Forum kullanımı

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Bu son zamanlarda çıkan şikayet etme durumu nedir ,anlayamıyorum gerçekten. Ayrıca beğenilere etkileşime takılmak nedir ?
Onu da anlayamadım.Etkileşim artışı olunca noluyor?site para mı veriyor? Fenomen mi oluyoruz ?gündelik yaşantımdan biraz olsun sıyrılıyorum bu siteye girerken.Bu atmosfer bozulsun istemiyorum ayrıca .Bu da benim görüşüm bu konuda yazmaya devam edeceğim siz de kendinizi yormayın @Seraphine

Seraphine

Kayıtlı Üye
Gevezelik açılması neredeyse imkansız bence. Gevezelik neden kapatıldı? Wp grubu neden kaldırıldı? Chatbox neden kapatıldı? Burada değişmesi gereken taraf site kullanıcıları mı acaba? :) Şeytan'a ben de katılıyorum yazdıklarında. Ama bu sitenin gevezelik isteyen, eğlenmek isteyen kullanıcılara ihtiyacı yok ki. Gevezelik illa açılsın şartı oluşturuyorsunuz lakin yöneticinin kafası atsa hepiniz direk ban listesine.

Burada uyum sağlaması gereken site değil, kullanıcılar. :)

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
hem bu konu dışı mesajlar ile birlikte birbirlerinin beğeni reaksiyon sayılarını yükseltiyorlar.
Beğeni olmuş Ya da olmamış.Buna neden bu kadar taktınız?Reaksiyon artsa ne olur?Ucunda mavi tik yok Ya.Sadece bilgi paylaşılan bi plartform olsaydı inanın yazdığının sitem dolusu mesajınız bu kadar çok cevaplanmazdı.Karantina günlerinde eğlenmeye biraz kafa dağıtmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var.Çok görmeyin plssssss

Ü

Üye silindi 58480

Bence :

Gevezelik şart.

Askeri üslerde bile basketbol sahaları, playstationlar var.

Gevezelik şart.

Hem politik olarak şart, hem sprituel olarak şart, hem fitri olarak şart.

İnsan kaynağını yönetmek için şart.

İnsan kaynağı yönetmek, suya yön vermektir, suyu ters tarafa akmaya zorlamak değil.

Şuna katılıyorum :
Burası gevezelik platformu değil.
Ama platformun tamamını kendi mizacına maletmek te bana göre biraz karakter zaafı gibi duruyor.

Gevezelik gelir ya da gelmez ona bişey diyemem, ama konulara yillardir severek katılıyorum.
Hala forumda beyin fırtınası esintileri alıyorum.

Sicilim de temiz değil. Çok uyarı da aldım. Hatta banlandım da, Allahtan Urum insaf etti ve banı 21 günlük cezaya çevirdi

@Ori resmen benim yüzümden corona virus gibi son derece ciddi bir konuyu kilitlemek zorunda kaldı.
Ve ben uyarı bile almadım.
Bunu niye söyledim bilmiyorum, sanırım pişmanlığımı dile getirmenin tam sırası. ?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ben de bence olan versiyonunu söylemiştim ama işine gelene göre davranmayı burada bir kere daha görüyoruz. Şu ana kadar yapılan yorumlar ile demek istediklerimi ispatladınız aslında. Yine de şahsen aldığım tepkileri ayrıca gerekli kişilere bildireceğim. Kabadayı tarzı mesajlar mı dersiniz, kaç kişinin üstüme gelmesi mi.. Benim burada savunduğum şey forumun asıl amacına hitap etmektedir ve kurallar ile derhal destekleyebilirim. Şöyle sessiz kalmak istediğim yorumlara baksanız bile dediğimi anlarsınız zaten. Eğer sizin de savunduğunuz şey forum kuralları ile orantılıysa buyrun gösterin bana.

Önümüzde ki günlerde nasıl gelişmeler olacağını, gevezeliğin açılıp açılmayacağını, kuralları hep beraber göreceğiz mutlaka. Burada ki yorumumu dallandırıp budaklandırmaya gerek yoktu. Hoş bana ilk kez yapılan bir şey değil zaten. Lütfen yazdığınız şeyleri tekrar okuyun ve nasıl tepkiler verdiğinizi görün. Konunun devamında bir şey söylemeyeceğim artık, zehirli parmaklarınızı benden uzak tutun lütfen.

