Şeyh?

radark

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar 22 yaşındayım ve çocukluk zamanlarımdan beridir kabuslar ve karabasan olayları yaşamakla birlikte yalnız kaldığımda gölgeler sesler duyardım.16 yaşımdan sonra kötü rüyalar gittikçe azaldı.Bu sefer de rüyalarım aşırı derecede haberci olmaya başladı.Rüyamda ne görüyorsam mutlaka gerçek oluyordu.
Gelelim asıl konuya..
3-5 seferdir aynı rüyayı gördüğüm için sebebini merak ediyorum ve sizden yardım bekliyorum.Uyku esnasında astral seyahat gibi gerçekçi bir şekilde iki varlık bana seslenerek yatağımdan kaldırdı.Bu iki varlık insan formunda ve tüm vücudu sargılı gibi.Beni tuhaf bir yere götürdüler.Gittiğim yer normal bir binanın girişi gibi içeriye girdikten sonra dehliz ve mağaralara benzer tünellerden geçtiğimizi hatırlıyorum.Yalnız orada birsürü insan ve varlık var.Hepsi sihirle büyüyle uğraşıyorlar.Tuhaf kaftanlı pelerinli zenci bir kadın bizi karşılıyor elinde meşaleyle birlikte.Görünüşleri çok ürkütücü korkunç ve bulunduğumuz mekanda aynı şekilde öyle.Ama ben hiçbir şekilde korkmadan onlarla rahatça konuşuyordum.Ait olduğum yermiş gibi tuhaf bi huzurla kaplıydım.Birkaç koridoru da yürüdükten sonra arkamda oldukça uzun boylu üç tane adam vardı.Zenci olan kadın buraya kadar efendimiz seni bekliyor şeyhin seni bekliyor gitmelisin dedi bana.Oldukça uzun iki kanatlı bir kapı vardı önümde.Açıp içeriye girdim arkamdan sadece çok uzun boylu olan adamlar geldi.Girdiğim odada küçüklüğümden bu yaşıma kadar her halimi bilen birisi vardı bana sonunda geldin dedi.İçerisi gerçekten bir saray gibi oldukça lükstü.Sonra o kişi deefendimiz seni bekliyor dedi bana yan tarafı işaret etti.Etrafım kalabalıklaşmaya başladı 5-6 varlık vardı.Soyunmamı ve efendimiz dedikleri varlığın yatağına girmemi istediler.
Korkusuz ve çok rahat bir şekilde yatağa girdim üzeri örtülüydü.Üzerini açtığımda çok iri yarı cüsseli biri vardı.Herneyse o mekandan geri çıkarken birisi bana bir kağıt verdi üstünde arapça yazılar vardı.Şİmdi git istediğini yap sen bizdensin senin arkanda biz varız hiçbirşeyden korkmana gerek yok dedi.Soracağım çok şey vardı ama soramadım beni çıkardılar.Arkamı dönüp tekrar girmek istediğimde çürümüş hayvan cesetleri bir su kuyusu ve tepe gördüm.Orada uyandım.

Bununla birlikte bu rüyalar garip bir şekilde ara ara devam ediyor hala.Eğer bana gerçekten inanan ve beni ciddiye alan yardımcı olmak isteyen bir arkadaş varsa özelden rüyalarımı daha detaylı anlatmak isterim.
Çünkü bu varlıklar nedir bilmiyorum.Bu şeyh kimse bana arapça ve aramice daha önce duymadığım kelimeler söylüyor.Mekan ve yer ismi de veriyor.Çok inançlı birisi değilim ibadet ettiğimde söylenemez ama bu rüyalardan sonra hayatımda oldukça güzel şeyler olmaya başladı.
Neler olup bittiğini anlamak için çok kişiye danıştım ama en son bu siteye üye olup siz değerli arkadaşlarımızdan yardım almak istedim.

nuranee

Kayıtlı Üye
Vay be çok garip, bu rüyayı ara ara hep görüyorsun dimi , davet vs yaptın mı değişik bi rüya bu rüyalar ciddiye alınmalı diye düşünüyorum

Snooww

Kayıtlı Üye
Gerçekten garip yani acaba musallat vakasi falan olabilir mi ?
Bana göre sanki bir ihtimal öyle

radark

Kayıtlı Üye
Üzerimde çoğunlukla çok iyi etkileri olan ve ciddi anlamda haberci olan rüyalar,ben kurtulmak çare bulmak için değil ne olduğunu anlayabilmek için buraya yazdım.
Buraya konu açtığımı bile unutmuşum kusura bakmayın.
Son gördüğüm rüyalarda hep yeraltında bir tapınağa girdiğimi görüyorum içeride müslümanlar yahudiler hristiyanlar var.Yine oldukça uzun boylu o iki kişiyi gördüm.Beni karşılayıp 3.uzun boylu kişinin yanına götürdüler.3.kişi veya varlığı nasıl anlatsam burnu yüzü arap-yahudi halklarına benziyor ama bembeyaz tenli uzun sakallı özellikle gözleri çok etkilemişti beni uzun uzun bakmıştım ipiri gözleri vardı masmaviydi ve huzur veriyordu insana.Görünüşü tıpkı bir papazdı giyimi de maviydi.Boyu yine upuzundu ama hafif kambur yürüyordu elinde tütsü buhurdanlık gibi zincirli birşey vardı duman çıkarıp gezdiriyordu.Onunla konuşurken sanki onun boyutlarında gibi bende kendimi uzun hissetmiştim.Gazeteye sarılı bir deste ot verdiler ama ondan sonrasını hatırlayamadım uyandım.

