Yalvarıyorum Bana Yol Gösterin Çok Kötüyüm

yorgunsavasci

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar. Daha oncede konusunu açmistim anneannemi 1 sene önce kaybettim rüyalarımda topraktan cikarip tek eli dışarıda diri görüyoum diye. Anneannemle büyüdüm son 2 senedir annemle ben baktım ona demans hastasıydı çok çektik çok üzüldük onu günden güne kotü gordukce. Ben 1 senedir pek iyi değilim şu son zamanlarda iyice kötüledim anneannemi çok özledim artık gecelere hic uyuyamıyorum onu düşünmekten. Yağmur yagdigi vakit ona su gidecek üşüyecek diye kahroluyorum. İntihar etsem annem mahvolur ona bunu yapamam. Zor bela yaşamaya devam ediyorum. Anneannemle konuşmamın ona sarılmamın görmemin hiçbir yolu yokmu ne olur yol gösterin böyle olmuyor hayat devam etmiyor artık tükendim. İçimi size döküyorum.. Ne olur bir yol gösterin onunla iletişim kurmamın bir yolu olmalı.. Yalvarırım bilgisi olan görmezden gelmesin..

Mithra

Kayıtlı Üye
Ölen geri gelmez doğanın bir kanunu! Profesyonel destek alın psikolog, psikiyatri vs...İçiniz de çatışma yaşıyor ve hem çok çektik diyorsunuz, hem de üzülüyorsunuz anlam veremedim.O kişinin sırf siz üzülmeyeseniz, incinmeyeseniz diye yaşadığını düşünün o acıyla o ağrılarla her gün ölmektense! Bir gün adam gibi ölmek var.

Ü

Üye silindi 58480

Insanlar enerjilerini evrenden alirlar. Ne zaman ki kor inancla sevgi bagi kurup o sevgi enerjisi ile yetinmeye baslarlar, iste o zaman evrenin sundugu yasam enerjisine tutunmaktan yavas yavas vazgecerler ve bunu yaparak intihar davetiyesini imzalamis olurlar.
Kabullenin, sevdiklerinizi kaybetmeniz sizi sudan cikmis balik haline getiriyorsa kendinizi sorgulayin. Doganin kuralini kokten reddederek yasalara inat giderseniz perisan olursunuz.

Benim gordugum bir sure daha bu halde kalip hayattaki tekamulunuzu gerceklestirmeye baslayacaksiniz. Herkez bu yoldan gecer. KAcmayin, tukendim diyorsunuz tukenmis olsaniz isler duzelmeye baslardi. Tukenmekten korktugunuz icin tukendiginiz kanahatindesiniz. Allah ne halde oldugunuzu daha iyi bilir.

nuranee

Kayıtlı Üye
Valla ölenle ölünmez. Sen hala dünyadasın o kurtuldu,bu gözle bak. Dünyada ki vazifesi bitmiş ve ayrılmış sende gün gelince vazifen bitecek ve her canlı gibi öleceksin. Bunu bu kadar düşünme, başka şeylere yönel. Hayatımızda çok sevdiğimiz insanları kaybedebiliyoruz maalesef ., dünya açlık oyunları filmi gibi. Başka şeylerle ugras anneanneni aklından çıkar, çünkü gün gelecek yakınlarınıkaybetmeye başladıgında belki 10 yıl sonra belki 40 yıl sonra daha da perişan olursun, bu doğanın kanunu kabul etmeye çalış,kendine zarar verme. Anneannene Allah rahmet eylesin, hayatıba devam et seni sevenle düşün ve kendine iyi bak ))

yorgunsavasci

Kayıtlı Üye
Hayır yanlis anladiniz. Bakmaktan değil kastim. imkanim olsa Asirlarca bilr bakardim konu o degil. cektigimiz konu onun hergun kotuledigini gormek. onun kotulestigini gordukce cok yiprandik onu kastettim

Ü

Üye silindi 58480

Kotulesmesi ahirete ariniyor olarak gecis yapmasina isaret eder.
Hastaliklarin hepsi maddi ve manevi arinmadir. Zahirine takili kalmayin hayat zahirden oldugu kadar batindan da bir akis halindedir.

Misal:
Kansere yakalanan kisinin hak ve batil ile ic ice gecmis surecini anlatayim kisaca,
Once vucut kolestrolu ve sekeri hizla tuketir. Sonra hastalikli hucreler intihar etmeye baslarlar ve olu hucrelere katilirlar. Vucut yemek yemeyi reddeder ve olu ve hastalikli hucreleri yemeye baslar son care olarak. Saglikli hucrelere dokunmaz dokunamaz. Organizma olse bile vucutta hala saglikli huclerer gunlerce diri kalir. Kansere yakalanmak batininda bedensel oldugu kadar ruhsal acidan da mukemmel bir arinma firsati iken gunumuzdeki haline baktigimizda bela gibi gorulur. Etraftan bozuk moraller yagar, kisi kendine acir, moralini bozar, hatta hasta diye suni umut asilamalar kisiyi daha da kotu eder.