Ü

Üye silindi 58480

Ben de bence olan versiyonunu söylemiştim ama işine gelene göre davranmayı burada bir kere daha görüyoruz. Şu ana kadar yapılan yorumlar ile demek istediklerimi ispatladınız aslında. Yine de şahsen aldığım tepkileri ayrıca gerekli kişilere bildireceğim. Kabadayı tarzı mesajlar mı dersiniz, kaç kişinin üstüme gelmesi mi.. Benim burada savunduğum şey forumun asıl amacına hitap etmektedir ve kurallar ile derhal destekleyebilirim. Şöyle sessiz kalmak istediğim yorumlara baksanız bile dediğimi anlarsınız zaten. Eğer sizin de savunduğunuz şey forum kuralları ile orantılıysa buyrun gösterin bana.

Önümüzde ki günlerde nasıl gelişmeler olacağını, gevezeliğin açılıp açılmayacağını, kuralları hep beraber göreceğiz mutlaka. Burada ki yorumumu dallandırıp budaklandırmaya gerek yoktu. Hoş bana ilk kez yapılan bir şey değil zaten. Lütfen yazdığınız şeyleri tekrar okuyun ve nasıl tepkiler verdiğinizi görün. Konunun devamında bir şey söylemeyeceğim artık, zehirli parmaklarınızı benden uzak tutun lütfen.

Bence mederator olmalısın

Hexe

Kayıtlı Üye
Bilgilendirici olması gereken konuların gevezeliğe bağlaması benim de çok olumlu bulduğum bir durum değil, bu konuda sayın @Seraphine çabanıza saygım sonsuz.
Fakat birçok forumda uzun süre yer almış birisi olarak hep gözlemlediğim bir şey varsa o da insanların mutlaka bir süre sonra kaynaşmaya başlaması. Bu önüne geçilebilecek bir durum olmadığı gibi güzel de bir şey. Neden olmasın ki? Forumdaki arkadaşlık dinamiği burayı ayakta tutan şeylerden birine dönüşüyor. Ben burayı yıllardır takip ediyorum ve bu ortam oluşmadan önce bir süre forum ölü bir dönem geçirmişti. Ne güzel ki şu an burayı gerçekten seven, benimseyen üyelerimiz var ve burayı ayakta tutuyorlar. Eğer gevezelik açılırsa diğer konulardaki muhabbet oraya taşınacak. Bence gevezelik açılsın ve herkes istediğine kavuşsun, orta yolu bulalım. :)

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Bence bir süre gerçekten konu dışında kendimizi tutup, ( parmaklarim zehirli degildir. Herkese ilettiginiz Tanrinin isigi ve merhameti uyarinizi biraz kendi yureginize almanizi umut ederek ) kimse yorum fikir yazmasin. Gelismeleri nasil olsa hep beraber goruruz.
Sahsim adina, site yoneticilerini taniyor, seviyor ve saygi duyuyorum. Onlarin emeklerinin karsiligini bomboş vasat bir siteye döndü havasi yasatmayi istemem.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu kısımda 2'niz de haklısınız aslında.

Mabet ciddiyet üzerine kurulu, en troll burada albus idi zamanında ki onun trolleri bile farklı bir kafadaydı. Şimdi her konu başlığında normal sohbet havasına giriyor. Tabi bunun asıl sebebi gevezelik konusunun olmaması, herkes günde belli bir saatini burada harcıyor. Diğer forumlara göre daha aktif bir öz kitlesi var buranın, herkes samimi olmuş durumda. Şartlar buyken herkesin sohbet etmemesi ve ciddiyetinin sürekli tutması gibi bir ihtimal olamaz.

Tabi yine de mabet ciddi bir ortam bunların hoş karşılanmaması da normal. Gevezelik gelmediği sürece sürekli böyle çatışmalar olacak bana kalırsa. Tamam anlıyorum en fazla incelenme ve yanıtların mabete aykırı bir konuda bulunması yönetim için hoş gelmiyor. Ancak konu başlıklarının altında kalitesiz yorumlar görmektense tek bir konunun fazla hit alması bana kalırsa daha iyi bir seçim olacak.

