Ne dilerseniz olduran dua

selenim

Banlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahiym* Ya settaru ya settar* ya azizü ya ğaffar* ya celilü ya cebbaru ya mukallibel kulube vel ebsar* Ve ya müdebbiral leyli ven nehar* Hallısna min azabil kabri ven nar* İlahi üstür’uyubena* Vağfir zünubena* Ve nevvir kuburana ve tahhir kulubena* Veşrah sudurana* Ve keffir anna seyyiatina* Ve teveffena meal ebrar* Vahşürna meal ahyar* Sübhaneke ma arafnake hakka ma’rifetike ya ma’rufu sübhaneke ma abednake hakka ibadetike ya ma’bud* Sübhaneke ma zekerna hakka zikrike ya mezkur* Sübhaneke ma şekernake hakka şükrike ya meşkur* Fadlen minallahi ve rahmeten şükran minellahi ve nı’meten lillahil hamdü vel minneh* Elhamdü lillahi alat taati vet tevfiykı ve nestağfirullahe min külli zenbin eznebnahü amedin ve sehvin ve hatain ve nisyanin ve nuksanin ve taksıyr* Allahümme lekel hamdü hamden yüvafi niamike ve yükafi mezideke nahmidüke bi cemiı mehamidike ma alimna minha ve ma lem na’lem ve ala külli halin ya mühavvilel hali havvil halena ila ahsenil hal* A’dadtü li küllin hevlin la ilahe illellahü ve li külli nı’metin elhamdü lillah* Ve li külli rahain eşküru lillahi ve li külli u’cubetin sübhanellah* Ve li külli zenbin estağfirullah* Ve li külli müsıybetin innellah* Ve li külli daykın hasbiyellahü ve li külli kadain ve kaderin tevekkeltü alellah* Ve li külli taatin ve ma’sıyetin la havle ve la kuvvete illa billah* Ve li külli hemmin ve ğammin maşaellahü len yağlibellahe şey’ün ve hüve ğalibün ala külli şey’in hasbiyellahü ve kefa* Semiallahü li men dea* La ğayete lehu fil ahırati vel ula la ilahe illellahü vahdehu la şeriyke leh* Lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümiytü ve hüve hayyün la yemutü ebeden daimen sameden bakıyen bi yedihil hayr ve hüve ala külli şey’in kadir* Ve ileyhil masıyr* Allahümme la uhsıy senaen aleyke ente kema esneyte ala zatike* Azze caruke ve celle senaüke ve la ilahe ğayruk* Errahmanü alel arşisteva lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa* Allahü la ilahe illa hüve lehül esmaül hüsna fed’uhü biha* Sadekallahül azıym* Hüvellahüllezi la ilahe illa hüver rahmanü celle celalühür rahiym* El- Melikül kuddusü es-Selamü el-Mü’minü el-Müheyminü el-Aziyzü el-Cebbaru el-Mütekebbiru el-Hallaku el-Bari’ü el-Müsavviru el-Ğaffaru el-Kahharu el-Vehhabü el-Razzaku el-Fettahu el-Alimu el-Kabidu el-Basitu el-Hafidu er-Rafiu el-Müızzü el-Müzillü es-Semiy’u el-Basiyru el-Hakemü el-Adlü el-Latiyfü el-Habiyru el-Halimü el-Aziymü el-Ğafuru eş-Şekuru el-Aliyyü el-Kebiru el-Hafiyzu el-Mükiytü el-Hasibü el-Celilü el-Kerimü er-Rakıybü el-Müciybü el-Vasiu el-Hakimu el-Vedudü el-Mecidu el-Baısü eş-Şehidü el-Hakku el-Vekilü el-Kaviyyü el-Metinü el-Veliyyü el-Hamidü el-Muhsıy el-Mübdiü el-Müıydü el-Muhyi el-Mümitü el-Hayyü el-Kayyumü el-Vacidü el-Macidü el-Vahıdü el-Ehadü es-Samedü el-Kadiru el-Muktediru el-Mükaddimü el-Mü’ahhıru el-Evvelü el-Ahıru ez-Zahiru el-Batinu el-Vali el-Müteali el-Birrü et-Tevvabü el-Müntekıymü el-Afüvvü er-Raufü malikül mülki zül celali vel ikrami el-Müksitu el-Camiu el-Ğaniyyü el-Muğni el-Maniu ed-Darru en-Nafiu en-Nuru el-Hadi el-Bediu el-Bakıy el-Varisü er-Raşidu es-Sabur* Ellezi tekaddeset anil eşbahi zatüh* Ve tenezzehet an müşabehetil emsali sıfatühu ve şehidet bi rububiyyetihi ayatüh* Ve dellet ala vahdaniyyetihi masnuatüh* Vahidün la min kılleh* Mevcudün la min ılletin bil cudi ma’ruf* Ve bil ıhsani mevsuf* Ma’rufün bi la ğayetin ve mevsufün bi la nihayeh*Evvelü kadimün bi la ibtida* Ve ahırun kerimün mükiymün bi la intiha* Ve ğafera zünubel müznibine keramen ve hılmen ve lutfen ve