Haberci rüya türleri

aris

Kayıtlı Üye
Amaçlı veya haberci rüyalar da sembolizm içerip içermemelerine göre, kendi içlerinde iki gruba ayrılırlar:

*1- Az çok görüldüğü gibi gerçekleşen veya bilgilerin açık biçimde verildiği haberci rüyalar. Bir sembolizm içermeyen bu tür rüyalar çok nadir olarak görülürler.

*2- Sembolizm içeren haberci rüyalar. Bu tür rüyalar sembolizm içerdiğinden kişinin kendi çabasıyla çözmesi gereken rüyalardır.
alıntı

sehzade

Kayıtlı Üye
Aynı rüyayı 2 kere görmek ne anlama geliyor?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sana bir şey anlatılmaya çalışılıyor ve sen anlamıyor olabilir misin?
Yani ısrar edilmesinin sebebi bana o gibi geliyor . Mesela ne gördün tekrar eden?

JeMiLe

Kayıtlı Üye
Mesela bende gördüm aynı rüyayı 3-4 kere hemde. Dünyada amerikanlar bir robot yapıyorlar, ama bu robot öyle basit birşey değil! Önüne gelen herşeyi yıkıyor ve ben bundan kaçıyorum. Herkes ölüyor bir tek ben sağlam kalıyorum???

saricicekbln

Kayıtlı Üye
Rüya haber vericidir bence...
Kesinlikle önem vermek gerekir rüyalara..
Ben mesela çok seneler önce yani 7-8 sene önce gibi, çalıştığım mekanı görmüştüm ve şimdi gerçekten rüyamda gördüğüm o mekanda çalışıyorum...
Dört sene oldu orda işe başlayalı...
Çok ilginç ama gerçek...
Daha bircok böyle rüyalar gördüm...

Satarius

Kayıtlı Üye
İş
student
Rüyalar haber vericidir! Çünkü, rüyanızda yaptığınız astral seyahatle ruhunuz beden dışına çıktığı için, zaman-mekan kavramını aşar ve ışık hızından daha hızlı yol alabilirsiniz. Öyle olunca da daha ileriye dönük şeyleri görürsünüz.

aslan

Kayıtlı Üye
benım gordugun ruyalar genelde cıkıyor bu ıyı mı kotu mu bılmıyorum ama bazan sınır bozuyor

Lady-Layla

Kayıtlı Üye
rüyalarin hepsinin bir anlami vardir ama kimsi korkutmak icin ve kimsi de dogru onlari önce iyi ayrimak gerekir...ama gelecegi rüyasinda insan görebiliyor..buna ben sahitdim ve sadece bir kere degil binlerde görüyoruz ama cogu aklimizda kalmiyor veya unutuyoruz..bunu bilim insanlarda tespit ettiler. Normalinde her soruna cevap aliyorsun...bir kisim melekler vardir Allah onlari görevlendiriyor ve onlar rüyanda sekil aliyorlar ve sana anlatmaya calisiyorlar. bazilarina yorum yapman bile gerekmez sana acik secik gösteriyorlar veya söylüyorlar...

DNZ33

Kayıtlı Üye
Rüyamda eski nişanlimin başka bir kiza cinsel ilişki teklif ettiğini gördüm sizce manasi nedir

yaren81

Kayıtlı Üye
yaz ortalarında rüyamda sürekli eşimin gittiğini görüyordum.onu kaybediyordum bulamıyordum uzun bi süre gördüm tam ona yaklaşırken annesi geliyordu ve tekrar kayboluyordu eşim.uzun bi süre böyle devam etti sonra ayrıldık.şimdilerde hemen hemen hergece görüyorum yine eşimi inşallah ii olur hersey.rüyalara,rüyamında cıktığına inanıyorum

Pantea

Kayıtlı Üye
rüya haber vericidir bence...kesinlikle önem vermek gerekir rüyalara.. ben mesela cok seneler önce yani 7-8 sene önce gibi calistigim mekani görmüstüm ve simdi de gercekten rüyamda gördügüm o mekanda calisiyorum...ve 4 sene oldu orda baslayali...cok ilginc ama gercek...ve bircok öyle rüyalar daha gördüm...

