Ailemden Ayrılmamak İçin

volololo

Kayıtlı Üye
Merhaba. Dindar bir ailede yetiştim ve kiz olmamdan mütevellit epey baskı altındayım (dindar nesil için dindar anne lazım diyerek epey üstüne düştüler). Gelin görün ki, ben kendimi hiçbir zaman yeterince dindar ya da Müslüman hissetmedim. 10-11 yaşlarımdan beridir hep daha paganik şeylere ilgi duymuşumdur (şu an 24 yaşındayım). Ailemle ne din, ne siyaset, ne eğitim (onun istediği bir liselere gittim, şimdi de onun istediği bir üni. bölümümdeyim; ama yetenek ve ilgi alanlarımla uyuşmadığından ve ağır depresyondan okulum uzadı. Derslerimi verdim; şimdi de ortalamadan kaldım ???.), ne de istediğim yaşam gibi konularda ortak nokta bulabilmiş değilim.
Sabah saati Metrobüse binen birisi kadar sıkışmış ve de darlanmış durumdayım.
Annemle dafa fazla yaşayamıyorum; fakat onun istediği şekilde yaşamamın bedeli kesinlikle ailemle ve şu ana kadar edindiğim çevreyle tüm bağlarımı kopartmak, hatta evlatlıktan reddedilme olacak. Ailemi terk etmek istemiyorum; fakat annem asla orta yol kabul edecek birisi değil. Yardıma ihtiyacım var. Aşağıya yazdığım biraz uzunca yazı ilişkimizin sağlıksızlığını ve bana getirdiği yıpranmayı açıklayacaktır sanırım.

Lise seçinlerinyle birlikte üzerimdeki baskısını fark edince, ilaç tedavisi almaya başlayana kadar farkına varmadığım bir depresyona girdim (dikkat eksikliği için 1. sınıftan beridir tedavi görüyordum. Niye psikiyatriste gittik demedim haliyle). İlaç beni aşırı pasifize ettiğinden ne kadar istesem de kendimi öldüremedim. Üniversiteye başladıktan 2 ay sonra bölümden ayrılmaya karar verdim ve o güne kadar karşılaşmadığım bir dirençle karşılaştım (şehir dışına gitmeyeyim diye özel üni.ye yazdırdı, sonra da parasını başıma kakıp "benim paramla okuyorsan, benim istediğimi okuyacaksın" dedi.).
Üni.de çok daha uzun ve ağır (ve yine farkına olmadığım, onlarında fark etmediği) bir depresyona girdim. Eksiksiz her gün ölmek isteyip, hiçbir gün bunu yapmayacak kadar bıkkındım. 4. sınıfın bitiminde depresyonum düzelmeye başladı ve ben de depresyonumun farkına vararak yeniden depresyon ve dikkat eksikliği tedavisi almaya başladım.
Dediğim gibi, okulum uzadı ve artık maddi olarak kaldıramayacağız okulu. Dondurup, işe girip, kendi paramı kazandıktan sonra devam edeceğim.

• Beğendim
Tepkiler: yay

sıdıf

Kayıtlı Üye
bazı istediğin şeyleri kendin yapmaya çalış benim elimden keşke bir şey gelseydi ama paganik konulara ilgi duyman ve dindar olmaman konusunda zaten büyü doğaüstü vs. şeyler ilgi çekici gelir bu işe biraz somutça bakın diyorum dışarıdan ayrıntılı bir şeyi incelermiş gibi tarafsızca dini işleri ilgiye göre yapınca iyi sonuçlanmıyor ben de istesem hiç rahatımı bozmamak için müslüman olmam ama bu iş keyfe göre olmuyor yani din dışında kendi ilgi duyduklarını yapmaya çalış annene bunu açıklayabilirsin belki hep dediğini yaptım artık kendim yapmak istiyorum diye kendime motive edip yeni bir şeylere başlamaya çalışabilirsin umudunu kaybetme nefsini koru Allah yardımcın olsun

volololo

Kayıtlı Üye
Asıl sıkıntı olan paganlık değil. Asla ve kat'a kendi düşüncesinin aksini kabul etmez ve onun düşüncelerini paylaşmadığımı fark etmesi durumunda evlatlıktan bile reddedebilir.
Dediğim gibi, çok dindardır. Sevdiğim biri var. Çok iyi birisidir; fakat Trakyalı olduğu ve içki içtiği için asla onunla bir ilişkim olmasını kabul etmeyecektir. Bunu bildiğimden, gidip adamla konuşamadım bile ?.
Ailemi bırakmak istemiyorum; ama annemin tutumları diğer seçenekleri ortadan kaldırıyor.
Daha anlayışlı olmasını isterdim.

Slbye.

Kayıtlı Üye
?trakyali olanlarin kaderimidir bu ..beni de sevdigimin ailesi reddetti sadece trakyaliyim diye

volololo

Kayıtlı Üye
Bilemiyorum, belki. Liseyi Edirne'de dayımın yanında okumuş. Nedense sevmez.