fikrinize çook ihtiyacım var:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selene7777

Banlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar,
bu konuyu nerde açmam gerektiğine bir türlü karar veremedim çünkü yaptıklarımın içinde dua da büyüde havas ta var...
ben 2 senedir birini seviyorum aynı şirkette çalışıyoruz denemediğim dua,havas.büyü kalmadı bu anlamda işinin ehli olduğunu düşündüğüm biçok kişiden yardım aldım ama hiç bir işe yaramadı bir sürü para kaybettiğim gibi umutlarımı ve güvenimide kaybettim..
dualarım kabul olmadı dersem yalan olur bu insanla bir ilişki yaşadım ama daha çok üzdü beni defalarca aldattı hiçe saydı yaşadıklarımızı beni...
bugün öğrendiğim bir şey yüzünden bu konuyu açma gereği duydum..
sevdiğim insan 5 sene biriyle ilişki yaşamış ve ailesi vermediği için evlenememişler bu yüzden oda sadece dalga geçior kızlarla sadece kullanıyor bu sevdiği kızda evlenmiş ama o unutamamış..
böyle bir durumda ne yapılabilir fikrinize ihtiyacım var zira ben sona geldim..
yapabilecek birşeyim kalmadı..bu kadar kalbi kırık bir erkekle nasıl uğraşılabilir nasıl yardım edilebilir...

mecra

Kayıtlı Üye
bence bir kere aldatması sana değer vermediğinin göstergesidir fakat sen onu böyle kabul ediyorsan yani seni sadece öylesine biri gibi görmesine izin veriyorsan pek sorun olmaz aranızda benim sana nacizane tavsiyem aklı ve kalbi baskasındayken seninle olmasını bekleme hem kendin de diyorsun kızlarla dalga geçiyor diye üstelik bir de kalbini kırmış hem de defalarca sevgi de bir yere kadar çünkü sen onun dalgalarından alaylarından daha değerlisin neden kendini kabul ettirmeye çalışıyorsun ki başkasını seviyorsa bırak gitsino gidince hayat bitmeyecek ki tamam belki üzüleceksin az ya da çok ama bir kere üzülmek bin defa üzülmekten daha mantıklı değil mi???;)

selene7777

Banlı Kullanıcı
haklısın canım ama ben vazgeçemediğim için bu durumdayım zaten...
çok denedim 2 sene bi insanın uğraşması az bişey değil ki..
psikoloğa gittim ilaç kullandım olmadıı bu kadar çektkten sonra sabredeyim dedim ben sadece onun acısının hafilemesini ve dışardaki kızlara ilgisini kaybedip bana dönmesini istiyorum..

glcyglcy

Kayıtlı Üye
:( çok üzüldüm, üzülmeyi ve yaşadıklarını haketmeyen birisin keşke yardım edebilsem sana ama biliyosun işte benim durumumda pek farklı değil.. kendini hiç üzme ALLAH yardımcın olsun.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
haklısın canım ama ben vazgeçemediğim için bu durumdayım zaten...
çok denedim 2 sene bi insanın uğraşması az bişey değil ki..
psikoloğa gittim ilaç kullandım olmadıı bu kadar çektkten sonra sabredeyim dedim ben sadece onun acısının hafilemesini ve dışardaki kızlara ilgisini kaybedip bana dönmesini istiyorum..
Bu konuyu iyi düşünün bence.. O kadar ısrarla olmayan birşeyin altından muhakkak başka şeyler doğuyor.. İnanın daha iyisi oluyor. Bugüne kadar hep böyle olmuştur üzülmeyin diyemeyeceğim fakat, bu umut bırakın içinizde barınsın. Olacak birşey muhakkak oluyor.. Olmayacak olan da olmuyor.. Ama bir gün geldiğinde "iyi ki" deniyor bu son nokta. Güzellikler yaşamanız dileğiyle :Angel_anim:

selene7777

Banlı Kullanıcı
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ama artık durduramıyorum kendimi sürekli okumak bişeyler yapmak istiyorum allah hayırlısını verir umarım hepimiz için..

depsderin

Kayıtlı Üye
arkadaşım gerçekten çok üzüldüm senin için ama yapacağın bence çok birşey kalmamış. Bundan sonra tek denenecek yol bence onu terk edip, sensizliği anlamasını sağlamak. Bu da işe yaramazsa demekki senin için daha hayırlıları var demektir bence. Bunu burda böyle rahatça yazdım diye sanmaki zorluğunu bilmiyorum. Benzer bişey yaşıyorum ama ben terk ettim:(( hiç paylaşımım kalmadı onla sabırla bekliyorum..Bensiliği hissetmesi için...
Allah yardımcın olsun...

selene7777

Banlı Kullanıcı
bu yoluda denemiştim zaten ondan sonra tamamen koptuk :( her gün onu görmek o kadar zor kii:(daha hayırlısı olduğunu düşündüğüm biri oldu onun için ağlarken tanısmıstık bu bir işaret diye düşündüm artık üzülmicem yeni tanıştığım insanda beni üzmeyeceğine söz verdi önceki yaşadıklarını yaşatmicam sana dedi 2 senedir ilk defa onu düşünmüyordum ama yeni kişide terketti beni onunda başka bir sevgilisi olduğunu öğrendim..

