3. gözü açmak istiyorum

Ü

Üye silindi 58480

3. Gözü açmak için adeta titiz bir mühendislik yapmak gerekir.

3. Göz karanlık ve sessizlik sever.
Ama artık baz istasyonundan arınmış ortam da seviyor. Aksi taktirde Alfa dalgalarını kozmostan değil routerdan almak zorunda kalıyorsunuz. O da anca cinni tabakaya kadar bir açılım sağlayabiliyor.

Kısaca,
Arzda neye sahipseniz arșta onun uzantısını yakalarsınız anca. Yerde bozuk dalgalar varsa, gürültü varsa, hatta hijyensizlik varsa gökte de ters frekansların arasına transfer olursunuz.

3. Göz, aynı zamanda Ademden gelen genetik ilahi kalıntılara herdaim ulaşabileceğimiz bir sanal sürücüdür. Genetiğimiz zipli bir dosyadır. Ama bilinç altına uzanmak için doğru köprüler kurulmalıdır.

Kısaca,
Içten dışa bir meyil zaten var. Ama biz dıştan içe ona uzanmayı bilmeliyiz.

Peki dıştan içe uzanabilmek nasıl olur?

Tabi ki arınarak. Doğru arınma nasıl olur peki? ?
İşte bütün mesele burada.

Sondan başlamak daha isabetli olur bunu tespit edebilmek için :

Eğer 3. Gözünüz hala açık değilse doğru arınma yöntemi üzerinde değilsiniz demektir.

3. Göz her zaman da açık olmaz bu arada. Çoğunlukla pasif gözlemci modundadır. Ve ne zaman açılıp seni hadisata karşı devralacagini zaten kendisi belirler. Siz deneyimi yaşarsınız ve bunu inkar edemeyecek bir Şahadet etme bilincine vardırılırsınız.

Zaten kelime-i Şahadet bu yüzden yapılır. Bildim, deneyimledim, inkar edilecek gibi değildi, istifade ettim, artık kanaatim tam, hakkımda bu şartlar altında gereği yapılsın demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Seraphine

Kayıtlı Üye
3. göz'e yoğunlaşmak için öncelikle odaklanma ve düşünce izleme yanlarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Bu genelde ağır ilerleyen bir süreçtir zaten. meditasyon ile yavaş yavaş zorlarsınız ve ancak bu şekilde gerçekleşir. Birden açmanız mümkün değil zaten. Siz zorladıkça alışacak ve sonra açılış öyle gerçekleşecek.

Mesela durugörü direk o çakra ile bağlantılıdır ve açıklık oranını ölçmek için basit bir deneme yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın ve göz bebeklerinizi yukarıya doğru çevirin. İki alnızın ortasına doğru. Ne görüyorsunuz? Karanlık ----- İmgeler örneğini ele alarak kendinizi yorumlayın.

karanlık ise kapalı, renkler varsa göz kırpıyor gibi..

Atacan51

Kayıtlı Üye
3. göz'e yoğunlaşmak için öncelikle odaklanma ve düşünce izleme yanlarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Bu genelde ağır ilerleyen bir süreçtir zaten. meditasyon ile yavaş yavaş zorlarsınız ve ancak bu şekilde gerçekleşir. Birden açmanız mümkün değil zaten. Siz zorladıkça alışacak ve sonra açılış öyle gerçekleşecek.

Mesela durugörü direk o çakra ile bağlantılıdır ve açıklık oranını ölçmek için basit bir deneme yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın ve göz bebeklerinizi yukarıya doğru çevirin. İki alnızın ortasına doğru. Ne görüyorsunuz? Karanlık ----- İmgeler örneğini ele alarak kendinizi yorumlayın.

karanlık ise kapalı, renkler varsa göz kırpıyor gibi..
Karma karışık renkli kablolar ve ortada mavi göz görüyorum ama birazda grimsi sizce bu ne oluyor

Seraphine

Kayıtlı Üye
Karma karışık renkli kablolar ve ortada mavi göz görüyorum ama birazda grimsi sizce bu ne oluyor
Göz görmek olağan bir şey aslında ve bu genelde kendi gözünüz oluyor zaten.... Sizin göz renginiz o olmayabilir belki, şu raddede bu çok takılacak bir detay değil. Şu an 3. gözünüz muhtemelen inaktif durumda, kapalı değil.

Bu ne demek? Bu tür konulara ilginiz var, araştırıyorsunuz, belki ufak şeyler denediniz ama bu kadar. Bir nevi başlangıç seviyesi diyebiliriz. Duru görü ile direk bağlantılı bir çakradır, ayrıca duru görü yeteneğiniz için söylediklerim geçerli. İlginiz kaybolursa veya daha ileri teknikler denemeye çalışmazsanız muhtemel sonuç karanlık görmeniz olacaktır.