Kimi zaman insanin algilari her zamankinden daha acik ve net olabilir bu durumlarda haberci denilen ruyalari gormek mumkundur ama gorulen her ruya haberci degildir.

Bump:
aynı ruyayaı 2kere görmek ne anlama geliyor
surekli yada bir kac kez tekrar eden ruyalarin icerigine dikkat etmek gerekir , hebrci niteligiine sahiplerse bu kisiye bir seyin bildirilmeye calisisldigini yada kisinin dikkatinin bir seye cekilmek istenmesi anlamina gelir, ama kimi zaman kisinin bilinc altindan kaynaklanan ve direkt kisinin psikolojisiyle ilgili anlamlar tasiyan ve sorunlarinin oldugunu gosteren ruyalarda vardir.

Bump:
rüyalar haber vericidir cünkü rüyanizda yaptiginiz astral seyahatle ruhunuzun beden disina ciktigi için zaman mekan kavramini asar ve isik hizindan daha hizli yol alabilirsiniz. öyle olunca da daha ileriye dönük seyleri görürsünüz.
Her uyku devresinde ve ruya evresinde astral seyahate cikilir diye bir sey yok bu kesinlikle yanlis bir bilgi ayrica astral seyahatin varligi bile kesinlik kazanmamisdir , astral seyahate cikdigini idda eden kisilerin bu deneyimlerinin gercekmi yoksa bir cesit ruya mi olup olmadigi arastirilmkadadir , su ana dek gercekligi bilimsel olarak yuzde 100 kanitlanmis bir deneyim kayitli degildir, arastirilanlarin cogunda kisinin ruya gordugu ve ruhun beden disinda seyahat etmedigi anlasilmisdir , kaldiki her kes astral yapamaz bu tur kisiler her acidan ozellikleri olan kimselerdir beslenmeleri uyku duzenleri dini inanclarinin saglamligi v.b. bir cok farkliliga sahip kisilerdir siradan kisilerin bu turu deneyimi yasamalri cok zayif bir ihtimaldir.

Bump:
Rüyamda eski nişanlimin başka bir kiza cinsel ilişki teklif ettiğini gördüm sizce manasi nedir
Ruyalarinizi psiko analiz bolumune kendi nikinizle bir baslik acarak yazin bu bolum sadece haberci denilen ruyalarla ilgili bilgi paylasimlari icin acilmisdir .

Bump:
yaz ortalarında rüyamda sürekli eşimin gittiğini görüyordum.onu kaybediyordum bulamıyordum uzun bi süre gördüm tam ona yaklaşırken annesi geliyordu ve tekrar kayboluyordu eşim.uzun bi süre böyle devam etti sonra ayrıldık.şimdilerde hemen hemen hergece görüyorum yine eşimi inşallah ii olur hersey.rüyalara,rüyamında cıktığına inanıyorum
Ruyalarinizi psiko analiz bolumune kendi nikinizle bir baslik acarak yazin bu bolum sadece haberci denilen ruyalarla ilgili bilgi paylasimlari icin acilmisdir .

angelsinera

Kayıtlı Üye
ben iki kez üstüste aslan kaplan gördüm riyamda kaplan üzerime atladı boynumdaydı ama zarar vermedi

