Ayetel kürsi okurken bir cinni varlık..

Slbye.

Kayıtlı Üye
Bu duayi her okumaya basladigimizda asiri esneme hali ne gibi bir mana icerir peki?

Ü

Üye silindi 58480

Bu duayi her okumaya basladigimizda asiri esneme hali ne gibi bir mana icerir peki?

Esnemek disariya dogru bitiyorsa, beyni kisa sureli bir mecburu istikametle sogutup serinleten ve dikkat acarak, icinizdeki tabaka yapmis olan gizli uyusukluk perdesini aralayarak bilincinizi bir tik yukariya tasiyan bir eylemdir

Ayetel Kursiyi bir kere bile mana olarak idrak etmisseniz, okumalarinizda bilinc altiniz sizi makam olarak daha ust benlikten ve azami esmalar perspektifinden baktirmaya zorlayacagi icin beyinin soyle bir kendine ceki duzen vermesi icin dogal olarak verdigi tepkidir.

Nazar depoladiysaniz duser, cakra tikanikliginiz varsa acilir, suur bulanikliginiz varsa bakis aciniz berraklasir . Bu da beyinde bir halden baska hale ani gecme reflexi gerektirir ve bunu her defasinda esneyerek farkedersiniz.

Milkyway83

Kayıtlı Üye
Esnemek disariya dogru bitiyorsa, beyni kisa sureli bir mecburu istikametle sogutup serinleten ve dikkat acarak, icinizdeki tabaka yapmis olan gizli uyusukluk perdesini aralayarak bilincinizi bir tik yukariya tasiyan bir eylemdir

Ayetel Kursiyi bir kere bile mana olarak idrak etmisseniz, okumalarinizda bilinc altiniz sizi makam olarak daha ust benlikten ve azami esmalar perspektifinden baktirmaya zorlayacagi icin beyinin soyle bir kendine ceki duzen vermesi icin dogal olarak verdigi tepkidir.

Nazar depoladiysaniz duser, cakra tikanikliginiz varsa acilir, suur bulanikliginiz varsa bakis aciniz berraklasir . Bu da beyinde bir halden baska hale ani gecme reflexi gerektirir ve bunu her defasinda esneyerek farkedersiniz.
Benim de sohbet ettiğimiz bir hocam, esnemek şeytandandır. Böyle bir şey olursa, peygamberimiz (sav) hiç esnemezdi diye geçir içinden kesilir diye öğüt verdi.

Ü

Üye silindi 58480

Seytandandir tabi ki.
Icinde irin olan bir sivilce patlayip icindeki irin disari cikinca bu zahirde rahatsiz edici ama batininda arinmadir. Esnemek buna benzetilebilir. Cemaat icinde bulasicidir,bundan da onemlisi kisinin mahremini ele verir. Cemaat icinde vaalardan ders alamayan bitse de gitsek kafasinda olan insani icindeki musallati sikip kasmaya baslar. Belki bir sure sonra rahat birakir ama cok esneyen insan kendini sorgulamalidir. Uzun vadede bedenini cinlerle paylasiyor olabilir cunku.

Peygamberimiz SAv esnememistir. Cunku gafil yakalanmamis, suur ve suur altina uyusukluk inmemistir. Esneyen insanin bilinci cokca kapanip cokca aciliyor demektir. istikrarsiz ruh haline de isaret eder.

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Seneler önce Ayetel Kürsinin bir uygulamasını yapmaya niyetlenmiştim.ilk gece tam hatırlamıyorum yalnış olmasın belli bir adet okunuyor.ikinci gece daha farklı adet derken 7 gece tamamlanınca muradınız veriliyor denmişti.Aman yarabbi ilk gece okudum yattım.Bir saat sonra bütün ev halkı başımdaydı.annem babam kardeşlerim ben yatağın ucunda ellerimi uzatmışım parmak uclarımdan sanki bişeyleri alıyolar.almayın diye nasıl bir korkuyla bağırıyorum.aşırı korkmuştum.sanki karşımda böyle hayal gibide bişeyle gördüm.ama net değillerdi.
kendime geldiğimde yarım saat konuşmadım.velhasıl o gün bugündür korkmadıkça yada zaruri olmadıkça ayetel kürsiyi çok okumam.:giggle:

