Kinezi Çeşitleri

Deist

Kayıtlı Üye
Atmokinesis ;
Atmosferi ve atmosfer olaylarını kontrol etme yeteneğidir. Havayı ve hava olaylarını kontrol eder.Havanın nasıl olacağını önceden his ederek,yağmurun,karın veya havanın ılıman olacağını tahmin edebilir.Hava olaylarına göre ruhunun durgunluğu ve hareketliliği oluşur.Büyük Marmara depreminde çoğu insanda bulunan bu para psikolojik yetenek kanıtlanmıştır.

Biokinesis ;
Biokinesisler canlıların DNA kodlarını yazıp onları tedavi edebilirler.Vücutsal olayları kontrol yeteneğidir. Biokinesis yeteneğiyle insan vücudundaki saklı hastalıklar söylenebilir.Ve beyin onu otomatikman terapi edebilir.

Chronokinesis ;
Zamanı yavaşlatma, ileri-geri alma,bazen kısa süreli durdurma yeteneği olup,bu yeteneğe sahip olan çok az insan vardır. Bu yeteneğe sahip olan insanlar çok aşırı derece nostaljik aşk fenomenleridir.Zaman fenomenlerini yaşadıkları ana bağlı olarak,ruhsal güçleriyle değiştirmenin yanında,durdurma olayına girer.

Cryokinesis ;
Termal atomları kontrol yeteneğidir.Sel ve bazı doğa olaylarını durdurma yeteneğine sahiptirler.Bu tür insanlar radyolojik ışınlara maruz kalsalar bile,vücutlarında hiçbir değişiklikler olmaz.Bu konu çok geniştir.Termal enerji üreten santrallerde uzun süreli çalışan kişilerin DNA larına girerek,doğan çocuklarında bu gizli yetenek oluşur.

Electrokinesis ;
Elektronları ve elektriği kontrol etme yeteneği olarak,elektronik beyin sahibi insanların üzerindeki biomanyetik aktivasyondadır. Ani elektrik çarpan insanlarda, daha sonradan görülür.

Hydrokinesis ;
Suyu kontrol etme yeteneğidir. Sulu ortamlarda yaşayan ve suyu kendilerine yaşam biçimi olarak seçen insanlarda bu yetenek vardır.Bu tür insanlar suya devamlı,vücutlarını temas ettirmek zorundadır.Yada psikolojimken depresyona girmektedirler, bu yüzdende aldıkları anti depresanlar onlara fayda vermeyip,zarar verir.

Magnetokinesis ;
Manyetik alan ve manyetizim kontrolüdür.Mıknatısları kontrol etmede magnetokinesistir. Manyetik alanlarda fazlaca bulunan insanlarda bu olgu oluşur.Ellerine aldıkları elektronik madde birden bire çalışabildiği gibi,durabilirde.

Photokinesis ;
Işığı oluşturan fotonları ve ışığı kontrol yeteneği olarak çok az insanda bulunur..

Psychokinesis (Telekinesis) ;
Cisimleri hareket ettirme yeteneğidir. Bu yeteneğe sahip insanlar vardır.

Pyrokinesis ;
Ateş ve benzeri sıcak plazmaları kontrol yeteneğidir. Plazma tik enerji yoğunlaşmasını algılarlar.

Terrakinesis ;
Toprağı ve toprak olaylarını kontrol yeteneğidir.Bazı tarla çalışanlarda ve çiftçilerin ruh spiritüalinde bu yetenek vardır.

Umbrakinesis:
Buda Photokinesisin tersidir...Işığı nötrolize etmeye...karanlık oluşturmaya yarar...

Thermokinesis:
Cyrokinesisin tersidir..sıcaklık arttırmaya ısıtmaya yarar..

Lygrokinesis:
İç enerji kontrol etme..Pis-Balı,Güç Kalkanı gibi özellikleri vardır...
Gravitakinesis:Yerçekimi etkisini kontrol etme...Depremleri ilk fark eden kişilerdir.

Geokinesis:
Terrakinesis olarak ta bilinir...Fiziksel olarak yeryüzüne etkiyi kapsar,deprem olaylarını zihniyle kontrol edebilir.

Chlorokinesis:
Bitkiler üzerinde etki...Bitkilerle telepatik ve empatik ruhsal iletişime geçer.

Audiokinesis:
Seslgalarını Kontrol etme...Bu yetenek daha çok yunus balığı eğitmenlerinde ve hayvan hipnotizörlerinde bulunur.

Aerokinesis:
Rüzgarı Kontrol Etmek...Bazı insanların ben rüzgarın gelişiyle neşelenirim,yada rüzgarın oğluyum sözü mecazi olsa da bu olayın gerçeklik payı vardır.

Alıntıdır.

Sennin

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok işe yarayacak bir paylaşım teşekkürler.

Mathilda

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Çok güzel bir paylaşım .. Hepsni teker teker deneyip yeteneğimi bulacağım ! :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Çok güzel paylaşım. Çok teşekkürler.

Ben başlangıç olarak telekineziyi seçeceğim..

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
Bunlar çok uçuk geliyor inanmıyor değilim fakat bunlar uzun yıllar çalışma getirir bana hafiften başlayacak bir şey önerir misiniz? Bir de enerjimin çok olduğunu düşünüyorum sadece düşünüyor muyum gerçekten enerjim var mı nasıl anlarım?

Bana altını göstermeyin altına giden yolu gösterin.

Oscarex

Kayıtlı Üye
Ben pyrokinezi ve telekinezi üzerinde yogunlaşmak istiyorum. Daha sıfırdan başlayarak bunu hangi yolu izleyerek ve ne kadar sürede yapabilirim?

*apollon

Kayıtlı Üye
Çok güzel ve açıklayıcı bir paylaşım. Teşekkürler. :)

Deist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kinezi çalışmalarına başlamadan önce benim tavsiyem inisaysonlara katılmalısınız ve gerçekten ama gerçekten kendinizi bilgili hissedene kadar araştırma yapmanız yani birşeyin tam olarak ne olduğunu vs bilmeden hemen a bunu beğendim hemen başlıyayım tarzında bir işe kalkışmamanızı öneriyorum daha sonra kinezi çalışmalarına ufak bir psi-wheel ile başlayabilirsiniz ve sitede bu konu hakkında da detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
bu kinezilerin bizde olup olmama yeteneğini nereden anlayabiliriz en kısa yol olarak?