Mistikmiyim yoksa deli mi?

Hefty

Kayıtlı Üye
Merhaba. Forumda yeniyim. Okült bilimler ve mistizm konusunda uzun yıllardır okuma ve araştırma yapmaktayım. Bazı doğaüstü deneyimler ve etkilerim olduğunu düşünüyorum bazı zamanlar. Fakat aynı zamanda uzun yıllardır tanısı konmuş psikolojik rahatsızlıklarım var. Kullandığım ilaçlar var. Bu durum beni bir açmaza soktu. Gerçekten mistik deneyimler mi yaşıyorum yoksa sadece hasta bir zihinin sanrıları mı. Okültizm ve ilgili doğa üstü disiplinlerde tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Yorum bekliyorsunda ne yaşıyorsun detaylı bir anlat. Herkes mistik bir şey yaşıyor ama nerede ispatı , bizlere ispat edebileceğin bir olay var mı.

Hefty

Kayıtlı Üye
Sanal bi ortamda sadece teorik anlamda konuşulabilir diye düşünüyorum. Şunu şunu yaşadım şeklinde listelesem de duru görünün, astral olayların ya da bu gibi şeylerin nasıl bir ispatı olabilir bilemedim.Tabi eğer istenirse de detalandırabilirim fakat sorumun şu haliyle ana fikrinin anlaşılabilir ve yorumlanabilir olduğunu umuyorum.

Ü

Üye silindi 45859

Tanılı rahatsızlıklarının ne olduğuna bağlı.

Hefty

Kayıtlı Üye
Farklı doktorların farklı tanıları oldu. Genel kanı duygu durum bozuklu, anksiyete, kronik depresyon vs vs. Çoğunluk tanılar herhangi bir halüsünasyona sebeb olacak rahatsızlıklar değilse de olasılığı var tabi.

Ü

Üye silindi 45859

Farklı doktorların farklı tanıları oldu. Genel kanı duygu durum bozuklu, anksiyete, kronik depresyon vs vs. Çoğunluk tanılar herhangi bir halüsünasyona sebeb olacak rahatsızlıklar değilse de olasılığı var tabi.

Eğer bir ruh sağlığı uzmanıyla sanrılar hakkında sohbet etmediysen içini rahat tutabilirsin. Çevrendekilerden veya kendi sezgilerinden gelen, kişiliğin veya yaşantılarında bir tutarsızlık olduğu hissi varsa bunu bir uzmanla detaylıca konuşabilirsin. Depresyon tek çeşit değil, psikotik vakalarda delüzyon ve halüsinasyonlar gözlemlenebilir. Özellikle söz konusu kronik depresyonsa iki kez düşünmeni öneririm. Fakat terapistin veya psikiyatrın değilim, eğer onlardan böyle bir geri bildirim almadıysan içini rahat tut ^.^

Ü

Üye silindi 57044

insanı anlamak için; insan üstü bir forma geçmek gerekir.. bizim dünyamız 4 seviyeden oluşur.. cansız, bitkisel, hayvansal ve insan.. cansızı inceliyoruz.. cansız, fizik ve matematiktir, geometridir.. bitkisel; botaniktir.. bitki bilimidir.. hayvansal zoolojidir.. aynı zamanda biyokimya ve psikiyatridir.. yani hayvana ve insana dahil her türlü hormonun ve salgının incelenmesidir.. insan ise psikolojidir diyorlar.. insana bireysel anlamda bakacak olursak onu psikoloji ile inceleriz.. felsefe ve psikiyatriden ise destek alırız deniliyor.. böyle bir teori var.. toplumsal anlamda bakarsakta sosyoloji yeterlidir diyorlar.. sosyoloji.. yani toplumun bilimi insanı incelemekte ve onun hakkında tam olarak teori üretmekte yeterlidir diyorlar.. ama sadece diyorlar.. yani sadece bir teori var.. bir fikir var. gerçek yok.. elle tutulan ve yakalanan bir hakikat yok..

cansız seviyedeki fizik, matematik, geometri gibi temel bilimler incelenebilir.. aynı zamanda bitkisel seviyedeki botanik bilimlerde incelenebilir.. hayvansal seviyedeki yaşayan her canlıya ait gerçekler incelenebilir.. homo sapiensteki hormon aktiviteleri de dahil.. hepsi incelenebilir.. çünkü hayvansal seviye ile ilgili gerçeklerdir.. insan olan herkes o alt seviyeleri etüt edebilir...

