Yaratıcı İmgeleme Nedir?

aris

Kayıtlı Üye
Yaratıcı İmgeleme Nedir?

Farkına varsak da,varmasak da devamlı yaratıyoruz. Bir şeyi düşünür veya hissedersek O ‘olur’.
Dikkatimizi neye verirsek, bir süre sonra, istesek de istemesek de onu yaratırız. “Ne istediğinize dikkat
edin “ deyimini duymuşsunuzdur. Evet, çok doğru ama duygu ve düşüncelerinizi nereye koyduğunuza
dikkat edin. Onlar sizin yaratımlarınızdır.

Eğer bir bulutu kaybedebilirseniz, düşüncelerinizin ne denli güçlü olduğunu bilirsiniz. Size sadece keyif
için dışarı çıkıp bulutları kaybetmenizi veya etrafta dolaştırmanızı telkin etmiyorum. Benim kişisel
inanıcım bir bulutun da diğer her şey gibi bir anlamı olduğudur. Ama, düşüncelerinizin gerçek ve ne
kadar güçlü olduğuna dair kanıt istiyorsanız, çekinmeyin deneyin – tabi önce bulutun iznini almak şartı
ile.

Gökyüzünde küçük, şişkin bulutların olduğu bir gün, bir bulut seçin. Çok büyük olmasın ( bu alıştırma
birkaç dakika sürmeli ). Bulutunuzu seçtikten sonra ona sevginizi gönderin. Buluta, onun izni ile
kaybolmasını istediğinizi söyleyin. (Bazen kaybolmak istemezler, ama çoğunlukla istediğinize uyarlar)
Şimdi buluta odaklanın ve onun tamamen kaybolduğunu imgeleyin. Gözlerinizi ondan ayırmayın.
Parçalanmaya başladığını ve aniden kaybolduğunu göreceksiniz. Diğer küçük bulutların gökyüzünde
olduğunu, ama bizim bulutumuzun kaybolduğuna dikkat edin. Tamam, şimdi buluta teşekkür etmeyi
unutmayın.

Gönderdiğiniz düşünceleri göremeseniz de, bu alıştırmayı yaparak, düşüncelerinizin etkilerini
görebilirsiniz. Bunun bazılarınızı şaşırtacağını biliyorum. Bu sihir değil. Bu düşüncelerinizin ne denli
güçlü olduğunun bir göstergesidir. Dikkat ederseniz, iyi veya kötü her düşüncenizin ethere gittiğini
anlayacaksınız. Buna dikkat edin ve her düşünce ve her ‘yaratım’ dan sorumlu olduğunuzu
öğrenin.”Şimdi” de kalmak yardımcı olur,çünkü geçmişte yaşamanın faydası yoktur, gelecek de henüz
burada değildir. Onun için dikkatinizi 'şimdi'ye odaklayın.

Hayatınızda bir şey yaratmak veya ortaya koymak istiyorsanız, içinizde yer açmayı öğrenmelisiniz
böylece onu önce üçüncü boyutta yaratabilirsiniz.
Ortaya koymanın 3 temel adımı vardır. Kavrayın (istediğiniz nedir?).İnanın (her yönüyle olmuş gibi
davranın). Sonra da alın. Daima 'şükredin.'

Önce kendiniz için yaratmak istediğinizi imgeleyin. Bir yere yazın. Yazdıklarımı bilgisayarımda ekran
koruyucuya, evde ‘bolluk’ köşeme, bazen arabamın kontrol paneline koyarım. Önemli olan
olabildiğince sık görebilmektir. Sonra kendiniz için bir olumlama seçin. Kelimelerde yüksek sesle
söylendiğinde çok güçlüdürler.

Günlük tutmak ve en küçük detaya kadar arzularınızı yazmanız yararlı olur. On yıl önce kendime bir
define haritası yapmıştım. Büyük sarı bir kartonun üzerine, arzu ettiğim her şeyin bir resmini
yapıştırmıştım. Bu kartondaki her şey gerçekleşti.(yeni bir tane daha yapmanın zamanı geldi)

Yaratmak istediğiniz konuda çok açık ve kesin olun. Ne istediğiniz konusunda çok dikkatli olun. Her
şeyi göz önüne alın.Kendiniz için ne yaratmaya veya ortaya koymaya karar verdikten sonra, her akşam
uyumadan önce ona sahip olmanın, onu yapmanın veya o olmanın nasıl bir şey olduğunu hissedin.
Onu yaparken kendinizi görün. Seçtiğiniz bir olumlamayı kullanın ve uyumadan Evrene şu an sahip
olduklarınız için teşekkür edin. Sabah kalkmadan aynı alıştırmayı yapın. Şükretmek, süreci
hızlandıracaktır.

Her gece, aynı yaratıcı imgelemeyi düşünün, hissedin, görün, olun, yapın ve olumlayın. Değişiklik, ayar
yapın ve şükredin. Bir şey gerçekten istiyorsanız bunu yapın ve gerçekleşeceğine güvenin. Her zamanki
gibi sevgi ve hizmetle sunulmuştur.

“Creative Visualization”; adlı makaleden Sevgili Bülent Asöcal
tarafından Türkçeye çevrilmiştir.

Antares4

Kayıtlı Üye
İş
Hukuk
Bu konuyla ilgili dileyenlere Sandre anne taylor'ın 28 günde kuantum adlı kitabını tavsiye ederim.
Olaya henüz beyini bu denli kandırmayı başarabilme ve bilinçli oluşturabilme açısından önce merdiven ilk basamağı diyebileceğim ince ve dili sade bir el kitabı denilebilir.

Kırmızı rengini tamamen reddetmiş olsa bizim için koyu pembe olurdu. Maviyi reddetsek koyu turkuaz. Bir gün geriye elde kalır sadece siyah ve beyaz. İnandığın gerçeklik ihtimali beyaz, diğer durumlar siyah. Ne kadar beyaz bakarsan dünya ise o kadar beyaz. Herkez kendi realite tünelini yaratan tekbir birlik içerisinde. Renkler benim rengimse ben bakıyorum bu renklerle dünyaya :)

Bu alanla ilgili kevser yeşiltaş yalçın'ın "kuantum gizli öğretisi" adlı kitabıda tavsiyelerim arasında. Kitabında dinlere ve bunlarla bağlantısız bütünleşme bilinç seviyelerinede değindiği ve tarihi anılardan alıntıladığı kitapta olduça zengin bir ilgi alanı yelpazesi sunuyor.