Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

mitos

Kayıtlı Üye
Sevgili mitos yaptığın yorumlar gayet başarılı. Belki buraya yazmak istemiş olabilirsin ama üzerinde çalıştığım diye sordu isen bu hatalı bir soru.

kartlar sorulara direk cevap verir. Hiç kıvırmaz hiç acaba demezsin. O yüzden çok net sormak lazım.
Üzerinde çalıştığın herşey olabilir. Bu bir yemek bile olabilir. Kartlar bilinçaltı İle doğrudan bağlantılı olabilir kendin baktığın içinde niyetini biliyor olabilir ama
her zaman net sormak da büyük fayda var.

Evde kumaş yapmak için hazırladığım proje için hibe alabilecek miyim.

Şuan okuduğum üviversite de bitirme tezim üzerinde çalışıyorum geçer not alacak mıyım

gibi net olmalı.

Hibe alacakmıyım diye sorsak alcağın başka bir hibe Veya miktarla ilgili bilgi verebilir ama asıl sorunun cevabını vermemiş olur.

Not. Tarot a yakın geleceği maksimum bir sene içinde olacakları sormayı unutmayın.

Teşekkürler, aslında sorumu daha net sordum örneklerdekine benzer şekilde. Konu yakın çevremle de paylaşmadığım birşey o yüzden buraya da azıcık üstü kapalı yazdım.

Rhaenys

Kayıtlı Üye
Bir kaç senedir tarotla ilgili olmama rağmen bu konuda fazla çaba gösteremedim.
Artık kendimi geliştirmeye karar verdim.
Bakalım benim yorum ne kadar doğru :)

Kelt haçı açılımı
Soru: Maddi durumum iyileşecek mi?

1 - Mahkeme
2 - Ölüm
3 - Kılıç Üçlüsü
4 - Şeytan
5 - Değnek Yedilisi
6 - Kader Çarkı
7 - Kılıç Dokuzlusu
8 - Para Üçlüsü
9 - Kılıç İkilisi
10 - Değnek İkilisi

Bu konuyla ilgili sorgulamalarda bulunduğum, çözüm aradığım bir dönemdeyim.
Geçmişte yaşadığım sıkıntılar, hayal kırıklıkları, lüks ve maddiyata düşkünlüğüm yüzünden
finansal olarak doğru kararlar alamıyorum ve değişime direnç gösteriyorum.
Endişelenmeyi ve kendimi yiyip bitirmeyi bırakmalıyım.
Her ne kadar değişime dirensemde kader çarkı bu değişimin kendiliğinden gerçekleşeceğini söylüyor.
Çabalarımın karşılığında ektiğimi biçeceğim.
Beklediğim gibi olmasada bu problem çözülecek ve düzene girecek.

Rhaenys

Kayıtlı Üye
Bu konuda araştırma yapmıştım ve ters kartları kullanıp kullanmamanın tamamen okuyucunun tercihi olduğunda hem fikirdiler.
İlk defa sizden duydum yorumun geçersiz olacağını. Çünkü sonuçta her tarot kartı pozitif-negatif anlamınlarını içinde taşıyor.
Benim için açılımda yerleştiği yere göre belirleniyor anlamları. Ama yinede teşekkürler :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu konuda araştırma yapmıştım ve ters kartları kullanıp kullanmamanın tamamen okuyucunun tercihi olduğunda hem fikirdiler.
İlk defa sizden duydum yorumun geçersiz olacağını. Çünkü sonuçta her tarot kartı pozitif-negatif anlamınlarını içinde taşıyor.
Benim için açılımda yerleştiği yere göre belirleniyor anlamları. Ama yinede teşekkürler :)
Siz bilirsiniz.

T

thepotential

Klasik kelt haçı açılımı, acemi olduğum için sadece majör arkana kartlarını kullandım.

Belirleyici kartım: Asa süvarisi(değnek şövalyesi)

1-Ters Aşıklar
2-Adalet
3-Ters asılmış adam
4-Minare
5-Ters gelen ölüm
6-Şeytan
7-Ters imparator
8-Büyücü
9-Ters dünya
10-Ters sebat.

