Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İmla Kuralları

Rep Puanı : 18000
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 114 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    156

Exclamation İmla Kuralları ve Link Yasağı

Sayın kullanıcılar,
    Yazılara cevap yazarken,yeni konu eklerken,başlık yazarken,imzanızı düzenlerken,kısacası bu siteye ekleyeceğiniz her kelime için,
    LÜTFEN dilimizi doğru kullanalım ve imla kurallarına DİKKAT edelim.
    Defalarca uyarmamıza rağmen hala mesajlarınızı düzenlemek zorunda kalıyoruz.Yabancı dilde yazılacak olan yazılar olabilir lakin TÜRKÇE yazılarınızı TÜRKÇE gibi yazmaya gayret gösterin.
    Lütfen Daha Dikkatli ve Özenli Olalım.
    Bu yazıya benzer uyarılar daha önce de yapıldı,tekrarlanması halinde Moderatörlüğünü yaptığım bölümlerde(Ki artık editör olarak sitenin genel moderatörüyüm) şahsen düzenleme yapmadan sileceğim mesajları.Sanırım o zaman hala inatla kurallara uymayan arkadaşlar tekrar uygun biçimde yazacaklardır mesajlarını.Biz sizin bozuk yazılarınızı sürekli takip edip düzenlemek durumunda değiliz.Diğer üyelerin de rahatsızlığını göz önünde bulundurunuz.Tekrar tekrar;LÜTFEN ve LÜTFEN DAHA ÖZENLİ VE DİKKATLİ OLALIM.

2. dmkol Üyemize teşekkür edenler:
    secret73 (04.12.2017)

Rep Puanı : 96
    Ettiği Teşekkür
    0
    23 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    44

Yazdığın her kelimeye katılıyorum Chillout, fakat ne yazıkki aramızdaki bir çok arkadaşımız bu konuda bizim kadar hassas değil.Haydi ilkokula henüz yeni başlamış talebelerimizin imla hataları yapması kabul görebilir fakat koskoca insanların bu derece kötü bir Türkçe kullanması kabul görebilecek bir şey değil...Herşeyi geçtim, acaba bu arkadaşlarımız okul dönemlerinde Türkçe dersinden nasıl geçer not aldı , eğer geçer not aldılarsa bu kimin ayıbı onları bu berbat yazım ile geçiren öğretmenlerinde mi yoksa öğrencilerinin bu berbat yazım dillerini görmeye yetecek kadar Türkçe bilgisine sahip olmayan öğretmenlerde mi? Arkadaşlar bir ülke yozlaşmaya ve benliğini kaybetmeye ilk önce kendi dilinden başlar dilimize sahip çıkalım...

Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım etmez... Pestalozzi

Rep Puanı : 76
    Ettiği Teşekkür
    0
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Bende sana katılıyorum chillout.Ya anlayamadığım bir şey var.Türkçede ''bi'' diye bir kelime var mı?Eğer bunu yazan kişi veya kişiler ''Bi'' kelimesiyle ''Bir'' i kastediyorlarsa sadece ''r'' harfine mi basmak zor geliyor klavye ile?Ha zor geliyorsa yazmasınlar madem kardeşim hiç bir şey.

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    156

Evet zor geliyor sanırım.''bir'' yerine ''bi'',''yahu'' yerine ''yav/yaw'',''yapıyorlar'' yerine ''yapıolar'',''iyiymiş'' yerine ''iimiş'',''o'' yerine ''Q'',''G'' yerine de ''Q'' vs. vs.. Arkadaşlar bu dilde ''w,q'' gibi harfler yok.Şimdi taxi yazılır onu anlarım belki ama ''bi bakın yaw koptuq'' bu nedir?Sitede anlaşılan o ki Arapça dersleri yerine Türkçe derslerine başlamak lazım.Arkadaşlar diğer üyeler de rahatsız oluyor,biz de.Dilinize sahip çıkmak bu kadar mı zor?

