Tarot'a Başlarken

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Bir çok üyemizin Tarot hakkında ve özellikle de başlarken kararsız kaldıklarına dair mesajlar alıyorum.Nereden başlayacaklarına dair sıkıntılarını gidermek ve yardımcı olmak için böyle bir başlık açmayı uygun buldum.

Yeni başlayanlar için;herkesçe en çok bilinen Raider White destesini ve onun yanında Sylvia Abraham(Alfa Yayınları) ile Hajo Bahnzaf'ın (İlhan Yayınevi)kitaplarını edinmelerini öneriyorum.Başarılar diliyorum.Takıldığınız konuları foruma yazarsanız,yardımcı oluruz.

:driving:

Osiris

Kayıtlı Üye
Sorularıma Başlayım;

1-Bazı kaynaklarda fala bakacağınız kişi kartları karıştırsın,bazı kaynaklarda siz karıştırın diyor doğrusu hangisidir?

2-Bir kişiye yılda en fazla bir kere tarot açın diyor onun gerçekliği nedir?

3-Bilindiği gibi tarot saraylı kartlar,b. arkana,k. arkana diye ayrılıyor.Sadece bir bölümünü ayırıp tarot bakabilirmiyim?

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
:party:

1-Ben bunu genellikle kendi hislerim doğrultusunda yapıyorum.Eğer duygularımın kartlara sirayet edeceğine dair şüphelerim var ise,karşıdaki kişiye karıştırtıyorum.Bence bu tamamen bakımcının kendisiyle alakalı olan bir durumdur.Dolayısıyla buna kendiniz karar vermelisiniz.Farklı kaynaklarda farklı iletiler verilmesinin sebebi de bence bu yüzdendir.

2-Bir kişiye yılda en fazla bir kez Tarot açılması meselesi aslında o kişideki enerjinin kendisine açılan Tarot tarafından ne kadar etkileneceğiyle alakalıdır ve herkesin kaderinde bakılıp görüldüğü anda ufak değişiklikler olduğu kanaatindeyim.Sadece Tarotta değil,tüm diğer fal biçimlerinde bakım yapılıp gaipten haber alındığında bazı taşların yerinden oynamasına ya da kımıldamasına neden oluyoruz.Davranışlarımızı,düşüncelerimizi bir şekilde yönlendiriyoruz ve kaderde ufak sapmalar meydana geliyor.Yaşanılacak olanların tamamını değiştirmesek de;yaratılan etki ile bir kısmında oynamalar yapıldığını düşünüyorum.

3-Büyük Arkana kartları ile daha özel sorular için daha net cevaplar almak adına özel yöntemlerle çeşitli açılımlar yapabilirsiniz ve kat'i sorular yöneltebilirsiniz.Bu size genel gibi görünen ama gerçekte son derece özel cevaplar verecektir.Saray kartları ve Küçük Arkana serisi ile ise daha detay sorulara cevap bulabilir,daha fazla olaydan haberdar olabilirsiniz ama kart sayısı arttıkça yorumlama zorlaşmaya ve bakımcının enerjisine daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanır.

Osiris

Kayıtlı Üye
Çok Teşekkürler SaSSa bu bölüm hepimize hayırlı olsun :)

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Rica ederim sevgili Osiris ve evet hepimize hayırlı olsun :) Umuyor ve inanıyorum ki burada da aramızda çok güzel paylaşımlar olacaktı.