Desteme net bir soru sormadığım için yine çok geniş anlamlarda cevap verdi bana.Sorduğum şey 'aşk hayatım' dı.
Genel yorumum, aşk hayatımda veya ilişkilerimde bazı ahlaki zaaflarım nedeniyle yüzeysel, tek düze veya tek gecelik ilişkiler yaşamaya meilli olduğum gözüküyor.Objektif olarak doğru olduğunu kabul ediyorum.Adalet kartına anlam veremedim, bir tür dengeden bahsediyor ama neyin dengesi hiç bir ikrim yok.Bu istediğini alma odaklı ilişkiler ters gelen asılmış adamla bilinçaltımdaki bencilliğe, madde bağımlılığına ve düpedüz ikiyüzlülüğe işaret ediyor olabilir..Çok objektif davranarak kabul ediorum bunu da.
Minare kartına yine anlam veremiyorum.
Ters gelen ölüm yine yukarıda bahsettiklerimi doğruladı.İşaret ettiği şey, bütün bu ilişki tarzlarından kurtulma ihtiyacım, maddesel olana saplanıp kalmak, arzuların tatmini için yaşamak vs.
Şeytan kartı gelecekte, aldatma, aldanma bağımsızlık gibi şeylere işaret ediyor ama bunu yine anlayamadım.
Ters gelen imparator kişiliğimin fazla eril, duygudan yoksun benmerkezci olduğuna işaret ediyor.Yine yukarı anlattıklarımı doğrular nitelikte.Büyücü kartı altında olduğum bazı koşulları betimliyor, beceri ustalık idrak çabuk kavrama gibi.Tam olarak neye işaret ettiğini kestiremiyorum.
Ters gelen dünya yine geçmişimde yaşadığım, kısa süreli azim durumlarına yani birden harekete geçme kendini değiştirme konusunda ama çabuk sönme gibi sanırım.Yine yaşayacağıma işaret ediyor olabilir.Başarısızlık.
Ters sebat, sonuç olarak zayıf ve geliştirilmesi gereken ahlak-kişiliğime işaret ediyor.

Destem yine çok iyi iş çıkardı, anladığım ve anlamadığım kısımlarıyla.Usta yorumculardan da destek bekliyorum.şimdiden saolun

Anosia

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım flört ettiği kişiyle alakalı bir soru yöneltmişti, üç kart çektim ve sırasıyla Tılsım Şövalyesi, Tılsım Üçlüsü ve Tılsım Prensi açıldı. Aralarındaki flörtün biraz paldır küldür başladığını, aynı hızla ilişkinin ilerleyeceğini, aralarında oluşabilecek tek problemin adamın dış görünüşe gereğinden fazla önem vermesinden kaynaklanabileceğini söyledim. Arkadaşım dediklerimin çoğunu doğruladı ama ben yine yorumumdan emin olamadım. Siz ne düşünüyorsunuz?

bambina1

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar ben bu foruma yeni üye oldum, aslında uzun zamandır takip ediyorum, kendi çapımda astroloji ve tarotla da ilgileniyorum ama bugün yazmak istedim çünkü galiba bugun biraz enerji paylaşımına ihtiyacım var...yurtdışındayım, burda biraz özlem içindeyim geldiğimden beri çok mutlu sayılmam yani, türkiyedeki bi işten de haber bekliyorum eğer olumlu olursa seneye dönüş yapıcam. bugun bu iş için kelt haçı açtım.
1-değnek ası ters
2-değnek beşlisi
3-büyücü
4-tılsım üçlüsü ters
5-aziz ters
6-adalet
7-tılsım dokuzlusu
8-tılsım sekizlisi ters
9-kılıç altılısı
10-değnek dörtlüsü

benim yorumum şöyle oldu eğitim için yurtdışına çıkmak gibi radikal bi karar aldım ama burası benim için en doğru yer değildi ve bunu öngöremedim. daha önce istediğim ve emek verdiğim halde karşılığını bi türlü alamadığımı düşünüyorum, ben sürekli yeni adımlar atıyorum(ters aziz), hayatım için risk alıyorum ama karşılığını alamıyorum, aslında en iyisi benim olmalı gibi bi bakış açım olduğu için yaşadıklarımın adaletsizlik olduğuna inanıyorum. ama kısa süre içinde kafamdaki adalet sağlanmış ve almak istediğimi almış olacağım diye düşündüm çünkü 6ıncı kart adalet...
8inci karttaki ters tılsım sekizlisini ben çevrem(ailem, arkadaşlarım) benim bu işe layık olmadığımı düşünüyor olarak yorumladım fakat acaba işverenler böyle düşünceler içinde olabilir mi? aslında ailem hep kolaycı olduğumu söyler belki ben de onlardan etkilendim bilemiyorum...
ve9uncu ve 10uncu kartlardan bu işle ilgili güzel haberi alacağımı fakat türkiyeye dönüşün düşündüğüm kadar mutlu ve pürüzsüz geçmeyeceği, içim buruk gideceğimi yorumladım...
siz de fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim, umarım ben de sizlere yardımcı olabilirim :)