Bump: sizce nasıl bir yorumu vardır

Bump: sizce nasıl bir yorumu vardır

Enigma

Kayıtlı Üye
Merhabalar, benim kısa süreyle tekrarlayan bir rüyam oldu sizle paylaşmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler....
Ben 2 ay önce rüyamda aniden nişanlanacağımı görmüştüm. Rüyamda, nişanda hangi elbise giyeceğim telaşına düşüyorum. Gardıroptaki elbiselerimi tek tek gözden geçiriyorum. Ablamın geçen mayıs ayında nişanında giydiğim siyah elbiseyi alıyorum elime rüyamda (Ablam gerçekten geçen Mayıs ayında nişanlandı.) bu olmaz diyorum. Sonra geçtiğimiz Haziran ayında ablamın düğününde giydiğim mor elbiseyi alıyorum elime, olmaz diyorum. Kafamda, ablamın gerçekten kınasında giydiğim siyah-beyaz puantiyeli elbiseyi düşünüyorum, bu da olmaz diyorum. Ve bakıyorum ki var olan elbiselerimi görüldüğü için giyemeyeceğim. Ben de rüyamda bir mağazaya gidiyorum kendime kırmızı bir elbise alıyorum. Uyandığımda bu rüyama çok anlam veremedim ama 2 ay sonra, geçen hafta yine aynı temayı gördüm rüyamda. Oysaki nişanlanma gibi bir durumum da şu an hiç yok. Geçen hafta ki rüyamda da sevdiğim bir program olmamasına rağmen şu evlenme yarışmalarından olan Damat Beğendi gibi bir yarışmaya katılıyormuşum rüyamda. Gerçek hayatta hoşlandığım erkeği de o yarışmada seçici olarak görüyorum rüyamda:) Ne o, ne ben birbirimize haber vermeden bu yarışmaya katılmışız. İkimizde birbirimizi görünce biraz şaşırsak da hiç bir şey demiyoruz rüyamda birbirimize. Benimle birlikte bir bayan daha var yarışmada. Ancak hoşlandığım erkek beklediğim halde "tabiki seni seçeceğim" demiyor bana. Ben de bir şey demiyorum. (Normal hayatta biz bu kişiyle birlikteyiz, sadece uzaklık yüzünden problemler yaşanıyor zaman zaman. Az görüşmek vb şeyler dolayısıyla...) Final günü yaklaşıyor ve bu diğer yarışmacı bayan bir sürü elbise bulmuş kendine giymek için, finalde nişan olacakmış öncelikle güya... Kendinden ve prodüksiyondan bir sürü güzel elbise bulmuş ve kendinin seçileceğinden çok emin bu bayan. Ben de, 2 ay önceki rüyam gibi yine nişanda ne giyeceğim telaşına giriyorum. Hiç bir şey hazırlamamışım. Bir ara dolaşırken hoşlandığım kişinin cep telefonunu görüyorum. Onun telefonuna mesaj gelmiş, güya yatağının üzerinde duruyormuş telefonu. Kısa bir süre tereddütten sonra oan gelen mesajı okuyorum bir erkek arkadaşı, "Kardeş naber, yarışmaya girmişsin. Yakışır. Kızların ikisi de güzel ama diğeri daha güzel yazmış." (Benim için) O zaman o söylemese bile bana, beni seçeceğine iyice emin oluyorum. Yine aynı şekilde bu sefer, nişanda ne giyeceğim diye düşünmeye başlıyorum. Yine bir önceki rüyamda olduğu gibi tek tek dolabımdaki kıyafetlere göz gezdiriyorum. Dolabımdaki gerçek kıyafetleri düşünüyorum eksizce cidden, rüyamda. Yine bir önceki rüyamda olduğu gibi hepsinden vazgeçiyorum tekrar, şurda giydim burda giydim diyerek; aynı siyah elbise, mor elbise, siyah-beyaz puantiyeli elbise vb. eliyorum. En sonunda ablamdan, gerçekten kendi nişanında giydiği beyaz üzerine yeşil minik çiçekler olan belinde yeşil kuşağı olan elbiseyi istiyorum rüyamda giymek için ve onu giymeye karar veriyorum. Dışarı çıkıyorum stüdyodan yan bina, otel gibi bir yermiş oranın merdivenlerinden yukarı çıkarken güya orayı su basmış rüyamda ve sular ben merdivenlerden çıkarken ayağıma geliyor, ben de kenara çekiliyorum. Ancak, suyla birlikte buğday-yarma parçaları da gözüküyor gözüme rüyamda...Ben de acaba bu yarmalar kazanla kaynatıldı da o mu taştı diye düşünüyorum kendi kendime...

