Cinler gerçekten kötü müdür ?

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, cinler gerçekten kötü müdür, çünkü ben düşünüyorum da yaratılan hiç bir şey boşa yaratılmış olabilir mi, yani eğer ki kötü varlıklar o zaman neden yaratılmışlar, tamam belki de kötü varlıklar da var belki misal için yaratılmışlardır ama bunların cinler olduğunu nerden biliyoruz, belki cinlerden daha kötü varlıklar vardır ve cinler onların yanında masum kalabilir, böyle bi düşünce belirdi zihnimde..

Dnz1

Kayıtlı Üye
Bence iyi ve kötü diye birşey yoktur sonsuz olasiliktan olmasi gereken herşey olur

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Ben de şey gibi düşünüyorum, herkesin bi yeri var evrende hangi varlık olursa olsun bu, mükemmel bi düzenin parçaları hepsi

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Müslümanları hariç genelde kötü çıkarlar hem bi zarar verme peşindeler.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Cinlerin zarar verebileceğini düşünemiyorum ki, sadece zeki olduklarını düşünüyorum belki de bizden ilerde bi medeniyete sahiptirler, ama tabii ki insanın da iyisi kötüsü var sonuçta onların da iyisi kötüsü vardır illa ki ama medeniyet olarak kötü olduklarını söyleyemeyiz bence

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Cinlerin zarar verebileceğini düşünemiyorum ki, sadece zeki olduklarını düşünüyorum belki de bizden ilerde bi medeniyete sahiptirler, ama tabii ki insanın da iyisi kötüsü var sonuçta onların da iyisi kötüsü vardır illa ki ama medeniyet olarak kötü olduklarını söyleyemeyiz bence

Düşenmelisin kendimden biliyorum :)

amissa

Kayıtlı Üye
Ben şahsen saf kötülükten ibaret olduklarını düşünmüyorum. İnsanların iyisi ve kötüsü olduğu gibi cinlerinde iyi ve kötüsü olduğunu düşünüyorum. Ki insanlara öyle kolayca zarar veremezler bence. -Fiziki olarak hiç sanmıyorum- ama ruhsal olarak bir şekilde iletişime geçmeye çalışırsak yada pek bir bilgimiz olmamasına rağmen onlar aracılığıyla büyü vs yapmaya çalışırsak yada başka bir insan bize yaparsa sıkıntı oradan başlar diye düşünüyorum. Yoksa normalde insanlara öyle kolayca zarar verebilme potansiyelleri olsaydı kötü olan belki yüzlerce cin yada daha fazlası aklı başında insan bırakmazdı. Ve ben kendim cinleri akla gelince insanı ürperten varlıklar değilde daha iyi düşünmek istiyorum. Ve insanların büyük bir bölümü ömründe hiç böyle bir varlıkla karşılaşmamış ve zarar görmemiş olmasına rağmen cinlerden ölümüne korkar. Küçüklükten gelen çevrenin dayatması ve abartılan hikayeler yüzünden. Ne diyebilirim ki. Yıkılmaz korku imparatorluklarından birisi.

Ü

Üye silindi 58480

%90 i zivanadan cikmis haldedir.

Kotu de denemez aslinda. %90 inin bam teline oyle bir basilmistir ki kin, intikam, ego, cehalet gibi Kuranda kotulenmis ne varsa onlarda vardir. Vijdanlarini kullanmayi pek sevmezler. Cok aceleci, strese girmeye de sokmaya da cok elverislidirler. Dunya cin kaynar.
Iyilik, durustluk, hosgoru, affedicilik, kardeslik, samimiyet gibi Kuranda ovulmus kavramlari icsellestirmekten cok uzaktirlar.

Cinlerle arkadas olmak ta oyle kolay degildir. Aba altinda sopa gosterebilmelisiniz. Ortalama bir insandan daha zeki olmalisiniz. Farkindaliginiz cok iyi olmali ki sizinle icten ice alay mi ediyorlar yoksa gercekten guveninizi mi kazanmaya calisiyorlar anlayabilesiniz.