Sozun ozu kimse hakettiginden baskasini yasamaz, yasarsa da bu baska gunahlarindan ariniyor olarak ona bir hakedis getirir. Gunahi yoksa mertebesini arttirir. Allah Hz. Eyyubu bosuna ornek vermemistir. Ne kendisi cekti ne baskasina cektirdi. Allahi zikredemeyecek kadar kotulesti diye ici yandi. Bu iyi edilmelidir.

s123

Kayıtlı Üye
İlaç kullanmalısın:Kullanacağın ilaçlar;aripiprazol veya risperdal olmalı.

xabdullah42

Kayıtlı Üye
İş
Grafik Tasarımcı
Kotulesmesi ahirete ariniyor olarak gecis yapmasina isaret eder.
Hastaliklarin hepsi maddi ve manevi arinmadir. Zahirine takili kalmayin hayat zahirden oldugu kadar batindan da bir akis halindedir.

Misal:
Kansere yakalanan kisinin hak ve batil ile ic ice gecmis surecini anlatayim kisaca,
Once vucut kolestrolu ve sekeri hizla tuketir. Sonra hastalikli hucreler intihar etmeye baslarlar ve olu hucrelere katilirlar. Vucut yemek yemeyi reddeder ve olu ve hastalikli hucreleri yemeye baslar son care olarak. Saglikli hucrelere dokunmaz dokunamaz. Organizma olse bile vucutta hala saglikli huclerer gunlerce diri kalir. Kansere yakalanmak batininda bedensel oldugu kadar ruhsal acidan da mukemmel bir arinma firsati iken gunumuzdeki haline baktigimizda bela gibi gorulur. Etraftan bozuk moraller yagar, kisi kendine acir, moralini bozar, hatta hasta diye suni umut asilamalar kisiyi daha da kotu eder.

Sozun ozu kimse hakettiginden baskasini yasamaz, yasarsa da bu baska gunahlarindan ariniyor olarak ona bir hakedis getirir. Gunahi yoksa mertebesini arttirir. Allah Hz. Eyyubu bosuna ornek vermemistir. Ne kendisi cekti ne baskasina cektirdi. Allahi zikredemeyecek kadar kotulesti diye ici yandi. Bu iyi edilmelidir.

yazdığınız şeyler ne güzel.. özellikle " Sozun ozu kimse hakettiginden baskasini yasamaz" cümlesinde kendimi gördüm.. mutlu bir hayatım ve sevgilim vardı aşağılık bir günah işleyerek hem onu hem hayatımdak iyaşam enerjimi kaybettim çok kostum pesınden ama olmadı.. ibadetleride bıraktım.. inşallah düzeltebilirim kendimi..

Ü

Üye silindi 58480

Bu dunyaya zaten duzelmek icin geliyoruz. Ben sizi farkindaliga artik ulasmis gordum. Umarim gonlunuzce olur.
Aklini kullanan tovbe edip duzelebiliyor, aklini kullanamayan masum(cahil) olanlardan da ya hastaliklarla ve musibetlerle fidye aliniyor ki gunahlarinin yaninda haksiz ceza cekmis olsunlar ve boylece makul hale gelip karmalarini dengelesinler. Hastaliklarin hemen hepsi bagisiklik sisteminin kendi kendini sabote etmesi ile ortaya cikar. Bagisiklik sisteminin reperetuarinda sifasi olmayan hastalik yoktur. Ancak bizle vicdanimizi azapla uyandiracak bir amel isler ve tovbe etmezsek farkindalik yaratmak icin once bagisiklik sisteminiz greve baslar. Bizi iyilestirirken bize danismayan bagisiklik, istifa ederken de bize danismaz !

Sonrasinda ise zaten biyolojiz zincirinizin en zayif halkasi neresi ise oranizi koruyan direnciniz kesiliverir. Ve x organi yetmezliginden erkenden hastalanirsiniz.
Hastaliklarin sebebi hergun milyonlarca hucre ile bizi koruyarak savas veren bagisikligin bi anda ruhsal gunah veya bastirilmis vicdan azabinin ihtilal yapmasi karsisinda taraf degistirmesi ve istilaci bakteri hucrelerini desteklemesi ile sonuclanir.