fadla* Ellezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehu küfüven ehad* Leyse ke mislihi şey’ün ve hüves semi’ul besıyr* Nı’mel Mevla ve nı’men nasıyr* Ğufraneke Rabbena ve ileykel mesıyr* Ve hasbünallahü vahdehü ve nı’mel vekil* Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azıym* Yef’alüllahü ma yeşaü bi kudratih* Ve yahkümü ma yüridü bi ızzetih* E la lehül halku vel emru tebarakellahü rabbül alemiyn* Ve neşhedü en la ilahe illallahü vahdehu la şerike lehu ilahen adilen cebbara* Ve meliken kadiran kahhara* Liz zünubi ğaffara* Ve lil uyubi settara* Ve neşhedü enne seyyidena muhammeden abdühül Mustafa sallellahü aleyhi ve sellem* Ve rasulühül mücteba ve eminühül mukteda şemsüd duha bedrud düca nurul vera sahıbü kabe kavseyni ev edna rasulüs sekaleyn* Ve nebiyyül harameyni ve imamil kıbleteyni ve ceddüs sibtayni ve şefiy’u men fid darayni rasulen mekkiyyen medeniyyen haşimiyyen kuraşiyyen ebtahıyyen kerubiyyen ruhıyyen ruhaniyyen tekıyyen nekıyyen nebiyyen kevkeben dürriyyen şemsiyyen müdıy’en kameran nuran nuraniyyen beşiran neziran siracen müniran sallellahü teala aleyhi ve alihi ve evladihi ve ezvacihi ve ashabihi ve etbaıhi ve hulefaihir raşidinel mürşidinel mehdiyyine min ba’dihi hususan minhüm aleş şeyhış şefikı katiliz zındıyk* Ve fil ğarir refıyk* El mülakkabi bil atıykıl imamü alet tahkıyk* Emirul mü’minine ebi bekrinis sıddıyk radiyellahü anh* Sümmes selamü minel melikil vehhabi ila emiril evvab*Zeynil ashab*Mücaviril mescidi vel mıhrab*Ennatıku bis savab*Elmezkuru fil kitab*Emirul mü’minine umerubnil hattab* Radıyellahü anh* Sümmes selamü minel melikil mennan* İla emiril eman* Habibir rahman* Camiıl kur’an* Sahıbil hayai vel iman* Eşşehidi fi hali tilavetil kur’an* Emiril mü’mininine usmanibni affan* Sümmes selamü minel melikil veliyyi ila emiril vesıyy* İbni ammin nebiyy* Kaliı babil hayberiyyi zevci fatımetez Zehra* Varisi ulumün nebiyy* Emiril mü’minin* Aliyyir radıyyis sehıyyil vefiyy* Radiyellahü anh* Sümmes selamü alel imameynil hümameyn* Es seıydeyniş şehideynil mazlumeynil maktuleyn* Eş şemseynil kameraynil bedraynil habibeynin nesibeyn* Bil kadair radıyeyn* Ve alel belais sabirayni emiral mü’minin* Ebi muhammedil hasen ve ebi abdullahil huseyn* Radıyellahü anhüma* Ve ala ammeynil kerimeyniş şecaaynil müazzameynil muhterameyn* Hamzete vel abbas* Ve ala cemiıl mühacirine vel ensar* Vet tabiıynel ahyari vel ebrari rıdvanüllahi teala aleyhim ecmeıyn* Ve sellim teslimen ve azzım ta’zıyma* Ebeden daimen hamden kesiran kesiran ila yevmil haşri vel karar* Allahümme zeyyin zavahirana bi hıdmetike ve bevatinena bi ma’rifetike* Ve kulubüna bi mehabbetike* ve ervahana bi müavenetike* Ve esrarana bi müşahedetik* Allahümmec’al fi kalbi nuran ve fi sem’i nura* Ve fi besari nura* Ve an yemini nura* Ve an şimali nura* Ve fevkıy nura* Ve tahti nura* Ve emami nuran ve halfi nura* Vec’alni nuran bi rahmetike ya erhamer rahımiyn* Allahümmestecib duaena(amin) veşfi merdana(amin) verham mevtana (amin)* La ilahe illellahü la ilahe illlellahü la ilahe illallah muhammedün rasulüllillahi hakan ve sıdka Ve salli ala külli nebiyyin ve melekin estağfirullahe estağfirullahe estağfirullah* Min cemiı ma kerihellahü kavlen ve fi’len ve amelen ve havatıran ve nazıran ve etubü ileyh* Sübhanellahi(33 defa) Elhamdü lillahi(33 defa) Allahuekber(33 defa) Velhamdü lillahi hamden kesira* Fe sübhanellahi ve bi hamdihi bükraten ve esıyla* Ve tealellahü meliken cebbaran kahhara* Ve ğaffaran settara* Sültanen ma’buden kadimen kadira* La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azıym* Va’fü anna ya kerimü vağfir lena zünubena ya rahmanü ya rahıymü amin*
amin (denenmiştir.)