Rüyam bu şekilde. Aynı şeyi 2 kez görünce kısa arayla, haberci rüya olabileceğini düşündüm. Eğer değilse buraya yazdığım için kusura bakmayın ama sonradan, hoşlandığım insana gerçekte bu rüyamı kısaca anlattığımda, bana daha önce hiç bahsetmediği halde bir yönetmen tanıdığıyla, bir yarışma projesi üzerinde konuştuklarını, bir yarışmayla ilgili planlar yaptıklarını söyledi. Ve bunu duyduğuna biraz şaşırdı. Ama bizim onunla konuştuğumuz yarışma formatı evlilik yarışması değil sadece dedi. Ben de sormadım, neyle ilgili olduğunu... Hoşlandığım insanın gerçek hayatta bir yarışma projesinin olduğunu duyunca bu rüyanın haberci rüya olma olasılığının iyice arttığını düşündüm. Bu rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim... Sevgiler.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhabalar, benim kısa süreyle tekrarlayan bir rüyam oldu sizle paylaşmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler....
Ben 2 ay önce rüyamda aniden nişanlanacağımı görmüştüm. Rüyamda, nişanda hangi elbise giyeceğim telaşına düşüyorum. Gardıroptaki elbiselerimi tek tek gözden geçiriyorum. Ablamın geçen mayıs ayında nişanında giydiğim siyah elbiseyi alıyorum elime rüyamda (Ablam gerçekten geçen Mayıs ayında nişanlandı.) bu olmaz diyorum. Sonra geçtiğimiz Haziran ayında ablamın düğününde giydiğim mor elbiseyi alıyorum elime, olmaz diyorum. Kafamda, ablamın gerçekten kınasında giydiğim siyah-beyaz puantiyeli elbiseyi düşünüyorum, bu da olmaz diyorum. Ve bakıyorum ki var olan elbiselerimi görüldüğü için giyemeyeceğim. Ben de rüyamda bir mağazaya gidiyorum kendime kırmızı bir elbise alıyorum. Uyandığımda bu rüyama çok anlam veremedim ama 2 ay sonra, geçen hafta yine aynı temayı gördüm rüyamda. Oysaki nişanlanma gibi bir durumum da şu an hiç yok. Geçen hafta ki rüyamda da sevdiğim bir program olmamasına rağmen şu evlenme yarışmalarından olan Damat Beğendi gibi bir yarışmaya katılıyormuşum rüyamda. Gerçek hayatta hoşlandığım erkeği de o yarışmada seçici olarak görüyorum rüyamda:) Ne o, ne ben birbirimize haber vermeden bu yarışmaya katılmışız. İkimizde birbirimizi görünce biraz şaşırsak da hiç bir şey demiyoruz rüyamda birbirimize. Benimle birlikte bir bayan daha var yarışmada. Ancak hoşlandığım erkek beklediğim halde "tabiki seni seçeceğim" demiyor bana. Ben de bir şey demiyorum. (Normal hayatta biz bu kişiyle birlikteyiz, sadece uzaklık yüzünden problemler yaşanıyor zaman zaman. Az görüşmek vb şeyler dolayısıyla...) Final günü yaklaşıyor ve bu diğer yarışmacı bayan bir sürü elbise bulmuş kendine giymek için, finalde nişan olacakmış öncelikle güya... Kendinden ve prodüksiyondan bir sürü güzel elbise bulmuş ve kendinin seçileceğinden çok emin bu bayan. Ben de, 2 ay önceki rüyam gibi yine nişanda ne giyeceğim telaşına giriyorum. Hiç bir şey hazırlamamışım. Bir ara dolaşırken hoşlandığım kişinin cep telefonunu görüyorum. Onun telefonuna mesaj gelmiş, güya yatağının üzerinde duruyormuş telefonu. Kısa bir süre tereddütten sonra oan gelen mesajı okuyorum bir erkek arkadaşı, "Kardeş naber, yarışmaya girmişsin. Yakışır. Kızların ikisi de güzel ama diğeri daha güzel yazmış." (Benim için) O zaman o söylemese bile bana, beni seçeceğine iyice emin oluyorum. Yine aynı şekilde bu sefer, nişanda ne giyeceğim diye düşünmeye başlıyorum. Yine bir önceki rüyamda olduğu gibi tek tek dolabımdaki kıyafetlere göz gezdiriyorum. Dolabımdaki gerçek kıyafetleri düşünüyorum eksizce cidden, rüyamda. Yine bir önceki rüyamda olduğu gibi hepsinden vazgeçiyorum tekrar, şurda giydim burda giydim diyerek; aynı siyah elbise, mor elbise, siyah-beyaz puantiyeli elbise vb. eliyorum. En sonunda ablamdan, gerçekten kendi nişanında giydiği beyaz üzerine yeşil minik çiçekler olan belinde yeşil kuşağı olan elbiseyi istiyorum rüyamda giymek için ve onu giymeye karar veriyorum. Dışarı çıkıyorum stüdyodan yan bina, otel gibi bir yermiş oranın merdivenlerinden yukarı çıkarken güya orayı su basmış rüyamda ve sular ben merdivenlerden çıkarken ayağıma geliyor, ben de kenara çekiliyorum. Ancak, suyla birlikte buğday-yarma parçaları da gözüküyor gözüme rüyamda...Ben de acaba bu yarmalar kazanla kaynatıldı da o mu taştı diye düşünüyorum kendi kendime...

Rüyam bu şekilde. Aynı şeyi 2 kez görünce kısa arayla, haberci rüya olabileceğini düşündüm. Eğer değilse buraya yazdığım için kusura bakmayın ama sonradan, hoşlandığım insana gerçekte bu rüyamı kısaca anlattığımda, bana daha önce hiç bahsetmediği halde bir yönetmen tanıdığıyla, bir yarışma projesi üzerinde konuştuklarını, bir yarışmayla ilgili planlar yaptıklarını söyledi. Ve bunu duyduğuna biraz şaşırdı. Ama bizim onunla konuştuğumuz yarışma formatı evlilik yarışması değil sadece dedi. Ben de sormadım, neyle ilgili olduğunu... Hoşlandığım insanın gerçek hayatta bir yarışma projesinin olduğunu duyunca bu rüyanın haberci rüya olma olasılığının iyice arttığını düşündüm. Bu rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim... Sevgiler.

Haberci bir ruya degil sadece kendi dis gorunusunuz ve kisiliginizden yansitmak istediklertinizin kisacasi insanlarin gozunde nasil bir yere ve degere sahip olmak istediginizin yansidigi bir ruya.

gülden

Kayıtlı Üye
benimde hep mesela bi sorun olur o rüyamda o gece benim için iyi mi olcak kötü mü olacak görüyorum görmesem de bi şekilde bana haber veriliyor sizce bu nasıl bişey

Pantea

Kayıtlı Üye
benimde hep mesela bi sorun olur o rüyamda o gece benim için iyi mi olcak kötü mü olacak görüyorum görmesem de bi şekilde bana haber veriliyor sizce bu nasıl bişey

Sorular yada karsilasdigimiz sorunlar genellikle hemen her insanin yasaminda karsilasdigi seylerdir yada benzer ozellikleri vardir bu nedenle uydugunuz zaman gundelik karmasalardan uzaklasan bilinc ve bilincaltiniz zaten sizde var olan yaniti size ruyalariniz seklinde gostermekde ruyalar yoluyla haber almak siradan insanlarin yapabilecekleri seyler degildir bu peygamberler icin gecerlidir yada yuce Allah'in secdigi yuksek insani ve ruhani mertebedeki kisiler icin gecerli olabilir o zaman bile sadece bazi konularda vahiy gondermek icin ruyalar araci olur yani sadece yuce rabbimizin istedigi ve izin verdigi seyleri gorebilirler gelecekden gaybdan haber vermek mumkun degildir.

gülden

Kayıtlı Üye
o zaman hani seçilmiş insanlar diye bi şey var ya onlardanmıyım çünkü gelecekle ilgili benim yaşamımda

gülden

Kayıtlı Üye
bence normal değil ama gene de bilmiyorum çok karmaşık

gülden

Kayıtlı Üye
seçilmiş insanlardan olma şansım var mı sizce