fakat şöyle bir mesele var.. insanı nasıl inceleyeceğiz.. insanız ve hayvanı inceledik.. inceleyebildik.. peki hepimiz insanken nasıl olacakta insanı inceleyebileceğiz, onu etüt edebileceğiz? böyle birşey asla gerçekleştirilemez.. psikiyatri bilimine sonsuz saygım var.. psikiyatri bilimi insanı değil hayvanı inceliyor çünkü.. bedeni inceliyor.. eşeği inceliyor.. boynuzlu eşeği, seth'i inceliyor.. tam anlamıyla insanın haz alma arzusunu ve bedenini inceliyor.. o bedenin biyokimyasal aktivitelerini inceliyor.. o yüzden tıbba ve psikiyatriye saygım sonsuzdur.. fakat psikolojiye hiç saygım yoktur.. tıpkı felsefeye olmadığı gibi..

dünyadaki bütün psikologlar ve hatta felsefeciler yalancıdır.. dolandırıcıdır.. onlar; süslü cümleler kurup o kurdukları cümleleri duymaktan hoşlanırlar.. onlar tam anlamıyla egoisttir.. onlar tam anlamıyla kendisi için alma arzusunun kulu ve köpeğidir.. vallahi o adamlarda bilgeliğe dahil hiç bir söz yoktur.. vallahi o adamlarda bilgeliğe ve ihsana dahil en ufak bir ışık bile yoktur.. onlar tam anlamıyla kadındırlar.. yani ruhen kadındırlar.. onların hiçbiri erkek değildir.. ruhu erkek olanlardanda nefret ederler.. fiziksel olarak erkek veyahut kadın olmaktan söz etmiyorum yanlış anlamayın.. bu dünyadaki ruhların yüzde 97'si kadındır.. taş çatlasa yüzde 3 lük bir ruh erkektir bu dünyada ancak.. erkektir,, adamdır, adomdur.. yani yaradana benzeyendir.. geriye kalan bütün ruhlar ise kadındır.. erkeklik fiziksel bedende değil ruhta olur.. bunuda o maçolara özellikle anlatmak lazım.. ama anlatsanızda anlamazlar.. çünkü o seviyeye henüz ulaşmış değillerdir...

benim demek istediğim.. yani sonuçta demek istediğim.., insanı anlamak için insan üstü bir seviyeye çıkmak gerekiyor.. bir ruh edinmek gerekiyor.. ruhu edinmek gerekiyor.. sadece ruhu edinen insanlar insan hakkında konuşabilirler.. sadece ruhu edinen insanlar insanın aslında ne olduğunu anlar ve bilir.. onun zaaflarının ve yönelimlerinin tam olarak ne olduğunu bilebilir.. onun acizliklerinin ne olduğunu bilebilir.. ruhu edinmeyen insanlarda, yani sözde insan ve egoist psikologlarda öyle bir algı yoktur.. onlar tam anlamıyla egoist, kibirli, kendileri için haz alma dürtüsünden başka bir realiteyi edinememiş.., ihsan nedir, yaradılan sevgisi nedir, empati nedir, yaradana ihsan etmek nedir bilmeyen insanlardır.. Gerçek şuki; yaradandan kuzey ile güney gibi, doğu ve batı gibi uzak insanların teorileriyle insan ve onun doğası anlaşılamaz..

biz insanız ve altımızdaki diğer 4 seviyeyi algılıyor ve anlıyoruz.. cansızı biliyor ve inceliyoruz.. bitkiseli biliyor ve inceliyoruz.. hayvanı biliyor ve inceliyoruz.. fakat isnan olduğumuz için insanı tam olarak inceleyemiyor ve algılayamıyoruz.. onu algılamak için bir ruh edinmek gerek.. o materyalist şarlatan psikologların hiçbiri öyle bir seviye edinemez ve insan hakkında tıpkı boşluğa tükürmek gibi konuşurlar.. onların bütün sözleri boşluğa tükürmek gibidir.. sen kanma onların sözlerine... sen sadece kalbini dinle yeter.. ona güven yeter.. o ilaçların alımınıda kes bırak bir an önce...

seni rahatlatacaksa 100 yıl önceyi düşün.. 100 yıl önce ne psikiyatri nede psikiyatrik ilaçlar vardı.. at kultur onlardan.. hiçbir gücün, hiç bir boynuzlu eşeğin, kısacası şeytanın maneviyatınla arana girmesine izin verme!

