Ağlamak için kendimi nasıl bırakabilirim?

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Evde kimse yok, ışık kapalı, arkada onur koç--Yemin ederim açık ve ağlayacağım sağlam bir sebebim var. Ama bir türlü ilk hıçkırık gelip ağlayamıyorum.. kendimi bırakamıyorum. Ne yapmam lazım? Çoktandır ağlamadım ve ağlamam lazım.. :( kendimi nasıl bırakırım? Uzun zamandır ağlamıyorum ve çok ağlayan biri değilim. Alışık değilim ha diyince ağlamaya. Lütfen bişeyler diyin, yoksa cidden daha kötü olacağım ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Beni ağlatan bir olaydır.

ÖNÜMÜZDE FAHR-İ KÂİNAT YÜRÜYOR!

Yavuz Sultan Selim, ordusuyla beraber Mısır seferine çıkmıştı. Mısır’ın merkezi Kahire’ye ulaşmak için Sina Çölü’nü geçmek gerekiyordu. Kurak ve çorak bu çölü geçmek neredeyse imkânsız gözüküyordu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Yavuz, Sina Çölü’nü ordusuyla geçmeye kararlıydı. Ordu içinde bunun imkânsız olduğunu söyleyenler olduysa da onları susturmasını bildi. Sina Çölü’nü geçerken yaşanan şu vaka ibretliktir:

Sina Çölü’nde yıllardan beri yağmur yağmamasının verdiği kuraklıkla, müthiş sıcaklık ve kum fırtınası vardır. Çölde ilerlerken Sultan Selim Han, bir ara atından iner. Sultanın ardından tüm devlet adamları da attan iner. Başta Sultan Selim Han ve tüm ordu, kurak ve çorak Sina Çölü’nde yayan yürümektedir. Ordu harap ve bîtab hâle gelmiştir. Fakat Yavuz, büyük bir edeb ve huşu içinde yürümeye devam etmektedir. Sebebi sorulunca; bütün heybet ve azametinden sıyrılıp, sükunet ve edeple şöyle der: “Önümüzde, Fahr-i Kâinat Resûlullah Efendimiz Hazreti Muhammed yürümükteyken, at üstünde gitmekten hayâ ederim!” Yavuz ve ordusu bir hafta gibi kısa bir sürede Sina Çölü’nü geçerek tarihte eşine az rastlanır bir başarıya imza atmışlardır.

Devilofdarkness

Kayıtlı Üye
Serçe parmağını masa yada koltuğun kenarına sertçe vur ağlamayı tetikler yada duygusal film izleyeceksin .temel oyunculuk ta ağlamayla ilgili dersler veriliyor da tekniğini hiç bilmiyorum araştır istersen bu alandaki kişiler istediği zaman ağlıyor veya ruh halini değiştirebiliyor

Ü

Üye silindi 56746

Serçe parmağını masa yada koltuğun kenarına sertçe vur ağlamayı tetikler yada duygusal film izleyeceksin .temel oyunculuk ta ağlamayla ilgili dersler veriliyor da tekniğini hiç bilmiyorum araştır istersen bu alandaki kişiler istediği zaman ağlıyor veya ruh halini değiştirebiliyor
Alt tarafı ağlayacak, oyunculuk derslerine tonla para mı saysın şimdi:p

serçe parmak yöntemi çok etkili, hemen şimdi deneyin

KronoM

Kayıtlı Üye
Spor yap ağlamazsın.
Film izle veya vur kafayı yat.
Farklı duygu yaşaman lazım ki üzüntüyü unutasın.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Ağlamak en güzel duygu boşaltma yöntemidir. Mutlaka bir tetikleyici bulmalısın... suçluluk duyduğun, üzüldüğün herhangi bir olayla ilgili düşünüp tetiklenebilirsin. herhangi bir tetikleyici bulsan diğer bağlı duygular çorap söküğü gibi gelir... EFT yöntemi ağlamayı kolaylaştırır...

Ü

Üye silindi 56746

Ağlamak en güzel duygu boşaltma yöntemidir. Mutlaka bir tetikleyici bulmalısın... suçluluk duyduğun, üzüldüğün herhangi bir olayla ilgili düşünüp tetiklenebilirsin. herhangi bir tetikleyici bulsan diğer bağlı duygular çorap söküğü gibi gelir... EFT yöntemi ağlamayı kolaylaştırır...
Ağlamak bende geçici rahatlama sağlıyor... Duygularımı iyice boşaltmak için her gün hüngür şakırt olmam lazım galiba :confused:

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Ağlamak bende geçici rahatlama sağlıyor... Duygularımı iyice boşaltmak için her gün hüngür şakırt olmam lazım galiba :confused:

ağlamanın getirdiği rahatlama yaşanan duygusal yoğunlukla doğru orantılıdır. belki de sıkıntınızın %5i kayboluyordur. sonra onu tekrar yüklüyorsunuzdur.

Katarsis türü bir ağlama çok şeyi değiştirir. kendi hayatımda gözle görülür değişmeler sağlamıştır.