hisler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gizem kara

Kayıtlı Üye
Selam
Ben yeni üye oldum forma,astroloji ile ilgileniyorum bu aralar ve o konuyla ilgili arama yaparken rasladım siteye ve dikkatimi çekti inceledim biraz 12.evi kuvvetli biri olarak bu tür konulara ilgiliyimdir.Bendede bazı algılayışlar var.Mesela rüyalarımda görürüm bazı şeyleri yada rüyamda söylenir bana. hiç aklımda yokken birdn aklıma gelen bir şey veya bir kişi ya o anda telefon eder yada gelir.veya ilk gördüğüm biri için içimde o an oluşan his doğrudur muhakkak,bazem aman sende ön yargılı olma diye kendime kızrım ama o ilk gördüğümdeki his muhakkak günün birinde doğru çıkar. Yada bir anda sıkılırım boğazıma düğümlenir nefesim canım çıkacak gibi olur,daralırım ve muhakkak bir şey olur kötü bir haber alırım.İki sene önce olan bir olayı anlataym kısaca;ailevi bir olay nedeniyle bir kişinin kim olduğunu araştırıyordum iki gece üst üste rüyamda bir isim söylendi sürekli 'derya' diye sabah kalktığımda annem bende kalıyordu o ara onada söyledim ve bir anlam verememiştim o zaman 2-3 gün sonra telefon ayrıntısındaki bir numara dikkatimi çekti ve kime ait olduğunu öğrenmek içinoparatörü aradım ve öğrendiğim isim rüyamda bana söylenen isimle aynı idi...

selenim

Banlı Kullanıcı
Çok ilginç...bu yeteneğini geliştirmeni tavsiye ederim.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Canım sana daha çok okumanı ve araştırmanı tavsiye ediyorum. Sitemizin birçok sayfasına girerek sizlerle paylaştığımız bilgilere göz atabilirsin.

gizem kara

Kayıtlı Üye
Peki bu bendeki kusura bakmayın daha önce hiç önemsemediğim için nasıl adlandıracağımı bilemiyorum ama astrolojik olarak duru görü yeteneği olarak adlandırılır bunu biliyorum ama genel anlamda pek bilgim yok hangi konu başlıklarında araştırmam gerektiği hakkında bir fikir verebilirseniz sevinirim..
sevgilerle...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki bu bendeki kusura bakmayın daha önce hiç önemsemediğim için nasıl adlandıracağımı bilemiyorum ama astrolojik olarak duru görü yeteneği olarak adlandırılır bunu biliyorum ama genel anlamda pek bilgim yok hangi konu başlıklarında araştırmam gerektiği hakkında bir fikir verebilirseniz sevinirim..
sevgilerle...
Paranormal Yetenekler bölümümüze göz atınız.

aleyza

Banlı Kullanıcı
Gizem Kara'ya olanlar bende de oluyor ve ailem kalbimin temiz oldugunu söylüyor. Misal, daha dün gece birden hic dinlemedigim bir sanatcı sadece ismini duyardım ve ilgimi cekmiyen bir sanatcı; Yusuf Hayaloglu aklıma geldi. İçimden onun bir siirini dinlemek geldi ve sabah nette haberleri actıgımda Yusuf Hayaloglu'nun öldügü yazıyordu. ALLAH RAHMET eylesin...

