Tarot'a Başlarken

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Merhaba Sayın Sassa 'nın verdiği açılıma göre bir tarot açtım yalnız henüz tarota yeni başladığım için bu kartları tam anlamıyla yorumlama gücüm yok yardımcı olunabilir mi ya da açtığım kartları buraya yazsam yorum yapılabilir mi?

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Kendi adıma konuşayım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Öncelikle teşekkür ederim zaman ayıracağınız için belirleyici kartlara burçları temsil eden kartları koydum.tarotu açarken ki düşüncem sevdiğim bir kızla ilgili.... bir arkadaşım ve sevdiğimden haberi yok.Bu işin olma olasılığı nedir gibi bir düşünceyle açtım...Sayın Sassa'nın verdiği açılıma göre kartlarım

1-kupa 2'lisi
2-değnek ası
3-tılsım 8'lisi
4-tılsım 3'lüsü
5-güneş
6-tılsım 10'lusu
7-tılsım şovalyesi
8-ters kupa şovalyesi
9-kupa 9'lusu
10-ters kılıç prensi
11-büyücü
12-imparatoriçe

şimdiden teşekkürler...

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
1-Kupaların İkilisi:İkinizin arasında karşılıklı aşka,sevgiye dayanan bir ilişki var.Aranızda her ikinizinde karşılıklı ilgi gösterdiğiniz bir dönem söz konusu.Siz demişsiniz ki onunla ilgilendiğimden bilgisi yok.Bu olmasa bile size karşı boş olmadığını,ilgisinin olduğunu belirtiyor Kupaların ikilisi.
2-Değnek Ası:Bu kartla sizin içinde bulunduğunuz durumun size yeterli gelmediğini daha fazlasını istediğinizi gösterir.Ayrıca bu kişiyle yaşayacağınız ilişki için kendinizi duygusal bakımdan da hazır hissettiğinizi belirtir.
3-Tılsım Selizlisi:Bu kart o kişinin yeni bir ilişki öncesinde olduğunu belirtir.Yani hala var olan bir ilişkisi olsa dahi bu onun kendi içinde bitirmek üzere olduğu bir ilişkiyide belirtir.
4-Tılsım Üçlüsü:Bu kart ile temel olarak anlatılmak istenen şudur.Sizin kendi içinizde dugusal birliktelik açısından aradığınız kişinin o olduğunu ve onu bulmuş olduğunuzu düşündüğünüzü belirtir.Yani siz dışarıya belli etmeseniz dahi aradığınız kişiyi bulduğunuzu düşünüyorsunuz.
5-Güneş:İlgi duyduğunuz kişinin hayattan zevk aldığını ve hayata dair olumlu düşüncelere sahip olduğunu belirtir.Yaşamdan zevk alıyor,bunu çevresine de yansıtıyor.
6-Tılsım Onlusu:Bu kart sizin bazı olayları görmediğinizi bazı olaylara karşı gözlerinzin kapalı olduğunu belirtir.Bu nedenle sorduğunuz konuda bazı işaretleri görememişsiniz.
Ayrıca bu kartın diğer anlamıda parasal yönden sorun yaşıyor olabilirsiniz ve bu nedenle sorduğunuz konunun fazla üstünde de duramıyor olabilirsiniz.
7-Tılsımların Şövalyesi:Bu kart ile kişinin hayalperest bir yapıya sahip olduğunu belirtir.Bu hayalperestlik onun eksikliğidir çünkü yaşadığı zaman her ne kadar ona hoş görünsede vaktini boşa harcıyor demektir.
8-Ters Kupa Şövalyesi:Sizin asıl isteğinizin o kişiyle sağlam bir ilişki ve güvene dayalı bir yaşamak olduğunu belirtir.Fakat aklınızda bazı soru işaretlerininde olduğunu bu nedenle isteğinizi gözden geçirdiğinizi de gösterir.
9-Kupa Dokuzlusu:O kişinin bu günlerde hayatın tadını çıkarma isteğinde olduğunu belirtir.Bu durumda kişi ciddi konulara fazla kafasını yormama eğiliminddir.
10-Ters Kılıç Prensi:İçinizde biriktirdiğiniz ve küçük sorunlar olarak nitelenebilecek olayların birikimi sonucunda o kişiyle aranızdaki ilişkiyi bitirme aşamasına gelebilirsiniz.Bu nednle kartın size verdiği tavsiye şudur:İçinize attığınız bazı problemler bazı sorunlar varsa bu kişiyle alakalı bir an önce halledin sorunları içinizde biriktirmeyin.
11-Büyücü:Bu kişinin asıl sorunu kendisine karşı aşırı bir özgüven duymasıdır.Bu nedenle yaptığı işleri yada olayları fazla önemsememe durumu sonucunda işler içinden çıkılamaz bir hale gelebilir.
12-İmparatoriçe:Bu kişiyle yaşadığınız ilişkide değişikliğe işaret eder.İlişkiniz değişik bir boyut kazanacak ve sevindirici yönde gelişecek olaylar.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Ne diyeceğimi bilemiyorum şu an gerçekten :) çok teşekkür ederim size...dileyin ne dilerseniz :) herşey istediğiniz gibi olsun...Tarotun ara sıra yalan söylediğini bilerek yanılttığını duymuştum umarım öyle birşey değildir . tekrar tekrar teşekkürler...

