Dua ile burnum eski haline gelir mi?

sedadmr89

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar akıl almaya çok ihtiyacım var çok zor durumdayım.
Bundan 6 ay önce bir güzellik merkezinde burnuma bir iğne yapıldı.Daha küçük görünsün diye evet böyle bir aptallığı yaptırdım fakat gün geçtikçe burnum çöktü şekli bozuldu gerildi.Yapan kişiye söylediğimde burnumda ki yağ hücrelerini eğittiğini söyledi.Lipoliz iğnesiymiş.

Başka estetisyenlere de gittim ama burnuma birşey yapamayacaklarini söylediler.
Bende 6 aydir bu yuzden aynalara bakamaz oldum hergun 100lerce fotoğrafımi çekiyorum,dışarı çıkamaz oldum.Birde hastalığım var dismorfofobi.

6 aydır sürekli dua ediyorum hacet namazı kılıyorum.4444 salavat okuyayim dedim ,çünkü onu okuyup hamile kalanlar olmuş.Benimde burnum düzelir belki dedim.Sizce dua ile burnum eski haline gelir mi?

xax2

Kayıtlı Üye
Allahtan ümidini kesme fakat ilim ile bilimin ayrıldığı noktadasın . Bilimin yaptığını ilim ile düzeltmeye çalışıyorsun . Bi gecede burnun şıp diye eskisi gibi olmaz fakat bi anda ordaki hücrelerinde terkardan hareketlenme olabilir veya teknolojinin gelişmesi ve burnunun düzeltilmesi haberini alabilirsin . O yüzden allaha burnunun düzelmesi için değil sıkıntılarının geçmesi için dua et .

Core

Kayıtlı Üye
Dininiz İslamiyet'se estetik yaptırmak bence doğru değil, Allah insanları güzel yaratmıştır ama şeytan ve iş birlikçileri de boş durmadığı için insan kendini çirkin hisseder. Çirkin hissetiği için de estetik yollara başvurur. Estetik operasyonlarda aslında Allah'ın düzenine karşı çıkma anlamına gelebilir.

“Onlar, Allah’ı bırakırlar da yalnız dişilere taparlar. Böylece ancak inatçı şeytana tapmış olurlar.
Allah şeytana lanet etti. O da: ‘Elbette senin kullarından belli bir pay edineceğim, dedi. Ve onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntularla oyalayacağım ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar. Onlara emredeceğim de Allah’ın yaratışını değiştirecekler. ’
Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.
Şeytan onlara vaad eder ve onları boş kuruntularla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir. (Nisa Suresi, 117-120)

Şeytan bu yöntemle bizleri Allah'a karşı isyan ettirmek için kullanıyor.

Kendimden örnek verecek olursam Aynı hataya bende başka bir yerimi beğenmediğim için bazen isyan ettim , kimse bana saygılı davranmıyordu falan filan ama o kıskandığımız güzel hayatlar aslında yalandan başka bir şey değil. (Hedonizm) ;)

Bence ibadetlerinize ek olarak ciddi bir anlamda tevbe edin.

Ü

Üye silindi 45859

Merhaba Seda, Allah'tan ümit kesilmez pek tabii, tıbbi bir müdahalenin bu konu hakkında mutlaka gerekli olduğunu düşünmekteyim. Hücreler zamanla yenilenip burnun düzelme gösterebilir, yaşla zaten birçok değişim gözlemlenebilir. Ne kadar yararı olur bilmiyorum fakat yağ hücreleri olmasa da kas hücrelerini güçlendirmek adına belki "yüz yogası" veya başka yüz egzersizleri işe yarayabilir... Tövbe ve dualarının yanında bir de psikolojik destek almanı öneririm, beden imajı algın üzerinde çalışıp bir miktar olsun daha mutlu olabileceğine inanıyorum.

Farwein

Kayıtlı Üye
Bu duayla olacak gibi bişi değil ki ha illa ki yardımı olur duanın o ayrı ama araştır sağlam bir doktora git bence kıkırdak sağlam anladığım kadarıyla tekrar o bölgeye bir müdahele yapılabilir.tekrar silikon veya başka bi sıvı enjekte edilebilir bunu yapan doğru yapmadıysa dava aç cezasını çeksin seni uyarmadılar mı uygulama yapılmadan önce.

Müşteri temsilcisi

Kayıtlı Üye
Peki çevren sana ne diyor zaten dismormofobi gibi psikayatrik bı rahatsızlığın var bununla ilgili tedavi görüyor musun? Antipsikotik vs kullanıyo musun ? Ailen arkadaş çevrende mı burnunum deforme olduğunu söylüyor.?Yoksa sadece kafaya takan sen misin?