ci021

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar. Daha oncede konusunu açmistim anneannemi 1 sene önce kaybettim rüyalarımda topraktan cikarip tek eli dışarıda diri görüyoum diye. Anneannemle büyüdüm son 2 senedir annemle ben baktım ona demans hastasıydı çok çektik çok üzüldük onu günden güne kotü gordukce. Ben 1 senedir pek iyi değilim şu son zamanlarda iyice kötüledim anneannemi çok özledim artık gecelere hic uyuyamıyorum onu düşünmekten. Yağmur yagdigi vakit ona su gidecek üşüyecek diye kahroluyorum. İntihar etsem annem mahvolur ona bunu yapamam. Zor bela yaşamaya devam ediyorum. Anneannemle konuşmamın ona sarılmamın görmemin hiçbir yolu yokmu ne olur yol gösterin böyle olmuyor hayat devam etmiyor artık tükendim. İçimi size döküyorum.. Ne olur bir yol gösterin onunla iletişim kurmamın bir yolu olmalı.. Yalvarırım bilgisi olan görmezden gelmesin..

(İbadet)Manevi tedaviyle birlikte psikyatriste gidin selectra tarzi ilaclari kullanin bir sure iyi gelir diye düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 62166

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Bende bu siteye geldim. Benimde çok sıkıntılarım vardı. Eğer inançlıysan Allaha yönel namaz kıl zikir çek.
Eğer bunuda denediysen çok rahatsız oluyorsan kardeşim biraz para vererek bakım yaptır. Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin.

blacklist92

Kayıtlı Üye
[SIZE=2,5] yorgunsavasci[/SIZE] anneanneniz şu an huzur içinde yatıyor. Yapabileceğiniz tek şey inandığınız dine göre ona güzel dualar etmek onun adına fakirleri yetimleri doyurmaktır.

Diamons

Kayıtlı Üye
Evet görüşebilirsiniz Allahu Teala izin verirse.

Allahû Tealâ her güzel şeyi sizin için yaratmıştır. Rüya da bunlardan bir tanesidir. Berzah âleminde sizden evvel ölen herkesi görebilirsiniz. Rahmetli büyükannenizle, büyükbabanızla, dedenizle, ölmüş olan herkesle, annenizle, bizim gibi yaşlılar için anneler babalar da rahmetli olduğu cihetle onların da orada olduğunu bilmenizi istiyorum.

Hani çok sevdiği bir insan ölür de insanlar büyük bir huzursuzluğa düşerler, sıkıntıya, kedere düşerler onlara söyleyin; kederlenmeleri gerekmiyor. Çünkü onlar yaşıyor. Böyle bir durumda olan kişiye salık vermeniz lâzımgelen şey, hacet namazı kılmasıdır. Allah’tan “Yarabbi! Ben bu gece onunla beraber olmak istiyorum.” diye bir talepte bulunmaları yeterlidir. İşte hepsi bu kadar! Allahû Tealâ talebi kabul ederse, o gece sabaha kadar o öldü zannettiğiniz kişiyle birlikte olursunuz, bakarsınız ki o kişi ölmemiş. Kucaklayın! Kollarınızın arasında etiyle kemiğiyle sizin gibi konuşan o tanıdığınızı; annenizi, babanızı, akrabanızı, kimse ölen kişi, onu bulacaksınız. Hatta dünyada konuşamadığınız herhangibir konu varsa, onu da orada rahat rahat konuşun. Hangi konuda bilgi almak istiyorsanız bir şeyleri size söylemeye imkân bulmadan bu dünyadan gitmişse, onları da ondan öğrenirsiniz. Emin olursunuz ki; hayır, o ölmemiştir, yaşamaya devam ediyor. Allahû Tealâ o kadar güzel şeyler verir ki size, Allah’a hayran olursunuz, O’nun kölesi olursunuz. O, herşeye kaadirdir.

Her kim çok yakın birini kaybetmişse ve bir yeisin içine girmişse, huzursuzsa, sıkıntılıysa, üzülüyorsa ona deriz ki: “Hayır kardeşim! Üzülmene gerek yok. Şimdi sen bir boy abdesti alacaksın, yatmadan evvel son namaz olarak hacet namazını kılacaksın.”

Hacet namazı nasıl kılınır? “Niyet ettim Allah rızası için hacet namazı kılmaya.” diyeceksiniz. Boy abdesti şarttır. Bu namaz normal abdestle olmaz.

1. rekâtta 1 Fatiha, 3 tane de Âyet-el Kürsî okunur.
2. rekâtta Fatiha’dan sonra İhlâs, Felâk, Nâs okunur. (İhlâs, ondan sonra Felâk ve Nâs). Teşehhüd miktarı oturacaksınız, sonra kalkacaksınız.
3. rekâtta Fatiha’dan sonra gene İhlâs, Felâk, Nâs olmak üzere 3 sure okuyacaksınız.
4. rekâtta gene aynı. Fatiha, İhlâs, Felâk, Nâs.