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Astral yapıyorsan odaya koyip bir nesne resimde verim kordinatta verim videoda yapim gel nesnenin ne olduğunu öğren astralle , Herkes astral yapıyor ama bir tane ortada ispat yok.

Hefty

Kayıtlı Üye
Ladymarmalade yorumladığın için çok teşekkürler.
Mertmert. Söylediğin şeyler üzerine düşünmemi sağladı. Bunun için teşekkür ederim. Kendini 100 yıl öncesinde düşünme fikri özellikle benim açımdan çok faydalı bir bakış açısı kazandıracak gibi görünüyor bunun için ayrıca teşekkür ederim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba. Forumda yeniyim. Okült bilimler ve mistizm konusunda uzun yıllardır okuma ve araştırma yapmaktayım. Bazı doğaüstü deneyimler ve etkilerim olduğunu düşünüyorum bazı zamanlar. Fakat aynı zamanda uzun yıllardır tanısı konmuş psikolojik rahatsızlıklarım var. Kullandığım ilaçlar var. Bu durum beni bir açmaza soktu. Gerçekten mistik deneyimler mi yaşıyorum yoksa sadece hasta bir zihinin sanrıları mı. Okültizm ve ilgili doğa üstü disiplinlerde tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Merhaba.Mistik olup olmadığınız hakkında evet ya ya da hayır diyemem çünkü son günlerde mistik olduğunu söyleyen öyle çok insan var ki..
İki parapsikoloji kitabı okuyan kendini mistik sayıyor ki bence mistik olunmaz,doğulur.Mistik olmak demek varoluşun,özün kendisi olmaktır.Keza spiritüel olmakta da durum benzer.Spirit öz demektir.Özün kendisi olmaktır.İlgi duyulabilir,ruhen bu yönlere çekilebilir insan..Ancak mistik olmak biraz iddialı oluyor sanki..:)
Deli miyim diye sormuşsunuz.Deli deli olduğunu bilmez ki..Herkesten farksız görür kendini.

Haklısınız.Görüntü görme,ses duyma bu rahatsızlıklarda birer ihtimal.Ancak yüzdesi kuvvetli ihtimaller değil bildiğim kadarıyla..Tedaviniz düzenliyse halüsünasyon olduğunu zannetmem.Tabi en doğrusunu doktorunuz bilir.Geçmiş olsun.

ConCone

Kayıtlı Üye
Cin musallatı olanlar genellikle kendinin özel güçleri olduğuna inanır muhtemelen sürekli dejavu yaşıyorsunuz hastalığınız'da anksiyete ve panik bozukluğu her dediğiniz her tahminiz her fizibiletiniz doğru çıkıyor. Dini inancınız nedir ne değildir bilmiyorum ama rukye tedavisi olmanız şart bu bir artı yön değil kesinlikle eksidir bilginiz olsun.

Ü

Üye silindi 57044

Evrende sadece iki güç vardır.. bir yaradan vardır.. birde yaradılan vardır.. yani bizim insan dediğimiz canlı vardır.. fiziksel evrende başka herhangi bir güç ve varlık yaşamamaktadır.. mistiklerin, fıstıkların söylediklerine kulak asma.. psikolog denilen şarlatanların dediklerinede kulak asma.. cin hikayeleri anlatanlara ise sadece gül geç derim ben sana.. başkada birşey demem..

bu dünyada şeytanda, cinde insandır.. insandan daha beter bir şeytan ve cin yoktur bu dünyada.. bütün şeytanlıklar ve cinlikler insana aittir.. insan denilen canlıya aittir..

