Ruhsal şifacılık, şifacı medyumluk

aris

Kayıtlı Üye
Teknik olarak şifacılara gerizör adı verilir. Gerizör iki şekilde çalışır:

Ya manyetik ve telkinsel usulü kullanarak bir şifa meydana getirir ya da bedensiz varlıklar vasıtasıyla gelen şifa tesirlerini kendi vücudundan geçirerek hasta bölgeye, hasta vücudun her yerine aktarır

Tarih boyunca yapılan bütün şifa olayları bu iki esas dahilinde meydana getirilmiştir.

Manyetik kuvvetin insan organizmasını sağaltıcı etkisi bilinen bir gerçektir. En basitinden, manyetik nefes, el ile sıvazlama, pas (mesh), okunmuş su ve muskalar manyetik şifacılığın yaygın uygulamaları içindedir. Telkinin pek çok psişik aksaklıkları yok ettiğini, şifaya kavuşturduğunu biliyoruz

Ruhsal şifacılık, değişik bir özellik gösterir. Şifacı medyom, rehber ve hami varlıkların etkisi altında, kendisine gelen, kendi yetenekleriyle ilgisi olmayan, kendisine yabancı bir etki akımını hastaya aktarır. Bu nakil olayı, medyomun bedensel ve ruhsal duyarlığına kısmen bağlıdır. Medyomun moral seviyesi ve İnançla oluşmuş bilgisi ruhsal şifacılıkta önemli rol oynar. Sevgisinin, içgüdülerinin gelişmiş olmasının yanı sıra insanlara derin bir alaka, fark gözetmeden bir sevgi ve bağlılık göstermesi gerekmektedir. Bu tür ruhsal şifacılık maddî çıkarlar için kullanılamaz; bir geçim vasıtası olmamalıdır.

Rehber veya şifa verici ruh, maddî organizmayı şifalandırırken, önce hastanın psişik güçlerini harekete geçirir. Sonra, bu güçler ile birleşen medyomun ilâve şifacı güçleri hasta organizmayı etkisi altına alır. Bütün bu İşlemler, şifacı ruhun yüksek etkisi altında gerçekleşir.

Ruhsal bir etkinin maddesel bir kimliğe bürünmeden organizmaya etkide bulunması mümkün değildir. Saf ruhsal etkiler ancak başka ruhsal etkileri (örneğin hastanın, medyomun) harekete geçirir.
Şifacı medyomluk sadece normal şifayla uğraþmaz. Kansız ameliyatlar da şifacı medyomluğa girer. Burada materyalizasyon, maddeyi dağıtma-toplama teknikleri ile beraber ruhsal şifacılık etkileri bir arada görülür. Bu şifacılıkta medyomlar transa girmeden, fakat yarı otomatik olarak çalışırlar. Ellerine iradeyle sahip değillerdir.

Uzaktan tedavi: Şifacının ve şifa bulanın, birbirlerinin şifa alanı içinde olmadıkları zaman uygulanır. Şifacı iyileştirici etkilerini bedensiz rehberi aracılığıyla hastaya aktarır. Etki, yakın tedavideki gibidir.
alıntıdır

PureDark

Kayıtlı Üye
Maddi çıkar için kullanılmaz demişsiniz. İşinin ehli kişiler hayır için yapıyor, para isteyenlerin çoğu sahte hocalar sanırım.

teknik67

Kayıtlı Üye
Benim gördüğüm ,duyduğum,bildiğim ruhsal şifacılar bu işi asla ve asla para kazanmak için yapmadıklarını , sadece ALLAH (cc) rızası için yaptıklarını ,para için yaptıkları takdirde şifa güçlerinin elinden alınacağını söylediler.Hele içlerinden bir tanesi kendisinin çok maddi geliri olmamasına rağmen , saatlerce süren yolculuk parasını bile musallata uğramış hasta yakınlarından almıyor.(sen uzak yoldan geldin bari yol parasını al ) ısrarlarına rağmen almıyor.Kendi arabasıylamı gidiyor diye sorduğumda kendisinin arabası olmadığını araba alacak gücünün olmadığını duydum.

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Maddi çıkar için kullanılmamalı kesinlikle katılıyorum. Tedavileri ayrım yapmadan insan ayırt etmeden büyük sevgi için de yapmak çok önemli. Ben tedavileri mi gerçekten isteyen insanlara yapıyorum her zaman teşekkür ederler bu bana yeterli oluyor. ama insanlar bilgisiz oldukları için korkuyorlar çoğusu o yüzden benden korkanlara yapamıyorum benide tetikte bırakıyorlar çünkü sanki doğa üstü canavar mışım gibi. Oysaki özel ama çok temiz bir yetenek bence.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Kullandığımız internet bile maddiyatla oluşmuş iken maddiyat almamak bir yerlerde artık doğru gelmiyor bana. Ahirette iyi hayat yaşamak için dünyada sıkıntı çekmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Maddiyatı olandan alınmalı(fayda sağlandıysa) olmayandan alınmamalı. Kesinlikle almıyorsa birisi ne medyumluk ne şifacılık yapsın şahsi fikrim nedenlerini aktarmıyorum.

teknik67

Kayıtlı Üye
Kullandığımız internet bile maddiyatla oluşmuş iken maddiyat almamak bir yerlerde artık doğru gelmiyor bana. Ahirette iyi hayat yaşamak için dünyada sıkıntı çekmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Maddiyatı olandan alınmalı(fayda sağlandıysa) olmayandan alınmamalı. Kesinlikle almıyorsa birisi ne medyumluk ne şifacılık yapsın şahsi fikrim nedenlerini aktarmıyorum.

Yüce ALLAH (cc) ın ayetleri parayla satılamaz satın alınamaz.Şifacılık ALLAH (cc) tarafından bahşedilmiş bir yetenektir kişinin kendisinin yarattığı oluşturduğu bir yetenek değildir.Para ve maddiyat konusu oluştuğunda bu yetenek geri alınmaktadır.bunlar bu zatların bizzat bana söyledikleri dir.Ben onların bana söyleiklerini aktarıyorum.Arkadaşım sen para alanlara git o zaman kimse kimseyi zorlamıyor.Para almayanlarada laf etme.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Din kitapları ve hadislerin satışı olarak ne düşünüyorsun? Yada kabe yolculukları için ödenen masraflar? Bu liste uzayıp gidiyor farkındasın değil mi?

unseelie

Kayıtlı Üye
Evrensel yardim amacli gonderilmis enerjiler kisisel cikar icin kullanilmaz.
Bu yardim paketlerini para ile satmaya benzer.