Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: İmla Kuralları

Rep Puanı : 8049
    Ettiği Teşekkür
    120
    99 mesaja 256 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    80

Konfüçyüs’e sorarlar: Bir ülkeyi yönetmeye çalışsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? Düşünür, şöyle cevap verir: Hiç şüphesiz dili gözden geçirmekle işe başlardım. Dil kusurlu olursa, sözcükler düşünceleri iyi anlatamaz; düşünceler iyi anlatılmazsa, yapılması gereken şeyler doğru yapılamaz. Ödevler gereği gibi yapılmazsa; kültür bozulur. Kültür bozulursa, adalet yanlış yöne sapar. Adalet yoldan çıkarsa, şaşkınlık içine düşen halk, ne yapacağını, işin nereye varacağını bilemez. İşte bunun içindir ki, ''HİÇBİR ŞEY DİL KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR'

Sevgili Üyelerimiz,
    İmla kuralları konusunu gerek özel mesajlarla, gerek genelden yazdığımız yazılarla sürekli hatırlatmamıza rağmen son günlerde yine İmla Kuralları konusunda çok fazla hata yapılmaktadır. Öyle ki, bazen mesajlarınızı düzeltirken neredeyse yeniden yazmak zorunda kalıyoruz. Yazılarınızı ve yorumlarınızı göndermeden önce kontrol edin, daha dikkatli olun. İmla Kuralları'na ısrarla uymayanlara, uyarıldığı halde tekrar aynı hatayı yapanlara ceza işlemi uygulanmaktadır.

Sitemizde gerektiğinde başvurabileceğiniz “Yazım Kılavuzu” bulunmaktadır..

"Kuralları bilmiyordum" gibi bir cevabı da asla kabul etmiyoruz. Her üyeye mail yoluyla, ilk üye oldukları sırada Site Kullanımı ile alakalı metinler gönderilmekte. Dikkatle okuyun ve uygulayın diye tekrar tekrar uyarmaktan, mesaj düzenlemekten kaybettiğimiz zamanı, sizlere yardımcı olmak adına paylaştığımız konulara versek daha iyi olmaz mı?

Yazılara cevap yazarken, yeni konu eklerken, başlık yazarken, imzanızı düzenlerken, kısacası bu siteye ekleyeceğiniz her kelime için;
    LÜTFEN dilimizi doğru kullanalım ve imla kurallarına DİKKAT edelim.

Ayrıca sitemizde karşılıklı saygı ve ciddiyete çok önem veririz. Son zamanlarda artan argo sözler, saygısız hitap biçimleri bizleri üzmektedir. Evet, burası sanal bir ortamdır, bu ortamdaki insanları belki hayatınız boyunca görüp tanımayacaksınız, ancak bu onlara saygısız davranmanızı, çirkin üslup kullanmanızı gerektirmez. Karşımızdakine ister gerçek yaşamda olsun, ister sanal ortamda saygı çerçevesinde hitap etmek bir insanlık gereğidir. Üyelerimizin bundan sonra bu konuda daha dikkatli olacaklarını umuyoruz. Tutumlarında ısrarcı olan üyelerimizin yönetim tarafından cezalandırılacaklarını da üzülerek bildirmek durumundayız.

Hepinize kaliteli forumlar dileriz.

Hayattaki en büyük eseriniz "SİZ" olacaksınız.

Rep Puanı : 1033
    Ettiği Teşekkür
    1
    24 mesaja 42 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    41

Normalde telefon kullanırken pek dikkat etmesem de internet kullanırken dikkat etmeye çalışıyorum. Özellikle de bu forumda dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü burası geyik döndürülen bir yer değil. Bu platformun ağırlığını bilip ona göre davranmak gerek. Ama arada günlük konuşmada bazen yuttuğumuz sesleri yazarken de unutuyorum.

Ne tuhaf, papatyalar kopartılınca kokusu gelir. Bir ölüm bu kadar güzel kokabilir mi?

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=19637

Yer
    from out of nowhere
    Rep Puanı : 1561
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    43

Güncelleme.. İnatla cümleye büyük harfle başlamayan, "i,ü,ğ" gibi harfleri alfabeden saymayan, İki cümle arasında bir boşluk bırakmayan, özel isimlerin ilk harfini büyük yazmaya üşenen, -de, -da eklerinin bireyselliklerini önemsemeyen ve de uyarıları hiç almamış gibi inatla hatalarında ısrar eden üyelerimize tekrar hatırlatmayı bir borç bilirim

Kaliteli forumlar dilerim..
    AphraeL

"I do not feel obliged to believe that same God

who endowed us with sense, reason, and intellect had intended for us to forgo their use."
    [Galileo Galilei]

"A man's ethical behavior should be based effectually on sympathy, education, and social ties; no religious basis is necessary.
    Man would indeeded be in a poor way if he had to be restrained by fear of punishment and hope of reward after death."
    [Albert Einstein]

Rep Puanı : 8049
    Ettiği Teşekkür
    120
    99 mesaja 256 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    80

Lütfen birinci sayfadan başlayarak okuyunuz. Güzel dilimizi mümkün olduğu kadar kurallarına uygun kullanınız. İstediğimiz sadece biraz özen. Yanlışlıklar tabi ki olacaktır, ancak cümleye büyük harfle başlamamak, özel isimleri büyük harfle başlayarak yazmamak yanlışlık değil, özensizliktir.