Ninsun

Kayıtlı Üye
Eğer fal bakımlarına yeni başlıyorsanız Rider Waite Tarot Destesini(klasik tarot) tavsiye ederim.Yok bakım konusunda deneyimliyseniz yada daha önce Rider White kullanmışsanız Peri Taratu yada Katinanın Destesini de kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim.Peri tarotu aradım ama bulamadım.Malesef yine bakmaya çalısacağım.

asagnak, İstanbul'da ikamet ediyorsan şayet ben birkaç hafta önce Cağaloğlu'nda Sosyal Yayınlar'da gördüm peri tarotu... param yetişmediğinden alamadım, içimden bir ses sana kısmet diyor:cowboy:

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Peri tartu cok güzel bir destedir. Eğer bakmayı öğrenirseniz çok zevk alacağııza eminim. Deneyin mutlaka. :D

Bump: Peri tartu cok güzel bir destedir. Eğer bakmayı öğrenirseniz çok zevk alacağııza eminim. Deneyin mutlaka. :D

Ninsun

Kayıtlı Üye
içim gitti aslında yule :D kitabı, kartları, hele hele kutusuuu...

yule

Yönetici
İş
Bende peri tarotu mevcut ama asıl kartlarım izin vermiyor bana. o tarota yogunlaşamıyorum. Kendi tarotlarımı küstürmemek içinde ilgilenmiyorum yardım eebileceğim bir konu olura seve seve yardım ederim.:sifone:

Bump: Bende peri tarotu mevcut ama asıl kartlarım izin vermiyor bana. o tarota yogunlaşamıyorum. Kendi tarotlarımı küstürmemek içinde ilgilenmiyorum yardım eebileceğim bir konu olura seve seve yardım ederim.:sifone:

Ninsun

Kayıtlı Üye
Çoook teşekkür ederim :D Edinebilirsem soracağım bir dünya soru olacaktır, inan bana... Ama nedense desteyi elimden bırakamıyorum, eve de gına geldi, sürekli laf çarpıyorlar, bir köşeye büzülüp gizli gizli bakmaya çalışıyorum :Angel_anim::devil2:

WQé

Kayıtlı Üye
Ben Peri Tarotu'nu yeni aldım :) Kartlar, kutu her şey çok güzel... Ancak Benim Rider White destem de var :D Sizce Rider White bana küser mi :(

yule

Yönetici
İş
Olabilme ihtimali var sadece küsmez o kartlara yogunlaşmanı onlarla bağ kurmanıda engelleyebilir. Benimki öyle valla

WQé

Kayıtlı Üye
Aslında kartları bırakmak istememiştim, bırakmadımda Ama Peri tarotu aldığımı rüyalarımda gördüm... Bir kaç kez görünce bende elime para geçtiğinde birden aklıma geldi ve aldım... Yani ben istediğim için değil onlar istediği için oldu sanırım :S

yule

Yönetici
İş
çok güzel bi tarot destesi umarım başarılı olursun.

WQé

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ama umarım diğer kartlarım bana küsmez... Onlar ilk göz ağrım... Cevapladığınız için tekrar teşekkürler adminim :)

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
arkadaşlar birşey soracağım.Ben sanırım bilmeden tarota aynı soruyu sorarak bikaç defa açılım yaptım doğru mu ? değil mi ? diye aynı niyetle defalarca açtım,sanırım kartlar küstü ve şimdi her açtığım konuda bana sürekli çelişkili cevaplar veriyo bir açtıysam diğerinde tam tersini veriyo ne yapmalıyım ya da tarot destemi mi değiştirmeliyim? şimdiden teşekkürler...

yule

Yönetici
İş
Çok yüklenme destene bi soruyu aynı soruyu birçok kez sorma. Sanki kartlarına guvenmiyormuşsun gibi bir enerji açığa çıkıyor. Biraz kartlarınla zaman geçir biraz enerji ver. Bi sure bakma fala sadece onlarla ilgilen oyalan. O zamanda bi sonuç alamazsan başka bir şey önerebilirim.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
önerilerinizi uygulayacağım,teşekkürler

WQé

Kayıtlı Üye
ben bana küstüklerini düşündüğümde onlardan özür dilerim :) her defasında da işe yaradı ;)

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
gerçekten mi? baya insan gibi yani :D tamam bunu da deneyeceğim..teşekkürler:)