mor ametist

Kayıtlı Üye
Burayı okuyunca benimde aslında üstünde durmak istemediğim,bilincimin arkalarına ittiğim beni ürküten bir durumum var....Bende ölümü yaklaşmış bir insanı görünce beynimde garip bir algılama oluşuyor:( Çok kere tanımadığım insanlarda da yaşadım bu algılamayı...ama doğal olarak onların sonrasını bilemiyorum kaldıki bilmekte istemem zaten:( Bunu farketmemi sağlayan tanıdığım ve tesadüfen ölümünden birkaç gün veya 1 ay önce tesadüfen karşılaştığım veya bir ortamda denk geldiğim tanıdıklar oldu....Şöyle ki o an beynimde başka bir boyut açılıyor sanki bunu başka nasıl ifade edebilirim bilmiyorum:( Bir anda herkes siliniyor sadece o kişi ve benim bakışlarımın kitlendiği bir an oluyor ve kişi o kadar farklı bakıyorki bunuda ifade edebilmem mümkün değil ve beynim o anı sanki bir fotoğraf makinesinin deklanşörüne basılmış bir resim karesi gibi donduruyor:( Bu olay saniyenin onda biri kadar kısa bir zaman dilimi yani aslında çok anlık olan bir şey....Ve ölümü hissediyorum nasıl oluyor bilmiyorum ama o insanın sona geldiğini biliyorum:( Bu olayı bir çok kez yaşadım gençkızlığımdan orta yaşlarıma yaklaşana değin ....Ama o kadar yoğun bir üzüntü ve korku yaşadımki bilinçli olarak şiddetle ittim bu algılamayı....Taktir edersinizki hiç hoş birşey değil:( Şiddetle reddettiğim içinmidir nedir bilemiyorum ama artık o kadar sık yaşamıyorum bunu...İnşallah hiç yaşamam bu algıyı, çok çok yıpratıcı birşey:(

Bir de 17 ağustos depreminde arkadaşımın kızı ile yaşadığı bir olay vardı ....Arkadaşım çok ürkmüş olarak bunu aktarmıştı bana....depremin olduğu gecenin akşamı maaile oturuyorlarmış yemekten sonra...Ki biz depremin olduğu bölgeden 8_10 saatlik bir uzaklık mesafesinde başka bir şehirde oturuyoruz...Evleri 6.katta ve balkondan koca deniz ayaklarının altında öyle bir manzara....Kızı (o dönem 18 yaşlarında felan) birden ayağa fırlıyor "anne! baba! diye dehşetli bir çığlık atıyor ve balkona koşuyor (yaz günü balkon kapısı açık ve deniz odadan da gözüküyor). Karı koca korku ile kızlarının peşinden balkona koşuyorlar kız büyük bir korku ile denizi gösteriyor ..."Görmüyor musunuz, gökyözü kıpkırmızı,deniz kızıla boyanmış kocaman ateş topları var?...Kadıncağız "kızım yok öyle bir şey diyor" kız sinir krizleri geçiriyor "Allah'ım her yer toz toprak,insanlar ölüyor binalar yıkılıyor,herkes çığlık çığlığa deniz gökyüzü alev alev yanıyor nasıl görmüyorsunuz?!!!! Alt katta balkonlarda oturan komşular bile kızın çığlıkları ile arkadaşın dairesine koşmuşlar..."Ne oluyor,ne oldu? Kıza birşey mi oldu?" diyerek... Karı koca güçlükle kızlarını balkondan içeriye çekiyorlar ve ikna etmeye sakinleştirmeye çalışıyorlar...Kızcağız
şiddetle ağlama krizine giriyor ve biran kendinden geçiyor...Bir süre sonra çok sakin bir şekilde kendine geliyor.....Ve anlatıyor...Siz tv ye bakarken ben dalgın dalgın denize bakıyordum ne düşündüğümü hatırlamıyorum....Bir an çok derinden oldukça büyük şiddette bir ses duydum ne olduğunu algılayamadan birden denizde kocaman bir ateş topu belirdi,denizin dalgaları kabardı ve kocaman alev dilimleri gibi gökyüzüne yükseldi ve gökyüzüde biranda kıpkızıl oldu...Sonra insanların dehşetli çığlıkları geldi, ölüyorlardı...Önümüzdeki binalar ard arda yıkılıyordu....Anne ben galiba kıyameti gördüm diyor....Annesi de yarın seni doktora gösterelim...Yoğun bir ders yılı,üniversiteye hazırlık çok yıprandın:( diyor...Kızcağız uyuyor sonra...Ve o gece Gölcük depremi oluyor:( ve sonrasında birçok kişi denizde bir ateş topundan bahsetti...Arkadaşım da eşi de kızcağız da perişan oldular, bunları haberlerde dinledikçe...Ve o kızcağız bir müddet psikiyatrik destek aldı o olaydan sonra...Ama öyle bir şeyi ilk ve son kez yaşadı...Sonrasın da bu tür birşey yaşamadı...Ne oldu oldu bilemiyoruz ama o depremi birkaç saat öncesinde yaşadı o çocuk:(.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Paylaşımlarınız için teşekkürler, emeğinize sağlık. Fakat sizden ve tüm üyelerden ricam; lütfen paylaşım ve bilgilerinizi aktarırken yazım kurallarına dikkat edin. Bu yazılarınızı düzeltmek için sonrasında gereksiz yere zaman harcanmaktadır. Tekrar ediyorum, LÜTFEN DİKKAT!

