Acil şans

Demre

Kayıtlı Üye
Oncelikle gecmis olsun. Umarim kardesiniz yasadiklarindan bir ders cikarir ve bi daha bu tarz seylere bulasmaz. Bedava peynir sadece fae kapaninda bulunur derler.et Simdi gelelim aklimin erdigi kadariyla cozum uretmeye; bugun isyerinde arkadaslar, tuketici kredisinin faiz oraninin %4.5 ğa cikarildigini soylediler. Bu oldukca yuksek bir oran ama kumar borcunun odemesi zamaninda yapilmazsa 150 binlik borc ne kadar olur onu bilmedigim icin kar/zarar oranlamasi yapamiyorum. Yuksek enflasyon ulkesi olmamiz munasebetiyle insanlar kredi cekip altin ya da dolar aliyorlardi pazartesi gunune kadar. Pzrtsi yeni bir yasal duzenlemeyle hukumet bu durumunda onünü kapatti. Detaylarini medyadan okumussunuzdur. Yani kredi kartindan nakit avans cekme isi de bitti artik. Bir mülkunüz varsa, ipotek ettirip, karsiliginda kredi cekebilirsiniz. Yada bir tarim arazisini kiralayip, resmen çiftçi olursunuz ve arazinin buyuklugune, uzerinde yapilan tarimsal faaliyete gore belirlenen rayicte, sifir faizle 5 yilda geri odemeli tarim kredisi cekebilirsiniz. Ornegin 5 dekar bir elma bahcesi kiralamak suretiyle tarim bakanligina basvuruyorsunuz. Ciftci kayit sistemine dahil oldugunuz belgeyle bankaya gidiyorsunuz. Diyelkm ki 100 bin tl krediniz onaylaniyor. Ilk taksit olan 20 bin tl yi 1 yil sonra oduyorsunuz. Sonraki yillar odeyeceginiz 20 şer binlik taksitler, bu enflasyon ortaminda cok komik bir rakam haline geliyor . Ben olsaydim ne yapardim dedigimde aklima gelenler bunlar. Baska cozum gelirse yine yazarim. Umarim bir fikriniz olusmustur. Unutmadan, aileyle paylasmaktan imtina etmeyin. Zor gunde birlik olunmayacaksa aile olmanin ne anlami var ki.. Ayrica kardesiniz tek ornek degil; son yillarda coin, forex, viop, borsa gibi platformlarda hic bir alt yapisi yada egitimi olmadan islem yapip, cocuk colugunun rızkını bir çırpıda kaybeden o kadar cok insan var ki.. Bilincsiz islem yapmanin da kumardan bir farki yok. Ayni kazanma hirsi orda da var. Maddi kayiplar bi sekilde telafi edilir ama can geri gelmez. Hic bir kayip hayattan degerli degildir. Kardesinize bunu hatirlatin.

moonse

Kayıtlı Üye
Oncelikle gecmis olsun. Umarim kardesiniz yasadiklarindan bir ders cikarir ve bi daha bu tarz seylere bulasmaz. Bedava peynir sadece fae kapaninda bulunur derler.et Simdi gelelim aklimin erdigi kadariyla cozum uretmeye; bugun isyerinde arkadaslar, tuketici kredisinin faiz oraninin %4.5 ğa cikarildigini soylediler. Bu oldukca yuksek bir oran ama kumar borcunun odemesi zamaninda yapilmazsa 150 binlik borc ne kadar olur onu bilmedigim icin kar/zarar oranlamasi yapamiyorum. Yuksek enflasyon ulkesi olmamiz munasebetiyle insanlar kredi cekip altin ya da dolar aliyorlardi pazartesi gunune kadar. Pzrtsi yeni bir yasal duzenlemeyle hukumet bu durumunda onünü kapatti. Detaylarini medyadan okumussunuzdur. Yani kredi kartindan nakit avans cekme isi de bitti artik. Bir mülkunüz varsa, ipotek ettirip, karsiliginda kredi cekebilirsiniz. Yada bir tarim arazisini kiralayip, resmen çiftçi olursunuz ve arazinin buyuklugune, uzerinde yapilan tarimsal faaliyete gore belirlenen rayicte, sifir faizle 5 yilda geri odemeli tarim kredisi cekebilirsiniz. Ornegin 5 dekar bir elma bahcesi kiralamak suretiyle tarim bakanligina basvuruyorsunuz. Ciftci kayit sistemine dahil oldugunuz belgeyle bankaya gidiyorsunuz. Diyelkm ki 100 bin tl krediniz onaylaniyor. Ilk taksit olan 20 bin tl yi 1 yil sonra oduyorsunuz. Sonraki yillar odeyeceginiz 20 şer binlik taksitler, bu enflasyon ortaminda cok komik bir rakam haline geliyor . Ben olsaydim ne yapardim dedigimde aklima gelenler bunlar. Baska cozum gelirse yine yazarim. Umarim bir fikriniz olusmustur. Unutmadan, aileyle paylasmaktan imtina etmeyin. Zor gunde birlik olunmayacaksa aile olmanin ne anlami var ki.. Ayrica kardesiniz tek ornek degil; son yillarda coin, forex, viop, borsa gibi platformlarda hic bir alt yapisi yada egitimi olmadan islem yapip, cocuk colugunun rızkını bir çırpıda kaybeden o kadar cok insan var ki.. Bilincsiz islem yapmanin da kumardan bir farki yok. Ayni kazanma hirsi orda da var. Maddi kayiplar bi sekilde telafi edilir ama can geri gelmez. Hic bir kayip hayattan degerli degildir. Kardesinize bunu hatirlatin.
Merhabalar çok teşekkür ediyorum.. illegal bir sitede oynamış.. bunları yapsa zaten abim duyar tek korkusu Bu askere gidecek iş yapamaz.. gel itiraf et diyorum nasıl edeceğim diyor.. onun tek korkusu babam ve abim.. çiftçi kredisi çekemez benim dedem zaten çiftçi hani annem adına var böyle şeyler dedemden kalma annem duyar diye daha çok çekiniyor kadın 4. Evre kanser hastası ne ben ne abim ona öyle bir şey asla yaşatmadik.. 2 3 gündür beynim duracak.. anlatsam roman olur inanın o kadar utanıyorum ki buradan bunu yazarken yani nasıl yapar nasıl.. aç değildi susuz değildi nasıl.. biz mi bir şeyleri yanlış yaptık bilemiyorum