Ü

Üye silindi 58480

Ayetel Kursi, Allah korkusu olmayani musallatlardan korkacak hale getirir.
Cunku karanlikta biraktiginiz ruhunuza verilmis el feneri gibidir. Sadece Önünüzü aydınlatırsınız ve bir anda önünüze neyin çıkıp geleceğini bilemezsiniz.Ruhunuza musallatlarin dadanmis oldugunu da okuma aninda farkedeceginiz icin Allahin gucunu, seytanin gucune malup zannedersiniz. Sadece Ayetel Kursi yetmez. Bunun namazi var, orucu var, salih ameli var... Bunlar oldu mu ruh odası biraz daha etraflıca aydinlanir ve gönül rahatlığı ile okumalarınızı yaparsınız. Ama olmadi mi zifiri karanliktaki bir bilinc altinız, eline Ayetel Kursi fenerini alip karanliktaki kendisi ile yuzlesmekten korkacaktır

Htcryhn

Kayıtlı Üye
Öncelikle geçmiş olsun. Önceden şifa amaclı hacet amaclı ne bulursam ne duyarsam okurdum. 3 sene çocuğum olmadi umudunu kes diyen drlarda olunca hakverirsiniz okuyordum her şeyi şifa Allah tan deyip. Bir gün cübbeli ahmet hoca istihare duası tarif etti. Benim namaz kılıp duasını okuduğumdan farklıydı duayı hatırlamıyorum ama uyuyana kadar Ya Latif Ya Habîr çekilecekti duayı okudum esmalari çekmeye başladım beyaz yüzü gözü olmayan bir varlık belirdi uyanığım eminim uyanık olduğuma konuşamıyorum korkudan kafasını kafama dayadı en sonunda Ayet-el kursi okudum uçtu gitti geri. Ama korkusu neydi nedendi diye soruları bana yetti;)

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
Alabildiğine okumanız demek bir kapı için gereken doğru şifre yerine başka bir kapıyı açan şifreyi girmişsiniz demektir.O kapının da hangi aleme çıkacağını ancak Allah bilir.Sanırım şifreyi yanlış girdiniz.Daha önce de duymuştum aynı durumdan muzdarip olan birini burada.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Çok sevdiğim bir duadır, ne zaman kabus görsem rüyamda bile bu duayı okuyarak kurtulurum

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yorumlara baktığımda genel olarak biraz abartı sezinledim. Tabii ki dualar inanç ile okunduğunda çok güçlü etkiler gösterebiliyorlar ama bu Ayetel Kürsi okudum ve cinler geldi şeklinde bir etkiye dönüşemez. Korunma için okunan dualar sadece koruyabilir ve bu korumanın ne kadar etkili olacağını sizin inancınız belirler. Ama yaydığı titreşimlerin diğer masum varlıklara zarar vermesi oldukça aykırı kaçacak bir durum.

Burada özellikle belirtmek istiyorum. Yaptığım ve yapacağım yorumlar Ayetel Kürsi'nin bilmem şu kadar okuyunca dileğiniz kabul olacak şeklinde ki veya diğer özel varyasyonlarına karşı değil. Bir varlığın normal şartlarda sizin kişisel yaşam alanınıza nasıl saldırma hakkı yoksa, sizde bunu onlara karşı yapamazsınız. Yapılan tüm korumalar veya dualar mevcut saldıran varlığa karşı tesir edecektir. Aksi taktirde ortalık kaos haline bürünürdü. Ayetel Kürsi çok yüce veya kutsal bir dua olabilir, onu kendinizi evinizi veya iş yerinizi korumak için kullanabilirsiniz. Ama bu kadardır. İsterseniz 1000 kere okuyun, hiç bir varlık şekle bürünüpte size o şekilde gözükmez. Eğer o kadar etkili bir dua karşısında çok kötü bir hale geliyorlarsa sizin boyutunuzda biçimlenme gücünü nereden buluyorlar? Bunu yaşadıklarını düşünen arkadaşların saatinde geç oluşu ile yarı bir hayal durumuna girdiklerini düşünüyorum. Ve benim bildiğim kadarıyla Ayetel Kürsi çok kısa değil, uykuya geçiş esnasında nasıl o kadar fazla okunabilir ki? Lütfen bu tür şeyleri hava atılacak veya alaya alınacak konular olarak görmeyin. Gecenin karanlığında birden bire varlıklar belirse kimse psikolojik olarak dingin kalıpta yaptığı şeye devam edemez. Ayetel Kürsi okudum ve cinleri yaktım demek sizi güçlü yapmaz.

