Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Genelde nasıl imgeleme yaparsınız? Fikir vermek isteyenler gelebilir

Rep Puanı : 35
    Ettiği Teşekkür
    38
    15 mesaja 17 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Standart Genelde nasıl imgeleme yaparsınız? Fikir vermek isteyenler gelebilir

Gece yatağımda uyumadan oturur pozisyonda gözümü kapatmadan yani açıkken bir elma simgeliyorum rengini dokusunu tadını.. En basit şeyleri düşünüyorum imajinasyon yapabilme yeteneğimi geliştirebilmek için. Siz bunu nasıl çalışırsınız, obje düşünerek mi yoksa bir sahne düşünüp kendinizi onun içine koyarak mı
    fikirleriniz gelişmeme yardımcı olabilir o yüzden önemli şimdiden teşekkürler

2. 3 kişi Hopemore üyemize teşekkür etti:
    Aisling (26.05.2018), hashikio (31.05.2018), Pofuduk Kartal (26.05.2018)

Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

ben kendime has -öyle sanıyorum- bir şey geliştirdim: günlük yaşamda gözlemlediğim şeyleri farklı olsaydı , şu insan buradan geçseydi sonra zincirleme olarak şu düşseydi şu tepkiyi verseydi vs vs gibi aklıma gelen sahneleri ardı ardına sıralayarak o anda gördüğümün dışında şeyleri düşünüyorum, yaşamış gibi falan oluyor. hayal gücüm devrede olduğundan bunu da imajinasyon çalışması başlığına dahil ediyorum.

4. 2 kişi chakrasonline üyemize teşekkür etti:
    Hopemore (26.05.2018), Pofuduk Kartal (27.05.2018)

Ettiği Teşekkür
    38
    Tecrübe Puanı
    3

Alıntı chakrasonline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendime has -öyle sanıyorum- bir şey geliştirdim: günlük yaşamda gözlemlediğim şeyleri farklı olsaydı , şu insan buradan geçseydi sonra zincirleme olarak şu düşseydi şu tepkiyi verseydi vs vs gibi aklıma gelen sahneleri ardı ardına sıralayarak o anda gördüğümün dışında şeyleri düşünüyorum, yaşamış gibi falan oluyor. hayal gücüm devrede olduğundan bunu da imajinasyon çalışması başlığına dahil ediyorum.
    çok güzel deneyeceğim

6. Hopemore Üyemize teşekkür edenler:
    Pofuduk Kartal (27.05.2018)

Yer
    İzmir
    Rep Puanı : 195
    Ettiği Teşekkür
    77
    69 mesaja 96 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Manzaraları düşlerim ben, ilk önce göğü Sınırsız istediğim renge boyarım, yıldızlarla donatırım ya da gezegenler ve gök cisimleriyle. Yere inerim sonra, doğayı tasarlarım, sıradışı ağaçları, rengarenk kendi evrenimin çiçeklerini. Kokuların üzerinde dururum, yeryüzümün eşsiz kokularını gerçekten kokluyormuş gibi içime çekerim. Nasıl bir yer istediğime karar veririm, orman mı, deniz mi, şehir mi, uçsuz bucaksız okyanuslar mı... Genelde okyanus olur bu Gökyüzünün okyanusa dokunduğu yerde kendimi hayal ederim, uzun uzun yürürüm suyun üzerinde, göğü izlerim. Sonra derine dalarım, çok derine. Ne istersem o olurum, onunla olurum, birbirine benzemeyen değişik çehrelerim vardır benim. Hepsi benim, parçalarım. Sonra kafamda kurgular başlar, yeni kişiler ile tanışırım, kendim maceralara atılırım, nice destanlar yazılır kafamın içinde. Açık kitap sayfası gididir hayal dünyam. Sürüp gider. Oyuncuda benim, yazarda.

"Yaban güllerinin de, büyülü kokularda
    Görkeme ermiş güller kadar koyudur rengi;
    Onlar da dikenlidir: yaz soluğu açar da
    Konca peçelerini, oynarlar dört kol çengi.
    Ama dış görünüştür onların tek erdemi."

8. 3 kişi Aisling üyemize teşekkür etti:
    Anubis_ (21.06.2018), Hopemore (28.05.2018), Pofuduk Kartal (27.05.2018)

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 14404
    Ettiği Teşekkür
    2.095
    1.347 mesaja 3.437 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    113

Yaratarak.
    Küçük bir tohumdan ormanlar evrenler dağlar denizler yaratıyorum.

10. 2 kişi hazaR üyemize teşekkür etti:
    Anubis_ (21.06.2018), Pofuduk Kartal (27.05.2018)

Rep Puanı : 387
    Ettiği Teşekkür
    91
    133 mesaja 193 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

7 cakra 5 duyu var.
    Imajinasyonda 7 cakrayi ve 5 duyuyu acmalisiniz.