Bir diğer ihtimal gevezelik yapanları banlamak olacaktır, tabii burayı çöl olarak görmek istiyorlarsa bu da ayrı bir düşünce yapısı olur...
Söylemek istediğimi yazmışsın. Bana daha söz düşmez.

Ori

Kayıtlı Üye
Sayın üyeler, bu aralar sürekli bahsi geçen gevezelik konusu için geçen yazdığım mesajı aynen alıntılıyorum.
Arkadaşlar gevezeliiğin tekrar açılmasıını isteyenleri görüyorum ama şuan gündem içerisinde gevezelik yok. Bilginiz olsun. :)

Gevezelik konusu şuan gündemde yok. Bazı konuları ısrarla zorlayıp gevezeliğin tekrar oluşması için uğraş içine girenler olduğunu düşünmeye başladım. Birkaç gündem konusu sırf bu yüzden kapandı ve bazılarının altına kimseyi şahsi olarak uyarmadan not yazdığımda oldu. Bu kimseyi ayrı tuttuğumuz anlamına gelmiyor. Site içerisinde gevezelik havası estirip konuların kapanmasına neden olmayın. Eğer böyle devam edecekse bu konu kısa veya kalıcı banlanmalara neden olacaktır. Bu uyarımı herkesin ciddiye almasını tavsiye ediyorum. Bazı yorumlarda ''biz eğlenelim ölçüyü kaçırdığımızda mod uyarsın'' gibi yazılar görüyorum. Burası eğlence yeri değildir. Bu bakış açısı acilen yıkılmalıdır. Moderatör olarak kimseyi uyarmak istemiyorum. Herkes bu forumun bilincinde hareket etmeli diye düşünüyorum. Çok sıkıntılı durumlarda ise mecburen devreye giriyorum. Burayı bir kütüphane olarak sessiz sedasız takip edip kullananlarda var. O yüzden sadece eğlence amaçlı giriyorsanız hiç girmeyin. Çünkü burası eğlenmenin adresi değil, burası kütüphane.

Bu dediklerimin yeni bir polemik başlatmayacağını umuyorum. Herkesin bu yazımı okumasını ve anlamasını rica ediyorum. İyi forumlar.

4

43887

Mod arkadaşımın sözlerine ek olarak sistemimizle uyumlu tüm üyelerimize eşit davranırız. Site ile ilgili olumlu- olumsuz şikayetleri önemser dikkate alır inceleriz. Süreçte de yönetimimiz tek başına hareket etmez. Bizim için her üye değerlidir. Yalnız mabet kurallarını ihlal eden üyelerimiz mevcuttur. Bu kişiler gerek mesajlardan gerek özelden takip edilmektedir. Verilen şansları değerlendirmeyip site kurallarını çiğnemenin yanında kibir ve egoya bürünüp yönetimi tiye alıp tanımadıkları yönetim hakkında üslupsuz konuşur çizgiyi aşarlar.. Bizler dağın görünmeyen yanını da inceleriz. Bunu unutan üyelerimiz var. Bu yüzden de üst üste yaptıkları kural ihlalleri yüzünden banlanma yaşıyorlar. Suç kimin..?
Sitemizin kuralları bellidir. Uyması zor değildir. Askeri bir düzende de işlemiyor. Konuya göre daha eğlenceli sohbet tarzı, konuya göre daha bilgi kaynaklı paylaşımlar yapılır. Gevezelik olsun olmasın. Tabi her konuyu kaynatma seklinde olmamalı.. Bu tip durumlar sitenin düzenini bozar. Bu konularda yapılan uyarıları dikkate alalım yeterli. Sevgi ve ışık ile ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Yönetici mesajında bir bildirim geldi.

"neden mesajımın altına - flood hatası- yazarak ikinci mesajı atıyorsunuz - diye...