radark

Kayıtlı Üye
O kadar yazdım ama bir cevap bulamadım hala.
Bunların sebebi ney? Hâlâ ara ara oluyor.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Şeyh derken mürşit, evliya olarak algılama. Çoğu bölgelerde kabile reislerinede şeyh diyorlar. Rüya gayet açık bence. Reisleri sana aşık olmuş ve emrindeki varlıklarda seni ona takdim etmişler.sende bizdensin derken artık ailemizden oldun demek istemişler. Sana kimse karışamaz derken artık bizden olduğun için diğer kabileler musallat olamaz demek istemişler. Tepe, kuyu vb yerler görmen yine onlara işarettir. Öyle yerlerde barınırlar çünkü.

Merdut

Kayıtlı Üye
Öncelikle bende aynı şekildeyim ergenliğe kadar çok kötü kabuslar, olaylar yaşadım ailemden kime anlattıysam bana hepsi bilinçaltının etkisi gözüyle baktılar. Ergenlikten sonra haberci rüyalar görmeye başladım ve halen görmekteyim.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Bende benzer olay l ar yaşıyorum
Bunları yazar k en sesler duymam ve şekiller görmem çabası
Yok yani korkmuyorum
Korkmaktan bile sıkıldım
Ilim sahibi birine danıştın mi ne dedi
Seni yalnizlastiriyorlsr dimi çok iyi bilirim
Istersen dertlesebiliriz

D

DAİMON

Allah muhafaza etsin. Okurken korktum. Genel hatlarıyla kime anlatsan aynı şeyi söyler size. Tabi detaylarda ne oluyor orasına vakıf değilim.
Rüyadakilerin amacı iyi bir şey olsaydı seni istediklerinde alıp istemediklerinde oradan atmazlardı. Bir kere ne kadar huzurlu hissederseniz hissedin rüyanın bu kısmı sizi rahatsız etmeli.
Hala da isteklerinde seni götürüp getiriyorlar. Ne oldugu belirsiz ne yaptıkları belirsiz.
@MeHDiX in yorumu rüyayı tam anlamıyla açıklamış gibi.
Size düşen bunların belasından kurtulmak. Bu varlıklarla bilinçli bir birliktelik ya da onlarla mutluyum hesabı hiç bir girişimde bulunmayışınız sizi müslümansanız cehenneme sürükler.
Kurtulmak için arayış şart.

radark

Kayıtlı Üye
Şeyh derken mürşit, evliya olarak algılama. Çoğu bölgelerde kabile reislerinede şeyh diyorlar. Rüya gayet açık bence. Reisleri sana aşık olmuş ve emrindeki varlıklarda seni ona takdim etmişler.sende bizdensin derken artık ailemizden oldun demek istemişler. Sana kimse karışamaz derken artık bizden olduğun için diğer kabileler musallat olamaz demek istemişler. Tepe, kuyu vb yerler görmen yine onlara işarettir. Öyle yerlerde barınırlar çünkü.
Reisleri bana neden ne şekilde, nerede aşık olacak ki anlam veremiyorum.

radark

Kayıtlı Üye
Detaylarında anlatılmayacak bazı kısımlarda var.
Ama şuna anlam veremiyorum bana zarar verecek aileme zarar verecek olayları insanları apaçık şekilde belirttiler kendimi ailemi çoğu zaman bu tarikat veya topluluk sayesinde korudum güvene aldım.
Kimisinin yüzü yandı kimisi kafayı sıyırdı bir şekilde bana zarar verecek insanlara engel olup bana söylediler.Neden?

D

DAİMON

Kur’an-ı Kerim'de, cinlerin ve şeytanların celp edilip hizmet ettirilebileceğine dair işaretler var. Nitekim bu konuya en canlı misal Kur’an-ı Kerim'de kıssası anlatılan Hz. Süleyman (as)’dır. Bu konuda İslam alimleri çeşitli açıklamalarda bulunmuşlardır. Bu konuda Risale-i Nur Külliyatı'ndan Yirminci Söz'de özetle şu hususlara yer verilmektedir