insan hakkında konuşabilmek için insan üstü bir algıyı edinmek gerekiyor, bir ruh edinmek gerekiyor.. insanlığın yüzde 98'i o ruhu edinemediği için insan hakkında konuşacak birşeyde yok demektir.. insan seviyesindeki bir canlı sadece hayvanı, bitkiyi ve maddeyi inceler.. çünkü onlardan üstündür.. çünkü onlar onun tamamen kontrolündedir.. cansıza fizik, kimya ve matematik diyebiliriz.. bitkiye botanik ve bitki bilimi diyebiliriz.. hayvana ise zooloji ve hayvanların davranışları demeliyiz.. psikiyatri insanı değil hayvanı inceler.. bu pek çokları için garip gelsede psikiyatri onu yapıyor.. insanı incelemiyor.. insanın bedenini inceliyor, yani hayvanı inceliyor.. insanı bedensel olarak görecek olursak onun hayvan olduğunu anlarız.. onun hayvandan bir farklı olmadığını anlarız.. insanı insan yapan insan üstü bir duyudur, bir histir, bir çekilimdir.. onun dışında insan zaten homo sapiens seviyesinde bir hayvandır..

şeytan, seth, belial gibi kavramların temeli çok eskilere gider.. birinoğulları ve belialinoğulları vardı geçmişte.. bu iki kavramda pek çoğunuza yabancı gelmez.. birinoğulları ilk öğretiyi sürdürmek isteyen ve insanların bedenden değil ruhtan oluştuğunu ve tüm insanların tek bir ruh olduğunu savunan kadim bir uygarlıktır.. onlar bedene inanmazlar, ruha inanırlar ve ruhunda kolektif olduğunu bilirlerdi.. o ruhun yaradandan kopan bir parça olduğunuda bilirlerdi..

belial, kendi kendinin efendisi demektir.. fiziksel bedene inanmaktır belial.. birin öğretisi, kaba'nın, kabe'nin öğretisi insanlığın tek bir ruh olduğunu haykırırken, belialin öğretisi insanın ayrı bir varlık olduğunu, ayrı bir canlı olduğunu ve maddeden ibaret olduğunu söylemektedir.. habil ve kabil kıstası bu iki öğretiyi etüt edince daha iyi anlaşılabilir.. habil birlikten yanaydı, tevhitten yanaydı.. kabil ise ayrışmadan ve düşmanlıktan yanaydı.. kendi kendinin efendisi olmaktan ve maddi bedenle var olmaktan yanaydı.. belialden yanaydı.. şeytandan yanaydı kısacası...

bizim bugün şeytan,lucifer, seth, iblis vs olumsuza açtığımız her kavram.. ilk ayrışmadan gelmektedir.. insanlığın birlikten ilk kopuşundan gelmektedir.. onun dışında bir güç yoktur... yaradan dışında herhangi bir güç yoktur... Fakat geçmişte bende inanmıştım onlara.. o tür güçlere bende inanmıştım.. putperest yıllarımda öyle yapmıştım..

şeytan insandır işin gerçeği bu.. mesela eski mısırda boynuzlu bir eşek var, seth var.. günümüzdeki şeytan efsanesinin kaynağı olmakla birlikte.. çok fazla sembolik anlamı olanda birşeydir oo.. aslında o seth.. insanın içindeki egoizmi, ve kendi hazzı için alma arzusunu simgeleyen bir semboldür.. zaten dikkat ederseniz bu dünyadaki bütün kötülükler kendisi için isteyen canlılar yüzünden çıkar.. kendisi için haz alma dürtüsündeki canlılar olmasaydı bu dünyada hiç kötülük olmazdı.. dikkat edin.. bu ayrıntıyı iyi yakalayın..! bu ayrıntıya dikkat ederseniz şeytanında- cininde aslında insanın ta kendisi olduğunu fark edersiniz.. bu yeryüzüne bütün kötülüğü birlikten ayrılmış egoist insanlardan başka bir gücün getirmediğini anlar ve aydınlanırsınız..

Ü

Üye silindi 58480

Once saglam bir delirmeden mistik olunmaz.
Delirmek sarttir.

Maddenin hikikatini kavramak heyecan yaratabilir ama onu ozumseyerek sokaga cikmak sizi baslarda delirtmiyorsa e mistik te olamazsiniz : ))

Tabi delirmekten kastim akil sagligini kaybetmek degil de, normal hayat surdugunu dusunurken meger asil o zaman deliymissin gibi bir algi platformu degistirmeye baslarsin. Iste o zaman delirmek mubahtir.

Bu mesajimi espiriyle karisik yazdim. Bombalayacaksaniz teker teker bombalayin. Cunku bence hepiniz delisiniz )))