28Mart Terazi Dolunayı Nemesis Günleri

*LiLiTH*U

Yönetici
Katılım
31 Ara 2013
Mesajlar
1,562
Tepkime puanı
1,005
Konum
Ankara
İş
Teknik Ressam/KarmaAstrolog/Tarolog/...
SmartSelectImage_2021-03-25-20-53-16.png
İnsanlaşma; adaletsizlik, sömürü, baskı ve şiddetiyle engellenir; ezilenlerin özgürlük ve adalet özlemiyle, kaybettikleri insanlığı yeniden kazanma mücadelesiyle olumlanır. - Paulo Freire


28 Mart Terazi burcunun 8 derecesinde sevgi, aşk, hak, adalet, eşitlik, denge, iç uyum, huzuru hayatımıza daha yoğun isteyeceğimiz krizli bir dolunay evresinden geçeceğiz. Zorlu ve güçlü bir Terazi dolunayı bizleri bekliyor.

Dolunay öncesi 26 Mart Güneş Venüs kavuşumu yaşayacağız. Gökyüzünde Venüs'ün Nemesis hali gerçekleşecek. Nemesis Günleri Venüs Güneş'in ardında kalır enerjisini gösteremez. Eril enerji baskındır. İç güdüsel tepkiler yaşatır. Libido yüksektir. Ego kibir konuşur. Hatalar yaptırır sonrası pismanliklar. Etkisini ise 7 Nisana kadar hissedeceğiz.

Nemesis'ten kısaca bahsetmek gerekirse mitolojisinde Nemesis tanrıların huzurunda, kibirlilik durumunda olan kişilere karşı uygulanan ilahi cezanın ruhunu taşımaktadır. Hayatın kanatlı dengeleyicisi, kara yüzlü tanrıça, adaletin kızıdır. Sarsılmaz dizginler ölümlülerin uçarı saygısızlıklarını” engeller. Sembolleri kılıç, terazi, kamçı, dizgin, çark, çetele, elma dalı ve dişbudak dalıdır. Eski zamanlarda bakire, Afrodit‘e benzer, kanatlı bir tanrıça olarak tasvir edilir.
Hak ettiğini verme kibri cezalandırmanin Tanrıcasıdır.
Dolunay etkisi ile yaşanılan etkilerle değerlendirmek gerekirse;

Dolunay'ın yönetici gezegeni Venüs Koç burcunda zararda Ay ile karşıt açıda ve Chiron, Güneş ile kavuşumda an haritasında ise Akrep burcu yükseliyor. Peki gökyüzü bizlere ne diyor??

*Hak hukuk, eşitlik, adelet arayışı
*Uyum için çözüm sürecine gidilmesi *Kadın hakları- sorgulama, şiddet, protestolar
*ikili karmik ilişkiler de yaralarının sarılması ya da şifa için bitmesi gereken ilişkinin sonlanması.
*Erkekte intikam güdüsü, baskılama
*Menfaat üzerine kurulan birliktelikler
*Kadın, sevgisi ugruna fedakarlıkları.
*Kadının emeklerinin hiçe sayılması.
*Ortaklıklar işbirliği ilişkilerinin değerlendirilmesi.
* Anlık kararlardan uzak durma gereği.
* Ülkemiz haritasında dolunay Mars ile kavuşumda 4-10 kasbında gerceklesiyor.
Devletin uyguladığı politalar, güvenlik, ordu , polis, askeri alanda konular, Sağlık Konuları (covid artışı ve buna yönelik çalışmaların devam etmesi) 4.ev hane olduğu için tekrar kısıtlamalar ile ilgili düzenlemelerin gelmesi, hükümete bağlı kişilerde sağlık sorunları, dış politika, yabancı ortaklarla yapılan anlaşmalar, borsada dalgalanma, sanatçılar ile ilgili beklenmedik haberler, emlak, tarım konularında düzenleme gibi konular gündemimizde olacak.

Ekinoksun yenilenme enerjisi etkisindeyken, Dolunay enerjisini olumluya çevirmek için geçmişten getirdiğimiz negatif yükleri şifalama, gerekirse kangren olmuş bağlarımızı bitirip yenilenmeye doğru hareket etmeliyiz.
Hayrımıza bütünümüze sekillensin.
*LiLiTH*U
 
Üst