Tanrı nasıl zor bir durumda olduğunuzda size yardım etmek için kaynaklar sunuyorsa, aynısını diğer yarattığı varlıklar içinde yapıyor. Sırf bir varlık kötü ve size saldırıyor diye bu hepsine zarar verme hakkını vermez. Bu konularda biraz daha tutarlı olmak her zaman için iyi olacaktır, yarın ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Son düzenleme:

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
I
Arkadaşın olayı doğrudur..

Bazı cinler medyum ve büyücüler aracılıgıyla bu dünyada hapıs tutuluyor ve insanlar bu cinlere istediklerini yaptırabiliyor..

Ayetil kursi okumanın elbette faydaları vardır ama belirli sınırlandırmaları vardır büyü yapılmış bir şahıs istediği kadar ayetil kursi okusun sadece o anlık domino etkisi yaratır büyünün bozulması son caredir

Onun dısında konuyu acan arkadaş eğer bu olay devam ediyorsa paylaşırsanız ona göre durum değerlendirmesi yapabiliriz.[/QUOT

Hayır devam etmiyor o günden sonra ne namaz nede iman kaldı adeta cumaya gitmez bir insana dönmüş haldeyim

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Internetten acip bakarsaniz: 7 kere 17 kere 21 kere 50 kere 101 kere 170 kere 313 kere 1000-bilmem kac kere okumanin pesin vaatleri vardir. Isin asli bu vaatler kandirmaca degilde, tecrubeten sabit belli enerji kodidorlarina yonlendiren titresimlerdir.

Ancak gerekli sartlar olusmadikca 1000 kere okuyup agir yukun altina girerseniz, ise giderken ihtiyaciniz olan zirhla beraber hancer, kilic, topuz, gurz de kusanirsiniz ve olmadik yerde titresiminiz meydan savasi cagrisi yapar.

Allah Ayetel Kurside aleni meydan okuyor ; Onun izni olmaksizin KIM onun katinda seffatte bulunuyormus bakalim, hadi nerdesiniz cikin karsima diyerek gaza meleklerini sefere yollar.

Yanlis tesvik etmek gibi olmak istemem ama hergun mutlaka okunmasi gerekir. Muslumanin yuksek makamlarca desteklenmesi icin inmistir cunku
gerekli şartlar nedir acaba gerekli şartların oluşup oluşmadığını nerden anlayabiliriz

Ü

Üye silindi 58480

gerekli şartlar nedir acaba gerekli şartların oluşup oluşmadığını nerden anlayabiliriz

Merhaba,
Gerekli sartlar olusmadiysa musibet ve bela katsayisi artar kalbiniz sikisir ruhunuz daralir- haketmediginiz bir mukafatin vicdaninizi yakartmasi olur bu.

Gerekli sartlar olustuysa ayni musibetler ayni sekilde meydana gelse de size dokunana kadar coktan firsata donusmus olur. Anlamazsiniz. Bazen sonradan firsata donusecektir bunu pesin anlarsiniz cunku acilimlar olur icinizde. Kalbiniz rahatlar ve gizli bir elin size kayirdigini ayan beyan hissedersiniz.

Gerci gunumuzde ezbere okudugumuz icin seslerin ve kelimelerin manadan suzulmus dusuk titresimi ile taklidi bir imani peistiriyor ve Allah duanin hurmetine icabet etse de sizin ona layik olmadiginiz icin ayriyetten derinlemesine muhurleniyorsunuz.. Bu cok korkunc biseydir.