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Katina Destesi için hazırladığım bir açılım olan İlişki Açılımı ile bir arkadaşıma yakın zamanda Tarot açmıştım.Bunu burada fikir edinmeniz ve yeni başlayanlara cesaret vermesi anlamında sizlerle paylaşıyorum.Açılım şablonunu Deste Kombinasyonları bölümüne de ekleyeceğim.Hepinize iyi çalışmalar.:driving:

açık tenli bir hanım olduğu için tanımlayıcı kişi kartına Kupa Kraliçesi yerleştirildi..Şu an hayatında birisi olmadığı farzedilerek erkek için ayrılan kısıma erkeklerden birini temsil eden kartlardan seçim yapılmadı ve rastgele bir kart çekilerek yerleştirildi.
*Buraya gelen kart Değnek Şövalyesidir ve ters konumda düşmüştür.Şövalyeler burçların en haşin özelliklerini gösteren kartlardır ve değnek serisi genel olarak ateş grubundan (koç-aslan-yay) olan insanları temsil etmektedir.Burada sujenin karşısına denk gelen Değnek Şövalyesi bize sujenin hayatına gelecekte girecek olan erkeğin bu burçlardan birinden olabileceğini ama burcunun özelliklerini tam olarak yansıtmayan,biraz pasif kalabilecek birisi olduğunu,ayrıca ten rengi olarak esmer bir insan olduğunu haber vermektedir.
*Suje ile aralarına Dünya kartı düz açılmıştır.Bu da kişilerin henüz çok ayrı mekanlarda olduğunu ve şu an ayrı olduklarını ifade etmektedir.Hatta farklı ülkelerde bile olma ihtimallerini belirtiyor.
*Erkekten kadına açılan ilk kart Kupa 6 lısıdır.Bu kart ile,kadın ve erkeğin birbirlerini geçmişten beri tanıdıklarını anlayabiliriz.
*Kadından erkeğe açılan ilk kart ise coşku ve sevinç ifade eden,Kupa 3 lüsüdür.Bu kartla,kadının bu insanla karşılaşmaktan,tekrar görüşmekten dolayı memnun olacağını ve ilişkiye de sıcak bakacağını anlayabiliriz.
*Erkeğin ardına attığı ve içinde saklayıp unutmaya çalıştığı meseleye baktığımızda;burada da aynı tarzdan bir kart görüyoruz.Kupa 10 lusu…Ben burada bu kartı ilk gördüğümde,bu erkeğin başından bir evlilik ya da nişan geçmiş olabileceğini düşündüm.Nişandan ziyade kurulmuş bir aile düzeni olduğunu düşünüyorum.Dolayısıyla da bu erkek eşinden/evinden ayrılmış ya da ayrılmak üzere olan bir bey olabilir.
*Kadının ardına attığı meseleye baktığımızda,onda daha pozitif duygular hüküm sürmekte olduğunu fark ediyoruz çünkü Kupa Ası iyi bir karttır.Burada ters gelmesinden ben;kadının kendini toparlamak ve duygusal olarak kendisiyle barışmak için bir süreçten geçtiğini,belki bir nevi iç hesaplaşma yaşadığını ama bunu kendisine acı vermeden yapmaya kararlı olduğunu anlıyorum.
*Erkeğin sorunu bölümüne baktığımızda Değnek 6 lısından;kazandığı bir zafer olduğunu anlıyoruz.Çok istediği bir olay gerçekleşmiş olabilir.Benim hislerim burada bana bunun resmi bir evrakla ilgili olduğunu ama bunun varolan iş hayatı ile ilgili değil daha özel bir mesele ile ilgili olduğunu söylüyor.Bu örneğin,bir mahkeme olabilir.