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu durumlarda eğer şoka girerseniz veya reddederseniz bu yetenekler kaybolmaz ama kapanır.Bu durum pozitif bir durumdur.Eğer kapatabiliyorsanız bu yetenek size ait demektir.Size ait olmayan yetenek varlıklar tarafından güdümlenen yetenektir mesela.Birilerinin ölümünü görmek çok yıpratabilir ama ölüm ne kadar doğalsa bunu görmeyi de doğal karşılamak gerekir.Buna benzer bir çok yıpratıcı yetenek vardır.Önemli olan bunu ''yetenek,armağan,özellik'' olarak benimseyip,doğal olduğunu algılayabilmektir.Buna benzer çok durum var sitemizde ve de çevremizde.İnsanlar bunlardan çekiniyor ve korkuyorlar.Sürekli diyorlar ki bundan korkuyoruz veya istemiyoruz.Bazı durumlarda gerçekten istenmeyecek deneyimler olabiliyor,hak veriyorum,fakat genel olarak bu yeteneklerinizin üstüne gidin diyorum.Sahip olduğumuz yetenekler için insanlar dualar ediyor,çalışmalar yapıyor hatta varlıklardan yardım istiyorlar.Bu sebeple bunları reddetmeden önce sizin bir parçanız olduklarını anlayıp bir de o şekilde değerlendirin.Dünyada iğrenç şeyler görüyoruz diye gözümüzü çıkarmıyoruz,bu da buna benzer.Kısaca gerçekten çok vahim etkileri yoksa yeteneklerinizi kapatmayınız sayın mabet sakinleri.

gizem kara

Kayıtlı Üye
içine doğmak bana olan bu ve çok sık olur herşeyde , çok önemli ,önemsiz her konuda yaşıyorum bunu..Nerden biliyordun deniyor bazen hiç içime doğdu öyle hissettim diyorum. Ya ilginç geliyor yada hadi hadi duymuşundur belki biryerlerden gibi ifadeler kullanıyorlar...

