21 Aralık 2020 "Sahipkıran"

  • Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

SmartSelectImage_2020-12-19-17-38-48.png

Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin yolları 21 Aralık tarihinde dünya açısından bakıldığında kesişecek ve çıplak gözle "çift gezegen" olarak görülebilecek.

Zamanın efendileri karmanın öğretmenleri Satürn ve Jüpiter iki büyük gezegen 17 Aralık'ta Satürn, 20 Ocak itibariyle Jüpiter Oğlak burcundan Kova burcuna geçiş yaptı. Satürn artık Kova burcunda nefes aldığı rahat ettiği konumda Oğlak burcunun da yöneticiliğini yapsa da aldığı kavuşumlar ve etkileri ağır deneyimler yaşamamıza, ağır sınavlardan geçmemize neden oldu. Bu noktada sırtımızdaki yükleri biraz hafifletebiliriz.

Satürn'ün sınavları ağırdır. Sorumluluklar yükler, kısıtlar. Dengeye ulaşmamız için dersler sınavlar verir geçemediğimiz öğrenemedigimiz alanlarda cezalandırır. Bedelleri ağırdır. Baş etmenin yolu disiplindir, dikkat, sınırlılık, ciddiyet ve kararlılıktır. Jüpiter, ahlak, inanç, adalet güven, sadakat iyimserlik, ödül, bolluk bereket verir. Fiziksel ahlaksal ve düşünsel açıdan büyütme enerjisine sahiptir. Dokunduğu yere bu etkileri yayabilir pek tabi Jüpiter bu etkileri fırsat şeklinde sunduğu gibi değerlendirilmediği takdirde elinden geri alabilir. Artha yasasıyla ilgilidir. İnancı, bilgiyi, ahlakı önemser sorgulatır. Felsefe ve bilim üzerine çalışmalar yaptırır.

21 Aralık'ta astrolojik anlamda Jüpiter (Müşteri) Satürn'ün (Zuhal) 0 derece Kova burcunda kavuşumu bizlere gökyüzünde nadir yaşanan durumu yaşatacak. Kavuşumunun adı "Sahipkıran" sahipkıran astrolojik, politik, tarihsel süreçlerde özel anlamlar barındırır. Gücü elinde tutan, sahip olan, hükümdar anlamları vardır. Özellikle sahipkıran yıllarında doğanlar önemli insanlardır ve ileri ki yaşlarında iyi yerlere gelirler lider, komutan, misyoner gibi özellikleri bünyelerinde barındırırlar.

Tarih geçmişe dönüp baktığımızda Timur Cengizhan, Hz Muhammed'in sahipkıran da doğdukları söylenir. 571 yılında Akrep burcunda Jüpiter -Satürn kavuşumu su gruplarında önemli peygamberlerin doğumuna işaret etmektedir. Timurlara hazreti sahipkıran olarak bahsedilmiştir. Osmanlı Padişahlarının bazıları kaynaklarda Yavuz Sultân Selim, II.Mehmet , Kanuni Sultân Süleyman için sahipkıran sıfatı yakıstırılmıstır. 1980 Terazi, 1981 Terazi ve 24 Ocak 1982 yılı doğumluluar sahipkıran etkilerini görmektedirler. Bu tarihlerde doğanlar lider olma potansiyeline sahiptirler.DNA kodlarında sahipkıran etkisi vardır.

Sahipkırana kimileri, 2000 yıl önce gerçekleştiği öngörülen ve gökyüzünde parlak bir ışık kaynağı olarak yansıyan Bethlehem Yıldızı'na benzediğini söylemişlerdir. Karma kanunun görüntüsü. Dünyada belirli kişilerin doğumundan önce yaşayan yedi neslin kendisi (Hz İsa, Mesih ve onların ataları arasında )Sabitkıran Bethlehem yıldızı ile bağlantılı 21 Aralık 2020 hava elementine geçişiyle hayatımıza önemli noktalara değinecek. Sahipkıran hangi evinizde hangi açılarda konfigürasyonlar içinde ise o alanlarda değişim yaşamanız olası. Etkileri uzun vadede işlerlik kazanacak.

Bu önemli tarihin Kova burcundaki etkisi bizlere teknoloji, iletişim, bilimi, uzayçağı, havacılık, devrimler, reformlar, halkın bağımsızlığı, astroloji alanında ilerleme, teknoloji alanında gelismeler sunacaktır. Etkisini en çok hissedecek burçlar Kova İkizler ve Terazi burçları olacaktır. Koç, Aslan ve Yay burçları da az da olsa bu etkilerden nasibini alacaklardır.

2021 yılına girerken yılbaşı ağacınıza parlak kağıttan gümüş renkli bir yıldız ya da yıldız şekli semboligini gümüş boya ile boyayıp ağacınıza asın. Dileginizi dileyin. Ben yarın agacıma asacağım. Hepimize şans getirmesi dileğiyle.
Astrolog Nefertiti
 

Azoth

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Nis 2020
Mesajlar
25
Tepkime puanı
61
Konum
Tarsus
İş
Gıda Mühendisliği
geçen sosyal medyada jübiter ve satürnün birleşmesini mısırdaki 3lü pramitlerin üzerinde göstermişlerdi. Bir pramit boşta kalmıştı onun içinde Merkürün gelmesi bekleniyor yazılmış? Acaba baba-oğul-kutsal ruh telsis'i mi? Satürn'ün oğul yiyen Kronos olduğu biliniyor Merkür'ün gelmesi ile ne bekleyebiliriz
 
Üst