Bütünleşme (Kuthumi)

aris

Kayıtlı Üye
İçinizde kişiliğinizde ve tüm boyutlar arası veçdelerinizde bir bütünlenme meydana geliyor. Bu yeniden birleşme, yeniden uyumlanmadır. Ve varlığınızın tüm bölümü ve zerreciği, her düzeyde, bir enerji değişiminden etkilenmektedir. Her biriniz, sizinde bildiğiniz gibi, bir zihne,duygulara, belleğe, hücresel anılara sahipsiniz. İçinizde içsel bir çocuk vardır. Ve insan kişiliğinin birçok vecdesi yer almaktadır içinizde. Ancak, Işık İşcileri arasında Tanrı uğruna onun bastırılması gerektiği düşüncesiyle- bir insan kişiliğini önemsememe, onun hakkını çiğneme eğilimi vardır.; ama bu ayrılık illizyonu içinde, kendi varlığınız içinde bile dualite inancını, ayrılık kalıplarını yaratma eğilimi ola gelmiştir..Spiritüel olmadıklarını, ilerlemenzi engellediklerini düşündüğünüz yanlarınız hakkında süprit yargılarda bulunmuşsunuzdur.”Oh,eğer bu..........(boşlukları siz doldurun)yolumda gayet iyi ilerliyor olacaktım.” Siz pek çok veçdeye sahipsiniz.Spiritüel yola girp, meditasyon yapmaya ve üstatlrın sözlerine kulak vermeye başladıktan sonra, içinizde, insan vecdeniz hakkında belli yargılar olumsuz inançlar beslemeği sürdürmek sizi engellediğini düşündüğünüz vechenizden kendinizi ayırmaya çalışmak çok kolaydır. Size ızdırap verdiğini hissettiğiniz ya da hoşunuz gitmeyen veçherdir bunlar. Dikkatinizi çekebiliyor muyum?
İçinizde, insan doğanızın belli bir özelliği ya da niteliği hakkında olumsuz yargı oluşturduğunuzda yaptığınız şey özünde, o parçanızı bütünden ayırmaktır. “Bununla uğraşmak istemiyorum. Kendimi sadece yükseliş deneyimine vermek istiyorum” Ancak böyle yaptığınız zaman, içinizde bir ayrılık yaratmış olursunuz. St.Germain’in dediği gibi, böylece içinizde bir gerilim yaratırsınız ve bu da, gevşeyip içinizdeki huzuru ve ışığa kendinizi bırakmanızı zorlaştırır. Onlar zaman zaman birlik hissetmenizi zorlaştırmaktadır. Çünkü bazı yanlarınızı yatsıdığınızda, onları değersiz ve spirüel değil diye yargıladığınızda “ Eh on beşyıl önce böyle olmam uygundu ama artık ben yükselen bir üstadım.Artık böyle düşünmem ya da hissetmem veya bu enerjileri hissetmem uygun olmaz” diye düşündüğünüzde, o enerji ile tanrı arasında süptil bir ayrılık yaratıyor olursunuz.Ve o zaman enerjiyi dönüşüme uğratıp arınmak için yapılması gereken işlem engellenmiş olur.Tanrısal BEN mevcudiyetinin o parçanızla ilişki ve etkileşimi girmesine izin vermemiş olursunuz.Ancak yükseliş ve tanrı idraki yolu her veçhenizin
Işıkla o birlikle bütünleşmesi gereken yoldur.
Öyle se size tavsiyem içinizde gerilimi hissettiğinizde içinizde yargıladığınız bu enerjiyi hissettiğinizde onları itip uzaklaştırmak yerine, kendinizi onları hissetmek üzere açın.Bu enerjileri kalbinize tanrısal olanla etkileşime girecekleri yere alın. Bu parçalarınız neyi yanlış yaptıklarını düşünerek karanlıkta gezinen kaybolmuş çocuklar gibidir. Ve izler içinizdeki kayıp çocukların. O kayıp vechelerin anne babasısınız. Uzanıp kendinizi o enerjilerle açabilir ve sizinle yeniden bütünleşmelerine izin verebilirsiniz.Yargılamayı bıraktığınızda kalbinizi bu enerjilere açtığınızda kutbiyet ortadan kalkacak ve birlik deneyimlenecektir
Hiçbir varlıkla bir kişilik çatışması yaşaınız mı? Belki onlarda,doğalarında var olan bir şey sizin düğmelerinize basmıştır ha? Bu insanın düğmelerinize basmış olmasının nedeni şudur ki, o kişide sizi rahatsız eden özellikler, aslında sizinde içinizde bulunan ama bastırdığınız, deneyimlemeye ve onlarla bütünleşmeye direndiğiniz özelliklerdir. Böylece aynı özellikleri bir başka varlıkta gördüğünüzde bu sizde bir tepki yaratmıştır.Eğer her veçhenizi mutlak şekilde kabul ederseniz, insanlara karşı mutlak bir şevkat sahibi olursunuz. Bu oldukça zorlayıcı bir şey değil mi? “ oh Kuthumi, şimdi sen bana kendimi açıp, herkesi sevmem gerektiğini mi söylüyorsun?” Hayır siz sadece kendinizi açıp kendinizi sevmek zorundasınız, o zaman otomatik olarakherkesi seveceksiniz. Eğer içinizde şimdiye kadar bastıra elen şeyi kabul ederseniz, artık kimse düğmelerinize basmaz.Gördüğünüz gibi, içinizde bu enerjileri bütünleştirdiğinizde artık yaradandan ayrı olduğunuzu ve olumsuz diye değerlendirdiğiniz dış uyarım tarafından tehdit edildiğinizi hissetmezsiniz Bunu da tanrı olarak görüp hissedebilirsiniz . Çünkü öyledir.

alıntıdır...