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    156

Exclamation

SAYIN ÜYELERİN DİKKATİNE!
    Tek tek herkese özel mesaj mı atmalıyız?Evlerinize İMLA KILAVUZLARI MI göndermeliyiz?Biz işi gücü bırakıp sizin ahbaplarınıza SMS yani Kısa Mesaj olarak yolladığınız üslup ve batık Türkçelerinizi mi düzelteceğiz?Ya gerçekten dikkat ederek yazın ya da yazamayın.Ne olursa olsun artık bariz hatalarda düzenleme yapmayacağım!Direk sileceğim çok bariz hataları.
    Yeter ama artık.Uyarıyoruz,düzeltiyoruz,belki biraz daha dikkat edersiniz diye alta Sebep:İmla yazıyoruz.Hala yazı yazmayı bilmiyorsanız,kendinizi ifade etmeyi de bilmiyorsunuzdur.Kendini ifade etmeyi bilmeyenlerin bu denli ciddi konularla uğraşması kendisi için hayırlı değildir.Zira burada söz konusu olan büyüler,paranormal yetenekler vesaire ciddi meseleler paylaşılır.Kendini ifade etmeyi bilmeyen de lütfen soru sormasın,yazı yazmasın.Gerçekten ilk okul seviyesindeki çocuklar bile daha düzgün yazar.Ve bu kadar tepki göstermemin amacı bunun bilerek ve isteyerek tarafınızdan yapılması.BU DİLİ YA KULLANIN YA DA KULLANMAYIN!İNGİLİZCE DE OLSA ARAPÇA DA OLSA TÜRKÇE DE OLSA DÜZGÜN YAZIN LÜTFEN.
    Lütfen dikkat edin.Buradaki kaliteyi bozmayın.Bozarsanız Uyaracağız.Uyarımız dikkate alınmazsa cezai işlemle tedbir alacağız.Bilginize sunulur.Saygılar,İyi ve Kaliteli Forumlar Dileğiyle.

Rep Puanı : 1096
    Ettiği Teşekkür
    0
    64 mesaja 139 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    48

Alıntı ERBEHILM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sana katılıyorum chillout.Ya anlayamadığım bir şey var.Türkçede ''bi'' diye bir kelime var mı?Eğer bunu yazan kişi veya kişiler ''Bi'' kelimesiyle ''Bir'' i kastediyorlarsa sadece ''r'' harfine mi basmak zor geliyor klavye ile?Ha zor geliyorsa yazmasınlar madem kardeşim hiç bir şey.

Hayır onların deyimiyle daha ''Cool'' oluyor sanıyorum bende özellikle forumda imla üslübuna dikkat ediyorum.Ancak msn ve telefonda yok.

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    156

Alıntı osiris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır onların deyimiyle daha ''Cool'' oluyor sanıyorum bende özellikle forumda imla üslübuna dikkat ediyorum.Ancak msn ve telefonda yok.
    Cool veya Kul her Allah'ın kulu buraya yazarken dikkat edecek.Yukarıdaki yazıyı gerekirse 3.000 kişiye tek tek özel mesajla yollarım.Bu derece ciddi bir konudur bu.

Rep Puanı : 96
    Ettiği Teşekkür
    0
    23 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    44

Bu arada genel pm olarak uyarı yaptığımı ve bu mesaj için geri dönüş yapılmamasını rica ettiğim halde ısrarla bana link açılmıyor yada özel mesajmı gönderdim ay pardon tarzı geri dönene üyeler var (yaren81 isimli üyenizi uyarının haricinde tututyorum) ısrarla genel pm dememe rağmen bana geri dönüş yapmanızın gereği nedir bana biri açıklama yapabilir mi? Siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz bu foruma üye olmayı beceren insan o linki kopyalayıp browser'a yapıştırmayı başarabilir bu kadar tembellik olmaz.Birdaha bu forumda alakasız harfler kullanan, bir yerine bi yazan, yaw maw h bilmemne yazan tüm üyelere forumdan uzaklaştırma cezası vereceğim ve kararım kesindir.İmla kuralları diye mesaj atıyorum bana geri pm atıyor attığı pmde başlık şu "link açılmıyo" r gharfin nerede kedimi yuttu? bir diğerinin başlığı şu ".." başlık yazma gereği bile duymamış inanılır gibi değil, kimlerle uğraşıyoruz!!!Son karar budur işmizi gücümüzü bırakıp sizin mesajlarınızı editlemekle uğraşamayacağız giden gider kalanlar bizimdir bu kadar!

Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım etmez... Pestalozzi

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

bende katiliyorum arkadaslar dikkatli olmaliyiz! ama belirtmek istedigim bir konu daha var ben yurt disinda yasadigim ve üstelik burda dogdugum icin ve hic türkce derslerine katilmadigim icin belki farkinda olmadan hatalar yapiyorumdur ama gercekten elimden geldigince dikkat etmeye calisiyorum....bundan sonrada dikkatli olmaya calisirim umarim hatalarim olursa hos görülü olabilirsiniz gercekten cok dikkatli olmaya calisiyorum...sevgiler

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Keşke bu uygulama tüm forumlarda olsada güzel Türkçe'mizi gerçekten her yerde koruyabilsek.Konuyu açan yöneticilere ve destekleyen üyelere teşekkürler.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)