Şöyle anlatayım. Mesajımı düzenlemek istediğimde yanlışlıkla cevapla ya basıp kendimi alıntılıyorum. Dolayısıyla silemiyorum. Sil diye bir opsiyon göremedim. O yüzden kendimi alıntıladığım mesajı değiştirip flood hatası diye düzenliyorum. Modlar görürse silsin diye.

Ayrıca @dennise e katılıyorum. Gevezelik şart. Günün şartları, konjunkturel olarak 15 yıl önceki forum düzenleri gibi değil. Öyle olunmaya itilirse sirkülasyon düşer.

Bizler uhrevi paragraflar yazıp kenara çekilen sanal varlıklardan öte insanlar oluyoruz artık.

Zeki bir prototipin yaptığı bir hicivin "ciddiymiş" gibi açılan onca konudan daha öğretici ve derin olduğunu düşünüyorum.

Hadi ama....

"zihnimde sesler duyuyorum, sizce bu nedir" gibi konular yerine yaratıcı bir şakanın ilham verdiği görüşündeyim.

Zat'ı muhterem gelmiş "hepinizi uyarıyorum, kıyamet yakındır, sizi lanetliyorum" diyor.

Bu mudur forumun ciddi olması...

Biri cıkıp, cinlerle kanka olmuş gibi anlatıyor. Öbürleri de meraklı... Ne dese inanıcaklar.

Ciddiyet bu mu...

Klavyenin arkasındakilerin normal insan olduğunu bilmemiz gerekiyor. İnsan doğası gereği kendi olma ihtiyacı hisseder.

Neyse kural kuraldır. Ama er ya da geç, şu anlatılanlarda karar kılacağınızı biliyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Mesajlarınızda hata yaptığınızda raporlama seçeneği flood yapmaktan daha faydalıdır. Bilginiz olsun. Raporlayıp gerekli bilgiyi ekleyip yanlış kısmı belirtin.

Son düzenleme:
4

43887

Bazı üyelerimiz etiket yaparak yasaklanan üyeleri tekrar geri alınması konusunda paylaşımlar yapmış. Soruları yanıtsız kalmasını istemiyorum. Bahsettiğiniz üyeler kısa süreli ceza ile banlanıp gelen üyeler. Bir üyemiz ise birkaç defa tartışma çıkarıp banlanıp tekrar üyelik alan sonrası aktif hareket eden bir üyeydi. Sistem değişimi yaşandığı sıralarda gelişmişti bu durumlar. Banlanma yaşandığı için ve sistem tam yerine oturmadığı zamanlarda banlanan üyeler tekrar aktifleşmişlerdi. Bizlerde banlamayıp tekrar şans verdik bu üyelere. Peki sonuç ne oldu. Bir özgüven bir ego ile bize bir şey olmaz havalarında yönetime etmedikleri laf itham bırakmamışlar. Bu mudur. Bunun neresindedir saygılı davranış mantıklıca hareket etmek. Sadece bu davranışları da değil. Arka planı da görüyoruz. Güzel teşekkür etmişler saolsunlar. Üstelik önceden ban uyarı almışsınız daha dikkatli olmak gerekmez mi? Bizler için herkes eşittir mabette, Kişisel sorun teşkil edecek bir durum yoktur. Mabedi seviyor, bilgileniyor, bilgi aktarıyor, sohbet edip arkadaşlıklar kuruyorsun /kuruyorsunuz güzel, ama bir söz vardır yemek yediğin kaba da pislemiyeceksin. Bu arada bazı üyelerimiz ban konusunda bazı mesajlarda nefertiti olduğu zaman ban oluyor gibi mesaj içerikleri paylaşılmış. İçiniz rahat olsun ben şimdiye kadar kimseyi banlamamışımdır. Uzun yıllar çıktığınız sevgilinizle evlenirsiniz evlendiğiniz adam/kadın tanımadığınız bir kişiye dönüşür. O yüzden sadece chat ortamında bulunduğunuz kişilere bu kadar güvenip bağlanmayın derim. Yapılanlar basit hatalar değil. Dönüşü yok. Sevgi ve ışık ile..