Ninsun

Kayıtlı Üye
Kuzucuğum, bak iki defa üstüste aynı işareti almışsın. Eğer fikrimi soracak olursan, nacizane, şunu söylemek isterim sana : kendini nadasa alma zamanın gelmiş, ritmin, döngülerin hepten şaşarsa kendikendini paçavraya çevireceksin. Yazık değil mi sana da? Geçen zaman yerine konmuyor, bir pire için de yorgan yaktığına değmiyor. Hem dur yahu, kadınız biz; her ay bir çay bardağına yakın kanayıp da ölmeyen, mucizevî bir döngüye sahip mahluklarız. İçindeki ateşi kendini yakıp kül etmek yerine bir şeyler üretmek için kullanmaya çalış. Ama hepsinden önce, kendini, bu durumdan kurtarabileceğine inandırmalısın kendine, kendini kurtarabilirsin, hepimiz kendimizi kurtarabiliriz. İki üç hafta evveline kadar bir insana aşıktım (1,5 yıl gibi de bir geçmişi var bu hissiyatımın) ama o iki üç hafta önce öğrendim ki; bu insanın hayatında bir başkası var. Aman Allah'ım sanki başıma balyoz yemiştim. Ağlamaya başladım 1 gün, 2 gün, 3 gün... 3. günün sonunda yeni bir balyoz daha indi tepeme : BEN NE YAPIYORUM? Basit : benden bîhaber bir adam için gözyaşı döküyorum. A bi'dak'ka, bir daha dünyaya gelme ihtimalim ne? Bilmiyorum. Eee o zaman, ne bu yaptığım? Kalk dedim kendime çık dışarı birşeyler yap. İlk otobüsle Eminönü... Bir başıma fellik fellik dolandım. Yıkıldığım gibi kalkmak zorundaydım ve kalktım da... Freddie Mercury ne demiş: SHOW MUST GO ON. Sen dursan da gösteri devam ediyor, yalnızca durmuş olduğun için gösterinin bir kısmını kaçırıyorsun, o kadar! Kimse hiçbir şey kaybetmiyor, senin dışında... Kendine kulak ver, içindeki ses çok farklı şeyler söylüyor olabilir. Bir rakı bardağı düşün... İnce, uzun, narin... Kısaca güzel bir nesne (bence). Ve yine düşün ki bu bardağın içinde bir miktar rakı var... Nasıl doldurduğunu düşün o rakıyı bardağa... Önce bir miktar rakı koyarsın ardından da göz kararınca su (miden kaldırıyorsa koymazsın da, ama ben bağlam açısından koymayı tercih ediyorum). Sonuç olarak elimizde rakı bardağında bir miktar rakı var. Şimdi o rakıdan küçük bir yudum al ve o bardağı, içinde kalan rakıyla birlikte at yere! (at at endişelenme, sana kızacak kimsecikler yok, bu senin tasavvurun) Ne oldu? Bardak tuzbuz oldu, rakı da atışının şiddetiyle orantılı olarak etrafa saçıldı... Eeee? Eeesi şu : o bardak eski haline döner mi, dürüstçe cevapla, döner mi? Dönmez elbette. Hadi es kaza döndü diyelim, içindeki rakıyı aynı demle tekrar tutturabilecek misin? Hadi tüm dürüstlüğünle bunu da cevapla...

Hadi şimdi nazikçe çek çıkar sineği şişenin içinden ;)