Atacan51

Kayıtlı Üye
Göz görmek olağan bir şey aslında ve bu genelde kendi gözünüz oluyor zaten.... Sizin göz renginiz o olmayabilir belki, şu raddede bu çok takılacak bir detay değil. Şu an 3. gözünüz muhtemelen inaktif durumda, kapalı değil.

Bu ne demek? Bu tür konulara ilginiz var, araştırıyorsunuz, belki ufak şeyler denediniz ama bu kadar. Bir nevi başlangıç seviyesi diyebiliriz. Duru görü ile direk bağlantılı bir çakradır, ayrıca duru görü yeteneğiniz için söylediklerim geçerli. İlginiz kaybolursa veya daha ileri teknikler denemeye çalışmazsanız muhtemel sonuç karanlık görmeniz olacaktır.
Haklısınız bir ara birşeyler denemiştim o kadar merakım hep var durugörü olarak rüyalarımda çoğu kez geleceğe ait kesitler görmüşlüğüm var gözlerim yeşil vede cevabınız için teşekkür ederim

Ü

Üye silindi 58480

epifiz bezi, manna tozu gibi şeyler...

Manna tozu masonlukta bile 30. Dereceden sonra veriliyor.

Dünyaya geliş amacımız zaten 3. Gözü açmak.
3. Göz en iyi sorgulayarak açılır.

Olağanüstülükleri gözlemleye gözlemleye açılmaya başlar.

Hatırladığım en eski hafızamın öncesinde de var mıydım? Varsam acaba hangi formdaydım?

Burası da neresi böyle? Herkes yaşlanınca nereye gidiyor? Yaşlandıkça neden herşey anlamsızlașmaya bașlıyor?

Yok oluş tecrübe edilebilir mi?

Bu konuda yalnız mıyım? Benden önce de benim gibi hislere kapılanlar oldu mu? Neye başvurdular?

Portakal neden böyle lezzetli? Hem de içten dilimlenmiş. Sanki suyu akmasın diye biri kasten bunu önceden düşünmüş. Peki o da benim gibi hissediyor mu? Kabuğu doğal bir ambalaj olmalı. Sanki biri onu hașerelerden kasten koruyarak benim dilediğim bir zamanda onu tuketebilmem için dalında hazır bekletiyor.

Herşey neden hem bu kadar anlamsız ama aynı zamanda bu kadar kasıtlı duruyor?

Bana bişeyler mi ima edilmeye çalışılıyor?

Bir simülasyonda olabilir miyim?
Benden istenen ne olabilir?

Sen 3. Gözü yeter ki açmak işte. Mannaya gerek yok. 3. Gözün açılmak için can atıyor.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Peki, ipler sizin elinizde değilse? Bu açılmamı yoksa zorla açtırılma mı? İstismar değil mi?
Bu neden bir istismar olsun ki? :) Çoğu başlangıç öğrencisinin yaşadığı bir durumdur ve genelde hiç uğraşmayan kişilerde de görülebilir. Bunun sebebi ise sizin o konuya dahil olmanız ve öğrenmeniz gereken dersler olduğu içindir. Kapatmak için bile çalışma yapmanız gerekir, dolayısı ile bu süreç sizi gelecekte ki durumlara hazırlamak içindir.

Aisling

Kayıtlı Üye
Bu neden bir istismar olsun ki? :) Çoğu başlangıç öğrencisinin yaşadığı bir durumdur ve genelde hiç uğraşmayan kişilerde de görülebilir. Bunun sebebi ise sizin o konuya dahil olmanız ve öğrenmeniz gereken dersler olduğu içindir. Kapatmak için bile çalışma yapmanız gerekir, dolayısı ile bu süreç sizi gelecekte ki durumlara hazırlamak içindir.

Sevgili Seraphine, çocukluğumdan beridir, orada burada tuhaf heyezanlar görüp duruyorum, bazen de zor anlar yaşıyorum, bu şey her neyse ben istemedim. İstemiyorum. Konulara bakınca millet bu tür şeyler için çırpınıyor, ben hayret ediyorum. Keşke ben o insanların yerinde olsam. Biraz, tuhaf bir tabir olacak ama yirmi bir yılda kevgire döndüm desem yeridir. Kapatmak için bir şeyler önerebilir misiniz acaba? İstismar dememin sebebi, ilgimin alakamın olmadığı bazı sülüklerin üzerime yapışmaya çalışması.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Sevgili Seraphine, çocukluğumdan beridir, orada burada tuhaf heyezanlar görüp duruyorum, bazen de zor anlar yaşıyorum, bu şey her neyse ben istemedim. İstemiyorum. Konulara bakınca millet bu tür şeyler için çırpınıyor, ben hayret ediyorum. Keşke ben o insanların yerinde olsam. Biraz, tuhaf bir tabir olacak ama yirmi bir yılda kevgire döndüm desem yeridir. Kapatmak için bir şeyler önerebilir misiniz acaba? İstismar dememin sebebi, ilgimin alakamın olmadığı bazı sülüklerin üzerime yapışmaya çalışması.
Spiritüel anlamda bir deneyiminiz yok değil mi? Yani siz uğraşmıyorken gerçekleşti bunlar?

