Ölümden Dönenler (Yaşanmış Olaylar)

• Konbuyu başlatan Pocahontas
  • Başlangıç tarihi

Makyavel

Kayıtlı Üye
Bu daha çok Astral seyehat'e benziyor.Beden dışı hareketlenme tanımadığın bir varlık ile temas kurmak.Ufo konusunada yakın geliyor temas kurmak vs.

paranoise

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum ama güzel olan birşeyse hepimiz bir gün ötesine gideceğiz sevgiler..

termagant

Kayıtlı Üye
Bazen çok bunaldığımda ölmek istiyorum.. Sanki tek kurtuluş buymuş gibi geliyor.. ve ne zaman kendimi bu fikre iyice adapte etsem, hatta bugün tamam son desem, hep birşey oluyor.. Üzülüyorum falan ama tuhaf bir güç beni sarıyor sanki, bir anda huzur buluyorum az da olsa.. Sizce bu ne demek?

Kar

Elit Üye
Ecelinizin henüz gelmediğini gösteriyor.

termagant

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Kar...
Demekki silkinip kendime gelmeliyim..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bazen çok bunaldığımda ölmek istiyorum.. Sanki tek kurtuluş buymuş gibi geliyor.. ve ne zaman kendimi bu fikre iyice adapte etsem, hatta bugün tamam son desem, hep birşey oluyor.. Üzülüyorum falan ama tuhaf bir güç beni sarıyor sanki, bir anda huzur buluyorum az da olsa.. Sizce bu ne demek?

Sevgili termagant;
Hayatta önemli olan bakış açımızdır; olayları algılama şeklimize göre iyi veya kötü diye ayırırız. Yaşadığınız sıkıntarı bilemem; ama yaşanan her zorlu zamanın ardında bir ödül, bir deneyim vardır. Size tavsiyem;
hayata sıkıca sarılın; yarınlarda herkes için güzellikler saklı.
Yaşam herbirimize verilmiş bir hediyedir; bunu iyi veya kötü yaşamamızsa bizim seçimimiz. Siz güzelliklere dönün yönünüzü, elbette mükafatlandırlırsınız.

Konuyu dağıtmamak adına; ölümden dönenlere gelince;
bu deneyimleri yaşayanlar bilirler ancak bunun doğruluk payını.
O insanların vakti dolsaydı; zaten ölürlerdi.
Bu durumda yaşadıkları bir rüya veya koma halinin sanrıları olabilir.
Doğru da olabilir; bunu ancak ölünce bilebilirim.

oguzhan

Kayıtlı Üye
Saçmalığın daniskası.Hiçkimse ölüpte dirilemez.Buna emin olabilirsiniz.Artı bunların hepsi bilimsel olarak açıklandı daha kaçkere söylencek.

gümüş

Kayıtlı Üye
Emin değilim (reenkarnasyon)
Çocukken dinlemiştim anneannemden. O zamanki ben yaşlarında bir kız çocuğu ailesine sürekli isminin çağrıldığı gibi değil farklı olduğunu ve nişanlısını görmesi gerektiğini söylermiş ve eskiden yaşadığı adresi anlatırmış. Ailesi sonunda çocuğu yaşadığını iddia ettiği eve götürmüşler ve kız eve girip sandığı işaretlemiş çeyiz sandığım diyerek. Eski anne ve babası ile konuşup onları ikna etmiş vb... Güneyde bu gibi vakalardan sık sık bahsedilir (di) Şimdi belki artık yaşlılar kalmadığı için anlatan yok.

Bazen belki genetik hafıza diyorum, ama olayı yaşayanları hep bir 3. , 4. 7. 8. ağızdan dinlediğim için yeni beden ile eskisi arasında biyolojik bağ var mı bilmiyorum. Var ise açıklamak daha kolay ve akla uygun olurdu galiba :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
"...Tüm bunlar nedir? Tüm bu dünya...her şey...geri gidince onlara da anlatabilecek miyim? diye sordum .sadece günahla ilgili söylediklerimi hatırlayacaksın' dedi. bana sadece üç cümle söyledi ama ne dediğini hatırlamıyorum...."

Ama tam tersi olmuş, yazının devamında günahla ilgili söylenen 3 cümle dışında her şeyi hatırlamış. Burada bir çelişki var. Gidildiği iddia edilen yerdeki adam mı yalan söylemiş, tüm bunları anlatan mı yanlış hatırlamış? Yoksa tamamen kurmaca mı?

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Sıradışı ve enteresan olaylar diyebilirim...

alperturkey

Kayıtlı Üye
Benim inancımla uyusmuyor!!!Paylasım için tesekkurler...

Ori

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Gercek yada yalan oldugu muamma.Lakin eger gercek ise ne guzeldir kimbilir...Ozellikle 2.hikayede insan tuhaf oluyor gercekten.
Paylasim icin tesekkurler.

RadreS

Kayıtlı Üye

Bu konu üzerinde 1 haftadır cok yogunlaştım.. saatlerce bu yazılan gercekleri okuyorum...Hadis ve Ayetlere bakıyorum Örn :

1-) " Melekler yüzlerine ve arkalarına vurarak ve ‘Tadın yakıcı cehennem azabını’ (diyerek) o kâfirlerin canlarını alırken onları bir görseydin! İşte bu, ellerinizle yaptığınız yüzündendir, yoksa Allah kullara zulmedici değildir.”(Enfal;50,51) ...

2-) Hadis : "Ey Allah'ım! Ruhu damar, kemik ve parmaklar arasından çekip alıyorsun. Ey Allah'ım! Ölüme karşı bana yardım et ve ölümü bana kolaylaştır."
Ruhun bedenden cıkması hadislere göre .. cok acı verici bir olay...bir hadise göre vücudun ortadan 2 ye ayrılmasından bile daha cok acı verir...

Şu Sorulara vardım ;
1- Bu insanlar müslüman degil.. Ancak yaşadıklarında din adına bişey yok sadece sevgi söz konusu... Azrail de gözükmüyor?
2- Ruhun bedenden ayrılmasında acı hissedilmiyor.. mutluluk fln hissediliyor?

bu merakımı giderici bir cvp verirseniz sevinirim

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Böyle bir şeyle karşılaştıklarını iddia edenler hep huzur,güven ve düşünceyle iletişime geçebilme gibi şeylerden bahsediyorlar.Reenkarne olduğunu söyleyen kişiler de gerçekten öyleyse -ki ben inanmıyorum- neden önceki bedeni öldükten sonra olanları hatırlamıyorlar??

Sayin arkadasim, yabanci bir yere gittiginiz zaman.orada olan bir yer,bir ev,size taniyormussunuz gibi bir his verdimi??veya dinlediginiz bir melodi,icinizde derin bir duygu uyandirdimi??veya hic tanimadiginiz bir kisiyi sanki 40 yildir taniyormussunuz bir samimiyet duydunuz mu???Ve son sorum,hayatinizda ilk defa gördügünüz bir kisiden sebepsiz yere hic korktunuzmu????Arkadasim,kim olursa olsun,illaki hepimizin hayatinda bunlari hissettigimiz anlar olmustur.madem tekrardan dogmuyorsak neden bu hisler oluyor??:driving:

xxboy88

Banlı Kullanıcı
insanın canlıyken çalışan, işleyen beyni aracılığıyla görebildiği hayalleri öldükten sonra da görebileceğini sanması ne gariptir arkadaş.