1 Sene Önce Kaybettiğim Anneannemi Hiç İyi Görmüyorum

yorgunsavasci

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler. 1 sene once kaybettiğim anneanneme öyle düşkündüm ki, annemden babamdan herkesten cok seviyordum onunla büyümüştüm. Son zamanlarinda eşini kaybetti bize getirdik ben baktım erkek cocugu olarak ilgilendim diger evlatlari ilgilenmedi. Birbirimize deliler gibi düşkündük. Son zamanlarinda demans hastaligi yuzunden konusmamaya yürümemeye başlamıştı. çok uzuluyordum. Daha sonra kaybettik ben yıkıldım hayatımda böyle aci yasamamistim ve hâla yaşamaya devam ediyorum kendimi annem icin oldurmuyorum. Beni en çok üzen şey ise ben onun saçının teline kıyamazken o toprağın altında curuyor ve ben bunu aklimdan cikaramiyorum kafayi yiyorum gozumde yas kalmadi. Ben bukadar duskun oldugum anneannemi rüyalarımda hic iyi gormemeye başladım.Sürekli mezarinin başında oluyorum ağlıyor hep mutsuz goruyorum bazen mezari açılıyor içinde çürümemiş diri bir şekilde yatiyor. bazen bir eli mezarin disinda oluyor. Ben hic iyi degilim ne olur bu ruyalarin anlamini bilen varsa cevabini bekliyorum.

Farwein

Kayıtlı Üye
Her kayıp zordur üzücüdür seni anlıyorum ama doğanın işleyişi de budur buna insan olarak bir şey yapamayız elden gelen bir şey yok bunun farkına var. Ayrıca kendinde söylemişsin annem için yaşıyorum diye belki bir sevdiğini kaybettin ama çevrende seni seven onlarca insan var bunların da farkına var ne kadar üzücü olsa da yaşamaya devam etmeliyiz gerekirse bir uzman yardımı al sanırım yaşın küçük daha yaşayacağın nice sevinçler mutluluklar var hemen ilk sınavda koyverme böyle kendini toparlanmaya çalış. Bu durumdan ailenin haberi yoksa onlarla konuş bu seni baya rahatlatacaktır e azından annenle konuşabilirsin. Rüyalarına gelince bunlar büyük ihtimal bilinç altından kaynaklı rüyalar biraz rahatladığın da düzelecektir.

yorgunsavasci

Kayıtlı Üye
Haklisiniz çok tesekkur ediyorum yazdiginiz icin. Toparlanmaya calisiyorum fakat unutamiyorum.. İnsallah geçecek Allah yardimcim olsun.. Ayni ruyalari gormeye devam ediyorum..

leylaaras

Kayıtlı Üye
Rüyada gördüğümüz kişiler bizim onun için düşündüklerimiz diye yorumluyorum sen iyi olmadığın için öyle görüyorsun artık helalleş ve emin ol onlar iyiler

Daryana

Kayıtlı Üye
Hikayemiz çok benziyor. Benim annem babam ayrılar 1,5 yasımdan beri. ben anneannem annem ve dedem birlikteydik hep. annem çalışıyordu, dedem kahveye giderdi anneannem bakıp büyüttü beni. Çok düşkündük zaten belli bir yaşıma kadar onada anne diyordum. 1 seneyi geçti vefat edeli. Dedemde anneannemden 10 ay önce vefat etmişti. İnan seni çok iyi anlıyorum. Senin gözünde o her zaman bir melekti, belki kahramandı, belki kraliçeydi. Verdiğin değeri çok iyi anlıyorum. Fotoğrafını çerçevesiyle bilikte hala daha tv ünitesine veya herhangi bir yere koyamadım dolapta duruyor. Denedim fakat gördükçe kötü oldum. Yani bende hala tam olarak toparlanmış sayılmam çok önemli bir hadise bu. Önce yaşadığımız acıyı ertelemeden kabul edip yaşamamız gerekli. Eğer ertelersek yaşamamız gereken bu acıyı hayatımızın başka zamanlarında birden anılar, hatırlamalar vb. şeylerle ortaya çıkar ve yine acı çekeriz. O yüzden değiştiremeyeceğimiz bu tür gerçekleri olduğu gibi kabullenmeliyiz. Kendimden örnek vererek konuşuyorum seni anladığımı, aynı şeyi yaşadığımı hissedebilmen adına lütfen beni mazur gör. Bu konuda yapabileceğin en iyi şey onun tıpkı kendi gibi çok güzel bir yerde olduğunu, onun zaten başından beri çok daha güzel bir yer hak ettiğini ve çok güzel bir yere ait olduğunu düşünmeye çalış. İnancını bilmediğimden sadece onu rüyalarında kötü görmemen için ancak bu şekilde bir öneri verebildim. Rüyalarımız bir aynadır. Bazen korkularımızı, bazen sevinçlerimizi, bazen hüzünlerimizi vb. şeyler yansıyabiliyor. Sen onun vaziyetini ( dediğin gibi mezarını düşünmek, çürürken düşünmek gibi) tahmin etmeye çalıştığında aslında gerçekle yüzleşmeye çalışıyorsun ama biliyorum ve seni çok iyi anlıyorumki onu buna layık görmüyorsun ve haklısında. Fakat bu derece gerçekçi olmakta onu geri kazandırmıyor maalesef bence. Eğer tahmin ettiğim kadar ona düşkünsen zaten o senin için gerçek ötesi birisiydi adeta bir melekti. O yüzden onuda belki gerçek ötesi bir yerde düşünmeye çalışman yararına olabilir. Benimde eskiden aklıma gerçekçi kısmı geliyordu olayın. (çürüdü mü? kemikleri göründü mü? onu rahatsız edecek böcekler falan var mı? gibi )

Fakat bir süre sonra kendi gönlümde onun nereye ait olup nereyi hak ettiğini hayal edip buna kendimi ikna ettim. artık her aklıma geldiğinde, konusu açıldığında, ismi söylendiğinde ( zaten her gün aklımda ) artık onu beyaz elbiseler içerisinde, beyaz bir gökyüzünün hakim olduğu diyarlarda, altın sarısı yaprakları olan defne ağaçlarının bulunduğu, yani bu tarz bir arkaplanı olan bir yerde durup bana gülümserken görüyorum. İstisnasız hep bu şekilde iyi olarak geliyor gözümün önüne. Rüyalarımada bu şekilde iyi yansıyor. Sanada bunu tavsiye ediyorum o sana hep el bebek gül bebek baktı sende onu hep iyi ve huzurlu şekilde düşün. Bunun sanada bir nebze olsun iyi geleceğini umuyorum.