Gecemsi

Kayıtlı Üye
3E87D0.jpg

Eski sevgilimin bana olan hisleri nedir diye sordum ? Daha yeniyim tarotta.Soru sordum desteyi 3e bolup 5 kart seçtim.
Sanirim hala beni seviyor ama kararsizda sanirim .Bu kartlara yorum yapabilir misiniz? Ne kadar dogru kart emin de degilim ama

Madilik34

Kayıtlı Üye
Merhaba. Tarot kartlarını yeni aldım sayılır. Ufaktan ufağa çevreme bakıyorum. 3lü kombinasyon derken ilişki için de 7li ilişki açılımına merak sardım. Kart okumadan çok resimlerin neler anlattığı ve hislerimle harmanlıyorum.
Arkadaşımın sorusu; partner kişisinin kendisi hakkındaki geçmişten günümüze düşüncesi sorusuydu.
Kartlar;
1.Tılsım 4lüsü
2.Para şövalyesi
3.Değnek 3 ters
4.Kupa 3
5.Kupa 5 ters
6.Tılsım 6lısı
7.Kılıç kralı ters.
ilk kart durum kartı; kişilerin birbirine karşı sabit duyguları var temelde kötülük kavga vs yokmuş. Hani aşk var da demiyorum. Biraz pasif kalmışlar. Kendilerini net ifade edememişler.
2. Kart erkek hanesinde açılan para şövalyesi; erkek mücadeleci biri ama ne yazık ki parasal konulara kanalize olduğundan değişime kapalı. Konforlu hayatını riske atmak istemiyor. Realist biri hayalperest değil.
3. Kart erkek hanesinde açılan değnek 3lüsü ters; adam kendi içerisinde bir karar almış objektif olmamış ilişki konusunda. Dediğim gibi biraz kendi doğruları peşinden giden ama her yaptığı da o kadar doğru olmayan ileri de pişmanlık yaşayacak bir insan.
4. Kart erkek hanesinden açılan kupa 3lüsü; bu karta biraz tıkandım düğün kutlama vs kartı olduğu için ancak bu adamın kadın hakkında olumlu düşünceleri olduğunu söyleyebilirim.
5. Kart kadın hanesinden kupa 5lisi ters ; kadın bazı şeylerin farkına varmış adama eskisi gibi bakmıyor. Hayal kırıklığı yaşamış. Net olmuş ne kadar yakın zaman da acı çekse de çekecek olsa da. Ama her şey için bir umut vardır diyor kart.
6. Kart kadın hanesinden açılan Tılsım 6lısı; bu kart bana kadının daha anaç, daha veren taraf olduğunu söylüyor. İlişkide dürüstlüğü sevgiyi o şefkati vermiş ama karşılığını alamamış. Karşılığını elbet birgün alacak.
7. Kart kadın hanesinden açılan kılıç kralı ters; bu kart kadının artık bir şeyden emin olduğunu. Ne kadar bazı şeyler değişecek olsa da aynı olacağını kabul ettiğini farkında olduğunu söylüyor.
Yorumum bu kadar. Daha yeniyim hislerimi de kattım. İlişki hakkında pek bilgim yok. Arkadaş kartları seçti ama vakitsizlikten yorumlayamadım. Yanlışların varsa edit ederseniz sevinirim.

4

43887

Ben kartları ters olarak hiç kullanmıyorum. Ne kadar doğru bilinmez ama..

Sn üyemiz kartlar düz okunabilir doğrudur, ancak belli bir seviyeye geldikten sonra okunması uygundur. Kartların düz ters anlamlarını bilmeniz gerekir. Çünkü kombinasyonda kart düz de açılsa olumlu kart olumsuz tarafını size işaret edebilir.