Seraphine

Kayıtlı Üye
hiçbir şey yapmadım, kendi halinde köşesinde sessiz sakin yaşayan bir insanım
O zaman çalışma vb. sizin yapabileceğiniz bir şey değil, doğru aşamaya gelene kadar epey vakit geçer zaten. Başmelek Metatron veya Michael'dan yardım isteyin + dua ederek Tanrı'nın ışığının hayatınıza dolmasını rica edin. Şimdi nasıl sorusunu sormadan cevaplayyaım hemen :)

Metatron çakra ve aura için genelde danışılan bir melektir ancak enerjisi size biraz fazla yoğun gelebilir. Bu yüzden Başmelek Michael'den yardım isteyeceğiz. Genel konulara bakar ve asıl alanı korumadır. Sessiz, sakin bir ortamda bir süre yalnız kalın, gece yatarken de yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatmanız daha iyi olur ancak sözleri ezberlemede sıkıntı olabilir, ilk seferlerde aççıkken de yapabilirsiniz.

'' Sevgili Başmelek Michael, yanımda olmana ihtiyacım var Lütfen Tanrı'nın izni ile hemen yanıma gelebilir misin?'' Şimdi bunu söyledikten bir sonra bekliyoruz, odada veya sizde hissel bir değişim olmalı. Onu hissettikten sonra devam edin. ''Sevgili Başmelek Michael, şimdi senden bir süre benimle kalmanı ve benimle çalışmanı rica ediyorum. Lütfen kutsal alevle hayatımı ve yaşamımı, evimi ve çevremi arındır. Üçüncü gözümde yoğunlaşan aktif enerjiyi arındır ve çakralarımı, auramı dengele. Üçüncü gözümün açılmak istediğini görüyor ve hissediyorum. Ancak tekamülümde ki zorluklar beni endişelendiriyor. Lütfen o bölgede ki aktifliği şu an için dengele ve daha fazla mesaj almamı engelle. Doğru zaman gelene kadar. Lütfen bu süreçte beni dış etkilerden ve kötü varlıklardan koru. Herkesin ve bütünün hayrına olsun.
Teşekkür ederim x3'' Bunu bir kaç gün boyunca tekrarlayın.

Tanrı'nın ışığını ise hemen arkasından yapabilirsiniz ama enerjiyi yeni deneyimliyor olacağınızdan uykulu hissedebilir, esneyebilirsiniz. İki elinizi göğüs hizanızda birleştirin ve dua pozisyonu oluşturun. Örnek vermek gerekirse hristiyan metodu gibi düşünebilirsiniz.
'' Sevgili Tanrım, ruhum bir kere daha sarsıntılar ve yozlaşmışlık ile boğuşuyor. Yaptığım hataların dönüşünü yaşıyor ve senin ışığından uzak kalmanın kederini deneyimliyorum. Lütfen sonsuz kudretli ışığını hayatıma akıt ve ruhuma merhamet göster. Lütfen baba, bizler senin çocuklarınız ve dünyeviliğe kapılıp senin ışığından kopabiliyoruz. Kutsal ışık hayatıma aksın ve tüm yozlaşmışlığı arındırsın. Kutsal Işık üçüncü gözüme aksın ve onu arındırsın. Kutsal ışık ruhuma aksın ve onu arındırsın. Kutsal ışık evime aksın ve onu arındırsın.
Üçüncü göz çakramın Kutsal ışık ile dizginlenmesini ve beni mevcut tekamülümde daha fazla rahatsız etmemsini talep ediyorum. Ve öyle olsun. Amen.''

Bu duayı aynı şekilde bir kaç kere tekrarlayın ve devamında yalnız kalmaya özen gösterin.Y,ine aynı şekilde aklınıza geldikçe kendi yöntemleriniz le dua etmeyi ihmal etmeyin.
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Ü

Üye silindi 58480

Kimlerin 3. gözü doğal yollardan açılır?
Genellikle kazalarda gözlerini kaybedenlerin.

Peki bunun arkasındaki süreç nasıl işler?

Gözler hasar alır, beyindeki görme merkezi ișlevsiz kalır ve kendini kapatır.
Böylece beyin, epifize çekilir ve seni 3b den 4b+ ye tasfiye eder. Yani 5b,6b,7b....+ nin içine balıklama dalmış olursun.