Ondan sonra namazınız tamamlanacaktır. Allahû Tealâ’ya ellerinizi açarak diyeceksiniz ki: “Yarabbi! Ben oraya gitmek istiyorum. Beni oraya gönder. Ben onunla buluşmak istiyorum. Gerçekten orada olup olmadığına inanmak istiyorum.”

Allah için bu hiçbir zaman problem değildir. Sizi oraya gönderir. O gece göndermedi, ertesi gece devam edin. Yılmazsanız bir hafta içinde bu mutlaka gerçekleşir. Ama birçok kişi için daha ilk gece gerçekleşmiştir.

(ALINTI)

Ü

Üye silindi 62179

Sizi anlıyorum insan çok sevdiği bir kişinin hastalığıyla yıllarca beraber mücadele edip onun günden güne eriyişine şahit olunca epey bir yıpranıyor. Hele ki zamanı gelip o kişi vefat ettiğinde ondan artık tamamen kopacağını kabullenmek çok güç. Hasta bile olsa ona sevgiyle bakmışsınız çünkü. Ama bir yandan şöyle de düşünmek zorundasınız: Asıl yurdumuz dünya değil, bir gün herkes ölecek. Ölmek zorunda. Dünya imtihanlar, hastalıklar, mücadelelerle dolu bir yer. Anneanneniz daha fazla yaşasaydı ne değişecekti? Bir gün elbet yine ölümle yüzleşmek zorundaydı. Onun orada huzursuz olduğuna dair bir rüya görmüşsünüz ve bu sizi olumsuz etkilemiş. Ama bu rüya ninenizin orada rahatsız olduğunu anlamına gelmekten çok sizin onu orada yalnız bırakmış olma duygusuna sahip olmanızın ürünü. Öncelikle bir psikologla mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim, o size bu duyguyu yenmeniz için yardımcı olacaktır. Bunun dışında eğer Kur'an okumayı biliyorsanız Vakıa ve Yasin sürelerini ninenizin orada huzur bulması niyetiyle okuyunuz. Arapça bilmiyorsanız transkriptli Türkçe metinden de okuyabilirsiniz. Ve şuna inanın ki yaşam bize sunulmuş bir armağan, her birimiz kâh iyiliklerle, kâh hastalıklarla, kâh yaşanan güzel günlerle bir şekilde ömrümüzü tamamlıyoruz. Daha önünüzde yaşayabileceğiniz güzel bir ömür var. Bu ömre ne güzellikler sığmaz ki? Hem nineniz orada yalnız değil ki , birçok sevdikleri orada. Kabir hayatı kıyamet kopacak kadar tüm ölülerin vakit geçireceği bekleme salonu gibi. Orada insanlar amellerine göre ya huzurlu ya da acılı bir bekleyişle kıyametin kopmasını bekleyecekler. Ninenizi Rabbim hastalıkla imtihan edip günahlarını dökmüş eminim ki o orada çok rahat ve huzurlu , buna emin olun. Ve o sizi görüyor, sizin canınıza kıyıp cehennemlik olmanızı mı yoksa güzel, hayırlı bir ömür sürüp ömrü boyunca insanlara faydalı olan biri mi olmanızı ister? Hem sizin yaptığınız güzel ameller ninenize de sevap kazandırır, onun yetiştirdiği biri olduğunuz için. Güzel kardeşim her şeye rağmen hayat çok güzel, insan öyle güzel bir ömür sürmeli ki içinde en ufak bir pişmanlık kalmasın. Huzur budur. Bu arada ninenizin yağmur yağınca ıslanacağı fikrini aklınızdan çıkarmalısınız. Öldükten sonra bedenin hiçbir önemi kalmaz, beden acı çekmez, üşümez. Sadece ruh var olur, ruh da kıyamet gününe kadar kabir aleminde bekleyişte olur. Kabir alemi de aynı bu dünya gibi, kabirlerindeki ruhlar da birbirlerine komşuluk ederler. Nineniz orada yalnız değil yani. İçiniz rahat ve huzurlu olsun. Aklınızdan olumsuz fikirleri uzaklaştırıp hep şunu telkin edin: "Anneannem orada çok huzurlu ve o beni hep mutlu görmek ister."

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Basiniz sagolsun. Allah sabir versin.
Siz onu gercekten seven biriyseniz ki oyle oldugunuzu dusunuyorum, (ailesinden 4 kisiyi topraga vermis biri olarak yaziyorum) onun kabrinde huzurla yatmasi icin dua kuran okuyun. Onu kendiniz icin seviyorsanız bir daha kimseniz sizin hayatinizda boyle yer etmeyeceği duygusuna battıkça batarsiniz, bu duyguyu yasamaniz cok dogal cunku gidenin yeri hic dolmuyor sncak bu acidan beskenmekten bilincli olarak ve yardim slarak kurtulmayi denemeniz lazim, diz de vefat eden de huzur bulsun...