- 5 Wicca Uygulaması -

Seraphine

Kayıtlı Üye
1 - Negatif enerjiyi dağıtmak için Çan kullanımı :
Negatif enerjiden korunmak için bir çok yol vardır. Bunlardan biri de rüzgar çanlarıdır. Rüzgar çanları sizi kötü düşünceler, kötü ruhlar ve diğer olumsuz güç ve etkilerden korur. İstenmeyenleri sizden uzak tutar ve çıkardıkları ses bir çeşit koruyucu görevi taşır. Kötülüğün girmesini istemediğiniz yerin girişine yerleştirebilirsiniz. Ardından temizlemek istediğiniz mekanda bu çanı üç kere çalın. Çıkan ses umut ve aydınlığı temsil ettiği için özellikle karanlıkta yaparsanız daha etkili olacaktır. Çanınızın nasıl göründüğü ise size kalmış. Sizi huzurlu kılan ormal ise tahta, deniz ise deniz kabukları, müzik ise cam ya da metal çanlar kullanabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 8849

Bir kaç eklemek istediğim not var :
- Kullandığınız çan plastik katkılı hariç her tür maddeden yapılmış olabilir.
- Çanınızın rengi mavi veya yeşil olursa daha etkili olacaktır, ama sevdiğiniz renkleri açık renk olmak kaydı ile kullanabilirsiniz.
- Bu bir hava elementi uygulamasıdır ...

2 - Beltane Anti Hastalık Büyüsü :
Beltane hastalıklardan korunmak ve vebadan uzaklaşmak için en uygun zaman olarak bilinir. Eski keltler bu zamanlarda yaşam alanlarını bir yanından diğer yanına hastalıklardan korunmak adına kutsal şenlik ateşinin dumanlarını yayarlardı.

Bu büyünün yapımı için : Bir parça beyaz tebeşir, Daha önce hiç yakılmamış beyaz bir mum gerekli.

Büyünün yapımı ise : Yapacağınız alana 3 adım genişliğinde pentagram çizin. Mumu yakın ve sağ eliniz ile tutun. Pentagram' a adımınızı atın ve yüzünüz doğuya dönecek şekilde üç kere şu sözleri (ezberden) okuyun. '' Beltane fire of enchantment, Burn without and burn within. Give this Sabbat spell enchantment, Let its power now begin! Ofano, oblamo, ospergo, Hola noa, massa lux beff, Pas sax sarax, afa afaca nostra, Cerum heaium, lada frium, So mote it be! '' Daha sonra yeşil, mor ve gümüş karışımı bir ışığın önce auranız'a sonra bedeninize girdiğini hayal edin.

- Kaynak : Exploring the spellcraft - Gerina Dunwich -

Ekli dosyayı görüntüle 8850

Eklemek istediğim bir kaç not var :
- Uygulamayı Beltane' nin denk geldiği zaman yapmanız daha etkili sonuçlar yaratacaktır.
- Uygulamayı yalnızken yapmanızı ve devamında yalnız kalmanızı tavsiye ederim ama grup şeklinde de yapılabilir.
- Uygulamayı genişleterek - geliştirerek inandığınız / uyumlu olduğunuz Tanrı - Tanrıça enerjilerini davet ederek güçlendirebilirsiniz.
- Auranız a girecek olan enerjiyi imajine ederken olabildiğince güçlü imajine etmeye gayret edin.
* Buradan Beltane hakkında özetsel bir bilgiye ulaşabilirsiniz : http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=147&highlight=Beltane *

3 - Genç Viktorya Dönemi Aşk Büyüsü :
Genç Viktorya dönemine kadar mumlar aşk tılsımları olarak' ta kullanılmıştır. Bir kız, aşığını çağırmak için birbirine sarılmış iki iğneyi bir mumun içine sokup şunları söylerdi ; Bu mumlar değil yakmak istediğim, Aşkımın kalbine ulaşmak niyetim. Ne uyuyabilir o, ne huzura erebilir, Yerine gelene kadar dileğim.
Ekli dosyayı görüntüle 8851

- Uygulamayı çok kısa bir tarif niteliğinde buldum ve bu halini değiştirmek istemedim ama bu uygulama için bazı eklemeler de yapabilirsiniz, ben bir kaç örnek vereceğim.
- Uygulamayı yaparken çember açmanızı tavsiye ederim.
- Kullandığınız mumun rengi koyu pembe ve kırmızı tonların' da olursa uygulamaya olumlu yönde etki edecektir. ( Resimde ki gibi, ben koyu kırmızının tutkuyu çağrıştırdığını düşünüyorum. )
- Ay' ın küçülme evresinde olmadığı zamanlar da yapmanızı tavsiye ederim.
- İmajinasyonlar yardımı ile etki arttırabilirsiniz.