Merhaba. Tarot kartlarını yeni aldım sayılır. Ufaktan ufağa çevreme bakıyorum. 3lü kombinasyon derken ilişki için de 7li ilişki açılımına merak sardım. Kart okumadan çok resimlerin neler anlattığı ve hislerimle harmanlıyorum.
Arkadaşımın sorusu; partner kişisinin kendisi hakkındaki geçmişten günümüze düşüncesi sorusuydu.
Kartlar;
1.Tılsım 4lüsü
2.Para şövalyesi
3.Değnek 3 ters
4.Kupa 3
5.Kupa 5 ters
6.Tılsım 6lısı
7.Kılıç kralı ters.
ilk kart durum kartı; kişilerin birbirine karşı sabit duyguları var temelde kötülük kavga vs yokmuş. Hani aşk var da demiyorum. Biraz pasif kalmışlar. Kendilerini net ifade edememişler.
2. Kart erkek hanesinde açılan para şövalyesi; erkek mücadeleci biri ama ne yazık ki parasal konulara kanalize olduğundan değişime kapalı. Konforlu hayatını riske atmak istemiyor. Realist biri hayalperest değil.
3. Kart erkek hanesinde açılan değnek 3lüsü ters; adam kendi içerisinde bir karar almış objektif olmamış ilişki konusunda. Dediğim gibi biraz kendi doğruları peşinden giden ama her yaptığı da o kadar doğru olmayan ileri de pişmanlık yaşayacak bir insan.
4. Kart erkek hanesinden açılan kupa 3lüsü; bu karta biraz tıkandım düğün kutlama vs kartı olduğu için ancak bu adamın kadın hakkında olumlu düşünceleri olduğunu söyleyebilirim.
5. Kart kadın hanesinden kupa 5lisi ters ; kadın bazı şeylerin farkına varmış adama eskisi gibi bakmıyor. Hayal kırıklığı yaşamış. Net olmuş ne kadar yakın zaman da acı çekse de çekecek olsa da. Ama her şey için bir umut vardır diyor kart.
6. Kart kadın hanesinden açılan Tılsım 6lısı; bu kart bana kadının daha anaç, daha veren taraf olduğunu söylüyor. İlişkide dürüstlüğü sevgiyi o şefkati vermiş ama karşılığını alamamış. Karşılığını elbet birgün alacak.
7. Kart kadın hanesinden açılan kılıç kralı ters; bu kart kadının artık bir şeyden emin olduğunu. Ne kadar bazı şeyler değişecek olsa da aynı olacağını kabul ettiğini farkında olduğunu söylüyor.
Yorumum bu kadar. Daha yeniyim hislerimi de kattım. İlişki hakkında pek bilgim yok. Arkadaş kartları seçti ama vakitsizlikten yorumlayamadım. Yanlışların varsa edit ederseniz sevinirim.

sn üyemiz Tarot bakıma yeni başlamışsanız 78 kartın tek tek ne anlama geldiğini ilk önce bilmeniz gerekmektedir. Tabi numarolojik, renk, sembol, mitoloji, astroloji ilminden de :)) Tarot okumayı da öğrenmeli hislerinizle beraber harmanlamalısınız.

Açılımınıza gelince sorunuzu yanlış yöneltmissiniz. Geçmişten günümüze düşüncesi diye soru sorulmaz genel bir bilgi alırsınız. Tekrar açılım yapmanız gerekir. İyi formlar.

