Forum kullanımı

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Merhabalar,

Sitemiz, gizlimabet büyü okuludur. Bu sitede bulunan kişilerin, uyması gereken kuralları sıralamak istiyorum.

1. Bu sitedeki yazılan şeylere inanmayabilirsiniz ama eleştirmeniz hoş görülmeyecektir. Adı üstünde, büyü okuludur.
2. Yazdığınız kelimelerin anlamlarını iyi değerlendirip, Türkçe yazılış ve dil kurallarına uyulmalıdır.
3. Hiç bir şekilde dil, din, ırk, siyasi görüş içeren ve aşağılayıcı sözler ile küfür argo kelimeler sitemizde yasaktır.
4. İkinci bir üyelik alımı yasaktır. Eğer alınırsa sistem bunu görmektedir ve ceza vermek zorunda kalmaktayız.(not: eğer bir bilgisayarı iki kişi kullanıyorsanız bu durumu bize bildirmeniz gerekmektedir.)
5. Üyeliğiniz aktif edildikten sonra, ilk atacağınız mesaj onaylandığı zaman, foruma mesaj yazma hakkınız verilmektedir.
6. Hiçbir şekilde, sitede hakarette bulunan kişilere, musamma gösterilmeyecektir.
7. Cinsellik içeren konular açan arkadaşlarımız, süresiz olarak yasaklanacaktır.

jeker_1986

Kayıtlı Üye
Peki açtığımız konuları nasıl göreceğiz? Onda da yardımcı olur musunuz?

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Peki, özelden taciz edilmeye müdahale etme şansınız var mı? Boş ve gereksiz insanlarla ne uğraşacak vaktim var, ne de özel postamın onunla ya da onlarla dolmasını istemiyorum.

Saygılarımla.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki özelden taciz edilmeye müdahale etme şansınız var mı? Boş ve gereksiz insanlarla ne uğraşacak vaktim var, ne de özel postamın onunla yada onlarla dolmasını istemiyorum.

Saygılarımla
Evet, kişilere yönelik engel koymanız mümkündür. Ayrıca üyelerin birbirleriyle tartışmasını uygun bulmuyoruz, bu sebeple herhangi bir rahatsızlık durumunda bize haber vermelisiniz ki, biz de durumu kontrol edip gerekeni yapalım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhabalar,

Sitemiz, gizlimabet büyü okuludur. Bu sitede bulunan kişilerin, uyması gereken kuralları sıralamak istiyorum.

1. Bu sitedeki yazılan şeylere inanmayabilirsiniz ama eleştirmeniz hoş görülmeyecektir. Adı üstünde, büyü okuludur.
2. Yazdığınız kelimelerin anlamlarını iyi değerlendirip, Türkçe yazılış ve dil kurallarına uyulmalıdır.
3. Hiç bir şekilde dil, din, ırk, siyasi görüş içeren ve aşağılayıcı sözler ile küfür argo kelimeler sitemizde yasaktır.
6. Hiçbir şekilde, sitede hakarette bulunan kişilere, musamma gösterilmeyecektir.

Özellikle bu 4 madde, bazı kendini bilmezler için tekrar topliste girsin istedim.
Din bezirganlığı yapamazsınız, kendi dergahınızda veya zümrenizde size öğretilenleri burada dayatamazsınız, dayattığınız ve karşı ifade gördüğünüzde karşınızdakine saygısızlık edemezsiniz.
Kısaca edebinizle konuşmayı öğreneceksiniz, alimlik taslamayacaksınız kıt halinizle, eteğini öptüğünüz hocaların manipülasyonlarını buraya taşımayacaksınız, kendinizi özel zannetmeyeceksiniz. Yoksa burada barınamazsınız. Öğrenin artık şu kuralları ve forumu negatif halinizle doldurmaktan vazgeçin. Hele de klavye delikanlılığına hiç soyunmayın üzülürsünüz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Lucid ruya bölümünde 5-6 adet kadar konuya yazarak sorumu sormayı denedim, mesaj yazma kutusu görünmüyor.
Pes edip burda sormak isterim sebebini...Yeni konuda açamam konu açılacak kadar farklı bir mevzu değil.

origanum

Yönetici
Rüya bölümü mesaj yazımına kapalı çünkü.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Forumu Tapatalk'ta görüntülemek sınırlandırıldı mı acaba? Öyle kullanım çok rahattı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sistemimiz ile uyumsuzluk gösterdi hata verdi bu yüzden kaldırdık. Mobil tema olarak kullanabilirsiniz

Seraphine

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda dikkatimi çeken bir konu var. Forum içinde bazı üyeler gruplaşma gerçekleştirmiş. Bu gruplaşma hem başlıklarda sohbetvari bir sistem yaratıyor, hem bu konu dışı mesajlar ile birlikte birbirlerinin beğeni reaksiyon sayılarını yükseltiyorlar. Bu bir yerde haksızlık gibi de geliyor bana. Ben oldukça düzgün yorum yapan insanlar görüyorum ama çok düşük beğeni almışlar, sohbetvari kişilerin çoğu ise 600+ üstü zaten. Biraz incelesek mantıklı yorumları cımbızla seçeriz.