Iktidari asla elden birakmayan, ufak tefek hatalarini merhamet gostermeden cezalandirabilen gafil avlanmayan ve en onemlisi supheye 1 milisaniye bile kapilmayan bir frekansta olmalisiniz. Hz. Suleyman gozunu bile kirpmamistir. GEvsememistir. Iyi gecinse bile hudhudu kaybettigi zaman hemen ofkelenmistir. Ola ki itaatsizlik ederse cezalandirilacaktir.

Hz. Suleyman bozuna ofkelenmez. Demek ki cinlerin dostluguna guvenmek gaflettir. Allaha olan guven uzerinden cinlere guvenilir. Allaha olan itaat uzerinden cinler cezalandirilir. Cinler bunu sizin icinize girip beyin kivrimlarinizda hissederler ve sizin sadece Allaha yoneldiginizi anlarlarsa size saygi duyarlar. Aksi taktirde sahte imaniniz varsa cinler size icten ice kin besler ve sizi yalanlar soyleyerek saptirirlar. Sizden korkmazlar ama korkuyor gibi yapip kendinizi birsey sanmanizi saglarlar ki seytan olan cin sonradan icinize yerlessin ve ruhunuzu artik satin alsin isterler.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Ben şahsen saf kötülükten ibaret olduklarını düşünmüyorum. İnsanların iyisi ve kötüsü olduğu gibi cinlerinde iyi ve kötüsü olduğunu düşünüyorum. Ki insanlara öyle kolayca zarar veremezler bence. -Fiziki olarak hiç sanmıyorum- ama ruhsal olarak bir şekilde iletişime geçmeye çalışırsak yada pek bir bilgimiz olmamasına rağmen onlar aracılığıyla büyü vs yapmaya çalışırsak yada başka bir insan bize yaparsa sıkıntı oradan başlar diye düşünüyorum. Yoksa normalde insanlara öyle kolayca zarar verebilme potansiyelleri olsaydı kötü olan belki yüzlerce cin yada daha fazlası aklı başında insan bırakmazdı. Ve ben kendim cinleri akla gelince insanı ürperten varlıklar değilde daha iyi düşünmek istiyorum. Ve insanların büyük bir bölümü ömründe hiç böyle bir varlıkla karşılaşmamış ve zarar görmemiş olmasına rağmen cinlerden ölümüne korkar. Küçüklükten gelen çevrenin dayatması ve abartılan hikayeler yüzünden. Ne diyebilirim ki. Yıkılmaz korku imparatorluklarından birisi.
Dediğin gibi küçüklükten öğretilen şeyler çok etkiliyor ve gerçekten de korkuyorlar neden bilinmez

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
şimdi korku filmindende etkilenmiyo deiliz cinler kadının heryerini kırıyor felan :d

Snooww

Kayıtlı Üye
Iki sınıf oldugunu söylerler.Musluman ve kafir cinler , kafirler azgın cinlerdir.Peki arkadaşım düşün büyü yapanlar hangi varliklardan yardim isteyip kötülük yaptiriyo insani öldürebilmeleri bile mümkün

Love Story

Kayıtlı Üye
Onlarında bizim gibi hayatları ömürleri var bence bu kadar korkulup büyütülecek bi durum yok iyisi kötüsü vardır elbet nasıl biz insanoğlunda olduğu gibi.

kola

Banlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, cinler gerçekten kötü müdür, çünkü ben düşünüyorum da yaratılan hiç bir şey boşa yaratılmış olabilir mi, yani eğer ki kötü varlıklar o zaman neden yaratılmışlar, tamam belki de kötü varlıklar da var belki misal için yaratılmışlardır ama bunların cinler olduğunu nerden biliyoruz, belki cinlerden daha kötü varlıklar vardır ve cinler onların yanında masum kalabilir, böyle bi düşünce belirdi zihnimde..
hammaddeleri ateş olduğu için hırçın bir yapıları var ama bu onların hepsinin kötü olduğu anlamına gelmez onlardada bizim gibi aralarında iyileri var

Ü

Üye silindi 62166

Bu varlıkların müslüman olanlarıda var. Kuranı kerimde rahman suresi okunduğunda 3 harfliler dinlemiş. çok sevmişler. Hepsini kötü diye çizemeyiz iyileride var.