Ev istiyorsaniz :
    1. cakra koktur. Evin Arazisini gorun, duvarlari ve camlari saglam, delinemez. Korunakli ve guven telkin ediyor.
    2. cakra - evin icindeki guzel anilari, yaratici ev toplantilarini ve motivasyona motivasyon katan eglenceli animasyonlari dusunun. Bahcenizde ya da balkonunuzda olabilir.
    3. cakra - ruh - evin kendi aurasinin oldugunu hissedin. Ev tek basina herangi bir ev degil, ona siz can kattiginiz icin size dogru meyletmis. Siz ruhsal olarak o enerjiyle baglisiniz.
    4. cakra - sizi seven ve tanismak istediginiz insanlari evinizde agirliyorsunuz. Bayramlarda yilbaslarina, dogumgunlerine eviniz evsahipligi yapiyor, sizi ve birbirini seven insanlari bir arada tutuyorsunuz.
    5. cakra - evinizde iletisim cok guzel isliyor. MAc ve film izlerken herkez cok guzel yorumlar yapiyor. Masaya oturuldu mu laf lafi oyle aciyor ki sabah gunesi dogarken hale muhabbet devam ediyor.
    6. cakra - eviniz aslinda ayni zamanda labaratuariniz. Kitap yaziyorsunuz. Belli acilimlar yakaladiginiz odalariniz var.
    7. cakra - evinize her gelen ayni seyi soyluyor. ruhu oksayan bir esinlik ve rahatlama veren ambiansiniz var. 4 duvardan ziyade ruhunuzla o evi yeniden tanimliyorsunuz insanlar tarif edemiyor.

Misal.

Imajinasyonda onemli olan sizin 7 cakranizin da bunu yasayarak yasatabilecek hale gelmesidir. Bu oldu mu kodunuzu cozersiniz ve imgelediginiz seyler tezahur etmeye baslar. Tezahur ettikce sizi dener. denendikce niyeti degistirip degistirmediginiz hususunda sizden geribirdirim alir ve dosdogru ilerlerseniz istediginiz verilir. Verilmezse layik olamadiniz demektir.

Ilim tek bir nokta idi, cahiller onu cogaltti. Hz. Ali RA

12. 2 kişi dennise üyemize teşekkür etti:
    Hopemore (28.05.2018), lviv angeles (28.05.2018)

Yer
    HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ÂLEM
    Rep Puanı : 8871
    Ettiği Teşekkür
    3.848
    2.248 mesaja 4.360 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    79

Alıntı Hopemore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece yatağımda uyumadan oturur pozisyonda gözümü kapatmadan yani açıkken bir elma simgeliyorum rengini dokusunu tadını.. En basit şeyleri düşünüyorum imajinasyon yapabilme yeteneğimi geliştirebilmek için. Siz bunu nasıl çalışırsınız, obje düşünerek mi yoksa bir sahne düşünüp kendinizi onun içine koyarak mı
    fikirleriniz gelişmeme yardımcı olabilir o yüzden önemli şimdiden teşekkürler
    Ben Ramtha tekniği ile imgeleme yapıyorum.Gece yatmadan önce gözlerimi bağlayarak olumlama yaparken sahneyi gözümde canlandırıyorum.Bir olumlama cümlesini üç kez tekrarlıyorum.Olabildiğince ağır kendi sesimi duyabileceğim kadar cümleleri dile getiriyorum.Bu esnada da hissederek imgeleme yapmaya çalışıyorum.Sabah kalkınca aynı şekilde yine..Yaklaşık 5 aydır böyle çalışıyorum.Artık olumlama cümlelerimi öyle ezberledim ki ağır söylemek zor oluyor benim için.

¡Gracías a Dios por todo!

14. lviv angeles Üyemize teşekkür edenler:
    Hopemore (28.05.2018)

Ettiği Teşekkür
    38
    Tecrübe Puanı
    3

Alıntı lviv angeles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Ramtha tekniği ile imgeleme yapıyorum.Gece yatmadan önce gözlerimi bağlayarak olumlama yaparken sahneyi gözümde canlandırıyorum.Bir olumlama cümlesini üç kez tekrarlıyorum.Olabildiğince ağır kendi sesimi duyabileceğim kadar cümleleri dile getiriyorum.Bu esnada da hissederek imgeleme yapmaya çalışıyorum.Sabah kalkınca aynı şekilde yine..Yaklaşık 5 aydır böyle çalışıyorum.Artık olumlama cümlelerimi öyle ezberledim ki ağır söylemek zor oluyor benim için.
    Bayıldım deneyeceğim çok teşekkürler

16. Hopemore Üyemize teşekkür edenler:
    lviv angeles (28.05.2018)

Rep Puanı : 387
    Ettiği Teşekkür
    91
    133 mesaja 193 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Olumlama cumlelerinize renk verin, renkli kalemlerle yazin ya da renkli panolara asin. Boylece gunluk hayatta o renkle/renklerle karsilastiginizda sizin icin hem bir bilincalti impact kuvveti olacak hem de imajinasyonunuzun tezahur etmeye baslamasinin bir isinma turu olacaktir.

7 cakrayi acma egzersizlerinden biri de kapali gozlerle renk imgelemektir. Bunun ne muazzam bir kuvvet oldugu bilinmemektedir. Renkler gunluk hayatta en cok maruz kaldigimiz foton dalgalari oldugu icin kendimizin yapay olarak baslattigini evren bizim icin artik kendi devralmis olur.

Kirmizi araba gorursunuz, ust benliginiz size zahmet vermeden o renkten olumlamanizi alir. Oyle bir ihtisam ki goz nereye baksa tezahurlere alisir ve istedikleri verilmeye baslar .

Bizden istenen kartopu yapip asagi yuvarlamaktir. Cig dusurecek gucumuz malesef yok. Hic olmadi.

Ilim tek bir nokta idi, cahiller onu cogaltti. Hz. Ali RA

18. dennise Üyemize teşekkür edenler:
    Hopemore (29.05.2018)

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    8
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Alıntı hazaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaratarak.
    Küçük bir tohumdan ormanlar evrenler dağlar denizler yaratıyorum.
    Ağaç meditasyonuma benziyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. Ejoulesa