“Hazret-i Süleyman’ın, cin ve şeytanları ve habis ruhları teshir edip, şerlerini men ve faydalı işlerde istihdam etmesini ifade eden şu âyetler: “Asi olan şeytanları ise zincirlerle bağlı olarak ona boyun eğdirdik” ilâ âhir...(Sad, 38/38) “Denize dalarak onun için cevherler çıkaran ve başka işler de gören şeytanları yine onun emrine verdik.”(Enbiya, 21/82) âyetiyle diyor ki: Yerin, insandan sonra, şuurlu olarak en mühim sekenesi olan cin, insana hizmetkâr olabilir. Onlarla temas edilebilir. Şeytanlar da düşmanlığı bırakmaya mecbur olup, ister istemez hizmet edebilirler ki, Cenab-ı Hakk'ın emirlerine itaat eden bir kuluna, onları hizmetkar etmiştir.”
Ayrıca şu bilgiler de önemlidir:
"Bir takım yolları ve usulleri olmakla beraber cinlerle irtibat kurma, mürşit ve rehber ister ve o işin ehli olmayı gerektirir. Usul, prensip ve rehber olmazsa, hata ve yanlışlıklar yapıp paçayı kaptırma ihtimali de vardır. Bu tür şeylerle meşgul olanların gözleri mana alemine açık değil ve kendileri ayaklarını basacakları yeri bilemiyorlarsa, o zaman habis ruhların saldırısına uğrarlar; onların hakimiyeti altına girerler ve onların oyuncakları olurlar. Neticede cinler, böyle kimseleri bazen gurur ve kibre sevk eder, okşayıp şımartır; yeri, zamanı gelince de korkutup tehdit ederek tesirleri altına alırlar ve kendi hesaplarına konuşturup, iş yaptırırlar. Nitekim, 20. Asırda Hindistan’da Gulam Ahmed Kadıyanî, böylesi habis ruhların kurbanı olmuştur. Hint Yogizmine karşı Fakirizm yolunda İslam adına mücadele etmek istemiş, fakat habis ruhların saldırısına uğrayıp, oyuncakları haline gelmiş... Habis ruhlar, önce kendisine müceddid olduğunu kabul ettirmişler; sonra da Mehdiliğine, ardından da İsa-Mesih olduğuna inandırmışlardır. En sonunda da, -Haşa- “Allah bana hulûl etti ve bende göründü” demeye kadar gitmiştir. Habis ruhlar, habis olanlarla çabuk kontak kurar ve cinnete kadar götürebilirler.

Sorunun cevabı burada.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Reisleri bana neden ne şekilde, nerede aşık olacak ki anlam veremiyorum.
Sen onları göremiyorsun onlar seni görüyor. Beğenmiş, sevmiş ve rüyandada nikahı basmış. Bir tür zorbalık yapmışlar. Sevgili @DAİMONverilmesi gereken cevabı en sağlam deliller yani ayetlerle vermiş zaten. Senin maneviyat zayıf olduğu için oyuncak gibi kullanıyorlar. Seni Korumaları iyi oldukları anlamına gelmez. Sonuçta bir psikopatta ailesini, sevdiğini korur.

radark

Kayıtlı Üye
Dört kitabı da kutsal sayan ama daha çok hiçbir aracı gözetmeden sadece Allah'a inanan bir insanım.
Çok küçük yaşlarımdan beri sadece uykumda değil gün içinde bile korkutulurdum.Sonradan korku geçti ve şu zamana kadar gökyüzüne yükselip uçuyorum rüyalarımda
Çoğu zaman ağlayarak Allah'a dua ettiğim zamanlarda oluyor bu olaylar.

En son olduğunda yeraltında lahitlerin kumların dolu olduğu dehlizlerden inerek büyük zifiri karanlık bir mağaraya inmiştim.Orada yine o kadın formundaki varlık vardı.Bana apaçık bir şekilde cin olduğunu benimde onlardan olduğumu söyledi öyle olmasaydım oraya giremeyeceğimi onları hiç bilmeyeceğimi söyledi.
Bu kadının yüzü oldukça düzgün kaşları rastık çekili gibi kalın ve genelde ya yeşil ya da turkuaz-mavi renkte altın işlemeli abaya,ferace gibi bir elbise giyiyor hep.Sesi çok değişik ama huzurlu.O karanlık yerlerde,tünellerde kalan bir sürü varlık, insan olduğunu söyledi.Karanlık tarafında sevdiğim sevmediğim bir çok tanıdık insan gördüm bana sen buraya gideceksin diye aşağıya inen taş merdivenleri gösterdi.Aşağıdan su sesi geliyordu ve acayip bembeyaz parlak bir ışık yayılıyordu.Konuşurken bileğimi sıkıca tuttuğunu hatırlıyorum ellerimi okşadığını.Kendisi esmer ama maşallah yüzünde boynunda elbisesinde özellıkle kollarında azimsanmayacak kadar altınlar taşlar vardı.Bana gösterdiği yerden annem çıktı merdivenlerden,aşağısı hep su dedi.O kadında bana bakarak orası sana ait,kar sularının eriyip toplandığı yerdesin dedi.
Gizlilik nedeniyle bazı kısımlarını anlatamam.
Ama gerçekte var olan mekan isimleri verildi bana,gidip görmeye cesaret edemiyorum.