Beyni bölmek

NoRules

Kayıtlı Üye
Günaydın değerli mabet ailesi...

Bugün de, bitmek bilmez problemlerimden birini paylaşmak ve sizden yardım istemek için buradayım. Uzun zamandır dikkat eksikliği sorunumla yaşıyorum ve bana getirdiği eksiler de bir hayli fazla. Konuyu fazla uzatmayacağım. Beyni bölmekten kastım da dikkat eksikliğim ile yakından ilgili zira. Araba kullandığınızı veya bateri çaldığınızı hayal edin. Bunları yaparken iki el ve iki ayağınız birbirinden farklı görevleri üstlenir, zaten biliyorsunuz. Ben bunlardan ziyade sadece gitar çalarken veya aynı anda yapıyor olduğum bir işte bile şu sorunu yaşıyorum. İstemsiz olarak, yaptığım tek bir harekete odaklanıyorum ve yapmam gereken diğer hareket pasif kalıyor. Bir veya iki elimi kullanıyorsam, sanki ayaklarım devre dışı kalıyor. Hepsini eş zamanlı yönetemiyorum ve bu uzun zamandır böyle devam ediyor. Beynin loblarından kaynaklı bir problem olduğunun farkındayım ama;

Bu sorunu aşmam için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinize açığım, tartışma başlasın :)

nuranee

Kayıtlı Üye
Dikkat eksikliğine ilaç veriliyordu ama ilaç kullanmak da iyi değil böbrekler için zararlı benim psikolog bana tavsiye vermişti bir işi yaparken sakın başka işe geçme ,onu bitir sonra diğerine herhangi bi iş yaparken atlama sonra yavaş yavaş düzelecektir

NoRules

Kayıtlı Üye
Dikkat eksikliğine ilaç veriliyordu ama ilaç kullanmak da iyi değil böbrekler için zararlı benim psikolog bana tavsiye vermişti bir işi yaparken sakın başka işe geçme ,onu bitir sonra diğerine herhangi bi iş yaparken atlama sonra yavaş yavaş düzelecektir

hah işte, tek sorunum tam da o noktada :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Beynin iki lobunu da dengeleyen beyin yogası denen bir egzersiz var.Pranik şifa başlangıç egzersizidir.Forumda araştırın.Düzenli olarak uygulandığında işe yarar.
Aynı zamanda beyni geliştiren sporlara yönelin, ip atlamak el ayak beyin kordinasyonu için bir numaradır, farklı ip atlama stillerini öğrenmek beyni geliştirir.Yüzmek de öyle.Tek yönlü tedaviden kaçının, ilaç kısmına yorum yapamam.

NoRules

Kayıtlı Üye
ilaç ben de kullanmam psikolojik bir sorun için. Diğer rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlar bile sayısız yan etkiler gösterebiliyorken, akıl sağlığı için kullanılanların ne gibi yan etkileri olabileceğini düşünemiyorum.