Madilik34

Kayıtlı Üye
Merhaba :) bu sefer 3lü kombinasyonla bir açılım yapacağım diğer türlü kafam karışıyor. Kız arkadaşımın sorduğu partneriniz için bakıyorum.
Soru; birbirlerinin hakkında ki düşünceleri nelerdir?
1.Kart partnerin İMPARATORİÇE; kişi arkadaşımı iyi, güzel evlenilecek bir insan olarak görüyor. Sevgisine inanıyor çünkü anaç ruhlu olduğunu biliyor. Genel de bu imparatoriçeyi 7li açılım da erkek hanesinde görsem başka kadın olarak aksettiriyorum. Kafamı karıştırdı ama burada kadını nasıl gördüğü.
2. Kart arkadaşımın DEĞNEK PRENSİ; arkadaşım ise kişiyi iyi,hırslı biri olarak görüyor ama ona göre sanki beyfendi pek olgunlaşmamış. İlişki konusunda acemi ya da belirsizlik bir netlik yaşayamıyor.
3. Kart sonuç- gidişat ; AZİZE TERS ; AZİZE kartını çok severim bazen kendime benzetirim benim için gizemli bir kart ama tabii ki düzken :)) AZİZE ilişkide 3. Kişiyi temsil etmiyorsa. Bu ilişki de bir gidişatını olamayacağını. İş tarafında pasifi kaldığını. Duygulardan emin olamama ya da partnerleden birinin bu ilişki de kendini uyumsuz gördüğünü diyebiliriz.
Böyle yorumladım. Yanlışlarım varsa editler misiniz? Sevgiler

4

43887

Merhaba :) bu sefer 3lü kombinasyonla bir açılım yapacağım diğer türlü kafam karışıyor. Kız arkadaşımın sorduğu partneriniz için bakıyorum.
Soru; birbirlerinin hakkında ki düşünceleri nelerdir?
1.Kart partnerin İMPARATORİÇE; kişi arkadaşımı iyi, güzel evlenilecek bir insan olarak görüyor. Sevgisine inanıyor çünkü anaç ruhlu olduğunu biliyor. Genel de bu imparatoriçeyi 7li açılım da erkek hanesinde görsem başka kadın olarak aksettiriyorum. Kafamı karıştırdı ama burada kadını nasıl gördüğü.
2. Kart arkadaşımın DEĞNEK PRENSİ; arkadaşım ise kişiyi iyi,hırslı biri olarak görüyor ama ona göre sanki beyfendi pek olgunlaşmamış. İlişki konusunda acemi ya da belirsizlik bir netlik yaşayamıyor.
3. Kart sonuç- gidişat ; AZİZE TERS ; AZİZE kartını çok severim bazen kendime benzetirim benim için gizemli bir kart ama tabii ki düzken :)) AZİZE ilişkide 3. Kişiyi temsil etmiyorsa. Bu ilişki de bir gidişatını olamayacağını. İş tarafında pasifi kaldığını. Duygulardan emin olamama ya da partnerleden birinin bu ilişki de kendini uyumsuz gördüğünü diyebiliriz.
Böyle yorumladım. Yanlışlarım varsa editler misiniz? Sevgiler

merhaba, aslında bu açılım sorunuz için yetersiz. Kendinizin oluşturduğu bir üçlü açılım sistemi gibi geldi bana üçlü kombinelerde soru ne ise ilk geçmiş, şimdi,gelecek şeklinde yorumlanır. Kısa ilişki açılımlarında sık kullanılan kişinin düşüncesi, partnerin düşüncesi, aradaki ilişki durumu ve sonuç şeklinde açılan Büyük Arkana ile yapılan açılımdır. Kendi sisteminizi kullanmadan önce bence bilindik açılım sistemlerinden esinlenin. Kartları tam kavramadan, enerjisiyle bütünleşmeden kendi bildiğimiz sistemi kullanmak yanlış olur. Yetersiz kalır.

Açılımınıza sadece değinmek istediğim nokta sorduğunuz kişi ile aralarındaki bağ önemli. Sevgili iseler farklılaşır. Sevgili değillerse durum farklılaşır. Ayrı iseler durum farklılaşır. tek bir kartın anlatmak istediği o kadar çok işaret vardır ki. Ki dediğim gibi ilişki açılımı için yetersiz bir kombinasyon. Ve anlamlarını yazmışsınız sadece kartların. Bence biraz üzerinde çalışmanız gerekli kartlarınızın. İyi forumlar.

Madilik34

Kayıtlı Üye
merhaba, aslında bu açılım sorunuz için yetersiz. Kendinizin oluşturduğu bir üçlü açılım sistemi gibi geldi bana üçlü kombinelerde soru ne ise ilk geçmiş, şimdi,gelecek şeklinde yorumlanır. Kısa ilişki açılımlarında sık kullanılan kişinin düşüncesi, partnerin düşüncesi, aradaki ilişki durumu ve sonuç şeklinde açılan Büyük Arkana ile yapılan açılımdır. Kendi sisteminizi kullanmadan önce bence bilindik açılım sistemlerinden esinlenin. Kartları tam kavramadan, enerjisiyle bütünleşmeden kendi bildiğimiz sistemi kullanmak yanlış olur. Yetersiz kalır.