samanyolu

Kayıtlı Üye
İçinde çok esma var. Allah razı olsun selenim. Ellerine sağlık. Çok teşekkürler.

ozden

Banlı Kullanıcı
Ben sımdı okudum ıçım hafıfledı halbukı bırcok sure okudum ama bu baska bısey cok rahatladım..acaba dılegım kabul olucakmı dıye bır ısaretmı acaba offf imkansız zor belkı ıstedıgım :(:( ama gercekten kebul olurmuuu deneyen oldumuuu...

yaren81

Kayıtlı Üye
Hislerine güven tatlım umudunu kaybetme rabbim mutlaka gönülden isteneni verecektir

angeldream

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir duaymış ellerine sağlık selenim...

rebellious

Kayıtlı Üye
selenim dua ne kadar okunmalı belli bi gün ya da sayı var mı?

AkeLdan

Kayıtlı Üye
ellerine sağlık:Angel_anim::Angel_anim:

kar tanesi

Kayıtlı Üye
okudum az önce inşallah kabul olur amiinn emeğine sağlık selenim

aysun_ela

Kayıtlı Üye
merhaba bende yeni üyeyim senin bu duan kabul oldu mu canım

alperen

Kayıtlı Üye
adeti saati gb şartlar varmı bu arada emeğine sağlık teşekkürler

kermit

Kayıtlı Üye
dua kabul oldu mu lmadı mı bilemeyiz, bize düşen kabul olduğuna canı gönülden inanmaktır. gelelim sorularınıza.
ozden: ferahlama, sıkıntı, bir anlık sebepsiz sinirlilik, sebepsiz mutluluk duanın kabul olduğuna alamettir.
rebellious, alperen ve aysun_ela : bu dua esmalı duadır 1 - 3 - 5 - 7 kere okuna bilir ama arada geçen belirli sayıda çekilen esmaları ne eksik ne fazla okumamalısınız.

oksana

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler.En kısa sürede okuyacağım.

selenim

Banlı Kullanıcı
Sevgili kardeşlerim sorularınıza genel cevap vereyim :

