Tarot Açma Yöntemleri

selin1

Kayıtlı Üye
Bir kişiye yılda birkezden fazla bakılmaması gerektiği belirtilmiş ama öğrenebilmek için mesela kendime pek çok kez bakmam gerekmez mi ? Aksi taktirde nasıl öğrenebilirim ?

Keira

Moderator
Tarotta uyulması gereken bazı kurallar vardır. Mesela aynı soruya ya da olaya birden fazla açılım yapılmaz. Ben aynı kişiye yılda bir kez bakılmaması taraftarı değilim, başka konular ve sorular olmak şartıyla bakılır. Ancak bazı açılımlar vardır mesela yıl açılımı. Bu tarz açılımlar yılda sadece bir kez bakılabilir.

selener

Kayıtlı Üye
Merhabalar, sitenize tesadüfen rastladım, böyle kapsamlı ve aktif bilgi alışverişi yapılan bir sitenin varlığından haberdar değildim. Ben çok nadir tarot açıyorum, dün rahatlamak istediğimi düşünürken aklıma fal açmak geldi. Neredeyse bir yıl oldu bakmayalı, çünkü takıntılı bir insanım fal baktıktan sonra yaşamda bir olumsuzluk olduğunda sanki fal baktığım için olduğu gibi düşüncelere kapılıyorum, saçma tabi. Kelt haçı yöntemi kullanıyorum sorum şu olacak, kartları seçtirip ters kapalı konumda iken resimli yüzü açmak için sağdan sola mı çevirmeliyim yoksa yukarıdan aşağı mı döndürerek mi açmalıyım bundan kastım kartların düz ve ters anlamları olmasından kaynaklı yaşadığım karmaşa. Çevirdiğim yöne göre ters veya düz geleceğinden kafam karışıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de kral,prens, kraliçe gibi kartların açıklamasında insan karakteri anlatıyor. Bu karakter baktığım kişinin mi yoksa onun karşısına çıkacak birinin mi kartı oluyor, ve diyelim ki 7. kart baktığım kişinin özelliği olanda böyle bişey çıkarsa direk onun karakter kartı mı oluyor. Çünkü ben belirleyici kartı rastgele seçiyorum.

Keira

Moderator
Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.
1. Destenizdeki kartları nasıl açmanız gerektiğini sormuşsunuz. Her bakıcının kendi metodu vardır. Kimi sağdan sola açar, kimi aşağıdan yukarıya ya da tam tersi şekilde. Sizin içinizden nasıl açmak geliyorsa o şekilde açın. Çünkü bakımlarda hissiyatınız önemlidir.
2. Tarot destesinin her bir kartında semboller, renkler, sayılar bir çok anlam taşır ve size kişi ya da olaylar hakkında bilgiler verir. Çıkan kartlardaki yapacağınız kişilik analizinin kime ait olduğunu kartların durumuna, geliş sırasına ve size hissettirdiğine göre siz belirleyeceksiniz. Sevgiler..

helloween

Kayıtlı Üye
herkese merhaba.sormak istediğim şey piyasada satılan tarot kartları çeşitlilik gösterir mi? eğer gösterirse bendeki destenin ne tür olduğunu nasıl anlayabilirim. yani demek istediğim italyan tarotu,aşıklar tarotu vs dedikleri tipler açarken farklılık gösterir mi?

Keira

Moderator
Piyasada Rider Waite yani klasik tarot dediğimiz tarot desteleri ile, peri tarotu çingene tarotu gibi farklı isimlerde destelerde vardır. Katina'nın destesi ise tarot kategorisine zaten girmemektedir. Elinizdeki deste rider waite ise çizimler ne kadar farklı ismi ne kadar farklı olursa olsun kartların anlamları diğer rider waite çeşitleriyle aynı olur. Mesela Peri Tarotu hem çizim olarak hem de kartların anlamları olarak rider waite destesinden tamamen farklıdır. Peri tarotuna rider waite diyemeyiz. Elinizdeki destenin klasik tarottan farklı olup olmadığını ancak bu yolla anlayabilirsiniz. Sevgiler..

helloween

Kayıtlı Üye
aydınlattığınız için teşekkür ederim..kartlarımın üstünde laro tarot yazyor. ve sanırım bu da dediğiniz destelerden farklı bir tür. ve size sormak istediğim birşey daha var. kartlarla aramda bir iletişim ya da bağ oluşturmak için mumlarla birlikte her karta her gece hissederek dokunarak soyut bir enerji gönderme gibi bişey yaptım. bu yapılan birşey midir yoksa kafamdan mı salladım bilmiyorum ama gerçekten iyi geldi. ve bir ikinciside kartların anlamlarını bilmeden bakıyorum. o an için ne hissetmişsem kendiliğinden söylüyorum. şimdilik sadece kendim ve bi kaç arkadaşımla deniyorum. yani demek istediğim bu kartların anlamlarını araştırmalı mıyım? tekrardan çok teşekkür ederim.. :)

Keira

Moderator
Laro da farklı bir tür. Çizimleri daha farklı ve daha zor bir tarot. Başlangıç için pek önerilmez aslında. Yaptığınız uygulamaya gelince; bakıcı destesiyle arasında bağ kurmak için farklı yöntemler uygular. Yaptığınız şeyi içinizden gelerek yapmışsınız, içten gelerek yapılan uygulamalar her zaman daha özeldir ki sizin de belirttiğiniz gibi bu yaptığınız uygulama destenizle aranızda güzel bir bağ oluşturmuş. İyi bir bakıcı destesindeki kartların anlamından ziyade bakımlarını yaparken içindeki sese ve kartların sembollerine bakarak yapar. Eğer bakımlarınızda içinizdeki ses sizi doğru yönlendiriyorsa benim tavsiyem o şekilde devam etmeniz. Ama yine de en azından bilgi amaçlı olarak destenizindeki kartların anlamlarına bir göz atın. En azından anlamları hakkında da bilgi sahibi olmuş olursunuz. Sevgi ve ışıkla..

