Haberci rüya türleri

Pantea

Kayıtlı Üye
Secilmis insanlar derken Peygamberler ve onceki mesajimda da belirttigim gibi , insani ve ruhani yonden kusursuz bir yapiya sahip insanlardir ( Mevlana, Yunus Emre v.b. gibi daha nice buyuk zatlar) onlar bile gelecek ve olacaklardan haber verememislerdir belki zamanlarinin gidisatina gore bir takim tahmin yada ongorulerde bulunmus olabilirler ,tum bunlari da sadece Rabbimizin izni ile ve izin verdigi olcude yapabilmislerdir, sizin secilmis biri oldugunuzu sanmiyorum oyle olsaydiniz bunu zaten bilirdiniz , ornegin Hz.Peygamberimiz daha ana rahmine dustugu andan itibaren varligi bereket ve hayirlara vesile olmusdur , siz bu verilere dayanarak kendinizi bu gibi kisiler sinifina sokabiliyormusunuz ? Gordugunuz ruyalardan bir kisminin bir takim tesaduflerle birlesip tabir oldugunu dusunmeniz sizi ozel yada secilmis kilmaz.

gülden

Kayıtlı Üye
Tamam,anladım.Ya illaki ben peygamber yada başka bir şey dememiştim,neyse gene de teşekkürler,sağ ol.

azura

Banlı Kullanıcı
o zaman hani seçilmiş insanlar diye bi şey var ya onlardanmıyım çünkü gelecekle ilgili benim yaşamımda

bence normal değil ama gene de bilmiyorum çok karmaşık

seçilmiş insanlardan olma şansım var mı sizce

Seçilmiş insan olduğunu anlamak istiyorsan öncelikle yetilerinin ya da armağanlarının ne(ler) olduğunu öğrenmeye başlamalısın.

Bunu bulduktan sonra zaten yeti(ler)in sayesinde seçilip seçilmeğini bilebilirsin. Kainatta yaşayan açıkça nefes alan her canlının mutlaka bir yetisi/armağanı vardır. Sadece ne olduğunu anlamak için biraz çaba sarfetmek yerinde olur. İnanıyorum ki senin yetin var ve sen bunu çok yakın bir süre içinde öğreneceksin.

B.s

Kayıtlı Üye
Anlamı olmayan hiç bir rüya yoktur bence.

Angel777

Kayıtlı Üye
Bazen gün içinde yaşadıklarınız ve ya bilinçaltınızda birikenler de sizi etkileyip rüya olarak size dönebiliyor. O zaman bu haberci rüya olmaz bence...

mavişpery

Kayıtlı Üye
aynı rüyayı 3-4 kez gördüğüm çok oldu. mesela bunlar birisi sürekli deniz kenarnda ya da bi kumluk bölgede kumları kazıorm ve bozuk para buluyorum buldukça kazmaya devam ediyorum alıyorum bulduklarımı ama her yerde var kazdıkça çıkıyorlar bunu çok gördüm.. bir de helikopterde falan uçtuğumu çok gözdüm ama gerçek gibiydi o kalkış anı içimzde hidssedlen duyglar fln hepsi grçkti ve bi kaç ay sonra gerçekten helikoptere bindim:):) ama bozuk parayı çözemedim bir türlü szce nedir?

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Haberci rüyaları diğerlerinden nasıl ayırırız?

Voy

Kayıtlı Üye
Haberci rüyalar kendini belli edermiş.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sadece bi kere başıma geldi sanırım her yerim karıncalandı sanki herşey rüyaymış da içinde bi ben gerçekmişim gibi oldu :/

Voy

Kayıtlı Üye
Ayırt etmek lazım o durumu.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kontrol bana ait değildi olaylar çok hızlı bi şekilde akıp gitti ben ayakta duruyordum sanki bi araçla çok hızlı giderken yanınızdan geçen ağaçlara bakmak gibiydi ama ayırt edebildim.

AURUM

Banlı Kullanıcı
Çok kapsamlı, detaylı ve uzun rüyalar görüyorum. Çoğunlukla bu rüyalarda uçuyorum. Ama ne yazık ki uzun olduklarından , uyandığımda bütün hikayeyi hatırlayamıyorum. Üstelik rüyamda gördüğüm kişileri bana tamamiyle yabancı. Yani bu hayatımda tanımadığım kişilerle buluşuyorum. Böylece iki farklı dünya oluşuyor.

