23 Haziran Dolunay

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
23 Haziran günü Saat 13:32’de Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Ben bu dolunayı pek sevmedim gerçi. Bu dolunayın hem genel, hem burçlar üzerinde ki etkilerinden bahsedelim biraz…

Bir şeyleri inşa etmeye başlamak, düzenlemek, ayarlamak, sistemli bir hale getirmek için ideal zamanlardır

- Ay-Oğlak burcunda ilerleyeceğinden dolayı, sorumluluklarımız artabilir

- İş ve kariyer ile ilgili konular çok daha ön planda olacaktır. İş hayatımıza ilişkin gelişmeler yaşayabiliriz.

- Bir takım olaylara karşı daha ciddi, kuralcı ve mesafeli yaklaşabiliriz. Duygularımız 2. planda kalacaktır.

- Yaptığımız işlerde daha mükemmeliyetçi olabiliriz. Pratik çözümlerle hayatımızı kolaylaştırabiliriz

- Sosyal olmak yerine daha yalnız kalmaya meyilli olabiliriz. Oğlak burcu dolunayında yapacağımız planlar ve girişimler uzun vadede etkisini gösterecek ve meyvelerini verecektir. Hem de hayatımızda daha kalıcı olabilecektir.

- Görevlerimize sıkı sıkıya bağlı kalabilir, hatta bu süreçte fazla iş kolik olabiliriz.

- Duygularımızı göstermekte zorlanabileceğimiz için karşımızda ki kişiler bizleri biraz daha soğuk olarak algılayabilir.

- Kontol mekanizmamız her zamankinden daha güçlü bir şekilde çalışabilir

- Duygular bu kadar geri planda iken melankoliye daha elverişli olabiliriz

- Sağlıkla ilgili, kemikler, dişler, cilt, deri hassas olabilir. Dikkatli olmakta yarar var

- cilt, tırnak bakımı yaptırmak, dişler için kontrolden geçmek için ideal zamanlardır

- Bu dönem Tuz vücudumuzda daha çok zarar verir, kullandığımız tuz miktarına da dikkat etmeliyiz

- Özellikle Ananas, Elma, Kayısı, Vişne, Isırgan Otu, Esmer Buğday, Sarımsak, Mısır (GDO’lu olmayan mümkünse), kereviz, pancar, kapari, somon balığı tüketimini arttırabilirsiniz, vücuda çok daha iyi gelecektir.

- Uluslar arası büyük firmalar, şirketlerle ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Özellikle bu gelişmeler yönetim kurulu başkanları ile ilgili olabilir

- Uluslar arası ticaret ile ilgili, uluslar arası para transferleri ile ilgili ses getirici önemli gelişmeler yaşanabilir

- IMF ile ilgili sürpriz haberler ortaya çıkabilir, gelişmeler yaşanabilir.

- Toprak ve toprak ürünleri ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Ünlülerle ilgili önemli boşanma haberler gündeme gelebilir.

Kaçakçılar, suçlular, hatta kaçak suçlularla ilgili çok fazla haberler okuyabiliriz.

Dolunay anında Ay pluton hem de Uranüs, bu isyan hareketleri, depremleri, kan, terör, ölümler, gerginlikler, patlamalar, azınlık isyanlarını tetikleyici nitelikte olabilecektir. Sevimsiz dolunay! Özellikle uluslar arası ilişkilerde bir yapılanma, uluslar arası ilişkilerde gerginlikler, komşularla gerginlikler söz konusu. Bu dolunay zamanı kurulacak olan dış ticari ilişkiler konusunda dikkatli adım atılması, kararlarını doğru vermesi ve ilişkilerde yapıcı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Koç ve Yükselen Koç;

İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda bir tamamlanma, bitiş, sonlanma yaşayabilirsiniz. Bu üstlendiğiniz bir projenin sonuna gelmek olabileceği gibi, bir süredir peşinde koşturduğunuz bir işin sonuna gelmekte olabilir veya üstlerinizden birinin istifası, terfisi veya görevden ayrılması gibi bir durunda olabilir, hafiften gergin bir dolunay olacağı için ani kararlardan, öfke durumlarına karşı dikkat etmekte yarar var…

Boğa ve Yükselen Boğa;

9. evinizde gerçekleşecek olan bu dolunay, hukuksal, eğitim, iletişim,akrabalarla ilgili konularda bir tamamlanma, sonlanma, bitiş yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili sorunların bitişi anlamına da gelmektedir. Seyahatlerde organize edebilirsiniz ama son dk aksiliklerine karşı temkinli olmanızda yarar var, keza sözleşmeler, anlaşmalar imzalak içinde güzel bir hafta. Fakat gecikmeler, duygusal stresler söz konusu

İkizler ve Yükselen İkizler;

8. evinizde gerçekleşecek olan bu dolunay başkalarına ait finansal kaynaklar, krediler, ödemeler gibi konuları hayatınızda çok daha görünür bir hale getirecektir. Kredi almak için uğraşabilir, fon alım-satım işleri ilgilenebilir, banka ile ilgili bir takım konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Gelirlerinizi arttırmak, borçlarla uğraşmak, ödemelerle ilgili konulara daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

Ortaklıklar, partner ilişkileri, sözleşmeler,anlaşmalar ve kendini açıkça gösteren düşmanlar bölümünde gerçekleşecek olan bu dolunay, bir takım sonlanmaları, bitişlere işaret ediyor. Bu az önce saydığım konularla ilgili sorunların bitişi anlamına da gelebilir. Olası kötü niyetli kişiler renklerini bu dolunay zamanında daha çok belli edecekler.