4

43887

Tarotta 7' li açılımda (bazı yerlerde galiba adı ilişki açılımı diye geçiyor emin değilim),kartların kelt haçındaki gibi ters ya da düz gelmesi dikkate alınmalımı?

Hangi açılımı yaparsanız yapın kartların ters düz gelişleri dikkate alınmalıdır.Fakat şunu da söylemeden geçmeyeyim bazı bakımcılar kartlarını ters de çıksa düzeltip düz şekilde yorarlar.Ama o falcının bakım ve hissiyatı ile ilgilide bir tercihidir.İyi forumlar.

hashikio

Kayıtlı Üye
Konuda astrolojik yöntem olarak geçen bir yıl sonra metodu ve Güneş sistemi metodu'nda sadece büyük arkana kartları mı kullanılıyor yoksa hepsi mi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8145

Çok farklı tarot açma yöntemleri bulunan bu kitabı dün aldım.Şu ana kadar sahip olduğum en başarılı tarot öğretici kitabı olduğunu düşünüyorum.Çok rahat anlaşılır şekilde aktarılmış.En güzel ve kitabın en çok çeken tarafı farklı ve kolay açılım sistemlerinin olması.
Açılım türleri şöyle:
Evet -Hayır Açılımı
-Dilek Açılımı
-Ruh Eşi Açılımı
-Ruhani Rehberle Temas Kurma Açılımı
-Reenkarnasyon Açılımı
-Manevi Arzu Açılımı
-Geçmış Şimdi Gelecek Hakkında Bilgi Açılımı
-Eski Alışkanlık Kalıpları Açılımı
-Korkularla Yüzleşme Açılımi
-Kaderim Nedir Açılımı
-Hakkımdaki Herşey Açılımı
-Konum Değiştirme Açılımı
Yolculuk Açılımı
Taşınma İsteği Açılımı
Boşanma Olasılığı Açılımı
Hamilelik Açılımi
Evlilik Açılımı
İlışki Sorunları Açılımı
Yasal Konular Açılımı
İş Açılımı
Para Açılımı
Kariyer Açılımı
Ticari Açılım
Kayıp Eşya Açılımı
Sağlık Açılımi
Ailevi Sorun Açılımı
Aşıklar için Rehber Açılımı
Büyulü Aşk Açılımı
Duygusal Çekim Açılımı
Yeni Sevgili Açılımı

*Açılımları deneme fırsatım henüz olmadı.İlk fırsatta çalışacağım.Tarot öğrenmek isteyenlere çok yardımcı olacağını düşünüyorum.Kitap ;Kaliforniya Long Beach'te, Kozmik Fener Kitapevinin de sahibi Sylvia Abraham'a aittir. Amerika'nın önde gelen 30 yılını tarota adamış yorumcularındandır.Majör ve Minör arkana kartlarının anlatımları ve örnek yorumlamalarda mevcut.Özellikle istenen bir açılım şekli olursa kart sıralamasını aktarabilirim.Kurallar açısından sakıncası olmaz sanırım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yeni basımı kitabın sanırım yazar, konu, içerikler aynı. Bende 2009 tarihlisi var.Çok oldu alalı.Soru çeşidine göre bakım çeşidi çok tarot kitaplarında, aslında bir kelt açılımı iş, aşk, sağlık vs.her türlü sorunuza yanıt verecek nitelikte.Tabi farklı yöntemler deneyimlemek de ayrı :)
Basım yılına dikkat etmedim ama sanırım dediğin gibi yeni basım bu nefertiti.Ben her defasında parapsikoloji bölümünü didik didik incelerim kitapevlerinde.Bu kitabı yeni gòrdüm.Tabi bahsettiğin açılımlar her türlü sorunun cevabı.Bu nasıl diyeyim sanki biraz daha keyifli hale getirmiş tarotu.Birde her açılımda çıkan kartları kendince yorumlamış.Henüz üzerinde çalışamadım ama öğrenmek amaçlı faydalı olacağa benziyor.:)

sealight

Kayıtlı Üye
benim böyle çok sağlam tarot açılımına ihtiyacım var ilişkiye dair. hani öyle bir şey olsun ki aradaki sorunun ne olduğunu duyguları düşünceleri yapılmak istenenleri görünmeyen sebepleri ve olası yakın geleceği net görebileyim. soru sorarak yapın diyeceksiniz belki ama öyle de yapamadığımı hissediyorum. böyle bir açılım bilen var mıdır acaba?

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Tarot okuyan birisi olarak: Kelt açılıma saygım vardır, çiğneyip atamadığım bir açılım şekli. Ancak bunun dışında ki bütün açılım metodu dediğimiz şeylere hiç inanmıyorum. Çıkması gerekenler ortaya öyle yada böyle çıkıyor. Bu kadar açılım metodu yapılırken kartlara soran olmuş mu? Sizi böyle açmak sıraya koymak istiyoruz, rızanız var mı? diye.