Necromancer

Kayıtlı Üye
Benim anlayamadığım bir nokta var. Bir sürü arkadaşımla bu yüzden kavga ettim. Anlayamadığım nokta neden seçilmiş kimseler? Seçilmiş ne demek? İlla seçilmişler mi özel, biz sürü müyüz? Seçilmişler bizi güden Çobanlar mı?
Bu soruların benim kafamda belirmesinin nedeni bir çok insan sadece Allah' ın seçtiği kullarının bu tür özelliklere sahip olduğunu sanması. Eğer öyle olsaydı Allah' ın adaleti nerde kalırdı?

• Beğendim
Tepkiler: yay

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Benim anlayamadığım bir nokta var. Bir sürü arkadaşımla bu yüzden kavga ettim. Anlayamadığım nokta neden seçilmiş kimseler? Seçilmiş ne demek? İlla seçilmişler mi özel, biz sürü müyüz? Seçilmişler bizi güden Çobanlar mı?
Bu soruların benim kafamda belirmesinin nedeni bir çok insan sadece Allah' ın seçtiği kullarının bu tür özelliklere sahip olduğunu sanması. Eğer öyle olsaydı Allah' ın adaleti nerde kalırdı?

Seçilmiş ne demek?
Böyle bir üslup kullandığınız için, size bu şekilde cevap vereyim. Allah'la senet mi imzaladınız da bizim bilgimiz yok? Haa pardon seçerken size mi sorması gerekiyordu? Şöyle de söyleyebilirim aslında, neden Yakub a.s ve Yusuf a.s rüya yorumlama yeteneği vermiştir de, diğer peygamberlere bu yeteneği bahşetmemiştir? Neden sadece 4 peygambere kitabı layık görmüştür? Neden sadece İsa a.s ölüleri diriltme yeteneğine sahipti? Ya da daha farklı bir açıklama yapıyım;
Hz. Muhammed'in daha peygamber olması söz konusu değilken, Hz. Ebubekir rüyasında ayın gökten kucağına indiğini görmüştür, kendisi bir rüya tabircisi iken bu rüyayı yorumlayamamış ve rahibe gidip danışmıştır. Rahibin ona verdiği cevapsa; ''Ey Ebubekir, sana rüyanda son peygamberin yakın zamanda geleceğini haber etmişler! Senin kucağına ayın düşmesi ise sen son gelecek peygamberin dinini kabul edeceksin, n'olur beni şefaatinden mahrum etmesin, söyle O'na ben de O'nun ümmetindenim'' demiş. Ebubekir a.s peygamber değildi, üstelik o zaman müslüman da değildi. Eğer Allah c.c adaletsiz olsaydı farklı dinlere mensup kişilere, farklı özellikler bahşetmezdi. Siz hiç yargılayacağınıza neye inanıyorsanız O'na; ''Bana da rüyalarımda kendimle ilgili gelecekten haber ver! Ben yanlış yola sapmadan beni rüyalarımda uyar, uyar ki yolumdan şaşmayayım'' gibi bir yakarışta bulundunuz mu? Ya da Esmalardan ''El-Habir, El-Alim, El-Metin, El-Muiz, El-Latif, El-Basir'' isimlerini, sizde bu yeteneğin olması ve gelişmesi maksadıyla Allah'tan yardım istediniz mi? Bazılarını kalbinin saf ve temizliğinden, bazılarını ise doğarken almış olduğu yıldızın etkisinden, bazılarını ise Kâlû Belâ'dan beri zaten seçmiştir. Kimi hangi yaşında yanına alacağını sormuyor, kimi zengin edeceğini sormuyor, kimi katil edeceğini sormuyor, kimi kafir edeceğini sormuyor, kime ceza vereceğini sormuyor, kime hastalık vereceğini sormuyor, kime iman vereceğini sormuyor...
Ya daaa kimin yüzünü ay parçası gibi güzel yapacağını sormuyor,
Kimi zombi gibi çirkin yaratacağını sormuyor daaa,
Kimi seçeceğini size mi soracaktı????
Bazı insanların Kalu Bela'dan ruhunun güzelliğini bilir de seçer,
bazı insanları sadece, dinden çıkacak mı diye denemek için seçer,
bazılarına başka zorluklar vermiştir bunu da zorluk çeken kuluna mükafaat diye vermiştir.
Son bir cümle ile konuyu kapatıyorum, arkadaşlarınızla istediğiniz kadar tartışabilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmadığınız için burda gelişi güzel yazmanızı istemiyorum son bir cümle ile de bitiriyorum.

Resulullah (sav) şöyle demişti: "Benden sonra, peygamberlikten sadece mübeşşirat (müjdeciler) kalacaktır!" Yanındakiler sordu: "Mübeşşirat da nedir?" "Salih rüyadır!" diye cevap verdi." Muvatta'nın rivayetinde şu ziyade var: "Salih rüyayı salih kişi görür veya ona gösterilir."

