2 yıldır görmediğin birini rüyanda görmek

Beylane

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıl önce çok sevdigim bir arkadaşımla aramız açıldı 2 yıldır ne yüzünü ne sesini duyabildim. Hiçbir iletişimimiz olmadı. 1-2 gün önce rüyamda gördüm onu yine eskisi gibi şakalaşmalar falan yapıyorduk. Sebebi nedir ? Hiç aklıma bile gelmedi arkadaşım

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Belki barışmak görüşmek istiyor olabilir, harekete geçebilmek için de onayını bekliyor.. Muhtemelen bir şekilde karşına çıkar hissetmişsin.

Beylane

Kayıtlı Üye
Belki barışmak görüşmek istiyor olabilir, harekete geçebilmek için de onayını bekliyor.. Muhtemelen bir şekilde karşına çıkar hissetmişsin.

ama o haksız o gelip özür dileyecek benden.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Demek ki pişmanlık duymaya başladı geleceğinin haberini vermiş.

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Rüya yorumu farklı bir mesele, ne nedir bilemiyorum ama benim gözlemim şöyle; kimi en iyiyi yorumu kişinin kendisi yapar derken, kimide bu alanda ciddi alimlerin varlığını savunur.
Bazende yoruma gerek kalmaz.
Eğer sembolik rüyalar görmüyorsanız takılmayın derim.
Bende bazen kaybettiğim yakınlarımı görürüm rüyamda. Kimisi genç haliyle çıkarken karşıma, kimisininde kamuflajı üstündedir hala.
Sohbet ederiz, bana öğütler verirler, genelde yüzleri gülümser, rüyada olsa görmek iyi gelir insana.
Hepsi bu Dünyadan göçtü gitti kimi genç kimi yaşlıydı, eğer inancım olsaydı bir yasin okurdum, eskiler merhum kişiler rüyaya girince senden dua bekler derler, aslında buda bir rüya yorumudur değil mi.
Yine de üstünde fazla durmayın derim.
İlk okul hocam hep rüyalarıma girer mesela.
Neden mi ?
Sebebi basit, hayatta benden beklentisini karşılayamadım. Emeklerini boşa çıkarttım.
Onun gördüğü potansiyelimi hiçbir zaman kullanmadım. Kimseye duymadığım utancı ona karşı duyuyorum, senelerdir görmediğim halde.
Belki sizinde arkadaşınıza karşı hissettiğiniz bir pişmanlığınız vardır.

Rositaa

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıl önce çok sevdigim bir arkadaşımla aramız açıldı 2 yıldır ne yüzünü ne sesini duyabildim. Hiçbir iletişimimiz olmadı. 1-2 gün önce rüyamda gördüm onu yine eskisi gibi şakalaşmalar falan yapıyorduk. Sebebi nedir ? Hiç aklıma bile gelmedi arkadaşım
Aynı şeyi yaşamamıza şok oldum ? bende öyle 2 yıldır konuşmadığım arkadaşımı gördüm. Sarılıp, öpüyordu. Hayır olsun, uzak olsun.

Ü

Üye silindi 56746

@dennise bana bu tür rüyalarla ilgili akılda kalıcı bir yorum yapmıştı fakat benim aklımda kalmadı. o nedenle kendi yorumummuş gibi satamayacağım şimdi hay allah :D
İlk okul hocam hep rüyalarıma girer mesela.
Neden mi ?
Sebebi basit, hayatta benden beklentisini karşılayamadım. Emeklerini boşa çıkarttım.

Bu yazıyı okuyunca yakın zamanda ilkokul öğretmenimi rüyamda gördüğümü hatırladım ben de. Öğretmen kelimesi çok farklıydı onun için, biz ortaokula geçip ayrıldığımızda, arkadaşlarımdan biri "hocam" diye hitap etmişti öğretmenimize ve hala aklımda yüzündeki o buruk ifade... Galiba ben de o emeklerin hakkını veremedim ama belki de hala geç değildir; yaşam bir yolculuk ve yolun sonunun nerede olduğunu henüz hiçbirimiz bilmiyoruz. Rüya uyarıdır belki de bize o potansiyeli yeniden bulmamız için. Ben böyle söyleyince iyimsersin diyorlar, kötümser olmak için hiç vaktimiz de enerjimiz de yok aslında; hem Yaradan'ın sonsuz yaratımı karşısında geçmiş aracılığıyla tutunduğumuz şeyler bir hiç esamesinde... Benim tek sorunum bu gerçeği hemen unutuyor olmak :) işte bu yüzden hayırlı arkadaşlar edinmek lazım, bolca kafamıza vurup unuttuklarımızı hatırlatacak.

Öğretmenimi yüzü asık gördüm ve iletişim sağlayabileceğim bir veri de yok elimde, umarım iyidir.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Sana 10'a kadar saysam ama sayarken 5'i söylemesem ne olur?

Bana 5'i unuttuğumu söylersin değil mi? Halbuki saydığım 9 rakam pek umrunda olmaz.

Zihin eksiğe daha çok odaklıdır. İşler yolunda gitmediğinde, hayat monoton sıkıcı bir hal aldığında, ya da işler sarpa sardığında... Ve en önemlisi gelecekte o keyifli anıları bir daha nasıl yaşayacağını bilmediğinde... Zihin; o boşluğu geçmişteki pozitif bir anıyla kapatmak ister.

Halbuki sen o zamanlar ona kızmış ve görmek istememiştin. O an çok emindin. Ve muhtemelen de öyle olması gerekmiştir.

O duygu boşluğundan dolayı; geçmişteki anı sürekli geri çağrılmak istenirse ANI çarpıtılır. Birden efsaneleşmeye başlar.

Araştırmalar yaşanılan anıların ilk bir yıl içinde %50 oranında çarpıtıldığını ortaya çıkarmıştır.

O arkadaşınla Bi süre daha takıl; bundan özgürleşirsin zaten.

Rüya ise amigdala ve hipacampusun sana şu anlattıklarımdan dolayı selam çakmasıdır.

Haa bu arada... Eski sevgililerin... "uyudunmu... Seni rüyamda gördüm çok merak ettim...c Gibi birden damlamaları da bu yüzdendir.