Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Mistikmiyim yoksa deli mi?

Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    5
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    8

Cin musallatı olanlar genellikle kendinin özel güçleri olduğuna inanır muhtemelen sürekli dejavu yaşıyorsunuz hastalığınız'da anksiyete ve panik bozukluğu her dediğiniz her tahminiz her fizibiletiniz doğru çıkıyor. Dini inancınız nedir ne değildir bilmiyorum ama rukye tedavisi olmanız şart bu bir artı yön değil kesinlikle eksidir bilginiz olsun.

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    2
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Evrende sadece iki güç vardır.. bir yaradan vardır.. birde yaradılan vardır.. yani bizim insan dediğimiz canlı vardır.. fiziksel evrende başka herhangi bir güç ve varlık yaşamamaktadır.. mistiklerin, fıstıkların söylediklerine kulak asma.. psikolog denilen şarlatanların dediklerinede kulak asma.. cin hikayeleri anlatanlara ise sadece gül geç derim ben sana.. başkada birşey demem..

bu dünyada şeytanda, cinde insandır.. insandan daha beter bir şeytan ve cin yoktur bu dünyada.. bütün şeytanlıklar ve cinlikler insana aittir.. insan denilen canlıya aittir..

insan hakkında konuşabilmek için insan üstü bir algıyı edinmek gerekiyor, bir ruh edinmek gerekiyor.. insanlığın yüzde 98'i o ruhu edinemediği için insan hakkında konuşacak birşeyde yok demektir.. insan seviyesindeki bir canlı sadece hayvanı, bitkiyi ve maddeyi inceler.. çünkü onlardan üstündür.. çünkü onlar onun tamamen kontrolündedir.. cansıza fizik, kimya ve matematik diyebiliriz.. bitkiye botanik ve bitki bilimi diyebiliriz.. hayvana ise zooloji ve hayvanların davranışları demeliyiz.. psikiyatri insanı değil hayvanı inceler.. bu pek çokları için garip gelsede psikiyatri onu yapıyor.. insanı incelemiyor.. insanın bedenini inceliyor, yani hayvanı inceliyor.. insanı bedensel olarak görecek olursak onun hayvan olduğunu anlarız.. onun hayvandan bir farklı olmadığını anlarız.. insanı insan yapan insan üstü bir duyudur, bir histir, bir çekilimdir.. onun dışında insan zaten homo sapiens seviyesinde bir hayvandır..

şeytan, seth, belial gibi kavramların temeli çok eskilere gider.. birinoğulları ve belialinoğulları vardı geçmişte.. bu iki kavramda pek çoğunuza yabancı gelmez.. birinoğulları ilk öğretiyi sürdürmek isteyen ve insanların bedenden değil ruhtan oluştuğunu ve tüm insanların tek bir ruh olduğunu savunan kadim bir uygarlıktır.. onlar bedene inanmazlar, ruha inanırlar ve ruhunda kolektif olduğunu bilirlerdi.. o ruhun yaradandan kopan bir parça olduğunuda bilirlerdi..

belial, kendi kendinin efendisi demektir.. fiziksel bedene inanmaktır belial.. birin öğretisi, kaba'nın, kabe'nin öğretisi insanlığın tek bir ruh olduğunu haykırırken, belialin öğretisi insanın ayrı bir varlık olduğunu, ayrı bir canlı olduğunu ve maddeden ibaret olduğunu söylemektedir.. habil ve kabil kıstası bu iki öğretiyi etüt edince daha iyi anlaşılabilir.. habil birlikten yanaydı, tevhitten yanaydı.. kabil ise ayrışmadan ve düşmanlıktan yanaydı.. kendi kendinin efendisi olmaktan ve maddi bedenle var olmaktan yanaydı.. belialden yanaydı.. şeytandan yanaydı kısacası...

bizim bugün şeytan,lucifer, seth, iblis vs olumsuza açtığımız her kavram.. ilk ayrışmadan gelmektedir.. insanlığın birlikten ilk kopuşundan gelmektedir.. onun dışında bir güç yoktur... yaradan dışında herhangi bir güç yoktur... Fakat geçmişte bende inanmıştım onlara.. o tür güçlere bende inanmıştım.. putperest yıllarımda öyle yapmıştım..

şeytan insandır işin gerçeği bu.. mesela eski mısırda boynuzlu bir eşek var, seth var.. günümüzdeki şeytan efsanesinin kaynağı olmakla birlikte.. çok fazla sembolik anlamı olanda birşeydir oo.. aslında o seth.. insanın içindeki egoizmi, ve kendi hazzı için alma arzusunu simgeleyen bir semboldür.. zaten dikkat ederseniz bu dünyadaki bütün kötülükler kendisi için isteyen canlılar yüzünden çıkar.. kendisi için haz alma dürtüsündeki canlılar olmasaydı bu dünyada hiç kötülük olmazdı.. dikkat edin.. bu ayrıntıyı iyi yakalayın..! bu ayrıntıya dikkat ederseniz şeytanında- cininde aslında insanın ta kendisi olduğunu fark edersiniz.. bu yeryüzüne bütün kötülüğü birlikten ayrılmış egoist insanlardan başka bir gücün getirmediğini anlar ve aydınlanırsınız..

Rep Puanı : 387
    Ettiği Teşekkür
    91
    133 mesaja 193 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Once saglam bir delirmeden mistik olunmaz.
    Delirmek sarttir.

Maddenin hikikatini kavramak heyecan yaratabilir ama onu ozumseyerek sokaga cikmak sizi baslarda delirtmiyorsa e mistik te olamazsiniz : ))

Tabi delirmekten kastim akil sagligini kaybetmek degil de, normal hayat surdugunu dusunurken meger asil o zaman deliymissin gibi bir algi platformu degistirmeye baslarsin. Iste o zaman delirmek mubahtir.

Bu mesajimi espiriyle karisik yazdim. Bombalayacaksaniz teker teker bombalayin. Cunku bence hepiniz delisiniz )))

Ilim tek bir nokta idi, cahiller onu cogaltti. Hz. Ali RA

4. dennise Üyemize teşekkür edenler:
    ladymarmalade (15.07.2018)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. formless