Ü

Üye silindi 11333

İki kez olacakları harfiyen gördüm. Bu beni bira korkutmuştu daha da görmedim ama... Beni asıl korkutan son zamanlarda aşırı yoğun semboller içeren rüyalar görüyorum ve arka arkaya beş altı kez kıyamet koptu rüyamda. Bir tanesinde her yer fokur fokur kaynadı, bitek bizim ev kalmıştı (gerçekte bizim ev değil ama). Annem de o sıralar görmüş, meteor yağmış dünyaya. Bi tanesi annemin önüne düşmüş, üstünde arapça Allah yazıyormuş. N'olacak acaba????

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar,
bu konu haberci rüya türleri ile özelliklerine dair genel açıklamaların yapılması uygun düşen bir konudur! Sabit bir konudur ve ana başlıktır.
Sizlerden rica ediyorum, kendi rüya deneyimlerinizi bu ana başlık altında paylaşmak yerine, eğer haberci bir rüya gördüğünüzü düşünüyorsanız rüyalar bölümüne yeni konu açınız. Yorum istiyorsanız bunu belirtiniz ya da sadece deneyim paylaşmak adına bunu rüyalar bölümünde kendi açacağınız konu üzerinde paylaşabilirsiniz.
Bu konu üzerinde ise sadece fikir paylaşın veya haberci rüyalar ile ilgili düşündüklerinizi belirtin. Görmüş olduğunuz rüyaları bu ana başlık altında paylaşmayın lütfen. Bilgiye ne kadar çabuk ulaşırsak, o kadar fayda görürüz. Bu başlık genel amaçlı bilgilendirme başlığıdır, forumumuzdaki ana başlıklara daha özenli davranacağınız konusunda size güveniyorum :) .
Diğer bölümlere rastgele konu açmak yerine önce forumda o konu mevcut mu diye araştırınız fakat, rüyalar bölümünde görmüş olduğunuz rüyaları ayrı konu açarak oluşturunuz ve yorum istiyorsanız muhakkak belirtiniz olur mu :)

Ü

Üye silindi 11333

Sevgili nefertiti, imla kuralları nedeniyle yazımda düzeltmeler yapmışsın... Bunun için çok üzgünüm, telefondan girdiğim için düzeltme yapmaya erindim de biraz. Yeni başladım da paylaşıma :D yavaş yavaş öğreniyorum işte...

regenn

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar ben bir rüya gördüm bunun yorumunu yapabilir misiniz_? be kaç gündür eski sevgilimi görüyorum rüyamda ama bu gün kü gördüğüm rüya biraz ürküttğ beni
şimdi ben rüyamda formaliteden halamın oğlu ile evleniyorum ama o kişinin tipi eski sevgiilim ve eski sevgilimin annesi rahatsızlanıyor birde evlerinden cenaze çıkıyor ben bunun sırası değil di diyorum ama bana sen sus diyolar formaliteden bir evllilik ama eski sevgilim bu evliliğe ciddye alıyor bunun anlamı ne demek
gerçek hayatta seki sevgilimi hala çok seviyorum şuan konuşmuyoruz bu da canımı yakıyor birde onun babaannsei felç geçirdi çok hasta bunlarla bağlantısı olabilir mi _?

burcu274

Kayıtlı Üye
rüyamda hz isa peygamberi gördüm.yaşadığım yer mabet gibi yüksek merdivenli bir yerdi.yanımda 1 tanesi tanıdığım biri diğerlerini tanımıyorum.hep bayanlar vardı.1 kişi hz isa nın geldiğini söylüyor o yaşadığımız yere ben çok sevinip onu karşılıyorum.o 50-60 yaşlarında hıristiyan inancındaki gibi görüntüde değil.daha kumral,kıvırcık saçlı,orta boylu neyse ben ona çay vermeye çalışıyorum o çok yorgun.insanlar onu çok yormuş.bu dünyayla ilgili bişey istemiyorum deyip o bahsettiğim merdivenlerden inip gidiyor.ben çok üzülülüyorum.hala üzülüyorum.ve o yerin neri olduğunu bulamadım.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.intrnette yeterli bilgi yok.

zedrix

Kayıtlı Üye
Bazı rüyalarda gerçekten çeşitli işaretler olduğuna inanıyorum ama bunlara çok takılmak ve her rüyanın gerçeklik payı varmı diye düşünmekte çok faydalı bir yaklaşım olmaz.Çok fazla takılmamak gerekir...