4 - Bir olayı veya kişiyi unutmak için :
Farz edelim ki bir aşk bitti yada kötü bir deneyim yaşadınız ve acı çekiyorsunuz. Unutmak istersiniz ama o dönemde bunu yapabilecek kadar güçlü değilsiniz o zaman bu uygulamayı uygulayabilirsiniz. Ay görünmediği bir zamanı seçin, ya da yeni ayın en ince hali bir ip kadar ince görüldüğü vakit olması gerek. Gece dışarı çıkın ve bir ağaç' tan izin isteyerek küçük bir dal koparın. Toprak üzerine ağacın dalı ile unutmak istediğiniz kişinin ismini yazın sonra elinizle silin. Bir daha yazın ama bu defa harfler daha küçük olacak, tekrar elinizle silin ve üçüncü kez ismini yazın. Bu kez harfler daha da küçük olmalı ve isminin üzerine üfleyin isim kayboluncaya kadar. Bir daire çizin, ortasına da gülen bir ağız. Üstüne bir yaprak bırakın ve ardınıza bakmadan o yeri terk edin. Giderken de sizi mutlu eden her ne varsa düşünerek yolunuza devam edin.

Ekli dosyayı görüntüle 8852

- Bu uygulamayı orman gibi bir alanda ( en azından doğaya yakın ) yapmanız daha iyi olacaktır.
- Uygulamayı yapmadan çember açmanızı ve inandığınız tanrı - tanrıça enerjilerini çağırmanız taraftarıyım.
- Uygulama bittikten sonra bir süre meditasyon yapmak size iyi gelecektir.
- Bu tür uygulamaları yapmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim, Çünkü yaşadığınız herşey size bir şey katar ve onları unutmak bazen büyük gelişimlerinizi engelleyebilir.
- Uygulamayı orijinal bulduğum hali ile de yapabilirsiniz ama benim yöntemimi de katarak yaparsanız uygulamanızın veriminin artacağını düşünüyorum

5 - 3 Kırmızı Yaprak Büyüsü :
Bu büyü kabuslardan negatif düşüncelerden uzaklaşmak için kullanılır. Öncelikle çevrenizdeki herhangi bir ağaç veya çalıdan 3 kırmızı renkli yaprak toplamanız gerekli ve yaprakları alırken izin istemeyi unutmamalısınız. Onlarla iletişime geçmek daha iyi sonuç verecektir. Büyüyü yapmadan önce çemberinizi açın ve mumlardan bir üçgen oluşturun . Tüm bu işlemlerden sonra mumlarla hazırlanmış yerin ortasına üçgenin içine yaprakları yerleştirin, Sonra bu sözleri 3 kez tekrarlayın ;

Red leaves,
Gift from earth,
Birth to death and death to birth,
Keep all evil far away,
Day to night and night to day ! Sözleri bitirdikten sonra yaprakları beyaz bir beze koyup kese haline getirin ve yastığınız ya da yatağınıza yakın bir yerlerde saklayın sizi kötü rüyalardan koruyacaktır..

Ekli dosyayı görüntüle 8853

Eklemek istediğim bazı notlar var :
- Mumların rengini parlak mavi ve yeşilden seçmeye çalışın. ( Kastettiğim simli değil. )
- Beyaz bez yerine mavi kumaş' ta kullanabilirsiniz.
- Kırmızı yapraklar ağaç veya ufak çalılıklardan alınmalı, çiçek ( gül vs. ) olmamalıdır.

* Bahsettiğim uygulamaları birkaç yıl önce topladığım için , belirli bir kaynak yazamıyorum. Bunun için üzgünüm ... *

* Bahsedilen uygulamalar maji uygulamaları olup yeterli seviyede bilgi ve düzeye sahip insanlar içindir. Wiccan olmayan ve yeterli majikal bilgiye sahip olmayan kişilerin uygulamamasını tavsiye ediyorum. *