amahur

Kayıtlı Üye
Bazı insanlarda algı olayı oldukça güçlüdür ancak eğitim ve bilgi eksikliği sebebiyle zamanla kişi kaybeder yeteneklerini. Yeteneklerinizi geliştirmek ve olanların farkına varmanız için iyi bir ustadan bilgi ve eğitim almalısınız. İlk zamanlar bendede öyle başlamıştı. Sonra gerçek iyi bir ustadan bilgi ve eğitim aldım. Bilgi ve eğitimin ardı arkası kesilmedi ve her bir konu için ustalar beni biri diğerine gönderirdi. Bir seviyeye kadar devam ettim sonra hayata ve yaşama döndüm. Gizli ilimlere sahip olmak için yetenek yetmez bilgi de gerekiyor onun için bir ustaya baş vurunuz...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bazı insanlarda algı olayı oldukça güçlüdür ancak eğitim ve bilgi eksikliği sebebiyle zamanla kişi kaybeder yeteneklerini. Yeteneklerinizi geliştirmek ve olanların farkına varmanız için iyi bir ustadan bilgi ve eğitim almalısınız. İlk zamanlar bendede öyle başlamıştı. Sonra gerçek iyi bir ustadan bilgi ve eğitim aldım. Bilgi ve eğitimin ardı arkası kesilmedi ve her bir konu için ustalar beni biri diğerine gönderirdi. Bir seviyeye kadar devam ettim sonra hayata ve yaşama döndüm. Gizli ilimlere sahip olmak için yetenek yetmez bilgi de gerekiyor onun için bir ustaya baş vurunuz...
Yetenekler kaybedilmez,unutulur.Sadece unutursunuz,bir yerlere kapatırsınız.

amahur

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim düzelttiğin için. Unut veya kaybet aradaki fark nedir yani...

Hatırlayınca tekrarlarmı yani.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkür ederim düzelttiğin için. Unut veya kaybet aradaki fark nedir yani...

Hatırlayınca tekrarlarmı yani.
Kelime anlamı orak bir şeyi kaybetmekle unutmak arasında nasıl fark varsa o da aynen öyle farklı. Bisiklet sürmeyi unutmaya benzer bu,uzun zaman kullanmazsınız,unutursunuz,kaza geçirirsiniz bilinçaltınıza atarsınız unutturursunuz vs. vs. Bu sizin bisiklet kullanamayacağınız anlamına gelmez.
Bisikletinizi kaybedersiniz,kullanamazsınız.Fark açık sanırım.
Konumuza tekrar dönersek,yetenekler kaybolmaz.Sonradan yeni bir yetenek kazanabilirsiniz ama kaybedemezsiniz.Şuna benzer,nasıl ki aslında hiç bir anınız kaybolmaz,beyinde bir yerde depolanır itinayla bu da öyledir.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
Aniden tekrarlanır, yine başa dönersiniz. Sil baştan yaşarsınız, sonra yine unuturum derken zaman geçer ama aslında o hep oradadır. Daha da belirgin olgunlaşmış çıkar karşınıza.
Ben böyle algılıyorum.

nalper

Kayıtlı Üye
Selam
Ben yeni üye oldum forma,astroloji ile ilgileniyorum bu aralar ve o konuyla ilgili arama yaparken rasladım siteye ve dikkatimi çekti inceledim biraz 12.evi kuvvetli biri olarak bu tür konulara ilgiliyimdir.Bendede bazı algılayışlar var.Mesela rüyalarımda görürüm bazı şeyleri yada rüyamda söylenir bana. hiç aklımda yokken birdn aklıma gelen bir şey veya bir kişi ya o anda telefon eder yada gelir.veya ilk gördüğüm biri için içimde o an oluşan his doğrudur muhakkak,bazem aman sende ön yargılı olma diye kendime kızrım ama o ilk gördüğümdeki his muhakkak günün birinde doğru çıkar. Yada bir anda sıkılırım boğazıma düğümlenir nefesim canım çıkacak gibi olur,daralırım ve muhakkak bir şey olur kötü bir haber alırım.İki sene önce olan bir olayı anlataym kısaca;ailevi bir olay nedeniyle bir kişinin kim olduğunu araştırıyordum iki gece üst üste rüyamda bir isim söylendi sürekli 'derya' diye sabah kalktığımda annem bende kalıyordu o ara onada söyledim ve bir anlam verememiştim o zaman 2-3 gün sonra telefon ayrıntısındaki bir numara dikkatimi çekti ve kime ait olduğunu öğrenmek içinoparatörü aradım ve öğrendiğim isim rüyamda bana söylenen isimle aynı idi...
ilginç benimde buna benzer sezgilerim var ama ben görütntü görmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...