Ayetel kürsi okurken bir cinni varlık..

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Herkese değerli bilgilerinden dolayı çok teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum internette arayıpta bulamacagimiz bilgilere sahip insanlarsınız iyiki varsınız...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Ben kendi müslüman cinnilerim yanımda,benle beraber iken ayetül kürsiyi okumamaya özen gösteriyordum.Çünkü okuduğumda Acı çekiyorlardı.İlle okumam lazımsa,mesela sabahları işe giderken okumayı alışkanlık edindiğim için onları gönderir öyle okurdum.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Mesela acı çekiyor diyorsun hocam bu varlıklar sen okumadan kendisi neden uzaklaşmıyor o zaman birisi bunu bana açıklasın :)

thew3w

Kayıtlı Üye
Mehdix in neden cinnileri var, aralarında ne gibi anlaşma yapılmış da cinler kendiliğinden uzaklaşmıyor bilemem ama benzer bir şeye şahit oldum. Üstünde büyü olduğundan şüphelendiğimiz bir arkadaşımla beraber bakım yaptırmaya gittik. Bakım yapan kadının suda cinleri vardı ve kadın, onlara tshirtü koklatıp büyüyü arattıracağını, arkadaşıma elini bardağın üzerine koyup Ayetel Kürsi okuması gerektiğini söyledi. Arkadaşım da korktu bilmiyorum dedi. Ben okusam olur mu dedim çünkü oldukça meraklıydım. Kadın bana döndü ve 'Filancanın oğlu filanın yerine vekaleten Ayetel Kürsiyi okumayı kabul ediyor musun?' dedi. Evet ediyorum dedim. Euzu besmele çektim ve içimden okumaya başladım. Son cümleye geldiğim sırada kadın sıçradı ve benim de kolumu bir güç itti sanki elimi çekeyim diye ama ben hiç kaldırmadım elimi. Bir iki saniye dondum kaldım ve neredeyse hatırlayamayacaktım sonunu. Şoku atlattıktan sonra son cümleyi söyleyip bitirdim ve kadın dedi ki evet sende büyü var, birazdan bulup getirecekler dedi arkadaşıma. O an hiç korkmadım sadece şok olmuştum ve biraz üzüldüm. Oraya hapsolmuşlar gibi denileni yapıyordu bardaktaki varlıklar ve ben Ayetel Kürsi okuyunca kaçmak istemişlerdi sanki de gidememişlerdi.

sıdıf

Kayıtlı Üye
Mehdix in neden cinnileri var, aralarında ne gibi anlaşma yapılmış da cinler kendiliğinden uzaklaşmıyor bilemem ama benzer bir şeye şahit oldum. Üstünde büyü olduğundan şüphelendiğimiz bir arkadaşımla beraber bakım yaptırmaya gittik. Bakım yapan kadının suda cinleri vardı ve kadın, onlara tshirtü koklatıp büyüyü arattıracağını, arkadaşıma elini bardağın üzerine koyup Ayetel Kürsi okuması gerektiğini söyledi. Arkadaşım da korktu bilmiyorum dedi. Ben okusam olur mu dedim çünkü oldukça meraklıydım. Kadın bana döndü ve 'Filancanın oğlu filanın yerine vekaleten Ayetel Kürsiyi okumayı kabul ediyor musun?' dedi. Evet ediyorum dedim. Euzu besmele çektim ve içimden okumaya başladım. Son cümleye geldiğim sırada kadın sıçradı ve benim de kolumu bir güç itti sanki elimi çekeyim diye ama ben hiç kaldırmadım elimi. Bir iki saniye dondum kaldım ve neredeyse hatırlayamayacaktım sonunu. Şoku atlattıktan sonra son cümleyi söyleyip bitirdim ve kadın dedi ki evet sende büyü var, birazdan bulup getirecekler dedi arkadaşıma. O an hiç korkmadım sadece şok olmuştum ve biraz üzüldüm. Oraya hapsolmuşlar gibi denileni yapıyordu bardaktaki varlıklar ve ben Ayetel Kürsi okuyunca kaçmak istemişlerdi sanki de gidememişlerdi.
yani bu kadın ayetel kürsi ile onlara acı çektirerek zorla iş mi yaptırıyordu demek istiyorsunuz

gamzze

Kayıtlı Üye
Çok fazla ayetel kürsi okumanıza bağlıyorum bu olayı bildiğiniz üzere ayetel kürsi çok faziletli bir suredir etkiside çok büyüktür bence 3 7 veya en fazla 10 defa okunması yeterlidir bir büyüğümden önemli bir iş veya bir dileğin için 10 defa ayetel kürsi 10 defada fatiha okunmalıdır diye öğrendim ve ne zaman okusam işe yaradı bence yüzlerce kez okumak insanın bünyesini kaldırmıyor çünkü çok büyük etkili bir ayet