*Kadının sorunu kısmına baktığımızda;Para 9 lusu kadının bazı şeylerin gelişmesi için zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor.Bu,gelişmesini beklemek lazım gelen şeyler maddiyata bağlı ama duygusal değeri olan gelişmeler.Belki iş hayatıyla ilgili olabilir ya da yaşamındaki gerçekleşen değişimlere ayak uydurmak bab’ında olabilir diye yorumluyorum.
*Erkeğin amacı kısmına baktığımızda;karşımıza Para 10 lusu çıkıyor.Bu kart genellikle birbirine yabancılaşan,yabancı davranan insanları temsil eden bir karttır.Soğukluk belirtir.Ama ben burada bu kartın ters oluşunu;erkeğin kadınla arasındaki duvarları yıkmaya çalışıp,bunun için adım atmaya uğraşacağına yoruyorum.Bu ilişkinin gelişmesi için adımları hep erkeğin atması muhtemel gibi gözüküyor.Kadınsa biraz daha temkinli yaklaşıyor,beklemekten yana tercih kullanıyor diye düşünüyorum.Yukarıdaki Para 9 lusu zaten bu duruma bir parça ışık tutuyo
*Kadının amacı bölümüne baktığımızda, burada karşımıza çıkan kart Değnek 4 lüsüdür.Bu kartın ters duruşundan,şu an varolan düzeninden ayrılmak ve tamamen kopmak istediğini anlıyorum.
*Erkeğin halletmesi gereken acil sorunu bölümüne baktığımda;şu an kafasını en çok kurcalayan konunun Değnek 9 lusunun temsil ettiği üzere geçmişte bir takım düşmanlarından aldığı yaraların intikamlarını almak hırsında olduğunu görüyorum.Kartın ters oluşu intikam duygusunun içten içe kuvvetlendiğini ve geliştiğini gösteriyor.Hedefindeki kişilere sezdirmeden yaklaşmanın ve bir yandan da tetikte olduğunun işareti.
*Kadının kafasındaki soruna baktığımda;Kupa 6 lısı ters gelmiştir.Kopmak istediği yerden ya da ayrılması gereken insanlardan ayrılamadığını,alması gereken kararları erteliyor olabileceğini görüyorum.
*Falın genelinde yoğun olarak çıkan Kupa serisi kadının duygusallığını ve içinde bulunduğu ruh halinin son derece hassas,önemli kararlar almaya elverişli olmadığını belirtiyor.
*Gelen değnek kartlarının ters oluşu,karşı taraftaki kişinin baskın karakter taşımayacağını anlatıyor.
*Gelen Para kartlarının ters oluşunu ise iyiye yoruyorum çünkü olumsuz anlam ifade ediyor gibi gözükse de yeniliklerin olması için geçmesi gereken zamana dair ve beklenmesi gerektiğine dair olumlu öğütler verdiğini düşünüyorum.
Sonuç kartı olarak kadın ve erkeğin ilişkisine Kupa Şövalyesi açılmıştır.Bu kart yakında bu iki kişinin birbirleriyle karşılaşıp görüşeceklerini ve haberleşeceklerini anlatıyor.Fiziksel mesafeleri ifade eden Dünya kartının aralarındaki şu anki durumu belirtmesinin üzerine,sonuç kartı olarak açılan Kupa şövalyesinin haberleşmeyi müjdelemesini olumlu buluyorum ve bu iki kartın birbiriyle uyumlu düşünüyorum.
*Sujeye;ilerleyen günlerde haberleşeceği insanlara dikkat etmesi gerektiğini,zira bunlardan birinin gelecekteki erkek arkadaşı olmasının muhtemel olduğunu öğütleyerek açılımı sonlandırıyorum.
Herşey gönlünüzce olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Osiris

