Pis bir adam ve acaip durumlar

Mindtricks

Banlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle kısaca olan durumlardan bahsedeyim;
Eşimin bir abisi var kendisi çok saf sessiz bir insan, eşim abisini ve ailesini geçen yıl iş yerinden bir kızla tanıştırdı. Eşimin ailesi biraz cinstir ve psikolojik rahatsızlıkları olan insanlar, ağzına geleni söyleyen kişiler. Neyse efendim ben yaklaşık 11 yıldır eşimle Üniversiteden beri beraberim bu beraberlikte eşimin ailesi bana bir çok zorluk yaşattı ama hiç bir zaman yaşları gereği bir terbiyesizlik yapmadım. Bu yüzden evlenebildik.

Eşimin ailesinin maddi durumu iyi düzeyde yıllık 150- 200 bin tl arası gelirleri bulunuyor evleri mülkleri arsalar vb. malları var. Eşim iş yerindeki kızla abisini tanıştırdıktan sonra ben kızı hiç beğenmedim, yalan söyleyen bir insandı daha sonra eşimin ailesinin kabul etmeyeceğini düşündüm fakat yanıldım o ağzına geleni söyleyen insanlar kıza gıkını çıkaramadılar, kız bu insanları karşına alıp 'bizde adet erkeğin evi karısının üstüne olacak, şu kadar kilo düğünde altın takılacak, bizim köyde kızlar en az 250 bin tl'den evleniyor' gibi laflar etti. Aile tanışmasında da ailesi çok soğuk ve düşmanca tavırlar içerisindeydi. Daha sonra eşimin ailesi oğlanı kızdan ayırmak istedi hoca hoca gezdik, bende bunlarla gezdim kimlere ne paralar döktüler en az 20.000 lira harcamışlardır. Oğlan herkese yalan söyleyerek gitti izbe bir yerde düğün yaptı, kızın her dediğini harfiyen yaptı eşimin ailesi evlenmelerine engel olamadı ve evlenir evlenmez bir çocuk yaptı.

Şimdi gelelim enteresan olaya bir gün yine kayın validem bir yerde bir adam duymuş dedi gideceğiz bende tamam dedim. Eşim, ben ve kayınvalidem adamın olduğu konuma gittik. Burası Bursa Kapalıçarşıya yakın bir eski bina idi. Binanın girişi açıktı merdivenlerden yukarı doğru çıktık, etraf o kadar pisti ki anlatamam ve pis bir koku vardı. Her taraftan kediler atlıyor zıplıyordu, bina tamamen terk edilmişti. Bu adamdan başka kimse bulunmuyordu. Her yer eski eşyalar ve toz ile örtülü idi. Adamın kapısı kapalıydı içeride birileri vardı daha sonra dışarı iki erkek çıktı gitti. Biz içeri girdik.

İçerisi de leş gibiydi yanık ve kül kokusu hakimdi ayrıca eski kıyafetler ve eşyalarla doluydu. Adam hoca kılıklı falan değildi gayet leş gibi bir tipi vardı. İçeride beklerken divan gibi bir yere oturduk, tam önümüzde bi masa onun solunda bir kırık dökük pencere vakit gündüz öğleden sonra 3 gibiydi.
Masanın altına bir adet piknik tüpü onun ucuna bağlı olan bir hortum bulunuyordu ve bu gaz sürekli hortumun ucunda yanıyordu.

Masanın ortasında bir çay bardağı vardı içi 5/6 kadar şu doluydu, adam derdimizi falan sordu anlattı bizimkiler. Daha sonra su bardağının içerisine sırayla bakmalarını istedi eşim ve kayın validem bir çok sima gördü Adam gibi, yaşlı kadın gibi, köpek gibi. Ben bunun bir yansıma oyunu olduğunu düşünüyordum. Adam gördükleri şeyi sorup ateşte bir kağıt yakıp gitti mi diyordu. Bu arada gözüken resimler değişiyormuş. Eşim bir ara bardağın arkasına elini koyup baktı ve hala gördüğünü söyledi adamda güldü haliyle. Daha sonra adam büyü var ben bozdum falan dedi, bizde doğal olarak kalktık gittik tabii 300 lira muayene ücretini verdik :D

Benim aklımı kurcalayan şey adam ne yaptı?
Kağıtlarda ne yazıyordu ve neden yakıyordu?
Ayrıca kağıtları yaktıkça başka kokular geliyordu, bu kokular neydi?(pislik kokusu, lastik kokusu, koku koku)

iyi forumlar arkadaşlar.:hurray:

Mindtricks

Banlı Kullanıcı
Konuya hiç cevap alamadım, Bu yüzden merakım hala güncel.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Büyü bozmak için yakıyorlar zaten. Ben daha çok yakıp millete koklattıran gördüm :D Bence adam işinin ehli böyle yerlerde yaşayan büyük işler yapıyor ama rahmani çalışmıyordur bence. Bu tarz insanlara gitmek riskli olabilir.

acid

Kayıtlı Üye
Anadolu'da yaptığı iş yüzüne, yerine yansır derler. Eğer bir sahtekar değilse pek de iyi bir kimse değilmiş ki bu etkiyi yaratmış sizde.

Bir de plasebo etkisi vardır. Eşinizin ailesi büyüye çok inanıyor ve her şeyi o yolla çözmeye kalkıyorsa gördüklerini zannetmiş de olabilirler. İnsanların iradesini yok sayıp özellikle çocukları için büyüye başvuranlardan uzak durmak gerek. İşlerine gelmediğinde herkes için düşünmeden böyle işlere bulaşırlar. O kötü enerjiler, istekler bile bir süre sonra insanın enerjisini emiyor. Bir şey yapılmasa da hasta ediyor.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Belki de o kız hiç büyü yapmadı, mademki kızın sizin ailenize uygun olmadığını düşündünüz neden direk hoca hoca gezip büyüye başvurulmasına aracı oldunuz anlamış değilim. Üniversite falan diyorsunuz okumuş insanlarsınız yani. O bahsettiğiniz adam 'belki de' çoğunluk gibi maddi çıkarları olan size fayda etmeyecek biriydi. Hangi hocaya gitseniz aman aman büyü var diyecek. Eşinizin abisi razı gelmiş düğün dernek yapılmış çocuğu var alan razı veren razı olan oldu ölen öldü kötülük yapmanın ne yararı var, enerjinizi faydasız işlere harcayıp aklınızı böyle düşüncelerle meşgul etmeyin okurken rahatsız oldum şahsen

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Resmen birbirini her şekilde kabul etmiş evli ve çocuklu aileyi dağıtmaya çalışıyorsunuz. Ben anlamıyorum böyle aileleri yahu... Sen, senin ailen o kızla evlenmiyor. Senin sevmediğin özellikleri barındırması farkındaysan abiyi hiç etkilememiş. Her koşulda evlenmiş... Artık hamamda kız seçip eşinin ailesine köle olacak 'kızlar' devri kapanıyor. O kadar imkanınız var. Hakkını doğru şekilde verin yahu.. Bir de üniversite kısmı var o kısma hiç girmeyeceğim... Cidden sinir bozucu.