Ü

Üye silindi 70925

Sayın @*NEFERTİTİ* eğer sözleriniz içinde şahsıma ait cümleler varsa bu bana cevap hakkı doğuruyor ister istemez. Kurmuş olduğum cümleler size ait değildi, yönetimle alakası yok talep dışında herhangi bir şey yönetmedim size. Size saygım sonsuz. Benim sözlerim geldiğinden beri size algı manipülasyonu yapan bir şahsa ait. Lütfen dikkat edin. Zira arada hakaretvâri kelimeler de kullandı yaptığı yorumlarda. Bunu isterseniz raporlayabilirim tek tek size. Burda çok kişinin tepkisini çekti, düzgün olmayan bir üslupla tartışmaya girdi. Takdir sizin tabi ki. Ama bahsettiğim şahsın algı manipülasyonu yapıp burda negatif bir ortam yaratmasına, forumun sahibi siz değil de oymuş gibi davranmasına izin vermeyin lütfen. Cevabınız için teşekkürler...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Sayın @*NEFERTİTİ* eğer sözleriniz içinde şahsıma ait cümleler varsa bu bana cevap hakkı doğuruyor ister istemez. Kurmuş olduğum cümleler size ait değildi, yönetimle alakası yok talep dışında herhangi bir şey yönetmedim size. Size saygım sonsuz. Benim sözlerim geldiğinden beri size algı manipülasyonu yapan bir şahsa ait. Lütfen dikkat edin. Zira arada hakaretvâri kelimeler de kullandı yaptığı yorumlarda. Bunu isterseniz raporlayabilirim tek tek size. Burda çok kişinin tepkisini çekti, düzgün olmayan bir üslupla tartışmaya girdi. Takdir sizin tabi ki. Ama bahsettiğim şahsın algı manipülasyonu yapıp burda negatif bir ortam yaratmasına, forumun sahibi siz değil de oymuş gibi davranmasına izin vermeyin lütfen. Cevabınız için teşekkürler...
Burada kimden bahsettiğinizi hepimiz anlayabiliyoruz sanırım. İstediğiniz mesajımı raporlayabilirsiniz, hatta bana da atın da bileyim nasıl uygunsuz tartışmalar yaratmışım ve üslup kullanmışım. Benim algı manipülasyonu yaratmaya da, moderatör olmaya da, siteyi sahipleniyormuş gibi hissetmeye de ihtiyacım yok, küçük hesapların insanı olmadım bu yaşıma kadar. Asıl sizin ve genel 'komvoyunuzun' tepkileri üzerimde grup baskısı ile birleşti. Hala şu an bile beğeniler ve paylaşımlarınız bunu gösteriyor zaten.

Geldiğimden beri yaptığım tek şey forum kurallarının nasıl çiğnendiğini işaret etmekti. Ki bu hepinizin ortak görevi olmalıydı zaten. Israrla forum kurallarının aksini savunan mesajları, konu temizlenmeden görmüşsünüzdür. Ben tepkilerinize rağmen içinizden bir kaç kişiye mesaj bile yazdım, karşılığı ise genelde olumsuz ve kaba tepkiler oldu. Herkes üzerime gelirken çok pozitif kalmamı bekleyemezsiniz bence. Yanlış yaptığım bir şey olduysa sonucuna da katlanırım.

Burası sanal bir platform, kaybettiğiniz kişilerin acısını etrafa saldırarak çıkarmak ise oldukça yanlış. Umarım bunların ne kadar gereksiz tepkiler olduğunu yakın bir zamanda anlayabilirsiniz, üç günlük dünya ya sonuçta hani :)
Benim kimseyle şahsi bir sıkıntım yok, Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Burada kimden bahsettiğinizi hepimiz anlayabiliyoruz sanırım. İstediğiniz mesajımı raporlayabilirsiniz, hatta bana da atın da bileyim nasıl uygunsuz tartışmalar yaratmışım ve üslup kullanmışım. Benim algı manipülasyonu yaratmaya da, moderatör olmaya da, siteyi sahipleniyormuş gibi hissetmeye de ihtiyacım yok, küçük hesapların insanı olmadım bu yaşıma kadar. Asıl sizin ve genel 'komvoyunuzun' tepkileri üzerimde grup baskısı ile birleşti. Hala şu an bile beğeniler ve paylaşımlarınız bunu gösteriyor zaten.