Sevgilerimle;
Ninsun

yasemin

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim bir şey var. GÖNÜL KAÇANI KOVALAR Birine "ben her halikarda seninim ne yaparsan yap ben buradayım" mesajı verdiysen sana sevgi ve saygı duymaz. İnsan olarak senin değerini bilmiyorsa sevgili olarak hiç bilmez. O yüzden şunu gördüm ki, artık sen vazgeçip kendi hayatına yürüyünce bu insanların aklı başına geliyor bu seferde sen sinir oluyorsun hem kendinden uzaklaştırma çabası sarfetmek zorunda kalmana hem de geçmişteki zaman kaybına. Bir de o gözünde büyüttüğün insan nasıl küçük görünüyor gözüne... " Bunun için mi harcadım yıllarımı, bunun için mi akıttım gözyaşlarımı" diyorsun... Benden bu kadar bu benim naçizane yaşayarak gördüğüm tecrübe...
Bir de şu gözden bak; biri seni seviyor ama sen onu istemiyorsun senin için ağlayınca sinir oluyorsun . Karşındaki insan senin için bunları hissediyorsa hâlâ kendini küçültecek misin? Hâlâ onun için ağlamaya devam edecek misin? Küçük bir empati sadece... İlişkilerde saygı önemlidir. Her ilişki bitebilir. (17 senelik evliliğim bitti) Kur'anda bakara süresi ölen kocanın arkasından yas 40 gün diyor ben 30 gün yaptım. 31. gün kalktım ve yoluma devam ettim. Acını yaşa bitir ve yürümeye devam et. Arkana bakma geliyor mu diye. Gelirse de gönder artık sana yaramaz... Seni eski haline getirir yine aynı şeyleri yaşatır çünkü...

yasemin

Kayıtlı Üye
Muazzez Abacı (bildiğimiz şarkıcı) tv'de bir şey söylemişti; (Bütün erkek üyeleri tenzih ederek) "ERKEKLER KADINLARI OLDUKLARI GİBİ SEVERLER , SONRA ONLARI DEĞİŞTİRİRLER VE DEĞİŞTİRDİKLERİ KADINLARI DA SEVMEZLER" Evliliköncesi ve sonrasını düşünürseniz doğru değil mi? Bu kadın bakış açısı bazı kadınlar için de aynı şey geçerli olabilir. Kimseyi değiştirmeye çalışmadığımdan bilemiyorum.

ALEVV

Banlı Kullanıcı
Benim bildiğim bir şey var. GÖNÜL KAÇANI KOVALAR Birine "ben her halikarda seninim ne yaparsan yap ben buradayım" mesajı verdiysen sana sevgi ve saygı duymaz. İnsan olarak senin değerini bilmiyorsa sevgili olarak hiç bilmez. O yüzden şunu gördüm ki, artık sen vazgeçip kendi hayatına yürüyünce bu insanların aklı başına geliyor bu seferde sen sinir oluyorsun hem kendinden uzaklaştırma çabası sarfetmek zorunda kalmana hem de geçmişteki zaman kaybına. Bir de o gözünde büyüttüğün insan nasıl küçük görünüyor gözüne... " Bunun için mi harcadım yıllarımı, bunun için mi akıttım gözyaşlarımı" diyorsun... Benden bu kadar bu benim naçizane yaşayarak gördüğüm tecrübe...
Bir de şu gözden bak; biri seni seviyor ama sen onu istemiyorsun senin için ağlayınca sinir oluyorsun . Karşındaki insan senin için bunları hissediyorsa hâlâ kendini küçültecek misin? Hâlâ onun için ağlamaya devam edecek misin? Küçük bir empati sadece... İlişkilerde saygı önemlidir. Her ilişki bitebilir. (17 senelik evliliğim bitti) Kur'anda bakara süresi ölen kocanın arkasından yas 40 gün diyor ben 30 gün yaptım. 31. gün kalktım ve yoluma devam ettim. Acını yaşa bitir ve yürümeye devam et. Arkana bakma geliyor mu diye. Gelirse de gönder artık sana yaramaz... Seni eski haline getirir yine aynı şeyleri yaşatır çünkü...
dediklerinize harfiyen katılıyorum her sey gelir geçer geriye sadece biz kalırız önemli olan arkamızda ne kaybettiklerimiz değil,neleri kazanacağımız.

selene7777

Banlı Kullanıcı
:( bende biliyorum bütün bunları gene de hepinize teşekkür ederim ...bunları arkadaşlarımdan o kadar çok dinledim ki bu kadar içten bana bunları yazmanız o kadar duygulandırdı ki beni...
aslında bunları buraya yazmamın amacı sizlerin de benle benzer şeyler yaşadığınızı düşünmem ve belki işinize yaramılş dua işlem benzeri şeyleri önermenizdi benim için ...
ama siz çok daha iyisini yapıp kalbinizi açtınız...
:Angel_anim:

selene7777

Banlı Kullanıcı
tatlım rakının kıvamını bırak bardağı bile yapıştıramicak kadar bittim..