cagatay98

Kayıtlı Üye
Açık ve net olan yorumunuz için teşekkür ediyorum. lakin anlamadığım bir şey var ben ihlas süresinin seven birisiyim ve her okuyuşta kalbim değişik şekilde atıyor sanki onu okumayınca kalp atmıyor onu okumaya başlayınca kalbim hızlanıyor o gün ayetel kürsiyi yeni ezberlemiştim lakin onu okuyup yatmak istedim kesinlikle yanlış okumadım ve bu olay gerçekleşti acaba yıllarca okuduğum ihlas süresini aniden bırakıp ayetel kürsiye geçince onun korucuları bir uyarı anlamında bu olayımı yaşattı çünkü üstüme geldiğinde ihlas okuduğumda bana ihlas dokunmaz dedi yukarda da belirttim galiba. ozamanlar dine çok bağlıydım zikirler salavatlar namazlar çeşitli vacip namazlar kılıyordum Dediginiz dogru, O kadar Ayetel Kursiye dag dayanmaz. Ama hic kusura bakmayin herkesin ruhu o daglari yerinden oynatacak guce sahip olmayi da kaldiramaz. demişssiniz rüyalarımda sadece korkunç olaylar değil çeşitli makamlarasahip derviş ulemaların makamlarında oturup ellerini öpmüşlüğüm ve titreyip uyandığım zamanlarda oldu içimden ne geçirsem daha onu dil ile söylemeden gerçekleştiğide oluyor genellikle !yani manipule edecek birşey yaptığımı zannetmiyorum. tekrardan yorumunuz için teşekkürler büyük ölçüde bilgi sahibi oldum...

Nefsine dikkat et.Senin gözünden seni kandırır.Bu nefsinle istediğin şeyi oku faydası olmaz.

thew3w

Kayıtlı Üye
Tam olarak bilemiyorum anlattığım kadınla varlıkları arasındaki ilişkiyi. Ben sadece yaşadığım olayda şunu düşündüm: Cinler mi insanlara musallat oluyor, insanlar mı cinlere?

NaBe

Kayıtlı Üye
Bu olaylar tekrarlıyormu ? Ona göre durum değerlendirmesi yapacam.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Benim cinnilerim detayına giremeyeceğim anlaşma ile bana bağlı olduklarından ben göndermeden gitmiyorlardı. Cuma namazı hariç. Ona ille göndermem lazımdı aksi halde yine giderler ama kırılırlar-soğurlardı. Çünkü onlar ibadetler ile güçlenirler. Ha bide mesela cinnileri olan başka birinin yanına gideceksem, onunkiler daha güçlüdürler de benimkilere zarar verirler diye yine gönderiyordum.

Ü

Üye silindi 62166

Geçmiş olsun kardeşim... şeytanların en sevmediği dua ayetel kursi diye biliyorum... hayırlı geceler..

NaBe

Kayıtlı Üye
Arkadaşın olayı doğrudur..

Bazı cinler medyum ve büyücüler aracılıgıyla bu dünyada hapıs tutuluyor ve insanlar bu cinlere istediklerini yaptırabiliyor..

Ayetil kursi okumanın elbette faydaları vardır ama belirli sınırlandırmaları vardır büyü yapılmış bir şahıs istediği kadar ayetil kursi okusun sadece o anlık domino etkisi yaratır büyünün bozulması son caredir

Onun dısında konuyu acan arkadaş eğer bu olay devam ediyorsa paylaşırsanız ona göre durum değerlendirmesi yapabiliriz.

Ü

Üye silindi 58480

Okadar ayetel kürsiye dağ dayanmaz bana nasıl böyle bir saldırı olabilir ?

Ayetel Kursi okuyan kisi cinleri cekmez. Zaten icine sinmis olan cinleri desifre eder. Karanlikta bir koseye sinmis hirsizin ustune fener tutmak gibidir. Ne hirsiz ne de onu yakalayan durumu inkar edebilir. Karsilikli bir bilincsel alisveris olur.

Bazen de Ayetel Kursi kisinin kendi nefsindeki pesin kabulleri zorlar. Misal, Ayette hersey Allahin ozel musadesi ile olur derken kisi eger Allaha gerektigi gibi teslim olanin getirdigi genis bilincin rahatligini farkedemiyorsa ve kendi kaderini yasarken tevekkullu olamiyorsa bilincaltina bu duanin manasi tam oturmayabilir, Allaha gizli bir guven tereddutu olusabilir. Illa cinleri degil kisinin kendi bozulmus fitratini da rahatsiz eder bu ayet. Hele ezbere okuyorsa kusura bakmasin ama gelin bana carpin diyordur.

Insan, her fiilinde mana tasiyan ve her davranisinda bir iletisim,etkilesim kuran bir varliktir. Oturmasi, gulmesi vs bile kendi hursal durumunu ve kainat ile ne derece mana butunlugunde oldugunu surekli belli eden bir varliktir. Kopuk kalmis halde bos islerle ugrasan ve Ayetel Kursiyi de ezbere okuyan bir haldeyse vallahi basina belayi aliyor demektir. Ayetel Kursi suur ustu suur gerektirir cunku.

siyakseres

Kayıtlı Üye
Açıkcası bana göre Ayet-el Kürsi okumanın bir faydası bulunmadığından metafizik varlık senle dalga geçmiş olabilir. Eğer korunmak istersen eski Paganizm tılsımlarına,büyülerine bak.