Geldiğimden beri yaptığım tek şey forum kurallarının nasıl çiğnendiğini işaret etmekti. Ki bu hepinizin ortak görevi olmalıydı zaten. Israrla forum kurallarının aksini savunan mesajları, konu temizlenmeden görmüşsünüzdür. Ben tepkilerinize rağmen içinizden bir kaç kişiye mesaj bile yazdım, karşılığı ise genelde olumsuz ve kaba tepkiler oldu. Herkes üzerime gelirken çok pozitif kalmamı bekleyemezsiniz bence. Yanlış yaptığım bir şey olduysa sonucuna da katlanırım.

Burası sanal bir platform, kaybettiğiniz kişilerin acısını etrafa saldırarak çıkarmak ise oldukça yanlış. Umarım bunların ne kadar gereksiz tepkiler olduğunu yakın bir zamanda anlayabilirsiniz, üç günlük dünya ya sonuçta hani :)
Benim kimseyle şahsi bir sıkıntım yok, Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın ?

Sürekli tanrının ışığı yolunuzu aydınlatsın diyorsun ama hep başkalarını eleştiriyorsun, ortada komvoy örgütlenme filan yok. Sürekli eleştirilmekten kimse hoşlanmaz, kimseye görev de değil sürekli kural hatırlatması, gördüğünüz gibi moderartörler gerekeni yapıyorlar açıklamasıyla birlikte, yetkili onlar başkası değil.

4

43887

Sayın @*NEFERTİTİ* eğer sözleriniz içinde şahsıma ait cümleler varsa bu bana cevap hakkı doğuruyor ister istemez. Kurmuş olduğum cümleler size ait değildi, yönetimle alakası yok talep dışında herhangi bir şey yönetmedim size. Size saygım sonsuz. Benim sözlerim geldiğinden beri size algı manipülasyonu yapan bir şahsa ait. Lütfen dikkat edin. Zira arada hakaretvari kelimeler de kullandı yaptığı yorumlarda. Bunu isterseniz raporlayabilirim tek tek size. Burda çok kişinin tepkisini çekti, tartışmaya girdi. Takdir sizin tabi ki. Ama bahsettiğim şahsın algı manipülasyonu yapıp burda negatif bir ortam yaratmasına, forumun sahibi siz değil de oymuş gibi davranmasına izin vermeyin lütfen. Cevabınız için teşekkürler...
Sevgili Medea raporlamanıza gerek yok. Biliyorum farkındayım her şeyin sizlik bir durum yok. Sıkıntı teşkil eden durum olsa başka üyelerde uyarı alırlardı. Sadece bazı durumların aydınlanması için yazma gereği duydum. Tanımadan ön yargılar ve insanın önüne geçemediği egosu zayıflatıyor insanın kişiliğini. Sohbet edilecek, espiri yapıp güleceğiz de ama bu hakarete varacak kelimeler şeklinde gelişmeyecek. Teşekkürler ilginiz için. İyi forumlar.

Ü

Üye silindi 70925

@Seraphine Burda kimse gruplaşma halinde değil. Herkese karşı alerji duyuyormuş gibi konuşma üslubunuz yüzünden sanki herkes karşınızda gibi algılıyorsunuz. Ama insanlarin karşısında olan sizsiniz ne yazık ki.
Sürekli eleştirilmekten kimse hoşlanmaz, kimseye görev de değil sürekli kural hatırlatması, gördüğünüz gibi moderartörler gerekeni yapıyorlar açıklamasıyla birlikte, yetkili onlar başkası değil.
Sorun sadece elestirmekte degil Mya. Bunu dennise de ennegram da herkes yapıyor. Seraphine nin üslubu apayri gercekten burda yöneticiler dahi uyarirken bu kadar ezici konuşmuyorlar. Onlara seraphine nin kullandığı "zehirli parmaklarınız var, aç gözlü, ukala, vs..." gibi sözleri yöneticiler dahi kullanmıyor. Oldukça saygılılar. Her neyse konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Ortam daha fazla gerilmesin. Şimdiden özür diliyorum herkesten ve yönetimden...