Açılımınıza sadece değinmek istediğim nokta sorduğunuz kişi ile aralarındaki bağ önemli. Sevgili iseler farklılaşır. Sevgili değillerse durum farklılaşır. Ayrı iseler durum farklılaşır. tek bir kartın anlatmak istediği o kadar çok işaret vardır ki. Ki dediğim gibi ilişki açılımı için yetersiz bir kombinasyon. Ve anlamlarını yazmışsınız sadece kartların. Bence biraz üzerinde çalışmanız gerekli kartlarınızın. İyi forumlar.
Merhaba teşekkür ederim eksiklerini söylediğiniz için. Aslında yine 7li açılım yapıyorum ama kendime geliştirmek için 3lü kombinasyon yaptım. Önceden hislerimle harmanlıyordum ama siz kartın anlamı dışına çıkılmamalı dediğiniz için direkt aşk anlamalarını ele alıyorum. Bu 3lü kombinasyonu da bir site de gördüm. Aslında baktığım insanlardan olumlu dönüşler aldım evet doğru dediler ama sanırım daha çok geliştirmemiz lazım: ) bir de 7 ki açılım da haneye düşen 3 kartı geçmiş gelecek şimdi olarak mı yorumlıyoruz. Çünkü ben yine kişilerin işlerine yorumluyordu. 7-2,6-3,5-4. Gibi.
Bir de bi şey rica edicemm. Benden iş açılımıda istiyorlar. Mesela ne zaman mezun olucam gibi ? Ama sanırım bu soru yanlış oluyor. Mezun olmam için neler yapmalıyım gibi olmalı. İş açılımıda hangi kombinasyonu yapmalıyım? Sevgiler

4

43887

Sn Üyemiz yazdıklarımı yanlış anlıyorsunuz. Tarot bakım yapmak istiyorsanız kartın anlamını da bilmeli birlikte hislerinizle harmanlamalısınız. İlk mesajınızda kart okumadan çok resimlerin ne anlattığı yazmışsınız ki bu yetersiz. Tarot bakımcılar yıllarını veriyor bu süreçte çok derin bilgiler içeriyor ve her defasında şaşırtıyor büyü gibi kendisine bağlıyor. Emeklemeden yürümek, yürümeden koşmak olmaz.
Bakımlarda hangi açılımı yapıyorsanız sırasına göre bulunduğu konumun açıklaması da yazar. Bu ilişki açılımı olsun, üçlü açılım olsun, kelt açılımı , ortaklık açılımı nasıl soru yöneltildiği gibi sitemizde de örnekler mevcuttur. Tarot yolculuğunuzda başarılar dilerim.iyi forumlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ben şuan sadece kartların anlamlarını yorumlama kısmındayım.Buna rağmen destem her seferinde korkunç bir şekilde doğruları söylüyor.Kendim hariç kimseye bakmıyorum.Böyle ilerleme kaydedilebilir miyiz ?

4

43887

Ben şuan sadece kartların anlamlarını yorumlama kısmındayım.Buna rağmen destem her seferinde korkunç bir şekilde doğruları söylüyor.Kendim hariç kimseye bakmıyorum.Böyle ilerleme kaydedilebilir miyiz ?

Sürekli alıştırma yapmak güzel, açılımlar yaptıkça geliştirirsiniz kendinizi, yalnız sadece kendinize değil çevrenize de bakım yapmanız daha olumlu sonuçlar doğurur. Kendinizle sınırlamayın :))

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de biraz önce 7 adet kart çektim, kararsız olduğum bir konuyla ilgili. Bu insanı hayatımda tutarsam hayatım (özellikle kariyer) nasıl etkilenir? diye sordum. Cevap böyle geldi. Yorumlarınızı bekliyorum.
Değnek 3 lüsü
Kupa 7lisi
Tılsım ası
Mahkeme
Araba
Kader çarkı
Büyücü kartları geldi. Sunu da belirteyim bu kisiyle ilgili ne zaman soru sorsam önüme kader çarkı geliyor genelde. :)