Zaten yaşam amacımız 1b den 11b ye bir yolculuktur ve en zor aşama 3b dır. 3b de çok zaman kaybederiz. Halbuki gözlerini kaybeden kişi aslında bir anda gözlerini açmış olur.

Şimdi epifiz bezi neden karanlık sever?
Çünkü karanlıkta görme merkezi ișlevsiz kalır ve seni madde dünyasından alıkoyacak bir tedbir ile 4b+ 'a atar. Yani acil durum kozmik sensörlerin devreye girer. Her ortamda çok net varlık okuması yapabilecek sensörlerin oluşmaya başlar.

Ama bu karanlık tek ton karanlık olmalıdır. Mağara karanlığı hatta labaratuar karanlığı. Çünkü görme merkezi tamamen iflas etmelidir. Suni bir şekilde de olsa bu sağlanabilir.

Mesela klasik karanlıklar epifizi aktif etmez. Asla. Çünkü beyin 30 dk sonra gece görüş moduna geçer. İsterseniz deneyin. Işıkları kapatın heryer ilk başta karanlık gelir. Ama 10 dk içinde ışık hüzmelerini seçmeye başlarsınız. Mobilya kenarları görülür, seçilir hale gelir.

Şimdi epifizi açmak için gözler bakarkör moduna sokulabilmelidir. Bu da mağara ya da labaratuar karanlığı ile olur. Beyindeki görme merkezi başka türlü pes etmez. Pes etmeyince de epifiz duruma el koymaz.

Bu sadece bir yolu. Epifizi açmanın sayısız yolu var. Ama epifiz karanlık sever.

Makyavel

Kayıtlı Üye
Kesin yolu nedir bilmiyorum fakat bu konuyla alakalı sevdiğim bir kitap yazarı var.
Tuesday Lobsang Rampa - 3. Göz
kitabını tavsiye edebilirim, İyi bir kaynak sağlayabilir belki size.

Ü

Üye silindi 57044

Ajna çakra ve 3.göz arasındaki ayırımıda iyi yapmak lazım.. yukarıda bir girim olmuş.. 3.gözden söz etmişim.. Kesinlikle yanlış.. 3.göz ile ajna çakrayı karıştırmışım..

ajna çakra, yani alın çakrası bilim adamlarının, filozofların, entelektüellerin çakrasıdır.. Real hayattaki o güçler genellikle ajna çakrayı aktif kullanırlar.. çünkü yaşamlarını öyle kazanırlar.. o yüzden enerjiyi alın bölgesine göndermeleri lazım.. ekmeğini entelektüel bir şekilde kazanan herkes doğal olarak öyle yapar.. enerjiyi alın bölgesine gönderir.. herhangi bir gazetedeki köşe yazarı bile öyledir.. çünkü onun yerine yazmazlar.. yada yazarlar.. tutar bir iki eleman benim yerime yaz sana şu kadar para der.. oda olabilir tabi..

3.göz ise psişik göz'dür.. hassas gözdür.. nostradamus gibi kişilerde hep 3.göz aktifti işte.. onlar geleceği ve geçmişi görebiliyorlardı.. Yaradan kişilere bu gücü verir.. Onun sebebi şudur; çünkü bellidir.. yaradılış bellidir.. yaradılışın amacı bellidir.. yaradılışın finali, yani sonucada bellidir.. herhangi bir kişi 3.gözünü açarak bir takım kehanetlerde bulunabilir o yüzden.. nostradamus 15 temmuz darbesini bile görmüş.. o derece 3.gözü ve psişik kuvvetleri açık bir insan..

Fakat o tür hassas kuvvetlerin, 3.gözün, çakraların ve bioenerjinin yaradanla hiç bir alakası yoktur.. Açık konuşmak gerekirse engeldirde.. Yani bir adam aynı anda hem bioenerjici hemde maneviyatcı olamaz.. Ters mıknatıslanma yapar.. suya ateş sokmaya benzer.. Yinge yang sokmaya benzer.. O nedendir bilmiyorum.. yaradan kıskançtır.. onun dışında başka güçlerle hareket edilirse kendisini ifşa etmez ve öfke duyar.. fakat yalnızca yaradan ile hareket edilirse.. çevresel şartlar her ne kadar namüsait olsada.. yaradan kendisini ifşa eder ve gösterir.. Yani yaradan; tam bir sadakat, arzu ve bağlılık ister.. onun dışında kalan bütün güçlerin elimine edildiğini ve yalnızca kendisinin yüce tutulduğunu görmek ister.. bunu çok hassas bir şekilde izler ve değerlendirir.. adil bir şekilde.. pergel ve gönye ile.. tam.. sabit ve matematiksel.. böylece hangi insanlara görünmeliyim, hangi insanlara görünmemeliyim.. bu hesabı yapar ve devam eder..