3 Kutsallık

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sizlere Allah katından inme olan Kuran İncil ve Tevrat'a ait olan ortak noktaları bildirdim gördügümüz gibi ışık tek kaynaktan, damlalar tek membadan gelmiştir, cahilane bildirimlerle müslümanın Hristiyanı, hristiyanın yahudiyi, yahudinin Müslümanı ezmeye çalışması yok etme mücadelesi birbiri arasında düşmanlıgı ön plana çıkarması ne kadar aciz ve yanlış bir tutumdur.. Tamamı degişmeyen hiçbirşeyde kutsallık yok olmamıştır, herkesin dini inancına göre dogru olan din kendi dinidir elbette lakin vurgulamak istedigim yine herkes kendi dinlerinin hükümlerince yaşasın ancak diger dinleri hiçe saymaktan kendisini alıkoymalı.. Zira bir mümin eger incile küfür ederse bilsin ki Kuran'a küfürde bulunmuştur zira incil'de Kuran'ın kardeşidir.. Tek bir harfi Allah katından olsada bu hüküm böyledir.. Duada kardeşlik, dinde kardeşlik, insanlık olarak kardeşlik olgularının aramızda, sitemizde, ülkemizde ve dünyada tomurcuklarının açması dilegi ile... Unutmayalım ki hepimimiz Kul olarak yaratıldık ve bunun bilincini taşımalıyız.. SELAM VE DUA HERKESİN ÜZERİNE OLSUN...
Kontejyan

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bunları artık gidişata dayanamayarak paylaştığınızı düşünüyorum :) Size katılmamak elde değil. Bunların kaynağını ve nedenini de insanların araştırmasını diliyorum ben de.. Ben "Gülün adı" isimli sinema filmini izledikten sonra bazı şeylerin farkına varmaya başlamıştım. Herkese tavsiye ederim.. Teşekkürler Kontejyan :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bunları artık gidişata dayanamayarak paylaştığınızı düşünüyorum :) Size katılmamak elde değil. Bunların kaynağını ve nedenini de insanların araştırmasını diliyorum ben de.. Ben "Gülün adı" isimli sinema filmini izledikten sonra bazı şeylerin farkına varmaya başlamıştım. Herkese tavsiye ederim.. Teşekkürler Kontejyan :)
Evet gidişata dur demek lazım birilerimizin taşın altına elini sokması lazım.. Ne kampoçya'da ne bir Filistin'de çocuklarımız ölmesin artık... Ben teşekkür ederim.. selam ile

origanum

Yönetici
Esasında insanlık o 3 dinden çok önceleri o ışığa ulaşmıştır. Her toplum kendine göre bir isim vermiştir o herşeyi yaratana. Hiçkimse kendisinden farklı bir inançta olana zulüm etmemelidir, özünde herşeyin kökeninin aynı olduğunu unutmamalıdır. Babil Kralı Hammurabi de kanunlarını tanrıdan aldığını söylemiştir neticede, tıpkı Musanın 10 emri tanrıdan aldığı gibi ve aralarındaki benzerlik de unutulmamalıdır.