& Dualara namazlardan sonra daha etikili oluyor diye biliyorum. (Ben namaz kılmıyorum yani illede kılınacak diye algılamayın kılanlar için söylüyorum)
& Abdestli olmanız (boy abdesti yeterlidir) ayrıca almanıza gerek yoktur.
& saatinin bir önemi yoktur.
Allaha yalvararak kendinizi duaya tamamen vererek okuyun.
& Kimi dualarda okudukca ağlamaklı olursunuz yada duygulanırsınız..Bu durumlarda duaya kendininzi adapte ettiğinizi gösterir.
& Dua yı okuduktan sonra ferahlık hissi yada içe doğan huzur hissi duanızın kabul olduğuna vesiledir.
Yani sevgili kardeşlerim işin sırrı niyet niyet niyet...Şekilcilik, zaman, materyaller hiç önemli değil ne yaparsanız yapın canı yürekten yapın .İşte ozaman kabul olmayacak dua yoktur..

selenim

Banlı Kullanıcı
dua kabul oldu mu lmadı mı bilemeyiz, bize düşen kabul olduğuna canı gönülden inanmaktır. gelelim sorularınıza.
ozden: ferahlama, sıkıntı, bir anlık sebepsiz sinirlilik, sebepsiz mutluluk duanın kabul olduğuna alamettir.
rebellious, alperen ve aysun_ela : bu dua esmalı duadır 1 - 3 - 5 - 7 kere okuna bilir ama arada geçen belirli sayıda çekilen esmaları ne eksik ne fazla okumamalısınız.

kermit arkadaşımızda bu konuya güzel bir yaklaşımda bulunmuş.Kendisine teşekkur ediyorum.Sevgiler.

kermit

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşlerim sorularınıza genel cevap vereyim :

& Dualara namazlardan sonra daha etikili oluyor diye biliyorum. (Ben namaz kılmıyorum yani illede kılınacak diye algılamayın kılanlar için söylüyorum)
& Abdestli olmanız (boy abdesti yeterlidir) ayrıca almanıza gerek yoktur.
& saatinin bir önemi yoktur.
Allaha yalvararak kendinizi duaya tamamen vererek okuyun.
& Kimi dualarda okudukca ağlamaklı olursunuz yada duygulanırsınız..Bu durumlarda duaya kendininzi adapte ettiğinizi gösterir.
& Dua yı okuduktan sonra ferahlık hissi yada içe doğan huzur hissi duanızın kabul olduğuna vesiledir.
Yani sevgili kardeşlerim işin sırrı niyet niyet niyet...Şekilcilik, zaman, materyaller hiç önemli değil ne yaparsanız yapın canı yürekten yapın .İşte ozaman kabul olmayacak dua yoktur..

selenim çok güzel bir yere değinmişsin, tebrik ederim. Aslında dua etmenin şartları diye özel bir konuda bu yazdıklarını en ince detayına kadar anlatılması mükemmel olur.

selenim

Banlı Kullanıcı
selenim çok güzel bir yere değinmişsin, tebrik ederim. Aslında dua etmenin şartları diye özel bir konuda bu yazdıklarını en ince detayına kadar anlatılması mükemmel olur.

Sevgili kardeşim en yakın zaman böyle bir şey yapacağım. Sevgiler.

jeker_1986

Kayıtlı Üye
bende bügün okuyacağım bu duayı inş Allah ım sesimi duyarda en kısa zmnda isteğime bende kavuşurum benim içinde dua edin

astarr

Kayıtlı Üye
Ben bu duayı her okudugumda kalbim yerinden fırlıcakmıs gıbı oluyo yanı resmen carpıntı oluyo..neden aceba :(

melik64

Kayıtlı Üye
bu bir dua degildir herne kadar dua gibi gözüksede halveti tarikatı kastamonuda bulunan hz.pir seyh sabani veli hazretlerinin velayet makamı dervişlerinin okudugu yasinle devam eden evradı settardır.Murşid izni olmadan asla okunmamalıdır.Fayda yerine zarar gelebilir.

mikeey

Kayıtlı Üye
tam bu gece okumaya karar vermisdim melik64 sayesinde vazgectim