Ve zaten insanların mesajlarına direk dahil olma ve anlamsız unsurlar ile cevap vermek oldukça sık karşılaştığım bir tepki, hatta daha dün oldu.. İnsanlar rahatlık ve başı boş kalmışlık sonucunda böyle bir raddeye gelmiş. Umarım şu an ki planlanan düzene bu konu ile ilgili yapılandırmalar da eklersiniz ve forum tekrar eski ciddi/disiplinli yapısına geri döner. ?

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Sayin Seraphine, formun eski bilgi alisverisi yapildigi ve yoneticilerinde aktif şekilde katilim sagladigi gunlere geri donmek eminim hepimizin ortak arzusu.
Fakat begenmediginiz, sürekli ilkokul mantığında sadece elestiri yaptiginiz uyelerin de gerekli ya da gereksiz paylasimi olmasa mabedin kapisina kilit vurulmuş gibi başıboş hayalet forum yeri olmaz mi ?
Bir de bu acidan bakin isterim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Sayin Seraphine, formun eski bilgi alisverisi yapildigi ve yoneticilerinde aktif şekilde katilim sagladigi gunlere geri donmek eminim hepimizin ortak arzusu.
Fakat begenmediginiz, sürekli ilkokul mantığında sadece elestiri yaptiginiz uyelerin de gerekli ya da gereksiz paylasimi olmasa mabedin kapisina kilit vurulmuş gibi başıboş hayalet forum yeri olmaz mi ?
Bir de bu acidan bakin isterim.
Öncelikle en azından saygı sınırlarınızı koruduğunuz için teşekkür ederim.

Şu an ki tepkimden rahatsız olabilirsiniz ve bunu anlıyorum. Alıştığınız düzeni değiştirmeye yönelik yorumlarım var çünkü. Mabedin o yorumlara ihtiyacı olduğunu nereden çıkardınız peki? :) Bakın burası eğlence amaçlı kullanılmak üzere tasarlanmadı. Siz nasıl özgürce eğlenmek üzerine yorumlar yapıyorsanız, ben de özgürce bu konuda ki yorumumu belirttim. Yazdığım her şeye dahil olmanıza gerek yok değil mi? Bu konuda yazmaya da deveam edeceğim, kendinizi yormayın o yüzden.

Ü

Üye silindi 56746

Eğlenmeyi bilmeyen ve sadece ciddi, kasıntı, kimsenin birbiriyle şakalaşıp gülmediği ortamlarda rahat eden biri için burada birkaç kişinin birbirine takılması ve bundan keyif alması elbette o kişiyi rahatsız edecektir.

Siyaset yapmıyoruz, din üzerinden birbirimize saldırmıyoruz, küfretmiyoruz, TC Anayasasına aykırı hiçbir şey yapmıyoruz ne diyeyim daha
:D

Yeri geliyor konulara da dahil oluyoruz ama burada kimse mekanik değil, arkadaşlarımız ve sevdiklerimizle sadece internet üzerinden iletişim kurabildiğimiz zorlu bir dönemden geçiyoruz; madem eğlenmek bazıları için bu kadar zor ve üstelik gereksiz, siz gerekli yorumlarınızı yapıp geçin.

Ölçüyü kaçırdığımızda da moderatörler uyarsın, konuya geri dönelim.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Bu kısımda 2'niz de haklısınız aslında.

Mabet ciddiyet üzerine kurulu, en troll burada albus idi zamanında ki onun trolleri bile farklı bir kafadaydı. Şimdi her konu başlığında normal sohbet havasına giriyor. Tabi bunun asıl sebebi gevezelik konusunun olmaması, herkes günde belli bir saatini burada harcıyor. Diğer forumlara göre daha aktif bir öz kitlesi var buranın, herkes samimi olmuş durumda. Şartlar buyken herkesin sohbet etmemesi ve ciddiyetinin sürekli tutması gibi bir ihtimal olamaz.

Tabi yine de mabet ciddi bir ortam bunların hoş karşılanmaması da normal. Gevezelik gelmediği sürece sürekli böyle çatışmalar olacak bana kalırsa. Tamam anlıyorum en fazla incelenme ve yanıtların mabete aykırı bir konuda bulunması yönetim için hoş gelmiyor. Ancak konu başlıklarının altında kalitesiz yorumlar görmektense tek bir konunun fazla hit alması bana kalırsa daha iyi bir seçim olacak.

Bir diğer ihtimal gevezelik yapanları banlamak olacaktır, tabii burayı çöl olarak görmek istiyorlarsa bu da ayrı bir düşünce yapısı olur...

Ü

Üye silindi 58480

Kimin kime beğeni attığının üzerinde neden bu kadar duruldu anlamadım.

Burası enerji platformu, e benzer enerjiler bırakın da birbirini çeksin yahu.

Dm den kavga ettiğim bir kişinin bir konuya yazdığı mesajı beğendim.

Ne dedi biliyor musunuz? Bana beğeni atma dedi. ?

Şimdi ben ona beğeni atmıyorum diye benim beğeni takibimi yapan birileri komplo teorisi ortaya atabilir.

Iyi niyetimle söylüyorum :
Beğenilerinden destek alarak ortamı domine edecek olan kişilerin beğeni alması bence de yasaklanmalı.

Fikirler kazanır çünkü.
Zayıf fikirle yola çıkan, anca kişilerle uğraşır en fazla ve sisteme destek değil anca köstek olur.

@Mr. Şeytan a katılıyorum. Gevezelik açılır açılmaz bence herşey düzelir.

Moderatör tarafında düzenlendi: