Haberci rüya türleri

La-edri

Kayıtlı Üye
secilmis insanlar hakkinda bir kac fikir beyan edilmis, elbetteki fikirlere saygim var,ama secilmis yada secilmemis insanlar diye birsey yoktur bence, yani secmis demekle hasa "torpil" yapmis gibi bir mantik cikiyor..
oysa Allah her kulu ister musluman ister satanist olsun,islam fitrati üzeri yaratmistir, kul kendi yolunu kendisi cizer,mademki ayette "ben kulumu Zatima secerim" diye bir gercek var,burada aslinda kulun kendi talebi dogrultusunda bir secim vardir, aksi taktirde secilmemis olanlara Allah haksizlik etmis olmazmi?
Allah Adildir, kitaplar indirdi Peygamberleri ile davet etti, bu davet ne icindi? kendine davet idi ,O'nun davetini kabul etmis bir insan secilmeyi dilediginden davete icabet ediyordur, aslinda bukadarda basittir olay.Ruyalara gelince her insan rahmani ruya görür , ikaz yada müjde icerikli ruya görür,Kitabi ile peygamberleri ile hemikaz hemde müjdeledigi gibi, birde kisiye özel ruyalar ile hem müjdeler hem ikaz eder, ama kul bunu anlayamayabilir,anlamadigi icin ben yasamadim diyebilir, secilmemisim diyebilir, ben oturayim Allah beni secsin diye beklerse cok bekler,bunu Allah yapmaz zira o adildir...biz bir adim atalim hatta atigimkiz adimda yilmadan usanmadan israredelim bakalim noluyor :)

Eski Tertip

Kayıtlı Üye
Rüyalar gerçekten haberci olabiliyor, ben ilkokuldan kız arkadaşımı görmüştüm, sevgiliydik, rüyamda sarmaş dolaş bir yerde geziyorduk. Biraz da aşık olduğumu hissettim galiba 1-2 gün leyla leyla gezdim. Sonra o kızı şans eseri facebook'ta denk geldim. Söyledim açıkladım ona, ama kız başkasıyla çıkıyormuş. 2 Gün sonra kavga ettiklerini ve ayrıldıklarını söyledi. Bende rüyamın gerçek olmasının sırası geldi heralde dedim ve hayatı akışına bıraktım rüyamı 2. kez yaşadım :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Bir dönem yaşadığım yerde reenkarnasyonla alakalı bir grup vardı ve onları dinlerken rüyalarımla anlatılan geçmiş zaman rüyalarını benzeştirip acaba aslında bir dairenin içinde dolaşıyor olabilir miyiz ve bazılarımız geçmişi ve bazılarımız geleceği gördüğünü düşünürken aslında o içinde dönüp durduğumuz çemberden aklımızda kalanları mı rüyaladığımızı sanıyoruz diye düşünmüştüm.

Şimdilerde ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Dünle alakalılar beni ilgilendirmiyor ama rüyamlarımın bir kısmında 1-2 sene olacakları görmek mutsuz ediyor. Ya da daha doğru söyleyim ercekleştiğini görmek mutsuz ediyor.Çünkü izlemekten başka yapacak fazla bir şey yok gibi ve süreç başladıktan sonra ben hep ya öyle biterse telaşına giriyorum ister istemez ve bu kez farklı olsun diliyorum. Ama bunu söylerken sürekli gördüğüm anlaşılmasın, ara ara. Herneyse Lucid ler üzerine okuduğumdan beri haberci gibi geleni lucidte tarif edilen gibi değiştirmek mümkün mü diye düşünmeye başladım. Bu düşünce üzerine yorumu olanları memnuniyetle dinlerim.

Telepatik

Kayıtlı Üye
bende ilginç ve açıklanması zor rüylar görüyorum acaba bir bilen varmıdır rüyamı yorumluyacak. rüyamda antakyadayım.birden gözlerime bir perde iniyor ve görme güçlüğü çekiyorum. lavoboya gidip durumuma bakıyorum aynada sağ gözüğümün birden düştüğünü görüyorum üzüm salkımı gibi bağlı ama bana korkuyla yerine takıyorum busefer diğeri düşüyo ikiside avucumda daha sonra allahım noldu bana bööle diorum korkular içindeyim sol gözümü takıyorum ama sağ gözümü takamıyorum ve kör oldum tek gözle etrafı görüyorum yardım istemek için dışarı çıkıyorum sevgilim orda bana yardımcı olmaya çalışıo derdimi anlatıyorum ona ve müzede olduğum için önümde seramikten yapılmış kocaman bir resim isa ve melekleri tabi ilk gözlerimi kaybetmeden önce aynada gözlerimin kırmızı olduğunu gördüm işte resme bakıyorum ama tek gözleyim isanın çevresinde olan meleklerin hepsinin gözleri kırmızı ve diyorumki demekki ben kötü bişey yapmadım ve isanın o resmine bakınca huzur buluyorum yorumlayan çıkarmı acaba.
bence sağ gözünün cıkıpta geri takamaman önündeqi hayırları görememene delalet olabilir....

yesillyeşil

Banlı Kullanıcı
İş
PSÄ°KOTERAPÄ°ST
ruya yorumlamak daha öncede söylediğim gibi büyük sorumluluktur.gördüğünüz ruyaları herkese anlatmayın.bazı ruyalar insanın içindeki yani biliç altındaki endişelerden ve korkulardan olabilir.sadık ruya dediğimiz bir kısım ruyalar ahir zaman ümmetinin göreceği söylenen ruyalardır yani buna olduğu gibi çıkan ruyalar deniliyor.ruya yorumlama işini yorumlayan insanın temiz düşünceli sana bir düşmanlığı olmayan iyi niyetli insanlar tarafından yapılmalı ve aynı ruya kış mevsiminde bir yorumken yaz mevsiminde farklı bir yorum içerir hatta sonbaharda ve ilkbaharda yorum yine değişir bunu dikkate almak gerekir.

gamzebs

Kayıtlı Üye
Ben rüyamda çocuğumun olup olmayacağını bana rüyamda bildirilsin diye dua ederek uyumuştum. Rüyamda evimizin karşısında ki tepe ye bir kuş sürüsü (güvercindi sanırım ama emin değilim) kondu. Ve bu sürü tekrar havalandıklarında sadece yaralı bir kuş orda kaldı. Ve bir ses bana "ne yapacaksın kuşları sanki pisliklerinden başka birşeyleri yok dedi" Sanırım çocuğumun olmayacağı anlamına geliyor ama yinede ikilemde bırakan bir rüya değilmi?

calusaram

Kayıtlı Üye
haberci rüyaları görürürm bütün olaylar bana gerçekliğiyle anlatılır . Rüyamda sorarım örneğin beni aldattın mı ? bana yalan söyledin mi ? bana eksik bilgi mi anlattın şeklinde . Cevaplarını rüyalarımdan alırım . Sonra zaten gerçek oldukları ortaya çıkar. Bunun için ben rüyamda bütün gerçekleri görmeyi seçiyorum , meleklerimden x olayının aydınlatılmasını istiyorum bu hususu rüyamda gösterin veya allahım şu olay ya da kişi benim için hayırsız ise bir olay ile bana göster dediğinizde aynı günde yada saatte hayırlı yada hayırsız olay karşınıza somut olarak çıkmaktadır.

kosantospa

Kayıtlı Üye
bir iki yıl önce bir rüya görmüştüm sonradan öğrendim ki lucid rüya diye tabir edilen rüyalardanmış. Umursamasamda aklımda kalmıştı. 3ay önce eskişehire gittiğimde şok oldum rüyamda gördüğüm yer tramvay bileti satan büfe tramvay bile aynıydı daha önce tv de yada başka bir şekilde görmediğim bir yeri nasıl görmüştüm anlamadım aynı şekilde bir kaç rüya daha gördüm. Belki farklı yerlere gidince oralarında rüyamda gördüğüm yer olduğunu farkedicem sizce bunun anlamı var mı

cear1976

Banlı Kullanıcı
İş
tekstil
günlerdir bi rüyamın ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışıyorum bir sonuç alamadım.buradan da kimse cevap vermiyor.sanırım yeniyim diye yok mu bana bir çare?