ilgili biraz okuma yapmanızı tavsiye edeceğim. Başınıza gelen olaylar belki sizin için bir mesaj olabilir.
Ben agoni evresini gecirdim ve hasarsiz bir sekilde hayatta kalabilmem cok dusuk ihtimaldi. Sonrasinda hayatimda buyuk degisiklikler oldu. Her sey istedigim gibi gidiyor tipki ruyalarimi yonettigim gibi hayatim hem gercekci kurguda ilerliyor toz pembe hayaller degil ama sonunda istedigim sekle giriyor cogu sey. Ve en son gordugum asiri gercekci ruyalardan sonra paralel boyutlari sorguladim. Ve aslinda o zaman öldüm de suan farkli bir paralelde farkli bir varyasyonla devam mi ediyorum diye dusunmeme sebep oldu.

Normalde epilepsi durumum yok, dediginiz gibi epilepsi nobetlerine benzer ve kisa bilinc kayiplarim olmaya basladi. Ama bu nobetler farkli daha cok donma/dalma gibi epilepsi nobetine benzer bir durum yasamaya basladim. Bir dusunceye odaklandigim zamanlarda beyin noranlarimin asiri aktivitesinden dolayi beyin aktivitileri dusurmek amaciyla esneme ihtiyaci olusturuyor ve aktivitileri normale dusuruyor. O esnada bilinci acik ama bilinc kaybi gibi bir durum yasiyorum. Goruyorum, duyuyorum ama farkli bir sey. Neyseki cok kisa suruyor. Bunun icin yakin zamanda norolojiye gidecegim. Bilinc kayiplarina gelecek olursak ne kadar suruyor, ne zaman oldu hic bir fikrim yok sadece bir iki sefer bilinc kaybi yasadigimi olay sonrasi fark ettim. Zaman kavrami goz acip kapama seklinde oldugundan dolayi herhangi bir bayilma v.s veya zaman gecmesi hissetmedim direk zaman atladi. Fiziksel olarak dusme v.s de olmuyor her ne yapiyorsam yapmaya devam ediyorum veya duruyorum oylece. Tabi bunlar cok sık oluyor olmamali olsaydi cevrem uyarirdi.

Dusunsenize belkide bir noktada öldük ve paralel diger evrende devam ediyoruz ama farkinda degiliz onceki hayatimizda ölü sekilde hikayemizi bitirdik..