Daffodil

Kayıtlı Üye
Merhaba. Madem herkesin fikrini soruyorsun, ben de sana deneyimlerimden yola çıkarak bu kişiyle uğraşmamanı tavsiye ediyorum. Eğer devam edersen hem paranı hem de ruhsal sağlığını kaybedersin. Ben de böyle biriyle çok uğraşmıştım, ama paramı kaybettim üçkağıtçılara bir sürü para kaptırdım, hem de tamamen bitti. Çünkü bu dualarla, havasla, büyüyle olmayan bir şeyi yaratamazsın. Mesela seni hiç sevmeyen birinin içine sevgi koyamazsın. Birkaç gün seni arar, sonra gene bildiğini okur. Hele başkasını seviyorsa zaten koşarak uzaklaşmanı tavsiye ediyorum. Lütfen kendine bir iyilik yap, onu kendine aşık etmek için paranı,zamanını ve gözyaşlarını harcamaktan vazgeç.

Daffodil

Kayıtlı Üye
Bak Selene, son iki üç haftadır ben de biriyle barışmak için bir sürü şey yaptım, senin gibi okumak birşeyler yapmak istiyordum çünkü, ama daha da uzaklaştı ve tamamen bitti. Olmayınca inat etmenin alemi yok. Hem Allah isterse sen birşey yapmasan da olur o iş. Sen okuyacaksın, yapacaksın edeceksin, bir süre sonra yine aynı şeyleri yaşayacaksın. Zaman geçip gidecek böylece. Ve hatta ömür geçecek. Değer mi?

yasemin

Kayıtlı Üye
Bitmedin güzelim bitmedin. Sadece birisi senin enerjini- sevgini sömürdü de sömürdü ve sen karşılıksız verdin doğa kurallarına aykırı olarak. Dolayısıyla şarj oldun bittin ona geçirdin kendini ondan güçsüz bitkin hissediyorsun. Şimdi hemen senden ona giden enerji köprüsünü yık , enerji çeken kancaları kes ve senden ona enerji kaçmasın artık. Ve kendini şarj et bundan sonra enerjin kendine.... Ve göreceksin " beni Allah kurtarmış" diyeceksin. Yalnız acı çekmeden, yas tutmadan olmuyor da bence sen fazla bile yas tutmuşsun. Artık doğanın kanununa uy, "ALMADAN VERMEK ALLAH'A MAHSUSTUR" ki o bile ibadet ve dua istiyor. Sevgi almadan karşılıksız sevgi verme ki Allah seni sevgili kulu olarak yaratmış ama sen o kulu başka birine ezdiriyorsun. Ayrıca bedelsiz verilen akıllar da kıymete alınmaz. Kaldı ki seninle bir anımı paylaşmak istiyorum. Psikiyatrise gitmiştim bana "psikologa gittin mi" dedi ben de evet dedim. Senin durumuna psikoloğun faydası olmaz ki dedi sen ilaç kullanmak zorundasın. Bu durumda psikolog seni komşu kızı gibi dinler. - ki gerçekten hareketlerimi bile kontrol edemediğim bir dönemdi, ağlama krizleri, ellerimi istemsiz sallamalar- ben de dedim ki " iyi ama komşu kızı beni dinlerken ' boşver, amaaaaan, millet neler çekiyor, bizim falanca .... vardı2 gibi sözler söylediler mi ben delirmiş gibi oluyorumé dedim. O da "evet haklısın psikolog dinlemeyi bilir konuşarak çözülecek konuları çözebilir" demişti. Yani kıssadan hisse bu konuları kimseyle konuşmamaya çalış özellikle "KENDİNLE" çünkü insan psikolojisi herkes bunları söyledi mi ya da onu kötüledi mi nedense insanın gözünde o kişi kıymetli oluyor ve savunmaya başlıyorsun. Bunlar insanlığın normal halleri ... ve biliyor musun ... geçiyor... Hep baktım yeni boşandığımda evet daha 6 ay önce boşananlar bile gülebiliyordu yani " BEN DE GÜLECEĞİİİİİİMM". dedim hep ve gülüyorum hem de gerçekten. Beddua bile etmiyorum .Bitti gitti.

yasemin

Kayıtlı Üye
Ve bence artık bu sitede de "onu geri getirmek için değil de" kendini sevmeye çalışmak için olan duaları incele. Esma_i hüsnalar gibi ya da bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler sana.

selene7777

Banlı Kullanıcı
esmaları okuorum bol bol
1000 er ya latif sabah akşam 400 tanede ya vedud çekiorum kendim içim:)

yasemin

Kayıtlı Üye
Allah'ın sana güç vermesi için de incele esmaları ben şu anda çilgili olmadığımdan sana yön vermek istemiyorum. Allah Yunus Peygamberi sıkıntılardan kurtardığı gibi seni de kurtarsın ." La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin"
" La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim." "İnna fetehnaleke fetham mübina" ve Kur'anda en sevdiğim iki sure duha ve inşirah . İnşallah sıkıntılarını alırlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...