Kendine iyi bak...

gamzze

Kayıtlı Üye
Ayetel kürsi nin faydası yok mu dediniz yoksa benmi yanlış anladım

NaBe

Kayıtlı Üye
Her inanca göre koruma anlamında çalışmalar ve dualar mevcuttur dini görüşünüzü bilmem saygı duyarım lakin büyü bozma işlemlerine hiç tanık oldunuzmu sadece onu merak ediyorum, veya bir musallat olayında vaka'ya ne kadar tanıklık ettiniz ben sayısızca denk gelsim şahit oldum eğer sizde bu vakalara denk gelmişseniz birde öyle değerlendiririz..

Berliner

Kayıtlı Üye
Ayet el kürsi ye korunma yok diyen adam bence paganizmdeki ritüellere baksın. ruhanilerin dalga geçtiği bir durum varsa oda budur.
Hiç bir ruhani ile iletişimi oldu mu ? Ayetel kürsi yi üzerlerinde denedi mi ? Ayetel kürsi ile korumalı - korumasız davetler yaptı ve etkisini gördü mü ?
Çok yanlış bilgiler.. Deneyim paylaşırsanız konuşalım ama kulaktan duyma baştan savma bilgiler ile de insanları yanlış yönlendirmeyiniz. Bugün Ayetel kürsi yi korunma için okuyan, ritüellerinde kullanan hahamlar , papazlar bile var.. Nasıl ki korunma için kabala ilmiyle tılsım yazan müslüman havascılar varsa..

Ü

Üye silindi 58480

Açıkcası bana göre Ayet-el Kürsi okumanın bir faydası bulunmadığından metafizik varlık senle dalga geçmiş olabilir. Eğer korunmak istersen eski Paganizm tılsımlarına,büyülerine bak.

Kendine iyi bak...

genele...
Ayetel Kursi okumanin faydasi mana bilincine erebilirsen olur. Eremezsen olmaz. Bir kere bile icerdigi yuksek anlamina samimi kanahat getirmisse kisi artik hayati boyunca ezbere bile okusa farkinda olmadan korunacaktir. Ayetel kursinin icindeki Olumlama ile bir anlasma yapmistir cunku.

Paganizm ise ayni temel mantiga dayanir. Bu inanc yasasinin degismez kanunudur. Asil mesela evreni hangi kaynagin daha genel ve kapsamli bir sekilde ele aliyor oldugudur.

Hic supe yok ki Kuran oteki alemlerdeki Levhimahvuzdan baslayip yeryuzunun bitkilerine kadar bir anlatim genisligi ile evreni en genis yelpazede ele alan ; hikmet ve sir perspektifinden surekli olaylarin ardindaki gorunmeyen manalara atifta bulunarak canlilik ve ust akil bilincine insani ulastiran kaynaktir. O halde bu kaynagin en vurucu ayeti olan Ayetel Kursi de insanin icindeki guc potansiyelini yaraticinin referansi ile bulusturur.

Baska felsefeler de bunu yapar mi ? Inanc yasasi geregi yapabilir. Ama olum ve otesi gibi cok uzun bir maratonda insani nereye kadar tasiyabilirler iste orasi tartisilir.

Keskekurtulabilsem

Kayıtlı Üye
Kucukken 12 yas civari dindardim, bi gun oturdum arka arkaya salavat getirmeye basladim, bir anda refleksle sol tarafima baktim iki koca man göz ... Uzun zaman gecti detaylari tam hayir loyalties neyse, bende ay etel kürsi okusam bendende giderlermi ?

Ü

Üye silindi 58480

Kucukken 12 yas civari dindardim, bi gun oturdum arka arkaya salavat getirmeye basladim, bir anda refleksle sol tarafima baktim iki koca man göz ... Uzun zaman gecti detaylari tam hayir loyalties neyse, bende ay etel kürsi okusam bendende giderlermi ?

Tabi ki giderler. Ama gitmeden once kaleyi savunan asker gibi de direnirler.
Kale senin bedenin, icerden dis aleme Ayetel Kursi ile yapilan bir yardim cagrisina, dis alemden gelen gaza melekleri, kaleyi kusatirlar.

Ne kadar cok okursaniz degil, ne kadar samimi olarak okursaniz sizin goremediginiz 4. boyuttaki mucadele o kadar siddetlenir ve bir melek sonunda icinize girerek zihninizi berrak hale getirerek akli melaikenize reset atar, ama sonunda hangi tarafin inanci agir basarsa o taraf kaleyi fetheder.

Allah ayette ; Andolsun insan heryonu ile ziyandadir der. Yani 2 okuma ile gelen o guzel hisleri hemen harcayip eski haline doner. Okumak ilac almak gibidir. Ama bedeni ilaclar ile iyilestirecek halde tutmak bir hayat felsefesi ile mumkundur. Yoksa ilac almak ise yaramaz bunye butun butun islas eder ve hastalik oreyasyon gerektirir.

Okumaktan medet ummak icin bile arka planinizda guclu bir islami suur ve salih amel destegi olmalidir. Bunun baska ruhsati kesinlikle yoktur