Zihin transferi ile olumsuzluk

Darkyek

Kayıtlı Üye
Diyelim ki gelecekte zihin transferi teknolojisi mümkün oldu ve yeni, sıfır bir yapay bedene aktarıldı. Yapay bedenin de insan vücudundan hiç farkı yok. Bu durumda ölmeden önce sürekli sürekli zihin transferi yapıp öteki vücuda geçmek yoluyla bir ölümsüzlük yakalanamaz mı bunu baska bi yolla yapmak mumkunmu ?

-SAYGILAR

sıdıf

Kayıtlı Üye
olması imkansız gibi görünse de diyelim oldu ölüm vaktini bilemediğin için yine de bir şey yapamazsın yaşlılıktan ölmezsin belki ama başka sebepten ölebilirsin eğer bir din inancın yoksa o zaman ölümsüz olursun sanırım

NoRules

Kayıtlı Üye
olması imkansız gibi görünse de diyelim oldu ölüm vaktini bilemediğin için yine de bir şey yapamazsın yaşlılıktan ölmezsin belki ama başka sebepten ölebilirsin eğer bir din inancın yoksa o zaman ölümsüz olursun sanırım

kısmen katılıyorum, bence söylediğiniz sadece teoride mümkün :) Ama bir yandan, bu transfer tekrarlansa bile sonuçta bütün genetik özellikler v.s transferi mümkün gelmedi bana pek. Yani bütünüyle sağlıklı bir transfer yapılamaz. Biyolojik veri kaybı yaşanır diye düşünüyorum. Kaldı ki, bu düşüncede mümkünse bile bilimin gücünün yetmeyeceği kanaatindeyim.

Ü

Üye silindi 56746

Diyelim ki gelecekte zihin transferi teknolojisi mümkün oldu ve yeni, sıfır bir yapay bedene aktarıldı. Yapay bedenin de insan vücudundan hiç farkı yok. Bu durumda ölmeden önce sürekli sürekli zihin transferi yapıp öteki vücuda geçmek yoluyla bir ölümsüzlük yakalanamaz mı bunu baska bi yolla yapmak mumkunmu ?

-SAYGILAR
Zaten ölümsüzüz, sadece dünya değiştireceğiz.

• Beğendim
Tepkiler: dgo
Ü

Üye silindi 58480

Her nefs ölümü tadacaktır. Ayet
Bu da demek oluyor ki insanoğlu birsekilde ya ölümsüzlüğü ya da uzun yaşamın sırrını bulacak olmalıdır. Bir boşuna verilmez, ayetlerin %90i israilogullarina yanıldıklarını ispatlamak için inmiştir.

Bu da gösteriyor ki bu ölümsüzlük işini bulsa bulsa yahudiler bulacaklar çünkü finanse edilmeden bir araştırma konusu mümkün bile olmuyor.

Zihin transferi mümkün ama nefsi emmare tabakasından mümkün. Hafıza eklentileri, mantık örgüleri VS transfer edilebilir. Ama aura beden Zihin ve hafızanın üstüdur. Gözlemci konumundadır. Bu gözlemci zihinden bağımsızdır. Zihni ve hafızayı kullanarak hayatta kalan nefsten de bağımsızdır. Gerçek orijinal idrakın bir bilesenidir. Mahiyeti bilinmez çünkü Allahın kendi kimyasını yansıtır. Yani 100 de 100 bir şuur transferi olamaksiz gibi. Ama 1. Bende yaşayan kişi yapay zeka olarak belki Bi derece bir androide aktarılabilir.

• Beğendim
Tepkiler: dgo