cathrine

Kayıtlı Üye
Etki-tepki yasası var arkadaşım.

Bir ara mantralar ile çalışıyordum (Shreem Brzee) Bollukta artış yaşadım, kaybettiğim gerçekten de elime geçti. Fakat o dönemde ticari faaliyetler içerisindeydim yani kumarda para kaybedip, kaybettiğimi istemedim. Hem eşek gibi çalıştım hem de sesin gücünü destek olarak sırtladım.

Yani uygulamaların da adabı olmalı. Tabi bu benim fikrim. Siz yine de @Absoluta Virtute 'nin paylaştığı konulardan faydalanın derim.
Başka mantralarla da çalıştınız mı?Şans,başarı...mantralar gerçekten sürekli olduğunda faydalı oluyor mu?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Başka mantralarla da çalıştınız mı?Şans,başarı...mantralar gerçekten sürekli olduğunda faydalı oluyor mu?

Vedik astrolojiye göre doğum haritamla uyumlanmış yantram vardı. Üstünde 4 ayrı çizim, 4 ayrı etki veriyordu. Yaklaşık 1 yıl yalnızca biriyle çalıştım. Faydasını da gördüm. Fakat ilerleyen zamanda önüme başka yollar açıldı ve diğer mantraları çalışmadım.

Eğer mantra ile çalışacaksınız internette gördüğünüz her paylaşıma güvenmeyin. Paylaşım yapan kişinin resmi lisansı var mı araştırın derim.

cathrine

Kayıtlı Üye
Eğer mantra ile çalışacaksınız internette gördüğünüz her paylaşıma güvenmeyin. Paylaşım yapan kişinin resmi lisansı var mı araştırın derim.
Çok teşekkür ederim uyardığınız için...İnternette genelde hintçe mantralara rastlıyorum...İlgim ve merakım var,hintçe mantralar kollektif bilinçaltından dolayı anlamadan dinlenilse bile faydası olur mu?Şimdi de siz uyarınca çekindim biraz...

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim uyardığınız için...İnternette genelde hintçe mantralara rastlıyorum...İlgim ve merakım var,hintçe mantralar kollektif bilinçaltından dolayı anlamadan dinlenilse bile faydası olur mu?Şimdi de siz uyarınca çekindim biraz...

Duyabileceğiniz şekilde kendi sesinizi kullanmanız lazım. Her kelime kendi frekansına / titreşimine sahip. Dolayısıyla doğru tınıyı çıkardığınız zaman kullandığınız kelimenin titreşimi, enerji bedeninizde düzenlemelere yardımcı olur.

Mantraları, Doktor Emoto'nun su deneyi gibi düşünebilirsiniz.

**
Örneğin, bu Mantrayı dinlemek beni rahatlatıyor fakat şifalanıyorum diyemem.

cathrine

Kayıtlı Üye
Duyabileceğiniz şekilde kendi sesinizi kullanmanız lazım. Her kelime kendi frekansına / titreşimine sahip. Dolayısıyla doğru tınıyı çıkardığınız zaman kullandığınız kelimenin titreşimi, enerji bedeninizde düzenlemelere yardımcı olur.
Çok teşekkür ederim emek verip cevapladığınız için,deneyeceğim:)

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Direkt para için glifler konusunda paylaşmıştı Absoluta bir şeyler. Yine tabi ki bu kadar güçlü olmasa da druid kelimeleri konusuna bakabilirsiniz.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
hintçe mantralar
Hintçe değil. Sanskrit dilinde okunuyor mantralar. Telaffuzu çok önemli. Seslerin çıkarttığı vibrasyon dalgalarına bilincaltimiz ve enerjiniz o kanala giriyor. Ynlis ses sizi yanlış kanallara sokar.

Tanıdığım bir djiyotiş uzmanı hintlilerin telafuzlarinin doğru olmadığını söylüyor. Telafuzlari doğru olmuş olsaydı hindistan şuan zengin ve güçlü bir ülke olurdu. Nekadar doğru olduğunu bilemem....

cathrine

Kayıtlı Üye
Rica ederim de ben soran için demiştim konuyu çok okumadım size ne için lazım bilemedim.
Bir amaç için değil,sadece yukarıdaki cevaplardan biri dikkatimi çekti...O yüzden faydalı olup olmadığını merak ettim.Ayrıca mantraların rahatlatıcı bir etkisi olduğunu da düşünüyordum...Faydalanan olduysa ihtiyacım olduğunda bana da yararı olup olmayacağını merak ettim..Denemeden bilemeyiz...

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Muruga'nın Vel tılsımını kullanıp pozitif dönüş yapan insanlar var. Özellikle karma temizliği için. Araştırabilirsiniz.