Hayattaki en büyük eseriniz "SİZ" olacaksınız.

Rep Puanı : -222
    Ettiği Teşekkür
    5
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Nokta ve virgüllerden sonra da boşluk bırakın lütfen.

Rep Puanı : 678
    Ettiği Teşekkür
    0
    12 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı janet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bile alışıp dikkat etmeye başladıysam, sende alışırsın sevgili Perina
    Biliyormusunuz ben on parmak yazmayı hiç bilmiyorum..5 senedir tek parmakla yazıyorum..Hatta sayfalar dolusu yazdım bu şekilde..Şimdi söyleyin bana tek parmakla yazı yazan biri nasıl olurda parmağının alıştığı düzeni değiştirebilir..Zor çok zorZaten vaktim az nette Hem size imzanızı hatırlatmak istiyorumYani aynı imzabenim içinde geçerliBunlar benim imla kurallarım da diyebilirim mecburen oluşturduğumBunlar latife tabi..Elimden geleni yaparım..Ve net cafedeki bilgisayarlarının genelinin boşluk tuşu bozukYani benim oturduğum masalardaZor işim çok zor

Guest

Rep Puanı : 16511
    Ettiği Teşekkür
    37
    112 mesaja 210 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Perina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyormusunuz ben on parmak yazmayı hiç bilmiyorum..5 senedir tek parmakla yazıyorum..Hatta sayfalar dolusu yazdım bu şekilde..Şimdi söyleyin bana tek parmakla yazı yazan biri nasıl olurda parmağının alıştığı düzeni değiştirebilir..Zor çok zorZaten vaktim az nette Hem size imzanızı hatırlatmak istiyorumYani aynı imzabenim içinde geçerliBunlar benim imla kurallarım da diyebilirim mecburen oluşturduğumBunlar latife tabi..Elimden geleni yaparım..Ve net cafedeki bilgisayarlarının genelinin boşluk tuşu bozukYani benim oturduğum masalardaZor işim çok zor
    Boşluk(space) tuşunun bozuk olması bir sorun olabilir. Bu sorunun çözümüde var tabiki. Başlat/Tüm Proğramlar/Donatılar/Erişilebilirlik/Ekran Klavyesi'ni kullanarak boşluk tuşunu kullanabilirsiniz. İyi forumlar.

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 11301
    Ettiği Teşekkür
    124
    186 mesaja 493 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    93

Bir gün insan virgülü kaybedince, cümlelerden korkmaya başladı.
    Basit ifadeler kullana kullana düşünceleri de kısırlaştı.

Bir başka gün ünlem işaretini kaybetti. Artık hiçbir şeye kızmaz, hiçbir şeye sevinmez oldu. Heyecanını yitirmişti.

Bir süre sonra soru işaretini kaybetti. Bundan böyle soru da soramıyordu.
    Hiçbir şey onu ilgilendirmiyordu.

Aradan birkaç sene geçince iki nokta üst üste işaretini de kaybetti.
    O zaman davranış sebeplerini de açıklayamaz oldu.

Ömrünün sonuna doğru kendine yalnız tırnak işareti kaldı.
    Kendine özgü bir tek düşüncesi yoktu.

Yalnız başkalarının düşüncelerini söylüyor ve başkalarının
    dedikodusunu yapıyordu.

Noktayı da sadece nefes almak için kullanıyordu. Artık her şeyini kaybetmişti.

A.Kanewski adındaki bu düşünürün görüşlerine ne dersiniz ? Sizce virgülü kaybetmek bu kadar önemli mi ?

Ve boş bir bardak gibi duruyorduk hepimiz. Tüm amacımız, boşluğumuzu doldurmaktı. Tek becerimiz ise; başarılı olmak adına kötülüklerle dolmak ve başarının, yaşama sebebimiz olduğuna inanmak...

Jiddu Krishnamurti

Yer
    İzmir
    Rep Puanı : 9243
    Ettiği Teşekkür
    284
    75 mesaja 202 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    80

Dile saygının önemi daha manidar anlatılamaz sanıyorum .

Farzet ki yazdıklarımı anlayabildin; ya anlayamadıkların ya yazıp da sildiklerim ya yazamadıklarım... Mevlana Celaledini Rumi

Yer
    fight club
    Rep Puanı : 3271
    Ettiği Teşekkür
    0
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    47

Alıntı joys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dile saygının önemi daha manidar anlatılamaz sanıyorum .
    Aynen Çok hoş anlatılmış...

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)