Aslan ve Yükselen Aslan;
iş ve çalışma ortamınıza ilişkin konular ön planda olacak. İşinizi, çalışma ortamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir iş veya projenin bitişi veya sonlanması anlamına da gelebilir bu dolunay. Dolunaydan hemen sonra diyet veya spora başlamak için harika etkiler altında olacaksınız.Sağlığımıza biraz dikkat, özellikle dişler, kemiklere ve cilde. Özellikle böcek sokmalarına karşı

Başak ve Yükselen Başak;
5. aşk evinizde gerçekleşecek olan bu dolunay, eğer k hayatınızda biri yok ise aşk kapınızı aralık bırakmanızda fayda var. Bu tutulma zamanı eğer hayatınızda biri var ise flört olarak onunla ilişkinizi ciddi bir boyuta sevgili olma yoluna taşıyıp taşımayacağınıza karar verebilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünenler bu dolunay zamanı girişimlerde bulunabilirler, çocuk sahibi olanlar onların bir başarısı veya bir iş bitirişi ile ilgili bir mutluluk yaşayabilirler

Terazi ve Yükselen Terazi;

ev, yuva, aile, yerleşime ait bir takım konular gündeme gelebilir, bir taşınma, yer değiştirme durumu olabilir, aradığınız özellikte evi bulabilirsiniz. Aile içinde olası bir konu ise artık çözüme kavuşabilir. Dolunay gergin etkilere sahip olacağı için komşularınızla veya aile içi ilişkilerde gerginliklerden kaçınmakta yarar var.

Akrep ve Yükselen Akrep;

3. evinizde gerçekleşecek olan bu dolunayla birlikte, seyahate çıkabilir, web sitesi açabilir, blogla ilgilenebilir, iletişimle ilgili bir takım konularda sorumluluklar alabilirsiniz. Genel anlamda keyifli geçecektir bu dolunay, özellikle yakın çevrenizle ilişkilerinizi düzenlemek içinde destekleyici olabilir. Önemli iş anlaşmaları, sözleşmeleri imzalamak için güzel etkileri söz konusu.

Yay ve Yükselen Yay;

Finansal konular bu dolunayın ilgi odağı olacak. Kazançlarınızı arttırabilir, evinizde ki eşyaları yenileyebilirsiniz. Alternatif para kazanma yolları arayabilir, yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Bu oğlak burcu dolunayı yarayacak size.Gereksiz fuzuli harcamalardan uzak durun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Hayatınızda bazı sonlanmalar, bitişler yaşayabilirsiniz, bu hayatınızda sorun olan konularla ilgili de olabilir. Bu dolunay aslında sizler için bir nevi tamamlanma süreci gibi olacak. Dolunay hafiften sert etkiler aldığı için, kendinizi huzursuz, gergin, agresif hissedebilirsiniz

Kova ve Yükselen Kova;

12. evinizde gerçekleşecek olan dolunayla birlikte, arkanızdan iş çeviren, dedikodu çıkartan bir takım insanlarla yüzleşebilirsiniz. Gizlilik içinde hareket etmeye özen gösterebilirsiniz. Planlarınızı, projelerinizi henüz anlatmaya, açıklamaya hazır olmayabilirsiniz. Ama hepsi 15 gün içinde olgunlaşmaya başlayacaktır. Sağlığınıza da dikkat etmenizde yarar var. Hastalanma, rahatsızlanma potansiyeliniz yüksek.

Balık ve Yükselen Balık

11. evinizde meydana gelecek olacak dolunay, hayatınıza yeni bir arkadaş, dost katabilir, size destek olacak kişilerle tanışmanıza neden olabilir. Bazı arkadaşlarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir, onlara destek ve yardımda bulunmanız gerekebilir. Sosyal çevrenizi ve arkadaşlarınızı düzenleme içine girebilirsiniz. Sosyal ilişkilere dikkat, gereksiz gerginlikler, huzursuzluklar yüzünden tadınız kaçmasın.

Alıntıdır.

Sevgilerimle... :)

kabalakk

Banlı Kullanıcı
dolunayı beklediğim kadar kimseyi beklemiyorum 23 haziranda çıkıp uluyacağım

DatSoul

Kayıtlı Üye
2 gün var bütün gece meditasyon yapmayı düşünüyorum :)

özözöz

Kayıtlı Üye
Ben ayın ve yıldızların hareketlerinden çok etkileniyorum bu nedendir bilmiyorum ama beni çok etkiliyor. 23 Haziranda oldukça pozitif şeyler yapmam gerekiyor. Bilinç altımı kötü olan her şeyin bittiği gün olarak inandırmayı deneyeceğim :) Kağıtlara kötü olan şeyleri yazıp yakacağım beni rahatlatıyor nedense :)