Kayıtlı Üye
Nedense deste gibi ilgi görmüyor burası :D Gerçek tarot bu arkadaşlar :D

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Valla işte isteyene Tarot,isteyene Deste ya da başka türlü fal bilgisi...Ama tabi kart usulü olanlarla...Hangisine ilgi duyuyorlarsa,elimden geldiğince en iyi biçimde bilgi vermeye çalışıyorum.Takdir adminlerin ;)

:driving:

WQé

Kayıtlı Üye
güzel paylaşım olmuş ;) bişey sormak istiyorum bende:D Ben genelde kişi kartlarını burçlara göre bakıyorum. ama bu fiziksel özellikler( açık ten, esmerlik vs. ) olarak kartları açıklayabilirmisiniz rica etsem:) Şimdiden çook teşekkürler.

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Burçlara göre de bakabilirsiniz,ten rengine göre bakmak benim bakımcı olarak kişisel tercihim,kendimi öyle daha rahat hissediyorum ve daha rahat ifade ediyorum.

WQé

Kayıtlı Üye
peki ten rengine göre hangi kart hangi teni temsil ediyor:S

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher

İskambildeki gibi seçim yapıyorum genel olarak.Yani;Kupa serisi açık tenli sarışınlar,Para(Karo) serisi renkli gözlü açık kumrallar,Kılıç(Sinek)serisi koyu kumral buğday tenliler ve Değnek(Maça)serisi esmer-koyu tenli insanlar.

WQé

Kayıtlı Üye
Çok Teşekkür ederim :) hani insanlara sadece burcunu söylediğin zaman şeyde bekliyolar fiziksel özellik falan.. hani bazen öyle beliriyor gözümde ama nadir olarak. Bu işime yarayacak :) Tekrar teşekkür ederim :):party:

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Rica ederim..Salt burçlarla sanırım zor olur.Zaten ben de kartların ten rengi konusunun yanısıra aynı zamanda burç özelliklerinden de istifade ettim yorumlarken.Yukarıdaki örnekte görebilirsiniz :)

Enigma

Kayıtlı Üye
Merhabalar, verdiğiniz açılımı dün denedim. Sonuç kesinlikle başarılı çıktı:) Şimdiye kadar baktığım fallarda çıkan sonuçlarla, var olan olaylar arasında çok dengeli ve isabetli sonuçlar çıkmıyordu. Uzun zaman sonra ilk kez uyumlu bir fal bakmanın keyfini yaşadım. Yaklaşık 3-5 ay öncesine kadar neredeyse tarot falından vazgeçmek üzereydim. Çıkan kartları yorumlamak zor oluyordu, herşey sanki havada kalmış gibi oluyordu çünkü:)

Bu arada çıkan serilerdeki burca mı bakmalı, ten rengine mi? konusuna dair şunu söylemek istiyorum. Benim falımda; baktığım kişinin ten renginden çok, burcuna uygun şekilde çıktı. Sizi bilmem ama ben de genelde burçlar doğrultusunda, doğru sonuçlar çıkıyor... Bu arada ilişki tarotu dışında genel hayatın tümüne dair isabetli bir fal arayışı içindeydim. Son bir aydır hislerimde daha fazla artış olduğu için, yaklaşık 2 hafta önce tarot kartlarımı tekrar elime almak ve denemek istedim. Tamamen o an içimden geldiği kadar sayıda kartı, içimden geldiği şekilde açarak, kartlara metotsal anlamlar yükledim. Sonuç benim için gayet isabetli oldu. Ben de çıkan sonuçların benim hayatımda olan şeylere göre; Örneğin:1. kart geçmişte olanlar... 5. kart şimdi yaşadıklarım ve hislerim... 8 kart tavsiyeler vb şekilde kendimce anlamlandırdım. En son bugün, yakın bir arkadaşım için fal bakıp ona mail olarak yolladım. Onun da yorumuna göre yöntemimin gerçekten başarılı olup olmadığını anlamaya çalışacağım.... Herkese kolay gelsin....:hurray:

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
Arkadaşlar tarot kartı alacağım.Hangisini önerirsiniz?
Lütfen cevap verin.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Eğer fal bakımlarına yeni başlıyorsanız Rider Waite Tarot Destesini(klasik tarot) tavsiye ederim.Yok bakım konusunda deneyimliyseniz yada daha önce Rider White kullanmışsanız Peri Taratu yada Katinanın Destesini de kullanabilirsiniz.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
Eğer fal bakımlarına yeni başlıyorsanız Rider White Tarot kartlarını tavsiye ederim.Yok bakım konusunda deneyimliyseniz yada daha önce Rider White kullanmışsanız Peri Taratu yada Katinanın Destesini de kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim.Peri tarotu aradım ama bulamadım.Malesef yine bakmaya çalısacağım.